Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neoficiální minisrazík, úterý 22.11.

Velvet (353)|19.11.2005 18:50
Ahoj, pravidelný sraz jsem opět prošvihla, neb jsem byla na horách, ale v prosinci to snad konečně klapne :)
Nicméně mám návrh pro ty, co mají čas teď v úterý od 18:00 a chtěli by přijít na malý srazík "PDAčkařů".

Prozatím o účast projevili zájem tito místní:
Karlic, Pinochio, Kasei, Beecher, Res+1, Michall, Šeba (?), Miloš Strouhal (?)
(a k tomu X dalších PDA fandů odjinud, salonek asi bude praskat ve švech)


Užitečné info souhrnem:
Místo: Restaurace Záležitost
Mapa zde ;)
Čas: od 18:00
Stůl je rezervovaný na "jméno" Manus
Jak tam: pokud pojedete MHD, tak nejbližší stanice jsou Biskupcova a Ohrada.
ipf (2136)|19.11.2005 19:44
[QUOTE="Velvet"]...mám návrh pro ty, co mají čas ...přijít na malý srazík "PDAčkařů"..... Je to třetí minisrazík, první jsem vymyslela a zařídila já...[/QUOTE]
Jááák VYMYSLELA JÁ???
A tohle je co?
:D :D :D :D :D
Velvet (353)|19.11.2005 20:17
[QUOTE="ipf"]
Jááák VYMYSLELA JÁ???
A tohle je co?
:D :D :D :D :D [/QUOTE]

Fakticky jde o minisraz lidí z PalmaSoftu, tam to byl můj počin :cool: Hlavně to bylo tak trochu myšlené jako opozice proti oficiálním srazům :D
(A přišla tam sice menší, zato ale lepší společnost...) Teď už je to spíš sraz PDA fandů, než sraz konkrétního serveru...
8daniela (23)|20.11.2005 10:31
[QUOTE="Velvet"][QUOTE="ipf"]
Jááák VYMYSLELA JÁ???
A tohle je co?
:D :D :D :D :D [/QUOTE]

Fakticky jde o minisraz lidí z PalmaSoftu, tam to byl můj počin :cool: Hlavně to bylo tak trochu myšlené jako opozice proti oficiálním srazům :D
(A přišla tam sice menší, zato ale lepší společnost...) Teď už je to spíš sraz PDA fandů, než sraz konkrétního serveru...[/QUOTE]

Co je to lepší společnost? Kteří vyvolení tam tedy mohou přijít?
PavelR. (2184)|20.11.2005 10:48
[QUOTE="Velvet"](A přišla tam sice menší, zato ale lepší společnost...)[/QUOTE]

... no teď sis tedy naběhla :D
Zdenek Malinsky (9781)|20.11.2005 15:19
[QUOTE="8daniela"]Co je to lepší společnost? Kteří vyvolení tam tedy mohou přijít?[/QUOTE]Jsem Tě zval na pražský sraz do LaPalmy a mohla jsi se přihlásit a jet i na 6.oficiální (tento víkend v Malé Úpě).
8daniela (23)|20.11.2005 15:28
[QUOTE]Jsem Tě zval na pražský sraz do LaPalmy a mohla jsi se přihlásit a jet i na 6.oficiální (tento víkend v Malé Úpě). [/QUOTE] Mohla a díky za pozvání.Protože jsem však nemocná a nikdy nevím, jak mi zrovna bude, nejsem schopná plánovat.Nicméně to neodpovídá na mé otázky, a skutečně mě zajímá, kdo mezi nadšenci pro PDA tvoří tu lepší a tu horší společnost, a jestli, pokud mi bude dobře, svými parametry budu splňovat požadavky na ty vyvolené a případně přijít, nebo o tom nemám vůbec uvažovat. Zdravím.
karlic (707)|20.11.2005 15:45
Jsem pro každou špatnost :) Takže pokud budeš dělat docházku, tak si mě zapiš a editni do prvního příspěvku prosímtě seznam přihlášených. Rád bych pokecal jak bylo v Malé Úpě - přijďte někdo kdo tam byl.:)
Kasei (89)|20.11.2005 16:32
Jo 1. minisraz byl super. Ostatne byl tam i nekdo z CE4YOU ne? O jinych srazech nemohu nic soudit, neb jsem se jich nezucastnil. Kazdopadne jsem pro aby tam prislo vic lidi s PPC.
Velvet (353)|20.11.2005 19:22
Kristovy banány...já snad budu fakt předkládat všechny svoje příspěvky napřed k přečtení několika dalším lidem, abych si byla jistá, že nikdo vztahovačný nebude moct vzít něco osobně :sarcastic:
Tou lepší společností jsem mínila NEFANATICKÉ uživatele PDA. Kdo s PPC zažil oficiální sraz PalmaSoftu, nebo jinou zvýšenou koncentraci fanatických palmistů, ví, co mám na mysli. Nemám zájem, aby se kdekdo do mě navážel, protože podle něj nemám tu "jedinou správnou" platformu. Myslím, že Kasei mi rozumí, na to téma jsme vedli dlouhý rozhovor :))
Na prvním minisrazu byli asi 3 (?) lidi ze ce4you a snad se jim tam líbilo...aspoň si teda nestěžovali :)

Sečteno a podtrženo - vítán je kdokoli, kdo chce v pohodě pokecat, pojíst, popít...poradit se ohledně aplikací :cool: a nemá potřebu se vymezovat vůči ostatním platformám/uživatelům/čemukoliv ;)
Kasei (89)|20.11.2005 19:26
Jen bych si s dovolenim rejpnul - neni to PalmaSoft ale PDASoft :dead:
No jo fanatiku je okolo PalmOS v posledni dobe nejak moc - nechapu je jsem dlouholety Palmista ale ted prechazim na PPC protoze a dobre mi nabizi vic - aj sorry za OT.
Velvet (353)|20.11.2005 19:41
[QUOTE="Kasei"]Jen bych si s dovolenim rejpnul - neni to PalmaSoft ale PDASoft :dead:
[/QUOTE]
Rejpnout si můžeš...ode mě je to ostatně taky rejpnutí... :) Ačkoliv vzhledem k "orientaci" celého toho serveru, jeho vedení a aktivních čtenářů/členů by ten název stejně byl přesnější :sarcastic:
Ono když i v článcích označených jako pro/o PPC se objevují výpady proti této platformě...tak proč by jim tam taky pocketáři chodili? :?
Pinochio (424)|20.11.2005 21:01
Jsem jedním z těch PocketPC uživatelů co byli kdysi odsuzování k vyhnanství za příslušnost k Windows Mobile, tehdy verzi 2002. Dnes již jím nejsem a uvažuji o přechodu k PalmOS.
Na srazík bych rád dorazil, ale nevyjde mi to. Do kdy tam plánujete zůstat? Přijel bych tak kolem sedmý.
Velvet (353)|20.11.2005 21:57
[QUOTE="Pinochio"] Do kdy tam plánujete zůstat? Přijel bych tak kolem sedmý.[/QUOTE] Kolem sedmé je to naprosto OK, v tu dobu plánují dorazit i další lidi ;) Zatím se to vždy protáhlo do pozdních hodin :D
Pinochio (424)|20.11.2005 22:04
Dobře, budu se těšit. Doufám že dorazí někdo s Palm Z22 ;).
Velvet (353)|20.11.2005 22:27
Super :)
Pinochio (424)|20.11.2005 22:39
Tímto bych rád pozval i všechny uživatele jiných OS než jem Windows Mobile. Jak PalmOS, tak EPOC, Linux a nevím co ještě. Doufám, že se tento sraz stane prvním úspěšným sraze všech platforem.
Za sebe beru Dell s WM5, a pravděpodobně se mnou půjde i jeden LifeDrive, možná ještě někoho ukecám z jiných Palm zařízení (Tungstem T, Zire 72 a další co se najde u nás ve třídě :D ...).
Kasei (89)|20.11.2005 22:43
Exoticky OS pro PDA to je moje - predminule jsem pritahl SHARP Zaurus, V-Tech Helio a samozrejme svoje "pracovni" T/T3 a Treo 650
Res (18)|21.11.2005 10:26
Ahoj hlásím příchod dvou členů Asusu 730 + Looxe 420 :o).V 18.00 jsme tam jako na koni.
Velvet (353)|21.11.2005 10:56
Beru na vědomí ;) (Snad se tam vejdem :D )
Velvet (353)|21.11.2005 11:04
Ehm...tak jenom potvrzených účastníků jsem právě napočítala 15 :D
Asi dojednám větší stůl :?
Suoraj (704)|21.11.2005 13:23
Škoda- večer jedu do Amsterodamu na Ajax vs. Sparta...:evil:
Velvet (353)|21.11.2005 18:11
[QUOTE="Suoraj"]Škoda- večer jedu do Amsterodamu na Ajax vs. Sparta...:evil: [/QUOTE] Život je otázka priorit :D (just kidding ;) )
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2005 18:25
To jsem zvědav, zda z přihlášených dorazí alespoň polovina. :?
Velvet (353)|21.11.2005 18:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To jsem zvědav, zda z přihlášených dorazí alespoň polovina. :? [/QUOTE]
To já taky...ale Ty nejdeš, pokud vím, takže tě to trápit nemusí ;) :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2005 18:51
To nemusí, ale vím, jak to bylo už na několika PPC i oficiálních srazech. Buď přijde nečekaně hodně lidí a vypadá to tam pak jako vb "židovské škole" nebo naopak přijde málo lidí. Úplně nejlepší je, když se lidi odhlásí 2-3 dny před konáním srazu (např. loňský sraz v M.Úpě, letos v Mariadolu). To mají hoteliéři a majitelé restaurací velmi rádi, to milují.
Držím palce, ať to dopadne dobře.
Velvet (353)|21.11.2005 19:04
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Buď přijde nečekaně hodně lidí a vypadá to tam pak jako vb "židovské škole" nebo naopak přijde málo lidí. [/QUOTE]

Mno jo, proto taky nakonec necháváme zamluvený salonek, jako vždy...pravděpodobnost, že by přišlo těch lidí opravdu moc, je malá a pořád je to lepší, než když nám sestaví velký stůl a přijde jen hrstka :)
Palmik (0)|21.11.2005 21:17
[QUOTE="Velvet"]Kristovy banány...já snad budu fakt předkládat všechny svoje příspěvky napřed k přečtení několika dalším lidem, abych si byla jistá, že nikdo vztahovačný nebude moct vzít něco osobně :sarcastic:
Tou lepší společností jsem mínila NEFANATICKÉ uživatele PDA. Kdo s PPC zažil oficiální sraz PalmaSoftu, nebo jinou zvýšenou koncentraci fanatických palmistů, ví, co mám na mysli. Nemám zájem, aby se kdekdo do mě navážel, protože podle něj nemám tu "jedinou správnou" platformu. Myslím, že Kasei mi rozumí, na to téma jsme vedli dlouhý rozhovor :))
Na prvním minisrazu byli asi 3 (?) lidi ze ce4you a snad se jim tam líbilo...aspoň si teda nestěžovali :)

Sečteno a podtrženo - vítán je kdokoli, kdo chce v pohodě pokecat, pojíst, popít...poradit se ohledně aplikací :cool: a nemá potřebu se vymezovat vůči ostatním platformám/uživatelům/čemukoliv ;) [/QUOTE]
...myslim že na PDAsoftu jsi už známá svojí vztahovačností;) , Každý koho jsem viděl s tebou mluvit, to myslel ve srandě, děláš tady z palmistů tupce, kteří nic jiného neuznávají, zajímavý třeba j, že tam pravidelně chodí Honza Vlček z www.palmknihy.cz , který má MDA a nikdo se mu nesměje a neuráží. Tak se prosimtě hoď do klidu,ju?
Zítra se na tebe těším, tak se usmívej :D :D a nedělej bubáka jako minule :dead: :dead: :dead:
"fanatický palmista"
Pinochio (424)|21.11.2005 21:27
Na PDA soft jdu poprvé a nikdy jsem neřekl nic křivého proti Palmu, nezapomeň že palmisti taky nemají WM moc v lásce :cool: , ale nechme těch debat.
LifeDrive ani Z72ka se mnou neprijdou, maji trenink :(.
Kasei (89)|21.11.2005 21:35
[QUOTE="Palmik"]
...myslim že na PDAsoftu jsi už známá svojí vztahovačností;) , Každý koho jsem viděl s tebou mluvit, to myslel ve srandě, děláš tady z palmistů tupce, kteří nic jiného neuznávají, zajímavý třeba j, že tam pravidelně chodí Honza Vlček z www.palmknihy.cz , který má MDA a nikdo se mu nesměje a neuráží. Tak se prosimtě hoď do klidu,ju?
Zítra se na tebe těším, tak se usmívej :D :D a nedělej bubáka jako minule :dead: :dead: :dead:
"fanatický palmista"[/QUOTE]

Ja se Velvet nedivim - Palmisti jsou velmi casto neobjektivni fanatici kteri nevedi o cem mluvi a nejso ochotni pripustit ze Palm inc. jde ked dnu i s celym svym systemem - takovi lide jsou nejhorsi - staci se kouknout na Pajdovi stranky na nektery reakce a bude jasno.
Palmik (0)|21.11.2005 21:48
[QUOTE="Kasei"]Ja se Velvet nedivim - Palmisti jsou velmi casto neobjektivni fanatici kteri nevedi o cem mluvi a nejso ochotni pripustit ze Palm inc. jde ked dnu i s celym svym systemem - takovi lide jsou nejhorsi - staci se kouknout na Pajdovi stranky na nektery reakce a bude jasno. [/QUOTE]
Dementní reakce tam má SHREK, což je blázen,. kterej to nemá v hlavě v pořádku. Ale jinak je to myšlené většinou ve srandě.
Tak se lidi proboha neberte tak vážně. Lítáme tady po tom světě se stříbrnejma krabičkama co pípaj a blikaj a mě osobně je celkem jedno, jestli vy tam máte napsaný palm nebo popelnice :D :D :D :D
macula_ce4you (691)|21.11.2005 22:01
[QUOTE="Palmik"]
... jestli vy tam máte napsaný palm nebo popelnice :D :D :D :D [/QUOTE]

Nechci být vztahovačný, ale nemělo by tam teda být místo té popelnice PocketPc? :D
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2005 22:15
[QUOTE="macula"]Nechci být vztahovačný, ale nemělo by tam teda být místo té popelnice PocketPc? :D [/QUOTE]Už dávno ne - viz. Jakou verzi OS má moje zařízení?. Od ver. 2003 se už jedná o Windows Mobile, nikoli PPC. Asi jim to ještě nikdo neřekl.
Saman_ce4you (1451)|21.11.2005 22:22
Jenze na krabicce, aspon na ty historicky (jako moje), ten napis "Pocket PC" je.. I kdyz mam woknous mobajl..
Palmik (0)|21.11.2005 22:28
Tak se kluci nehádejte, prostě jednoduše a krátce popelnice.
Hezký večer.
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2005 22:28
To Palmik
Pokud jsi se dnes zde registroval jen proto, aby si mohl hádat s Velvet, sdělit nám, že Palm je nejlepší a naše PDA jsou na nic, vykřikovat hesla typu linux rulezzzzzz nebo jiné podobné nesmysly na úrovni fotbalových fanoušků, tak v tom případě doporučuji sekci Off-topic.
Velvet (353)|21.11.2005 22:34
[QUOTE="Palmik"]...myslim že na PDAsoftu jsi už známá svojí vztahovačností;) , Každý koho jsem viděl s tebou mluvit, to myslel ve srandě, děláš tady z palmistů tupce, kteří nic jiného neuznávají, zajímavý třeba j, že tam pravidelně chodí Honza Vlček z www.palmknihy.cz , který má MDA a nikdo se mu nesměje a neuráží. Tak se prosimtě hoď do klidu,ju?
Zítra se na tebe těším, tak se usmívej :D :D a nedělej bubáka jako minule :dead: :dead: :dead:
"fanatický palmista"[/QUOTE]

Hmm, mně to teda moc zábavné nepřipadá, když přijdu jako člověk světem PDA naprosto nedotčený na sraz, kde čeká spíš nějaké poučení apod., absolutně nemá ponětí o nějakém "boji platforem" a najednou se do něj ostatní začnou navážet...člověk neví, která bije a nemá ani šanci se jakkoli bránit. Sorry, ale to je pro mě prostě unfair.
Děkuju pěkně za takové "uvítání" do světa PDA :(
A tento první dojem z "pánů palmistů" ve mně od té doby spíš zesílil. Ještě když čte články určené pro WM a i v nich jsou útoky proti jejich uživatelům...tím pro mě ten server definitivně skončil.

A jen tak na okraj - minule jsem měla slušnou depresi, což ale souviselo i s chováním mé "drahé palmistické" polovičky ten večer. Původně jsem tam vůbec jít nechtěla... Mimo to všichni si tam hleděli svého a já se tam cítila asi tak dobře, jako na "svém" prvním (a posledním) srazu PDAsoftu...
Proto taky ta snaha mít teď na minisrazu alespoň někoho známého, s kým se dá pokecat.
(Snaha dotáhnout víc PDA fandů, když mají "jinou než tu správnou" platformu, se zřejmě nepočítá.)
Pokud je to problém, půjdu příště klidně do toho kina :dead:
macula_ce4you (691)|21.11.2005 22:35
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Od ver. 2003 se už jedná o Windows Mobile, nikoli PPC. Asi jim to ještě nikdo neřekl. [/QUOTE]

No, ale já jsem psal o zařízeních s windows mobile všeobecně a né o OS. ;)

Třeba jak je to uvedeno v sekci Freeware.
Velvet (353)|21.11.2005 22:37
[QUOTE="Kasei"]
Ja se Velvet nedivim - Palmisti jsou velmi casto neobjektivni fanatici kteri nevedi o cem mluvi a nejso ochotni pripustit ze Palm inc. jde ked dnu i s celym svym systemem - takovi lide jsou nejhorsi - staci se kouknout na Pajdovi stranky na nektery reakce a bude jasno. [/QUOTE]

Vidíš, já ti říkala, žes to tam neměl psát, že pak přijdou s baseballkama, benzínem a sirkama :sarcastic: :dead:
Teď abych si vlastní účast znovu promyslela... :?
Kasei (89)|21.11.2005 22:41
No my te zachranime od deprese neboj :D Jestli prijdu tak budu mit sebou 3 platformy - takze o multiplatformitu se nebojte
Palmik (0)|21.11.2005 22:46

asi palmisti tak špatný nebudou, když s jedním trávíš dost času, ne?

Jinak k mojim poznámkám: berte to jako srandu a spestření, mám dost kamarádů s pocketama, nikdy bych nikoho neurazil jen proto, že zrovna nemá palma jako já. Jasně, jsou mezi palmistama i magoři do palmu, který nic jiného neuzávají, ale mě k nim neřaďte. Chtěl jsem jenom trochu oživit diskuzi. Vaše stroje se mi taky líbí a nejvíc HP s GSM bez klávky- nevím co to je za model, ale je fakt pěknej, ten se mi líbí mnohem víc než moje treo. Jinak, já jsem měl před palmama psiony, to byli super mašinky, když psion skončil, koukal jsem co jinho(pravda, asi týden) a pak koupil prvního palma. Všude jsem četl, jak je stabilní oproti PPC. Dost mě tedy štvalo, že sem ho musel několikrát denně bodat do zad, to jsem u psiona neznal. Ten byl krásně stabilní. Teď už jsem si na palma zvyknul, treo mi vyhovuje svojí kompletností všeho v jednom stroji, filmy na něm nepotřebuju, používám hlavně PIM aplikace, nějaký fičury ke kontaktům, emaily, ICQ. A na to je treo v pohodě.
Ale jak jsem psal, kdybych tenkrát místo palma koupil nějaký PPC, dneska jsem pockeťák.
Palmik (0)|21.11.2005 22:48
[QUOTE="Velvet"][QUOTE="Kasei"]
Ja se Velvet nedivim - Palmisti jsou velmi casto neobjektivni fanatici kteri nevedi o cem mluvi a nejso ochotni pripustit ze Palm inc. jde ked dnu i s celym svym systemem - takovi lide jsou nejhorsi - staci se kouknout na Pajdovi stranky na nektery reakce a bude jasno. [/QUOTE]

Vidíš, já ti říkala, žes to tam neměl psát, že pak přijdou s baseballkama, benzínem a sirkama :sarcastic: :dead:
Teď abych si vlastní účast znovu promyslela... :? [/QUOTE]
Na tohle aale prostě musím reagovat: ty ze sebe fakt děláš kdovíjakou hvězdu, ze který se všichni posaděj na zadek. Nikdo tě nenutí, tak tam chodit nemusíš.
Kasei (89)|21.11.2005 22:54
Tomuhle se musim zasmat hahhaha
Hlavni hvezdou vecera jsem snad ja ne?

BTW: Ja po peti letech s PalmOS prechazim na WM
Miloš Strouhal (3997)|21.11.2005 23:09
Dle meho nazoru bude nejvetsi hvezdou zitrejsiho srazu prave nas "skromny" Pinochio. :D Kdo ho zna, vi o cem mluvim..;) Ovsem jestli dorazi i takova celebrita jakou je treba Gabina Partysova, tak nevim nevim.. :D :D :D :cool:
Šeba_oldd (1184)|21.11.2005 23:22
Tak zde je to tak zajimave, ze pokud zitra budu v Praglu tak se tam zajdu podivat.Uz jsem dlouho nevidel Pinochia.On uz s nami na srazy asi jezdit nebude?
Miloš Strouhal (3997)|21.11.2005 23:31
Tak jestli jdeš ty Šebo, jdu taky, myslím že tam bude docela legrace.. :) :yes:
Pinochio (424)|21.11.2005 23:33
Tak todle bude fakt zajímavý sraz, s mojíma financema, Dellem na prodej, plánovaným útěkem k jinému OS bude asi o čem mluvit.
Palmik (0)|21.11.2005 23:45
No hlavně ať nás tam vy pocketáři neumlátíte. Vypadá to, že se Vás tam sejde hafo. Tak mi tam držte místo,ju?
Pinochio (424)|21.11.2005 23:57
Jasně, u mě klidně Palm může být, kdo mě zná, ví že si to zaslouží :D . Neboj místo bude, budou i zásuvky, beru šestipsa + rozdvojku (2+1 bez uzemnění) takže snad se nějak dobijem.
Velvet (353)|22.11.2005 04:13
[QUOTE="Palmik"] Nikdo tě nenutí, tak tam chodit nemusíš. [/QUOTE]

To máš pravdu, nemusím.
Tak si to užijte.