Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 42 z 42

Téma: Velká recenze zařízení HP iPAQ rx1950

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Na stránce skype.com se objevila nová verze programu Skype, určená pro pomalejší procesory (recommended if your Pocket PC has a CPU of 312 MHz). Máte někdo možnost ji odzkoušet, jestli na HP iPaq rx1950 už chodí plynule? Mockrát díky!!! Tomáš
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Tady už je o tom diskuze. Miloš Strohal tam ale píše, že: ta verze pro slabe procesory je nejaka divna, pri volani me protejsek slysi hrozne zkreslene a ja jeho tez, neda se to ani poslouchat.. Asi odlehcili procesoru na ukor kvality prenosu..

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Pak už se sice odezvy zhoršily a část aplikací se odmítla spustit s tím, že má málo paměti, ale pokud budete používat nějaký slušný správce úloh, zásadní problém v tom nevidím.
    Chtěl bych se zeptat, co se myslí "nějakým slušným správcem úloh"? Moc tuto větu nechápu. Děkuji. )

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

System Windows CE standardne neukoncuje bezici aplikace. Kdyz tapnete na ten maly krizek v pravem hornim rohu, tak se aplikace nevypne, ale pouze minimalizuje - v pameti zustane bezet. Teprve az system zjisti, ze ma malo prostredku, podle urciteho klice nejakou aplikaci skutecne vypne a ziskane prostredky pouzije pro jine aplikace. Bohuzel to neni uplne idealni, takze se muzete dostat do situace, kdy uz nova aplikace nepujde spustit, protoze bude mit malo volne pameti.

Pokud chcete aplikaci vyslovene ukoncit (a nema nejake to tlacitko nebo volbu Exit), musite jit do Nastaveni -> SYstem -> Pamet -> Bezici programy a teprve tam muzete jednu nebo vsechny aplikace ukoncit. To je ale znacne nepohodlne. Takze existuji programy, ktere to zjednodusuji a ktere aplikaci uplne vypnou mnohem rychleji a pohodlneji.

Jasne?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Zdravim, příští týden si tento stroječek jedu koupit, myslíte že dělám dobře? Podle testů je bomba na audio, na hry průměr, a jinak ok, kdo ma HP IPAQ rx1950 ať mi písne. Dik

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Tak zkusím popsat moje zkušenosti od Vánoc, které mám s mojí rx1950. Spokojenost, určitě spokojenost. Pomáhá mi, do školy (2. ročník SŠ, IT zaměření) tam mám kalkulačky, slovník, nějaké eknihy. Hodně využívám Excel, ve škole i doma nejvíc připojení na WiFi. Pro mé účely skvělé, zobrazení stránek v pohodě, teď jsem nainstaloval Operu.

Na baterku vydrží opravdu hodně, po tom, co jsem tam nahrál tu opravu s problémem s SD kartama má výdrž skoro jako mobil, když ho moc nepoužívám, skoro týden, pokud jsem na WiFi, dokážu ho za den až dva vybít.

Ohledně rychlosti, není žádný problém, když je spuštěná jen jedna aplikace, to se jedná spíš těch velkých her. Jinak tam jede bez problému Tomb Raider, Worms World Party, nebo Virtual Pool Mobile. Pokud jsem na internetu, dokáže se docela zpomalit při otevřených 3 programech, jinak wordy atd. stíhá dobře i několik oken. Někdy mě opravdu štve pomalostí, ale spíš to bude tím, že teď v něm mám opravdu hodně programů a asi ho budu muset zase hardresetovat. Vím, že také celkovou rychlost trochu zpomalila instalace i malé lokalizace od Sunnysoftu. Docela někdy dokáže pozlobit s málo RAM, kvůli tomu třeba nemůžu v Pocket Idosu otevírat velké soubory, protože se rozbalují do RAM. Tohle je ale spíš výčet všech drobností, není tak špatné Naopak pro zvýšení rychlosti pomohlo nastavení GlyphCache v registrech, jak tady popisují ve fóru.

Ohledně hudby, hraje opravdu pěkně, do kvalitních sluchátek se člověk až diví jak. Já zatím mám jen obyčejné Sonky. Trochu mě občas štve, že mám jen 256MB kartu, na hudbu nebo přehrávání filmů je to dost málo. Jinak nejvíce mě baví streamovat si přes internet rádia a ve škole, kde je wifi je poslouchat. Také jde sledovat plynule ČT24 na fullscreen. V brzké době bych si chtěl dokoupit rozkládací klávesnici PalmOne Universal Keyboard, abych ho ještě více využíval, zatím si jenom šetřím peníze.

Není to moc zaujetí, že bych měl své první pocket PC a vychvaloval vše. Už jsem se setkal s více (třeba FSC410, MDA2, případně Sony Eric P910i...). PDA jako takové mi vyhovuje, na velkou práci mám zatím stolní počítač, u tohohle mi vyhovuje ta velikost, náhrada kalkulačky atd. Jediné, co by mi možná vadilo je USB host, nemožnost připojení RJ45 síťového kabelu a připojení přes VGA externího monitoru

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

no já budu spíš PDA využívat hlavně na hudbu a multimedia, pak nejakou tu hru a v neposlední řadě také práci, hlavne WiFi:-) no zatím co jsem četl je toto PDA nazvané " za málo peněz hodně muziky" což je teď pro mě důležité. Jinak PDA již mám objednané s 1GB SD kartou a sluchatky Logitech:-) už se těším:-)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Takze Dell padnul? :sarcastic:

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

jojo dell padnul, kdybych neměl malou nehodu s autem a neplatil opravu, tak toho della mam:-(

Nováček
    Registrace
    May 2006

No a neoplati se pockat? Treba mesic dva? Dell X51v a ten iPaq jsou dosti nesrovnatelne stroje, rozdil v cene stale hovori co do pomeru cena/vykon ve prospech Della. Az se budes PDA zbavovat (poridis si lepsi), Dela se zbavis za slusny zustatek, iPaq ti zbyde jako tezitko, pokud nenarazis na uplnou lamku....

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Surgi, ale on si nekupoval X51v, ale nejakou verzi X51 s QVGA...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Uh...no jo, no.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Velká recenze zařízení HP iPAQ rx3715
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 75
    Poslední příspěvek: 29-12-2007, 11:29