Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nestabilní net nokia 6230i

hanysek3099 (115)|19.11.2005 11:20
Ahoj kolegáčkové, mám na Vás vcelku specifický dotaz. Donedávna jsem používal se svým Aceříkem Motorolu V 547 přez BT a net jel poměrně v pohodě, kousal se jen výjimečně. Teď jsem dostal novou služební nokii 6230i a s ní mám od začátku problémy. Propojení je ok. na net se taky dostanu, ale po 3-5 min. mi spadne ukazatel rychlosti na 3-5 Kb a poté na nulu. Net nejde odpojit a pomůže jen soft reset. Stejný problém jsem zaznamenal i s testovací nokii 6630. Nemáte někdo představu kde bude zakopaný pes? Díky za veškeré názory. Hans
iMAGiNE_ce4you (33)|21.11.2005 08:16
Obdobne problemy som mal s N6230. Spojenie bolo nestabilne - zvlast ked som chcel stiahnut nejaky subor, to bolo vyslovene nemozne. Zaujimave je, ze BT spojenie ostalo vytvorene, ale "netiekli" ziadne data. Vyriesil to az zmena telefonu na inu znacku, takze chyba je asi u Nokie. Testoval som to na Acer n10 a Acer n50.
macula_ce4you (691)|21.11.2005 09:09
Tyto problémy jsem měl s Nokií 6230 když jsem měl nastavený starý IP u DNS.

Řešení: Nastavil jsem automaticky server DNS. /Eurotel/
hanysek3099 (115)|21.11.2005 15:40
Díky moc za odpovědi. Odzkoušel jsem spojení s jinou motorolou V547 a SE D750i a vše ok. Net stabilní. Jen ta zatropená 6230i ne. Přitom s Notebookem (taky Acer:-) je vše v pohodě a šlape jako hodinky.
Ta IP adresa je dobrý nápad asi to zkonzultuju s našimi techniky u T-M. Za případné další návrhy a nápady budu moc vděčný. Honza
beecher (9270)|21.11.2005 18:35
Jaky je v te Nokii FW?
Vlastislav Šťastný (275)|21.11.2005 19:29
Nevím jak u NOKIE 6230i ale u mé 6230-ky pomohla změna firmware na verzi, která je uvedená v mém podpisu. Před tím mi fungovala jen na velkém compu, s PDA se nedala ani spárovat. Změna FW je v době záruky bezplatná. Nyní vše naprosto bez problémů, střídám stolní PC s PDA a musím říct, že je na rychlosti znát i GPRS tř. 10, srovnám li to s NOKIÍ 6310i. EDGE
doma nemám. Závěr - není důvod k panice.
hanysek3099 (115)|21.11.2005 22:09
Verze FW je 03.40, teď jsem si dohledal že už je i 3.50 takže zajdu do servisu a nechám si ho přehrát. Uvidíme snad to pomůže jinak můj problém je přesně tak jak už bylo popsáno - připojení se tváří ok., ale netečou data. Stabilní je max 3-5 min, poté šlus.
pava (20)|14.1.2006 23:18
Zdravím všechny, jsem tady nový a s podobným, ne li stejným problémem. Chci se zeptat zda opravdu pomůže přehrání FW. V současné době mám na své N6230 V 5.26 Díky všem
pava (20)|19.1.2006 12:09
Tak jelikož tady na fóru nikdo N6230 nemá, nebo má, ale nepřipojuje se s ní na internet, odpovím si sám. Přehrání SW v telefonu nepomůže. V současné době tam mám ten nejnovější V5.50 (přehráno v Britexu), BT spojení drží, ale data přestanou "téct". Zatím to řeším připojením přes Irda, to je vcelku stabilní.
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2006 12:37
Určitě Nokii 6230 má zde hodně lidí a určitě se s ní připojují na internet. Vím např. od kolegy ipfa, že lépe fungoval nějaký starší fw, jinak EDGE nešlo. Poslední verze fw by už snad měla být stabilní a bezproblémová.
Od jiného kolegy zde z fóra, který dělá u T-Mobile zase vím, že dle jejich zkušeností jsou N 6230i o mnoho lepší a měly by být bez problému.

Ono s telefony Nokia je problém. Dají na trh telefon v skoro betaverzi a postupně dolaďují na lidech. Dovolit si to můžou, protože je to Nokia. :sarcastic:
RStein (2012)|19.1.2006 13:43
S MDA II jsem pouzival Nokii 6230 rok a pul (operator Eurotel), a urcite bych nebyl masochista, abych pouzival takovou dobu neco, co nefunguje...
RStein (2012)|19.1.2006 13:47
BTW: V siti TMO v dobe, kdy jsem od nich mel take neomezeny pausal (cca 2 roky zpatky), problemy se stabilitou pripojeni, ktere se projevovaly hlavne v kombinaci S55 + CS3/CS4 kodovani. Je mozne, ze i Nokia 6230 je citliva na nejakou konfiguraci site u TMO...
pava (20)|19.1.2006 14:16
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Určitě Nokii 6230 má zde hodně lidí a určitě se s ní připojují na internet. Vím např. od kolegy ipfa, že lépe fungoval nějaký starší fw, jinak EDGE nešlo. Poslední verze fw by už snad měla být stabilní a bezproblémová.
Od jiného kolegy zde z fóra, který dělá u T-Mobile zase vím, že dle jejich zkušeností jsou N 6230i o mnoho lepší a měly by být bez problému.

Ono s telefony Nokia je problém. Dají na trh telefon v skoro betaverzi a postupně dolaďují na lidech. Dovolit si to můžou, protože je to Nokia. :sarcastic: [/QUOTE]

To je pravda, jak jsem telefon koupil, loni začátkem roku, padalo mi BT i ve spojení se stolním počítačem (možná to někteří znají, BT fungovalo s namontovanými sluchátky a puštěným rádiem :D ) po přehrání FW BT fungovalo bez problému, ale nešel nastavit budík, další FW všechny tyhle problémy vyřešil, až teď ve spojení s PDA BT se opět jeví jako nestabilní a asi nejsem s tímto problémem jediný. Jinak za rok už tam mám třetí FW, ale na to všechno jsem s telefonem hodně spokojen a zatím ho nehodlám měnit.

Jinak EDGE funguje bez problémů.
Telefonservis (65)|13.2.2006 22:02
Bohuzel problem neni jen ve verzi firmware. 6230 i 6230i maji stejny problem s identifikaci BT cipu. Je treba preflaschovat i software BT modulu, coz se ne vzdy podari. Zjistil jsem to, kdyz se pri diagnostice nekdy nezobrazilo ID BT. (Jsou technici, kteri toto po sobe nekontroluji.)Potom softvare modemu budto vubec nebo spatne komunikuje s COM portem BT. Je s tim dost pakarna, nekdy se musi flaschovat i trikrat po sobe. Potom je vsechno o.k., alespon u poslednich sw verzi.
pivan_ce4you (0)|14.2.2006 08:06
Skusal som spojenie Acer n50 premium s Nokiami 6230, 6230i, 6021 a stale je to rovnake.. Data prestanu tiect.. V Trencine sa mi nepodarilo byt pripojeny dlhsie ako 5 minut. No ked som to skusal v Ziline, tak spojenie vydrzalo niekedy aj 20 minut. Za 10 dni si pojdem zobrat Samsung D600E a som velmi zvedavy, ake vysledky budu s inou znackou, ako Nokia...
pava (20)|14.2.2006 09:28
Potvrzuji, taky jsem zkoušel N 6230i a to samé jako s moji N 6230, data po chvíli přestanou téct, spojení zůstává. Ví někdo co s tím, kromě výměny telefonu za jinou značku?
Eurino_ce4you (72)|14.2.2006 20:11
[QUOTE="pivan"]Skusal som spojenie Acer n50 premium s Nokiami 6230, 6230i, 6021 a stale je to rovnake.. Data prestanu tiect.. V Trencine sa mi nepodarilo byt pripojeny dlhsie ako 5 minut. No ked som to skusal v Ziline, tak spojenie vydrzalo niekedy aj 20 minut. Za 10 dni si pojdem zobrat Samsung D600E a som velmi zvedavy, ake vysledky budu s inou znackou, ako Nokia...[/QUOTE]

No co ti budem hovorit ja som si kupil samsung d600e ,ale nepotesis sa spojenie pada aj s nim ...
Rozmyslam ci to nebude nahodou nieco s tym acerom , mozno s nejakym nastavenim no kazdopadne netusim, spojenie mi padalo na siemense sx1 a taktiez mi pada so samsungom cize ziadna slava... Ak bude nieco nove ozvem sa akurat to idem riesit...
Mimochodom urcite to nebude chyba nastavovania NEJAKEJ IP ADRESY ALEBO NIECOHO PODOBNEHO LEBO ONO SI NEUDRZI SPOJENIE CEZ BT ,KED SOM NAPRIKLAD POSIELLA S TELEFONU SUBOR 20 MEGA TAK SA DOSTAL PO 13 A TO ISTE PRESTALI TIECT DATA CIZE PODLA MOJHO NAZORU TO S IP ADRESOU ALEBO S NASTAVENIM NETU NEBUDE MAT NIC SPOLOCNEHO ...
pivan_ce4you (0)|14.2.2006 20:32
No na to som zvedavy. Pretoze pokial to nepojde so ziadnym mobilom, tak to bude asi chyba aceru a mal by to riesit.. Zaujimalo by ma potom, ci sa to da reklamovat, pretoze na tento ucel som si kupil PDA, aby som robil prenosy z hokejov cez net priamo zo zimaku.. A myslim, ze 14500 Sk je dost na to, ze je to nefunkcne...
hanysek3099 (115)|15.2.2006 09:19
Rád se po delší době opět zapojím do diskuse. U mě to nakonec skončilo rezignací a návratem k SE D750i. zatím jsem tedy bez EDGE :(
Jinak já jsem problémy měl jen s Nokiemi, Motorola 547, SE, Siemensy vše bylo ok. Ted v pátek dostanu na test Samsung D600e tak dám vědět.
Jinak paradoxně zatím jediná nokie která jela tak jak má byla N70 padala jen výjimečně.
Eurino_ce4you (72)|15.2.2006 09:45
ako som uz pisal samsung d600e nejde dobre ,kazdopadne ak by ti nahodou isiel to musime vsetko porovnat...
hanysek3099 (115)|18.2.2006 15:48
Takže mohu potvrdit D600e taky dělá problémy. Občas jede 15 min. ale obvykle tak po 8-10 min. přestávají téct data. Začínám mít pocit že si N50 nerozumí s tel. které se připojují přes EDGE. Výjimkou u mě byla jen motorka 547 ta šlapala jako hodinky. Takže zůstávám u D750i na prohlížení GPRS zatím musí stačit :D
beecher (9270)|18.2.2006 16:34
Jakej operator? Jestli T-Mobile, tak ten je timhle povestny...
pivan_ce4you (0)|18.2.2006 18:31
Je zaujmave, ze tento problem nieje nikde rieseny. Kolko je uzivatelov Aceru, ktorym to funguje bez problemov ? Odskusal som dalsie telefony a stale ten isty problem. Dnes som napisal aj na technicku podporu Aceru a som zvedavy co mi odpovedia. Tu sa chcem opytat, ci sa to da povazovat za zavadu a ci je mozne v takomto pripade PDA reklamovat a vratit? Dakujem za nazory. Popripade by sme mali nejako donutit ACER, aby to riesil...
Eurino_ce4you (72)|19.2.2006 02:21
Volal som do aceru ... pre rady a typy a vysledok ak ti ide cez bt a bt na kompe prenasat velke subory napr skus si tak prehrat film a spojenie bude drzat acer nieje na vine....
pivan_ce4you (0)|19.2.2006 11:17
[QUOTE="Eurino"]Volal som do aceru ... pre rady a typy a vysledok ak ti ide cez bt a bt na kompe prenasat velke subory napr skus si tak prehrat film a spojenie bude drzat acer nieje na vine....[/QUOTE]

Bohuzial ani velke subory mi nejde prenasat.. Skusil som skopirovat 130MB film a nedostal sa ani do tretiny kopirovania...
Eurino_ce4you (72)|19.2.2006 11:53
Tak to neber ako bohuzial ale ako ako chvala bohu lebo ho mozes poslat k nim na reklamaciu inak by ti nic neslo a mal by si ho doma :)
hanysek3099 (115)|19.2.2006 21:02
Tedy nic proti posledním komentářům ale mě osobně opravdu nejede spojení jen na tel. s EDGE. se SE D750i je spojení stabilní klidně i dvě hodiny, stejně tak jelo i na Motorole V547 (ta byla jediná která šlapala i přes EDGE), vše fungovalo na samsungu E720, simensu S65 atd.
PS: pro štouraly jmenované tel. jsem nevlastnil jen mám možnost testovat v práci ;)
Eurino_ce4you (72)|23.2.2006 17:21
No a ja zas mozem potvrdit, ze to nebude kvoli telefonom co maju edge , po prve je to od podstaty plna sprostost ,lebo cez edge netecu enormne rychlo data a aj keby bol problem v tom , acer by cez bt potom musel v pohode posielat aj velke subory do compu - z toho vyplyva ze to je chyba BT a nie telefonov a najhorsie nato je, ze ja si myslim ze to je chyba celeho aceru a ze ani reklamacia nepomoze....
A este som zabudol pokial som ani tak nedal dobre logicke argumenty tak mne padalo spojenie cez bt aj so siemensom sx1 ktoremu bt fungovalo v pohode ....cize edgom to nebude...Ja ho asi znovu poslem na reklamaciu som zvedavy co sa stane ak to poslem tri krat....

KAZDOPADNE JEDNO VIEM NAISTO, ACER PDA UZ NIKDY NEKUPIM A MOZNO ANI NIC OD ACERU PO MOJICH SKUSENOSTIACH....