Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Špatné měření kapacity baterie

Lumpy (4)|22.4.2003 23:23
Ahoj CÉčkaři :-)

po nějaké době provozování svého iPAQu 3870 se mi stalo, že systém špatně měří kapacitu baterie. Např. systém předpokládá, že má k dispozici ještě cca 20% energie, ale v tom zhasne monitor a konec. Nedojde ani k SW vypnutí, Compaq se restartuje.
Předpokládám, (možná špatně) že Compaq kapacitu baterie ve skutečnosti neměří, ale vychází z údaje zjištěného při instalaci systému. Mezitím se nejspíš kapacita baterie snížila, ale on stále počítá s plnou kapacitou. Je to docela problém, když nemůžu naměřeným údajům věřit. Stav se zhoršuje.
Částečně ho vyřešil service pack, po jehož instalaci se (podle mé úvahy) opět provedlo měření kapacity baterie. Avšak po pár (asi 3) měsících mám problémy již kolem 23%.
Taky je možné, že chyba je úplně někde jinde.
Nemáte s tím někdo zušenosti? Nejsem si jistej, jestli by výměna baterie nebyl jenom dočasný způsob řešení.

Za rady předem moc díky, Lumpy :o)[:cool:]
Wuffi (1599)|23.4.2003 10:22
Mno tak napred male vysvetleni. Narozdil od jinych PocketPC iPAQy nepouzivaji pro zalohovani pameti zalozni baterii a tak je pro tyto ucely vyhrazena jista cast energie z akumulatoru. Proto system nenecha klesnout napajeni pod urcitou uroven - vybil by jste si akumulator a prisel o vsechna data. Rad bych se Vas zeptal, zda pouzivate podsvetleni a na jake urovni. Napr. pokud pouzivate automatickou regulaci, vysvetleni by asi bylo nejjednodussi. iPAQ celou dobu jede na nizsi podsvetleni, cimz se setri energie... Mezitim prejdete do primeho slunecniho svetla, iPAQ prepne podsvetleni na "Super Bright" a to vycucava posledni zbytky energie. Pak klesne uroven na 20% a podsvetleni se snizi na nejnizsi uroven. I tak uz se da zbyvajici vydrz odhadnout maximalne na 30 minut. Pokud v te chvili pustite na iPAQu nejaky narocnejsi SW (Windows Media Player, Microsoft Reader, ci nejakou hru ci neco co hodne zapisuje na CF) a iPAQ je jiz skoro vybity. Ignorujete varovne hlasky a nechate stale zapnute podsvetleni alespon na tu nejnizsi uroven... iPAQ se do 5 minut vypina. NEZAPINAT!!!...
Hm tenhle kratky radoby pribeh Vam mel pomoci zjistit co se asi s iPAQem deje a proc se to deje. Jinak pokud chcete stav vybijeni nejak kontrolovat, doporucuji nainstalovat si Battery Monitor... A zkusit iPAQa nechat lezet na stole jen tak zapleho a pak zapleho s ruznymi urovnemi podsvetleni a s ruznymi spustenymi aplikacemi... At v tom mate jasno :)
Zkuste nepouzivat automatickou regulaci podsvetleni. V mnoha situacich dokonce neni podsvetleni vubec potreba... pri pousteni hudby zkuste vyinat displej, nebo alespon jeho podsvetleni...
Jinak jak je ten iPAQ stary?

Mno muj prispevek asi moc neporadi ale i tek - za rady neni zac! [:D]
Lumpy (4)|23.4.2003 11:46
Díky za odpověď.

Můj iPAQ 3870 mám od konce října 2002. Problém je právě v tom, že iPAQ nechá kuli špatnému údaji o zbývající kapacitě baterie klesnout napájení a přijdu o všechna neuložená data :-(
Problémy s výdrží baterie jinak nemám a automatickou regulaci podsvícení nepoužívám (občas se totiž chová podivně :-)))

Hezký den, Lumpy[:(]
Wuffi (1599)|23.4.2003 12:00
Doporucuji nepouzivat automatickou regulaci podsviceni. Je to sice pohodlnejsi nez porad menit nastaveni manualne, ale iPAQ take mnohdy pouzije silnejsi uroven podsviceni nez je nutne a dochazi k rychlejsimu vybijeni akumulatoru.
iPAQ necha akumulator uplne vybit? Nehral jste si nahodou s nejakou aplikaci jako napriklad PowerTweak apod.? Tam je totiz mozne nastavit aby se iPAQ nevypinal pri nizke kapacite baterii a aby je doslova vyzdimal do posledni kapicky. Nebo nehral jste si s nastavenim v registru? To ze mate vadny model bych tipoval az jako nejhorsi moznost. Kazdopadne pokud nic jineho nepomuze, doporucoval bych reklamovat iPAQa dokud je v zaruce. Posilaji je do Holandska, za 10 dni bude zpet. Pokud by jste chtel iPAQa nechat opravovat po zaruce, stalo by Vas to uz $210, a to v tom tusim nejsou zapocitany nahradni dily a prace.


S pozdravem

Darthpet
Lumpy (4)|23.4.2003 12:09
Díky za odpověď,
s nastavením registrů jsem si nehrál a automaticokou regulaci podsvícení nepužívám.
iPAQ jsem koupil z druhé ruky (byla to nevhodná výhra - nepoužívaný apod.). Je pravda, že Compaq má někde v databázi datum prodeje iPAQu a podle toho určí, zda je ještě v záruce? Záruční list s nějakým razítkem prodejce k němu totiž nemám. Snad to byla výhra přímo od Compaqu, nevím...
Balení je ale kompletní...

Hezký den, Lumpy
Wuffi (1599)|23.4.2003 12:21
Oooops... Tak takovymhle obchodum bych se zdaleka vyhnul. I pokud to byla vyhra, mel by k nemu byt zarucni list. Takhle je mozne ze s tim iPAQem neco je a za se ho dotycny timto zpusobem zbavil prave proto. Co se tyce te databaze, tak to vubec netusim - chtelo by se to zeptat na infolince COMPAQu - jestli nezmenili cislo tak +420261108158... V databazi maji urcite evidovano datum vyroby... S tim datem prodeje vazne nevim nevim... Navic - nevim jestli budou ochotni poslat Vaseho iPAQa na vlastni naklady na reklamaci, i kdyz by meli ten zaznam, kdyz si ty vydaje mohou klidne usetrit tim ze Vas hned odpalkuji s tim ze to nejde... Ale zkuste tam zavolat...

Hezky den...
zsadek (156)|23.4.2003 13:42
Co se týká té datábáze podle výrobního čísla je možné zjistit na následující adrese informace o záruce...

http://www.compaq.co.uk/warranty/status/index.asp
CarlosL (126)|23.4.2003 13:49
Když už o těch bateriích, tak bych se chtěl zeptat, jestli lze někde zamezit (iPAQ 3950), aby mi hlásil už od 40%, že mám nabít akumulátor nebo se mi ztratí data. I když nastavím v iPAQ Backup 20%, při 40% stejně začně ječet, že chce prostě nabít. A tak chodím ještě skoro celej den a křičíme na sebe (on, že chce dobít, já ať je zticha, že má šťávy dost). A nechci ho dobíjet už od 40%, protože jsem někde četl, že iPAQácký baterky mají málo dobíjecích cyklů.

Dík

Carlos
PavelR. (2184)|23.4.2003 13:54
Něco je zde:
http://www.phm.lu/PocketPC/RegTweaks/Tweak.asp?ref=55

PavelR.
null (0)|25.4.2003 16:11
Pomůže mi někdo stím nastavením? Z těch stránek to není příliš jasné. Potřebuji nějaký spec. program, abych mohl zapisovat do ROM paměti a zbavit se té hlášky o vybité baterii ? :-(
zipiik (206)|25.4.2003 16:47
potrebujete editor registru (napr. http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/) a tam si najdete podle navodu prislusnou cestu a zmenite hodnotu
Thunder_ce4you (5)|27.4.2003 13:44
Jediny co pomohlo me je nabib ppc na 100% a pak vypnou a zapnou (natvrdo)
null (0)|28.4.2003 13:29
[QUOTE]potrebujete editor registru (napr. http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/) a tam si najdete podle navodu prislusnou cestu a zmenite hodnotu[/QUOTE]



Díky moc. Opravdu to funguje!
null (0)|28.4.2003 13:38
[QUOTE]Jediny co pomohlo me je nabib ppc na 100% a pak vypnou a zapnou (natvrdo)[/QUOTE]

Také mě zlobí baterie. Co tím myslíte zapnout a vypnout natvrdo? A po této proceduře se baterie vybije až do 0%?

Potom bych chtěl ještě někoho požádat, zda-li je také možné vypnout signalizaci vybíjení baterie u Jacketu?

Děkuji H.
Thunder_ce4you (5)|28.4.2003 15:14
[/QUOTE]

Také mě zlobí baterie. Co tím myslíte zapnout a vypnout natvrdo? A po této proceduře se baterie vybije až do 0%?
Děkuji H.[/QUOTE]

me to hlasilo treba 60p a pak hned 100 a to samy pri vybijeni, tak sem to udelal a uz je to OK
CarlosL (126)|30.4.2003 10:58
Ještě než jsem nainstaloval REGEDIT a dělal (dle návodu z PocketPC Registry Tweaks) zásah do registru, tak jsem zjistil, že to jde normálně v nastavení>zvuky a upozornění>karta "upozornění" a dle vybrané události si zvolit způsob upozornění. U události Low Battery Warning jsem všechno odškrtal a výsledek byl stejnej jako u popisovanýho postupu na PocketPC Registry Tweaks.

Zkoušeno na iPAQ 3950

Carlos
Wuffi (1599)|30.4.2003 13:22
Takhle to bohuzel nejde u starsich iPAQu upgradovanych na PocketPC 2002... Udalost Low battery warning tam proste chybi...
CarlosL (126)|2.5.2003 23:42
Nejde to ani u iPAQa 3950. Mylně jsem byl omámenej předchozíma instalacema programů. Teď jsem provedl Hard Reset a zase to tam nebylo. Ale přišel jsem na to jakej program tam doplní ten "Low Battery Warning". Je to "Battery Pack 2003". Stačí Install a Uninstall (pokud ho v PocketPC nechcete) a zůstává tam.

Carlos
Lumpy (4)|27.6.2003 09:09
Tak už asi tak 2 měsíce je můj iPAQ po výměně baterie a výše popsaná závada se neprojevila. Nejspíš šlo (i podle pracovníků servisního střediska Compaq) o vadu baterie.
Takže pokud by ste někdo měl podobné problémy, neváhejte a pospíchejte do Compaqu, dokud je Váš iPAQ ještě v záruce ;-)
[:cool:]