Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ACER N35 UPDATE WM2003SE

Martin Sušanský (7)|18.11.2005 16:54
Dobrý den,
na webu ACERu je ke stažení fw 2.10.12 pro N35.
RadimK_ce4you (223)|18.11.2005 23:34
Hm, tak to zkousim, ale progress bar se zastavi v1/10 a nic se nedeje...:?

EDIT: PDA MUSI byt pripojeno k nabijecce!

PRVNI DOJMY:
1) Storage Card 12.3MB!
2) Konecne se ukazuje ikonka hodin - zaneprazdneni systemu
3) Nekdy mam pocit, ze se aplikace nechcou spustit z menu, po kliknuti na ikonku menu zmizi, ale aplikace se nerozjede. Mozna je to tim, ze pouzivam Wisbar Adv. (v2.4.0.1)
Koudy_ce4you (0)|19.11.2005 18:18
Mohl bych poprosit o nějaký základní návod, jak upgrade provést? Na eftýpku Aceru jsem si stáhnul image, ale nenašel jsem žádné povídání co s ním. Zkusil jsem tedy upgrade podle návodu pro N30, ale nebylo to to pravé ořechové :? .

Díky za pomoc
xkovi_ce4you (568)|19.11.2005 18:20
[QUOTE="RadimK"]Hm, tak to zkousim, ale progress bar se zastavi v1/10 a nic se nedeje...:?

EDIT: PDA MUSI byt pripojeno k nabijecce!

PRVNI DOJMY:
1) Storage Card 12.3MB!
2) Konecne se ukazuje ikonka hodin - zaneprazdneni systemu
3) Nekdy mam pocit, ze se aplikace nechcou spustit z menu, po kliknuti na ikonku menu zmizi, ale aplikace se nerozjede. Mozna je to tim, ze pouzivam Wisbar Adv. (v2.4.0.1)[/QUOTE]
To spousteni aplikaci je nemoci WA, urcite ale stahni z jejich fora novejsi verzi, i kdyz beta, nyni je 2.4.1.12, coz je o hodne vychytanejsi..ale i tak se mi tohle stava, ze nekdy se mi spusti aplikace ze start menu az na podruhe..pouzivam to v kombinaci s WAD, pricemz tapnuti na zastupce na plose funguje vzdy..kdo vi, v cem je problem..ale 100% stahni novejsi verzi, to co mas je uz opravdu WA dedecek :D
RadimK_ce4you (223)|19.11.2005 23:10
[QUOTE="Koudy"]Mohl bych poprosit o nějaký základní návod, jak upgrade provést? Na eftýpku Aceru jsem si stáhnul image, ale nenašel jsem žádné povídání co s ním. Zkusil jsem tedy upgrade podle návodu pro N30, ale nebylo to to pravé ořechové :? .

Díky za pomoc[/QUOTE]

Ja to taky delal podle navodu pro n30. Jen se mi to nechtelo rozbehnout bez pripojene nabijecky.
Tak tedy:
Hodil jsem na SD soubory do rootu, vlozil do n35, prepnul hard reset a s podrzenym tlacitkem power jsem ho prepnul zpet a po 5 sec. pustil. Na displayi se rozjel progress bar, ale pristroj se pak sam neresetoval, az po tapnuti na display. Tot vse.
[QUOTE="xkovi"]...urcite stahni novejsi verzi...[/QUOTE]

OK, vyzkousim. Jen jsem mel pocit, ze na WM2003 to nedelalo.
Koudy_ce4you (0)|20.11.2005 09:10
[QUOTE="RadimK"][QUOTE="Koudy"]Mohl bych poprosit o nějaký základní návod, jak upgrade provést? Na eftýpku Aceru jsem si stáhnul image, ale nenašel jsem žádné povídání co s ním. Zkusil jsem tedy upgrade podle návodu pro N30, ale nebylo to to pravé ořechové :? .

Díky za pomoc[/QUOTE]

Ja to taky delal podle navodu pro n30. Jen se mi to nechtelo rozbehnout bez pripojene nabijecky.
Tak tedy:
Hodil jsem na SD soubory do rootu, vlozil do n35, prepnul hard reset a s podrzenym tlacitkem power jsem ho prepnul zpet a po 5 sec. pustil. Na displayi se rozjel progress bar, ale pristroj se pak sam neresetoval, az po tapnuti na display. Tot vse.
[/QUOTE]

Díky. Dělám to úplně stejně, až na to, že se mi na displeji zobrazí jen nápis "DOWNLOAD IMG" a žádnej progress bar se už neukáže. Napadlo mně, jestli to nemůže být SDéčkem (i v tom návodu je o tom zmínka). Zkusil jsem už dvě karty (neznačkové), ale žádný pokrok :( . Ještě vyzkouším SD od kámoše, jestli to náhodou nepomůže.
jozee (4)|20.11.2005 10:47
Zdravim.
Aj mne to robilo problem s SD kartou. Takze postup: 1. najskor stiahnut Ebot 6.2 a z priecinka SD nakopirovat tie dva subory na kartu. Postupovat ako pri pri upgade. 2. zmazat SD a postupovat ako pri N30.
Po upgade odporucam vypnut cleartype. Default je zapnute. Este aby som nezabudol,dolezite je vymazat pred flashom ROM-ku!!! Inac ju nezvacsi na 12,3MB.
Zatial to vyzera O.K. aj vystup na sluchadla je dobry. Uvidime ako sa to bude spravat. Vela zdaru.
RadimK_ce4you (223)|20.11.2005 13:28
[QUOTE="jozee"]...najskor stiahnut Ebot 6.2 a z priecinka SD nakopirovat tie dva subory na kartu. Postupovat ako pri pri upgade. 2. zmazat SD a postupovat ako pri N30.
[/QUOTE]

Jojo, takze to bude tim Ebootem a ne napajecim zdrojem, ze se upgrade nechtel rozjet. Ja ho dal taky do rootu na kartu a pak znova novy firmw. a krome DOWNLOAD IMG. se pod nim zobrazilo i EBOOT 6.2 (nebo tak nejak).
RadimK_ce4you (223)|20.11.2005 16:54
[QUOTE="xkovi"]...urcite ale stahni z jejich fora novejsi verzi, i kdyz beta, nyni je 2.4.1.12... [/QUOTE]

Tak jsem zkusil tuhle betu, ale ta ma zase problemy s prepinanim do landscape (zmrsi se horni lista, pri prepnuti zpet jsou ikony mimo viditelne misto). Nemas teda tip na nejakou funkcnejsi verzi? Ono to spousteni programu z menu vypada o neco lepe.
Mefisto (231)|20.11.2005 17:37
Kua to nemuzou zverejnit neco co bude plne funkcni? :D :D :D

Chtel jsem se zeptat to pri tom upgrade vsechnio instalujete znova nebo se to da nejak natahnout ze zalohy ?
Dik za info
RadimK_ce4you (223)|20.11.2005 19:50
[QUOTE="Mefisto"]Kua to nemuzou zverejnit neco co bude plne funkcni? :D :D :D

Chtel jsem se zeptat to pri tom upgrade vsechnio instalujete znova nebo se to da nejak natahnout ze zalohy ?
Dik za info[/QUOTE]

Ja instaloval vse znova, nebot jsem mel v PDA nehorazny bordel :oops:

Jinak klepu na drevo - zatim zadny HR (a to si s tim hraju nonstop), takze bych netvrdil, ze to neni plne funkcni, navic jsem nikde nevidel, ze by to bylo ofiko, je to jenom na FTPku. A WA se zda dobry v beta v 2.4.1.11.
Mefisto (231)|20.11.2005 19:59
No ofiko to je kdyz to udajne bude na ftp ACERU jak mi bylo sdeleno jak z centraly u nas tak z tech. sup. Acer eng. kdyz jsem se dotazoval na to ze je SE pro n30 a kdy bude pro n35.

Jinak ja tam bordel nemam, pouzivam to povetsinou jen jako navigaci na TT5, cili ani spechat zatim nebudu (staci si precist jak to bylo s n30), cili radeji bych to jen prehrnul.
Jde mi hlavne o otoceni zobrazeni displeje na sir. Funguje to?

D
Martin Sušanský (7)|21.11.2005 10:30
Jaká je prosím adresa toho fóra pro stažení té betaverze?
skautik_ce4you (66)|21.11.2005 10:32
ten progress bar se vam objevil ihned pod download img nebo jste cekali ty 2 minuty? co jsou v navodu k n30

pise mi to download img a pod tim eboot 6.2 ale nic
skautik_ce4you (66)|21.11.2005 10:40
no nahral jsem eboot i image na kartu a progress bar se rozjel temer ihned, kua ale jak dlouho mam cekat na reboot? :)
venousek_ce4you (29)|21.11.2005 14:25
Můžete mi prosím někdo říct, který soubor si mám z toho ftp stáhnout, a jak postupovat při flashování? Děkuji, jsem úplná lama...
RadimK_ce4you (223)|21.11.2005 15:03
[QUOTE="skautik"]no nahral jsem eboot i image na kartu a progress bar se rozjel temer ihned, kua ale jak dlouho mam cekat na reboot? :)[/QUOTE]

Ja taky cekal dlouho na reboot - a nic. Ten se nakonec uskutecnil po tapnuti na display.
skautik_ce4you (66)|21.11.2005 18:15
jj tapal jsem a nic, nakonec se to rebootovalo samo (mozna jsi se do toho okamziku trefil) :)

odkaz na img

ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n35/osimage/

ja postupoval nasledovne:
1) smazal jsem sd kartu
2) stahl a rozbalil soubory z ftp (jak wwe se tak eboot)
3) zkopiroval soubory na kartu
4) vypnul pda. prepnul hardreset
5) stiskl a drzel tlacitko zapnout a zaroven prepl hardreset do polohy 1
6) objevil se napis downloading img a eboot 6.2
7) rozjel se oranzovy progress bar
8) nejakou minutu cekat na restart pda


zatim zadny HR ale pouzivam jen zatim jen gps a klasicke programy
Mefisto (231)|21.11.2005 18:24
A funguje prevraceni displeje na sirku?
skautik_ce4you (66)|23.11.2005 12:14
ano
MikeXYZ (8)|24.11.2005 23:38
Tak jsem se o to také pokusil. Ze začátku jsem neměl moc úspěch protože jsem nevěděl co s těmi soubory dělat. Měl jsem dva adresáře s jedním duplicitním souborem (jen podle názvu obsah je jiný). Pak jsem metodou pokus/omyl prisel na tenhle postup (taky jsem si precetl navod pro n30 :))

1) Nabil jsem PDAcko
2) nechal ho v nabíječce
3) sehnal značkovou kartu (PDAčko se zatím nabíjelo)
4) Na tu kartu jsem nakopíroval jen oba soubory z adresáře SD z eboot6.2
5) Spustil jsem flashovani (znamy postup hard reset a zapinaci tlačítko)
6) po Naflashování eBootu jsem vyndal kartu, nahrál všechny soubory z velkého zipu přímo do rootu
7) a znovuspuštění flashování

Pak už fšechno fungovalo jak má. Ráno jsem se s tím hádal asi hodinu a nic. Problém mohl být jednak v tom, že mám neznačkovou kartu a jednak že nebyla nabitá baterie.
Jo a flashoval jsem to s MMC SandDisk. Takze ani nemusí být SDčko, ale asi je důležitá značka.

Jo a sunnysoft interwrite 8.6 si s tím moc nerozumí. Nejdou například pořádně "kuličky" :(
9ka je už v pohodě.

Ing. Dušan Buda (3)|25.11.2005 09:37
Zdar Miku.

Konečne to tu niekto napísal "normálne", pretože z predchádzajúcich príspevkov mi nebolo jasné ako uložiť na SD kartu tie dva adresáre, pretože obsahovali jeden duplicitný súbor (Chain.lst).
Hoci mi je to teraz od Teba jasné, tak som nijak nepokročil pretože môjmu PDA-čku asi vadi moja "neznackova" SD karta (Apacer 1GB) a tak mi vypisuje len. "DOWNLOAD IMG" a nic sa nedeje !(?) Prípadne ak to tlačítko POWER držím počas Hard-resetu kratšie, tak sa obajví hláška: "SD DOWNLOAD".
Nevadí, skúsim si od niekoho zohnať nejakú kvázi "značkovú" kartu (tiež vyrobenú v Číne ... hi) a vyskúšam to znova, ale aj tak vďaka za Tvoj príspevok.

Dušan
MikeXYZ (8)|25.11.2005 10:50
Přesne tohle mi to psalo s moji neznačkovou (xtreme) SD kartou. Tak jsem sehnal SandDisk (omylem MMCčko) a ono to fungovalo hned napoprvé.
jozee (4)|26.11.2005 20:04
Zdravim.
Ja mam SD A-data a podarilo sa. Najskor na naformatovanu kartu nahrat Eboot 6.2, len tie dva subory. Potom urobit vsetko ako pri normalnom flashovani. Potom naformatovat kartu a dat tam subory Os image a postupovat uz viete ako. Robil som to dvakrat. Najskor som zabudol zmazat ROM, takze som to musel zopakovat. Takze vela zdaru.
Mefisto (231)|27.11.2005 00:00
Po upgrade jste vsechno instalili znova nebo nekdo zkusil obnovu ze zalohy?
Ing. Dušan Buda (3)|27.11.2005 09:26
Tak už sa to konečne podarilo aj mne. Zaujímavé je že z mojej SD karty (Apacer 1GB) mi to vobec nechcelo ísť, hoci v "Readme.txt" súbore priamo na stránke Acer-u je táto značka spomenutá ako podporovaná !(?). Skôr si však myslím, že PDA-čku "vadila" jej kapacita ako značka, pretože keď som tam vpálil kamošovu "značkovú" SD kartu (Ultima 256MB), tak celý upgrade prebehol úplne v pohode asi za 10 min.
Ale aby to nebolo, že sa mi včera všetko darilo, tak sa mi práve počas upgrade, asi po polroku zlomil stylus, takže som si včera zasa "zarobil" cca.700,-Sk. (hi)
Systém šlape v pohode, bez HR akurát niektoré staršie softy mi buď nešlapú vôbec, alebo blbnú. Tak napr. "Pocket-nDays" mi po nainštalovaní a po SR úplne zablokuje PDA, až tak, že musím ísť do "Save" režimu a odinštalovať to. Snáď to bude len jediná obeť (mal som ten plug-in rád) ... hi.
Pekný deň Vám všetkým.

Dušan

RadimK_ce4you (223)|27.11.2005 13:23
Tak moje prvni negativni zkusenosti:

1) Blbne podsviceni u TomToma 5.1. Pokud nemam n35 na zdroji, tak se behem prace s Tomem neustale vypina a nezalezi na nastavene delce podsviceni. Docela me to stve :mad:

2) Divne se chova nastaveni Today. Pokud dam nastaveni Dnes - Vzhled - a pak prepnu na Polozky, tak se dlouho nic nedeje a pak dojde k samovolnemu SR nebo nabidka zmizi. Ale jak to tak pozoruji, tak na vine bude zrejme lokalizace IW 8.6. Bez ni jsem jeste samovolny SR nemel.
Mefisto (231)|27.11.2005 17:25
[QUOTE="RadimK"]Tak moje prvni negativni zkusenosti:

1) Blbne podsviceni u TomToma 5.1. Pokud nemam n35 na zdroji, tak se behem prace s Tomem neustale vypina a nezalezi na nastavene delce podsviceni. Docela me to stve :mad:

2) Divne se chova nastaveni Today. Pokud dam nastaveni Dnes - Vzhled - a pak prepnu na Polozky, tak se dlouho nic nedeje a pak dojde k samovolnemu SR nebo nabidka zmizi. Ale jak to tak pozoruji, tak na vine bude zrejme lokalizace IW 8.6. Bez ni jsem jeste samovolny SR nemel.[/QUOTE]

Zkus devitku IW
MilanSu (823)|27.11.2005 20:56
Tak jsem se tesil, ze si nainstaluji WM2003 SE na Acer N35, ale zobrazi se jenom Downloag IMG a nic.
Do rootu na SD kartu kopirujete jenom soubory (nebo vcetne adresare) ?
V tech rarech jsou dva shodne soubory chain.lst, co s tim ?
Nebo je problem v karte, mam PRETEC 2 GB ?
Diky za kazdou radu.
Mefisto (231)|27.11.2005 21:53
A zkousel jsi to podle navodu co je o par prizpevku vyse?
MilanSu (823)|27.11.2005 22:09
Jo podle obou.
Nejprve jsem dal jenom 2 soubory z EBOOT, vysledek stejny.
Pak vsechny soubory (EBOOT a WWE) a porad stejny. Tobe to proslo a jako mas kartu, tam asi bude problem. Nejhorsi je ze neznam nikoho s mensi kartou, a kupovat SANDISK 128 MB za 500 se mi nechce kdyz nemam zarucen vysledek.
MikeXYZ (8)|28.11.2005 10:09
[QUOTE]1) Blbne podsviceni u TomToma 5.1. Pokud nemam n35 na zdroji, tak se behem prace s Tomem neustale vypina a nezalezi na nastavene delce podsviceni. Docela me to stve[/QUOTE]

Tak tenhle problém jsem měl taky. Vyřešil jsem to odškrtnutím volby automatického vypínání podsvícení. Nechal jsem jen automatické vypnutí. Stejně PDAčko vypínám.

RadimK_ce4you (223)|28.11.2005 15:27
[QUOTE="MikeXYZ"]...Vyřešil jsem to odškrtnutím volby automatického vypínání podsvícení. Nechal jsem jen automatické vypnutí. Stejně PDAčko vypínám.[/QUOTE]

Ja taky...
ms_ce4you (364)|28.11.2005 18:05
take se mi zobrazovalo DOWNLOAD IMG s APACER 1GB, tak jsem zkusil tlacitko START drzet asi jen 2-3 s a pak se uz objevilo SD... a jelo to normalne.

Zda se mi, ze je to sviznejsi...
MilanSu (823)|28.11.2005 18:36
1 GB ma kamarad, tak to zkusim. Co jsi dal do routu, najednou EBOOT6.2 (2 soubory a www (14 souboru). Co ten chain.lst ????
Nebo jsi nejprve udelal EBOOT6.2 a pak samostatne WWW ????
Diky za info, ale to vis tesil jsem se na SE
ms_ce4you (364)|28.11.2005 18:40
Obsah adresare eboot, spustil a kdyz to napsalo OK, vyndal jsem kartu a nahral na ni do rootu soubory WWE a zase flashnul.
MilanSu (823)|30.11.2005 14:48
Ja vim, ze to je trochu OUT, ale nemel by jste nekdo na pujceni SD kartu na upgrade WM2003 SE. Moji 2 GB to nebere a kupovat si jenom kvuli upgrade neco za 500 co mi pak bude k nicemu.
V podstate by stacila nejaka 16/32 MB co se treba davali k fotaku. Mistoprisezne prohlasuji, ze poctive vratim, pripadne za rozumny peniz koupim
MilanSu (823)|2.12.2005 11:40
Zkousel jsem ruzne varianty. Pro nainstalovani WM2003 SE se zda se podari vzdy, ale pro zvetseni Rom Storage mam odkouseno toto

1. Nahrat na smazanou SD (pozor nekde bylo uvedeno formatovat, pokud jsem ji formatoval uz to zni neslo, + GB PQI, musel jsem pouzit jinou) jak EBOOT a OSImage (nutno prvni Eboot, pak OsImage = prepise se jedne soubor.
3. Mit smazanou ROM Storage na zarizeni.
2. Hard reset, drzet POWER a prepnout Hard Reset, Drzet POWER dlouho. Pokud ho drzite kratce, zobrazi se SD Downoload .... - pak se nainstaluje WM 2OO3 SE, ale nezvetsi se ROM Storage. Pokud ho drzite dele, napise se Download IMG .... a nainstaluje se WM2003. SE a zaroven se zvetsi Rom Storage z 1.84 na 12.32

Zda je PDA v nabijecce neni rozhodujici.
Mozna existuje i jiny postup, ale provadel jsem to snad desetkrat, nez jsem dosah touzeneho cile. Ted jdu instalovat vse znovu, nechce se mi to cpat za zalohy, aby to radsi bylo cisty....
ms_ce4you (364)|2.12.2005 17:22
A z ceho se vezme najednou 10MB ROM Storage navic ? To jako z luftu ? Nebo tam byla a nyni je odblokovana ? To se mi nechce moc verit...
MilanSu (823)|2.12.2005 17:28
Tak, pocitej, 32+64=96, z toho puvodne vyuzitelnych 55+1,84 Rom=cca 57, cili system zabiral necelych 40 MB. No a SE maji zrejme nejak optimalizovan kod, nëbo co ja vim, takze zabiraji jenom 30 Mb. No a ten rozdil pribyl v ROM.
ms_ce4you (364)|2.12.2005 17:32
to me dost prekvapuje, ze cokoliv novejsiho od Mrkvosoftu je mensi nez predtim... A to je jste nekde popsany ?

Zkousel jsi ROM zaplnit souborem 12MB a RAM pamet se nezmenila a slo do ni normalne nahravat ? Pripadne po HR zustala ROM OK a soubor byl komplet vporadku ? Ne jen teoreticky ?


A po flashnuti se to samo zrestartuje ? Me to zustane ted viset...
Dalibor Adamek (5)|2.12.2005 18:54
Dobrý den, žádám Vás o radu. Pokouším se nainstalovat WM 2003 SE do ACERU n35 dle v této diskuse, ale nedaří se mi to. při instalování mi to napíče SD DOWNLOAD EBOOT 6.2 a behem asi minuty projede cerveny ukazatel, potom se zastavi a ... nic. nevite co s tim?
MilanSu (823)|2.12.2005 19:29
Podivej se o stranku vzad, tam jsem to myslim dostatecne popsal, drzis moc kratce Power a mas tam jenom ty 2 soubory z EBOOT. To vzdy skoncilo a nic.
Ing. Dušan Buda (3)|5.12.2005 14:01
Zdar Dalibor.

Presne tak, pravdepodobne držíš tlačítko to tlačítko "POWER" príliš krátko počas "Hard Resetu". Drž ho stlačené kľudne aj 10 sekúnd (ďalej sa to nikam nedostane) a zároveň prepni "HR" do polohy "ON".
V prvej fáze sa Ti do PDA natiahne novy "boot-loader" (to sú tie dva súbory v adresári Ebot 6.2). Potom ich vymažeš z SD karty a nahráš tam tie súbory z druhého adresára a celý postup s tlačítkami POWER a HR opakuješ.
Pri tom naťahovaní boot-loadera sa mi na konci automatický reštart neurobil a tak som to "sekol" sám. Pri tom druhom procese, keď sa naťahuje samotný systém WM-2003-SE, tak tam už reštart prebehol automaticky aj keď na konci to chvíľku trvalo (progres bar prišiel na koniec a potom cca. 3 min. sa nič nedialo).
Samotné PDA mi ide teraz bez problémov.Nemal som od upgrade žiaden vynútený Hardware Restart a celkovo systém sa mi zdá ako svižnejší. Urobil som len jeden zámerný HR aby som zistil, či všetky programy v tej "rozšírenej" ROM pamäti naozaj zostanú v 100% stave. Všetko prebehlo O.K. Skúšal som aj novy "BackUp" systém a vyzerá, že funguje taktiež 100%. V minulosti s tým bol problém a po HR a následnom "Restore" mi PDA nešlapalo korektne. Navyše "BackUp" súbor mal podozrivo malú veľkosť oproti súboru so "Sprite BackUp". Teraz je to už vyriešené.
Pekný deň vám všetkým.

Dušan
ms_ce4you (364)|5.12.2005 19:15
Jak uz tu nekdo psal prede mnou - od te doby, co tam mam SE mam problemy se zhasinanim displeje v TT, kdyz jedu na baterky. Proste to zhasina, jak chce.Treba po 2s. DOPLNENO: i pri pripojeni na nabijecku.

Dal mam pocit, ze SW reset obcas prestavi opet nastaveni hlasitosti na puvodni /hlasite/ a vymaze nastaveni vypinani podsviceni displeje pri praci na baterky. To urcite v predchozi verzi nebylo.

navic, IW9 neni zdaleka doprelozen a prestoze jsem pred tydnem zaplatil, jeste jsem kod neobdrzel...
ms_ce4you (364)|5.12.2005 23:55
Ten problem s TT je zpusoben tim, ze po spusteni TT se vynuluji nastavene hodnoty pro vypnuti podsviceni displeje pro Baterii i Nabijecku. Staci se prepnout do nastaveni a znovu zvolit a prepnout se zpet do TT. Pak to da pokoj do dalsiho startu TT.

Chyba muze byt v TT nebo i W2003SE. Nekde zrejme preleza nejaky retezec definovanou delku a zasahuje do jinych dat.

Dela to nekomu take s TT5.0 , TT5.1 ?
RadimK_ce4you (223)|6.12.2005 15:16
Dela, uz jsem to tu vyse psal.
sh0tek_ce4you (163)|7.12.2005 12:15
[QUOTE="ms"]to me dost prekvapuje, ze cokoliv novejsiho od Mrkvosoftu je mensi nez predtim... A to je jste nekde popsany ?

Zkousel jsi ROM zaplnit souborem 12MB a RAM pamet se nezmenila a slo do ni normalne nahravat ? Pripadne po HR zustala ROM OK a soubor byl komplet vporadku ? Ne jen teoreticky ?


A po flashnuti se to samo zrestartuje ? Me to zustane ted viset...[/QUOTE]

1) skusil, jde mi tam pohodlně celej Backup (Backup All, nejenom PIM Only) kterej ma ted 10MB a predtim jsem ho daval na SDcko. Taky jsem 2x delal HR a restoroval z ROMky - no problem
2) po flashnuti Bootloadera jsem musel dat SR rucne, flash WM se restartnul sam - viz navod z 5. prosinec 2005, 14:01 , delal jsem to presne tak (metodou pokus-omyl, asi tak na popate), karta Adata 512MB, fungovalo to i s Kingmax 1GB - obe jsem formatoval na FAT16 - s FAT32 mi to blblo, ale i postup jsem skousel jiny, nez nakonec s tou FAT16, je mozne ze spravny postup je nezavisly na typu FAT

Jinak pri tech nezdarilech pokusech zadnou paniku, me to prezilo 4 pokusy a po HR jsem byl vzdycky spatky v puvodni verzi OS
MilanSu (823)|7.12.2005 12:51
No s tim FAT to asi bude souviset, jelikoz mne to slo, ale pak jsem naformatoval kartu na FAT32 a uz se mi bootloader nenatahnul. Musel jsem pouzit jinou SD kartu. To s FAT 16 mne nenapadlo.
Jinak fakt zadny strachy, ja to delal taky snad 10x.
Jinak ja do uvolneneho ROMU soupu normalne aplikace (TomTom,POcketMusic, Wisbar ... a vse bezi v pohode) a tim mam vice volno hlavni pameti
sh0tek_ce4you (163)|7.12.2005 13:28
Mam dotaz: jak je to s lokalizaci po flashnuti OS? Resp. kde bych našel lokalizaci na N35? Mam ho koupenyho v zahranici, takze rady typu "obrat se na prodejce" mi nepomuzou. Dik.