Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké PDA

Probe_ce4you (8)|22.11.2005 23:22
Zvažuji koupi nějakého přenosného zařízení menšího než notebook... chtěl bych ho používat k

a) konfigurace WiFi AP v terénu
b) navigaci

mělo by splňovat

a) co nejvetší a nejkvalitnější display
b) co nejdelší výdrž na akumulátor
c) wifi optimálně 2,4 i 5 GHz s možností připojení externí antény
d) GPS

nenašel jsem že by nějaké PDA obsahovalo už jen WiFi 2,4 GHz G mód natož 5 GHz o připojení externí antény ani nemluvě...
... tudíž asi bude nutný slot CF a sehnat kartu 2,4 GHZ, 5 GHz s možností připojení externí antény do CF slotu

GPS by se určitě hodila integrovaná ale uvažuji o bluetooth GPS

takže se rozhoduji mezi

HP iPAQ hx4700 Pocket PC
HP iPAQ hw6515 Mobile Messenger
Dell Axim X51 Wireless 624MHz

s OS

Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition Software
Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition Software, Phone Edition,
Microsoft® Windows Mobile™ 5.0 with Media Player 10 Mobile

je Windows Mobile 2003 lepší než 5.0?
půjdou HP inovovat na Windows Mobile 5.0?
jaké máte zkušenosti, nebo jaký jiný model by jste doporučili?
jaké jsou výhody nebo nevýhody těchto modelů?
ipf (2136)|22.11.2005 23:48
Co ti mám poradit? Přemýšlím. A myslím, že ti neporadím. Snad jen to, že jsi propásnul jedinečnou šanci ošahat si některá zařízení a pslechnout si chválu i nadávky jejich majitelů.
Kvůli doazům, jako je ten tvůj, pořádáme srazy v Praze i několikadenní mimo Prahu. Škoda, že sis neudělal čas přijet tento víkend do Úpy.
PS.
Abys neřekl, já bych ti doporučil hx4700. Má bezkonkurenční displej.
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2005 00:04
1. a) myslím, že to nepůjde
b) prakticky všechny PDA

2. a) HP 4700
b) záleží na velikosti aku, spuštěných apps, síle podsvícení displeje, rychlosti procesoru, puštěném Wi-Fi...
c) ext.anténa jedině připojit na integrovanou, tzn.rozebrat a přijít o záruku - o kartě s možnotí ext.antény nevím
d) lépe koupit extra, než mít integrovanou

K ostatním otázkám: nejlépe si přečíst recenze a příspěvky v diskuzích k těmto PDA i OS. Celkově myslím, že zařízení dle tvých požadavků zatím neexistuje.
Probe_ce4you (8)|23.11.2005 00:57
V Malé Úpě ? Tam jsem o víkendu byl ;-) ale bohužel ne na srázku :-( Moc se oblasti PDA nevěnuji a bude to o hodně složitější než notebooky ;-) Taky mě láká hx4700, ale přijde mi to celkem starý model, přeci jen vývoj jde dopředu..
Probe_ce4you (8)|23.11.2005 01:04
já WiFi v provedení CF s možností připojení externí antény určitě viděl, zítra budu hledat ;-) přeci jen rozebírat nebo přidělávat externí konektor se mi nechce, to už raději oželím G a 5GHz které budu používat jen s přidanou kartou

s tou GPS jsem měl pocit taky ji hodit někam do auta, ale přeci jen může být výhoda vědět kde jsem i bez auta když už mám u sbe PDA...

umožňuje HP4700 měnit frekvenci procesoru a tím šetřit acu nebo ne? četl jsem o tom docela nepřesné údaje :-(
ipf (2136)|23.11.2005 08:10
HX4700 je sice rok starý model, ale nemyslím si, že by patřilo mezi zastaralé. Co se týká výdrže, dokoupil jsem si 3600mA baterii, se kterou vydrží 6-7 hodin (a to nepoužívám snižování frekvence procesoru, displej svítí na max. a zhasínání displeje jsem zakázal = čili maximální spotřeba).
HP 6515 byl můj favorit, ale jen pokud ho budeš chtít používat jako kancelář v kapse. Čtvercový displej s rozlišením 240*240 je opravdu málo. Fakticky sice těch 80 řádků zabírá klávesnice, která je nahrazena HW, problém ale je, že většina aplikací má všemožná nastavení dole a tak prostě chybí a tudíž je nepoužitelná.
Dell nemůžu posoudit a wifi také ne.
Probe_ce4you (8)|23.11.2005 09:40
[QUOTE="ipf"]HX4700 je sice rok starý model, ale nemyslím si, že by patřilo mezi zastaralé. Co se týká výdrže, dokoupil jsem si 3600mA baterii, se kterou vydrží 6-7 hodin (a to nepoužívám snižování frekvence procesoru, displej svítí na max. a zhasínání displeje jsem zakázal = čili maximální spotřeba).
HP 6515 byl můj favorit, ale jen pokud ho budeš chtít používat jako kancelář v kapse. Čtvercový displej s rozlišením 240*240 je opravdu málo. Fakticky sice těch 80 řádků zabírá klávesnice, která je nahrazena HW, problém ale je, že většina aplikací má všemožná nastavení dole a tak prostě chybí a tudíž je nepoužitelná.
Dell nemůžu posoudit a wifi také ne.[/QUOTE]

souhlasím, ale s tou baterií je HX4700 o dost těžší a větší :-(

na ukazování map potřebuju display, je hezké mít klávesnici ale... 6515 má prostě chybu...
Probe_ce4you (8)|23.11.2005 09:56
pokud posuzuji dell a HP

tak dell má v základu acu 1100mAh a HP 1800mAh
dell má v základu 256MB ROM a HP 128MB ROM

jde u HP v ČR rozšiřovat ta integrovaná paměť? teda krom CF a MMC
Probe_ce4you (8)|23.11.2005 09:59
jde u HX4700 měnit baterie bez ztráty obsahu RAM ? dell píše, že to umí
ipf (2136)|23.11.2005 10:46
Koukám, že si také vystačíš v diskuzi sám :D . Nepoužívej dokola "citovat", stačí "zaslat odpověď" ;)
Hápéčko je s větší baterií těžší, ale s tím musíš počítat, pokud chceš mít v zásobě 7 hodin stoprocentního výkonu.
HáPé nemá MMC, ale SD, SD se dá běžně koupit 2GB, CF 4GB, což by mohlo stačit, nebo ne?
Výměna baterie je u většiny zařízení bez ztráty obsahu RAM. A pokud ne, obnova ze zálohy je záležitost dvou minut a funguje naprosto bezchybně.
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2005 10:58
Přesunuto do Jaké si mám vybrat/koupit zařízení?

Jak jsem psal v předchozím příspěvku - chce to si přečíst recenze a v diskuzích najít zkušenosti a problémy uživatelů s jednotlivými zařízeními. Nemá cenu opakovat pořád dokola jedno a to samé.

Vždycky je výběr PDA otázkou kompromisu. Malé a lehké PDA nebude mít velký displej ani extra velkou výdrž. Když přidáš velkou baterii, hmotnost se zvýší.
Probe_ce4you (8)|23.11.2005 10:59
všude je psáno SD-MMC takže tu kartu co mám v N6230i tam nedám ?

začínám si říkat zlatej notebook i když je těžkej a startuje 10 minut ;-)

DVB-T CF kartu taky asi nikdo neviděl co ?
ipf (2136)|23.11.2005 11:40
Jak jsem už psal v prvním příspěvku, nejrozumější pro tebe bude vyrazit na nějaký sraz (nejbližší je za dva týdny v Praze), kde určitě bude někdo s HX4700 i Dellem.
Probe_ce4you (8)|23.11.2005 11:48
bohužel mám na to rozhodnutí do pátku
Surgical (2364)|23.11.2005 12:48
V Nokii je tusim RS-MMC pres adapter by mela jit do normalniho MMC/SD slotu tusim ze se ta redukce s kartou dodava rovnou.