Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO - rady, tipy, zkušenosti

beecher (9270)|18.11.2005 07:41
Prosím pokračujte v debatě o iGO zde. Děkuji.

Předchozí dizkuse:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9888
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10861
qwero (104)|18.11.2005 13:15
vidím, že je už nás pár užívateľov, dajte sem svoje nuansi ovládania.

Mám otázku: už vie niekto, ako pridať momentálnu GPS polohu do POI??? (zatiaľ viem, že treba fyzicky ťuknúť na mapu a vybrať funkciu POI - čo ale nie je GPS poloha)
brodske (6)|20.11.2005 13:45
Prosim Vas ohledne IGO nasiel by sa niekto kto by sem hodil printscreeny.. fotky.. s postupom ako vyhladavat ulice s cislami domov......v podstate to je jedno na ktoru ulicu ale ....

Potesila by ma Bratislava Karola Adlera 5, chcem vydiet ake je to presne ci sa to oplati.... kupit... :)

(Ake tomu davate odhady kedy sa to objavy na nete?? bo ak to nebude do mesiaca tak to kupujem)

Neviete cenu u distributora?? ze vraj agem a bgs lenze to este nemaju v ceniku..

EDIT by MODERATOR: Příspěvek byl upraven, protože nesl známky warezu!
brodske (6)|30.11.2005 17:10
Prosim Vas.. ak najde niekto odkaz na recenziu IGO slovakia 2005
potesil by ma keby sa on podelil.... :)

Nemyslim iba popis ... produktu ...
Chcel by som normalnu nezavysle napisanu recenziu... .

Este by som poprosim admina ci by sa nedalo forum o IGO zaradit nejako prehladnejsie.... som ho nevedel najst... ( ...viem cital som o rekonstrukcii...danej sekcie.. ) :)
Kocir (836)|30.11.2005 17:40
[QUOTE="brodske"]Prosim Vas ohledne IGO nasiel by sa niekto kto by sem hodil printscreeny.. fotky.. s postupom ako vyhladavat ulice s cislami domov......v podstate to je jedno na ktoru ulicu ale ....

Potesila by ma Bratislava Karola Adlera 5, chcem vydiet ake je to presne ci sa to oplati.... kupit... :)

(Ake tomu davate odhady kedy sa to objavy na nete?? bo ak to nebude do mesiaca tak to kupujem)

Neviete cenu u distributora?? ze vraj agem a bgs lenze to este nemaju v ceniku..

EDIT by MODERATOR: Příspěvek byl upraven, protože nesl známky warezu![/QUOTE]

Nekde tu byl celkem rozsahly popis zkusenosti jednoho uzivatela.
Vzhledem k tomu, ze jsem nekde videl ze to ma stat asi 4000sk bych radeji pockal na DINAVIX a na jeho mapu Evropy, kde bude uz neco malo ze Slovenska.
Jinak nema cenu se divat na Bratislav nebot to je zrovna mesto ktere se prioritne zpracovava vzdy jako prvni nebot to je nejvetsi mesto.
Jenom co vim tak program je dost narocny a ma co delat na 400Mhz procesorech.
Baskervill_ce4you (18)|30.11.2005 18:13
Ahoj,
cena je 4600 Sk. V Ageme a BGS som to nezohnal.
beha to svizne aj na Acer N35 aj IPAQ RX3715, takze asi hw narocnost nieje velka
ma to problemy s jednosmerkami na Dlhych Dieloch
ovladanie sa mi paci
screenshoty Adlera sa pokusim pripojit

00104609_adlera5a_WVG1.jpg 00104609_adlera5b_9Zn6.jpg
bobino (32)|30.11.2005 21:44
Vyzera to fakt super. Asi do toho idem:))
Tak v piatok som si ho kupil a som prijemne prekvapeny. Mam doma aj pocketkim a smartmap ale i-go je jednoznacne najlepsi. Co sa tyka pokrytia a aj ovladania. :))
brodske (6)|5.12.2005 21:59
dikes... je .. to ma potesilo.. :D
uz viem co kupujem pod stromcek... :)

(asi by sa to nemalo hovorit.. cena pre koncoveho je 4600 Sk a ta je pevna ale pre distributora je o nejakych .. sesto menej.. takze aspon tolko usetrim :) ale ticho nikomu to nehovorte..)
brodske (6)|15.12.2005 22:42
Mam ho ... hmm som tiez milo prekvapeny... zajtra to skusim na ceste......
Sice to je na moje pomeri dost drahy darcek ale zatial podla mna stoji zato...
:))

jej ale to bolo problemov.. 3 krat sa ma stalo ze ma poslal tam kde sa neda prejst.. v holici som nasiel dve taketo miesta... hned namestie je podla igo prejazdne ... ale dolu sa neda dostat na hlavnu.. niekedy planoval dost divne veci...

Ale cislovanie ulic sa mi paci... musim si este trocha zvykunut.. ale je to good.. programik...
ivanmart07 (88)|19.12.2005 20:24
Takže vzhľadom na to malo informacii čo tu je pridam svoje skusenosti. V prvom rade musim povedať, že je to naj čo môžte pre SR na navigaciu kúpiť. V hre je už len PocketKim a Navigon 5, ktorý má ale iba mapu BA. PocketKim je vzhľadom na aktuálnosť mapových podkladov pre SR tiež OUT, nehovoriac o komforte a presnosti navigácie. Napríklad navigácia na nadjazdy a podobne je totálne úbohá. Ale teraz k I-GO. Rýchlosť je navigácie a prepočítavania je na mojom 400 MHz super. Prepočítavanie trasy cca 2-3 sec. Komfort obsluhy dosť slušný, chýbajú mi však niektoré nastavenia. Hlavne plánovanie trasy je dosť komplikované, ale dá sa. Zase navigácia na rýchle voľby ( u mňa doma a práca ) je veľmi jednoduchá. Presnosť navigácie je trošku divná. Niektoré adresy a obce sú totálne presné, popisné čísla vo veľkej miere sedia, ale niektoré sú bohužiaľ totálne mimo. Napríklad moja práca je posunutá totálne cca o 500 m, ale to je skôr vínmka. Na niektorých miestach nesedí dosť dobre vektorová mapa ciest s riekami, napríklad príjazd do Nitry po ceste vedúcej k Tesco je podľa mapy na rieke ! napriek tomu, že rieka tečie po celý čas minimálne 50-100 m od cesty. No a ešte jedno negatívum. Program má možnosť upozornenia na prekročenie max. povolenej rýchlosti. Tá ale nemá možnosť nastavenia ( aspoň som ho zatiaľ nenašiel v priamych voľbách ). Je teda natvrdo nastavená na 60 km v obci, čo je OK, ale mimo obce je to 80-ka, čo je blbosť. V SR je to 90 km/h. To ano nehovorím, že to isté platí (80) pre diaľnice ! A má to ešte jeden háčik. Program pozná večšie mestá do popisných čísel a v týchto mestách upozorní pri 60-ke. Menšie mestá a obce má síce zakreslené tiež presne, vrátane ulíc bez popisu , ale pri prechode upozornuje až od 80-ky. Teda berie to ako cestu mimo obce. No na zaver asi toľko, super program, za super cenu, keď s to prepočítam na cenu za mapu SR a cca 150 miest, ktoré by som v papierovom vydaní kúpil podstatne drahšie. No a k tomu možnosť navigácie. Ak už má niekto PDA a GPS, je voľba jasná, za 4000 nič podobné nekúpi. Aktuálnosť máp je perfektná, všetky nové cesty, ktoré poznám sú tam. Takže až na malé chybyčky perfektný program, aj vzhľadom k tomu, že vlasne konkurencia neexistuje :)
Ak by mal niekto prípadné otázky, rád odpoviem.
bobino (32)|19.12.2005 21:29
Mna upozornuje na dialnici az nad 130km/h.
Brco_ce4you (447)|30.12.2005 19:53
Na internetovom obchode REALSHOP je cena 3750 Sk s DPH!!! Co si myslim je super.
rony_ce4you (28)|11.1.2006 14:14
ja tam vidim 4600 - chces povedat, ze si zvysili po tvojej reklame rabat? ;-)
Brco_ce4you (447)|11.1.2006 14:32
[QUOTE="rony"]ja tam vidim 4600 - chces povedat, ze si zvysili po tvojej reklame rabat? ;-)[/QUOTE]

No nesoro si zareagoval. Bolo to do konca roka.
brodske (6)|11.1.2006 20:20
Neverim tomu ze nejaky online obchod ma lepsiu cenu ako velkosklad(distributor)... takze predpokladam ze sa iba omylili .... ale v nasom obchodnom svete je vsetko mozne...

A este vyrobca vyzaduje vsade jednotnu cenu .. 4600 Sk.....
Brco_ce4you (447)|12.1.2006 16:52
Ja viem ze vyzaduje, maju to dokonca na webe. Napisal som im mail este vlani a chcel som vediet ako dlho bude ta akcia, ale neozvali sa a hned sa zmenila cena, takze mas asi pravdu. Ale keby to niekto objednal musia mu to za taku cenu predat.
bobino (32)|15.1.2006 20:12
S tymto softom som bol zatial maximalne spokojny ale dnes som ho predal.
Za taku cenu ako som ho aj kupil. AK pojde cena trochu dolu tak na leto ho kupim zase
Brco_ce4you (447)|16.1.2006 16:38
Takze od dnes je v SHARK akcia aj na iGO a da sa kupit za 3990 Sk s DPH. Pokial niekto vahal koli cene, je to vyborna moznost. Maju to na oficialnom letaku, takze moznost chyby je minimalna.
Igor96 (42)|19.2.2006 08:53
Nedarí sa mi pripojiť GPS s týmto programom . Mám WM 2005 a GPS BT-339. Automaticky prehľadava iba COM 1,2, 3 , 6 a 9 ostatné preskočí a ručne sa nedajúzadať . Gps mam na com 4 a ide aj PocketKima aj Navigon . Kde robím chybu
beecher (9270)|19.2.2006 10:02
A mate nastaveny v BT manazeru odchozi COM port s tou GPSkou?
Trupik_oldd (9)|22.2.2006 18:19
mam podobny problem ako Igor96 mam WM2005 a mne ponuka com 0-1-2-3-4-9 a gps-ko mam na com 6 alebo 7 ale na madarskej stranke iGO je nieco ohladom WM 2005 ale bohuzial mne madarcina nic nehovori pokial by sa mohol na to niekto pozret bol by som mu povdacny.
http://www.i-go.com/products/iGO_Magyarorszag_2005_SD/update.php
Brco_ce4you (447)|22.2.2006 18:28
Treba si stiahnut ten .zip a nainstalovat do PDA. Malo by to riesit problemy s WM5 na modeloch, ktore su tam uvedene.
Trupik_oldd (9)|22.2.2006 19:00
to som skusal ale bohuzial je to iba na hun verziu
Brco_ce4you (447)|22.2.2006 20:09
Tak treba asi pockat na SVK verziu. Ale kedze i-GO je madarsky, tak to moze byt na dlhe cakanie. Alebo sa im ozvat.
Trupik_oldd (9)|22.2.2006 20:15
uz som im skusal pisat ale to je ako hrach na stenu vobec neodpovedaju dokonca ani na ich stranke na online otazky.
Brco_ce4you (447)|22.2.2006 21:11
[QUOTE="Trupik"]uz som im skusal pisat ale to je ako hrach na stenu vobec neodpovedaju dokonca ani na ich stranke na online otazky.[/QUOTE]

Tak, tak. Mam aj ja taku skusenost. Najlepsie bude tam zavolat.
Trupik_oldd (9)|23.2.2006 19:54
som dnes skusal nikto nedviha ani telefon fasa firma
brodske (6)|23.2.2006 22:39
By mna zaujimalo ako to je z aktualizaciou .. lebo tam je strasna spusta chyb.. a su aj nove cesty.. ale tiez mi LOLOVIA ani NEODPISALI ... mapa by to mohla byt perfektna len trocha snahy z ich strany.... ale zatial 0 bodov...

este ze sme im dali zarobit..
scenic (225)|24.2.2006 13:35
Takze update pre WM05 (nie HU) stahujte tu .

Update ma vyjst v priebehu 03.2006 (jedna sa len o softwareovy update a nie mapy (aspon podla mojich info)). Celkovy update a hlavne update map by mal vyjst v lete 2006 a taktiez nove verzie softu ako napr pre symbian, SD free verzia a pod... Tak asi tolko zatial. Ak zistim nieco blizsie dam vediet.

Trupik_oldd (9)|26.2.2006 21:42
scenic dik za link ale mam este otazku nevies ako sa to ma updatovat skusil som to prekopirovat do adresara ale ani po restarte nenastala zmena a com porty su stale tie iste
scenic (225)|26.2.2006 22:02
no ak to rozbalis a prekopirujes musis znova nainstalovat igo. Inak je to zaujimave lebo mne s original sd kartou igo funguje bez problemov ale kedze v pda mam 1GB kartu tak na tej pouzivam upravenu verziu a vtedy musim spravit toto, resp po tychto ukonoch sa mi to rozbehlo.

TENTO POSTUP FUNGUJE NA MDA PRO (HTC UNIVERSAL), RESP TAM TO BOLO SKUSANE.

Vid nizzsie...


Snad som pomohol.


Trupik_oldd (9)|27.2.2006 22:50
scenic ten navod je urcite skveli pre niekoho kto ma PDA-cko dlhsie ale v mojom pripade plati ze som s toho jelen mam pda-cko asi 3 tyzden od 2 bodu neviem co mam robit v settings-och nic take nemam a apsolutne neviem ako ist do registrov. Mam sice original iGO ale moje pda-cko ma slot miniSD takze tiez pouzivam upravenu verziu. Ale asi nebude velky rozdiel v nastaveni ja mam MDA vario(qtek 9100) skus prosim krok po kroku moc by si mi pomohol vopred dik.
scenic (225)|27.2.2006 22:59
odkial si? ak si z BA mozme sa stretnut. na registre si nainstaluj totalcomander (je free a tusim to najdes aj tu v sekcii freeware). Nakolko mas tiez wm05 takze postup bude asi rovnaky ako u mna. (inak pda mam od decembra takze tiez nie som nejaky macher v tom, ide o tom spravit si zalohu a trocha experimentovat.

EDIT:
1. zmaz vsetky nastavenia co sa tyka GPS a BT
1a. zapni GPS panel v registroch (Bohuzial musis to nejak zvladnut, bez toho to nepojde)
"To hide or show the GPS connection in the connections panel
The settings are at 'HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings'
The 'Hide' DWORD value should be set to '0' or deleted to show the panel and to '1' to hide the panel
The 'Group' DWORD value should be set to '2' to show the panel and deleted to hide the panel
For example, to show the GPS connection in the connectionss panel

HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Hide = 0
HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Group = 2 "
2. reset
3. v GPS paneli nastav "program port" COM8
4. reset
5. nastartuj iGO a nastav mu rucne COM8 (zatial len najde port ale
nebude nic fungovat)
6. minimalizuj iGO
7. v GPS paneli nastav "program port" na none
8. sparuj GPS prijmac (zapni mu "serial port" a pridaj "outgoing port
COM8"
9. vrat sa do iGO
10. v iGO klikni na GPS ikonu vlavo dole (teraz ti pripoji GPS prijmac)
11. vypni iGO (Exit vpravo dole)
12. znova zapni iGO, po par sekundach by sa ti mal znovu pripojit GPS
prijmac

teraz by to malo uz stale fungovat, pokial nedas v iGO vyhladat GPS
zariadenie.
Skusal som to dva krat a ide mi to
Aaaik (123)|3.3.2006 18:00
Pripravujete aj mapy iných štátov?
Pripravujú sa dve nové mapové sady programu iGO.

1. Eastern Europe:
- táto mapa bude obsahovať podrobné uličné mapy nasledovných krajím Česko, Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina,
2. plus základnú prejazdovú mapu celej Európy..
zdroj:
[CODE]http://www.i-go.com/sk/support/categories/Mapy-iGO/Pripravovan%E9-mapy-iGO/[/CODE]
valdo_ce4you (182)|24.4.2006 15:02
Zdravim.
Prosim Vas, ako sa Vam podarilo na iGO nastavit COM Port? Mne GPS iTEC BT339 ponuka iba po COM 5, no porty v x51v su iba 7 alebo 8.
Dik za radu.
scenic (225)|24.4.2006 16:57
Tak a iGO 2006 je tu vratane CZ. Blizsie info na www.i-go.com zatial sa to da kupit len v madarsku (dnes som si bol pre i-GO 2006 Vychodna Europa). Je ovela prepracovanejsi ako predchadzajuca verzia... A aj cena je fajn, nakolko som platca DPH tak ma to vyslo 39.000,-HUF (1CZK = 8HUF cca a 1SK = 6HUF).
retty (1)|25.4.2006 09:54
Je tam Slovensko uz aktualizovane? Typu most Apollo atd. Alebo je mapa identicka s verziou 2005? Vdaka
scenic (225)|25.4.2006 10:34
Mapa je uz aktualizovana aj ked nie bez chyb :). Udajne je tam cez 2000 miest a obci s ulicnou detailnostou. Ale na to ze je to madarska firma a co sa tyka pokrytia je na tom madarsko ovela dalej aj tak su tam chyby a to konkretne v gyori som to vcera skusal... A dosiel som na dalsiu chybu. Ked na mda pro mam zapnute vga rozlisenie tak sa mi program nespusti :(. Takze pred kazdym spustenim musim prepnut do seVGA...
RadekS_ce4you (2)|25.4.2006 11:51
[QUOTE="scenic"]Mapa je uz aktualizovana aj ked nie bez chyb :). Udajne je tam cez 2000 miest a obci s ulicnou detailnostou. Ale na to ze je to madarska firma a co sa tyka pokrytia je na tom madarsko ovela dalej aj tak su tam chyby a to konkretne v gyori som to vcera skusal... A dosiel som na dalsiu chybu. Ked na mda pro mam zapnute vga rozlisenie tak sa mi program nespusti :(. Takze pred kazdym spustenim musim prepnut do seVGA...[/QUOTE]

Mapa slovenska je vlastni produkce i-go?? co ostatni staty (cr,rakousko) ty jsou od teleatlasu?

Jsou v cr cisla popisne?
scenic (225)|25.4.2006 12:31
daj mi nejaku adresu v cr a skusim spravit screen capture... ano sk je vlastna vyroba ale ze odial maju ostatne staty neviem. CR by malo mat cez 5000 miest a obci. Blizsie info na ich webe.

EDIT: Tak som si tukol do Brna a vyzera to asi takto:
djelinek (60)|26.4.2006 10:02
Zkus prosím poslat screenshot z Prahy, oblast mezi ulicemi Kukulova a V úvalu. Jedná se o areál nemocnice Motol. Navteq zde má ulice i v areálu, Teleatlas ne.

Jedná se o tuto oblast na mapě.
scenic (225)|26.4.2006 11:49
no vyzera to tam zhruba takto....
beecher (9270)|26.4.2006 12:14
Teda ja nevim, ale kdyz uz jsem v motolske nemocnici, tak tam vazne potrebuji vedet nazvy ulic? :)
djelinek (60)|26.4.2006 14:49
Ty ulice tam samozrejme nazvy ulic nemaji, ale podle toho obrazku si troufam tvrdit, ze na 99% iGO pouziva pro Evropu mapy od TeleAtlasu.
beecher (9270)|26.4.2006 15:02
Nemyslel jsem nazvy, myslel jsem vlastni ulice... Jak rikam, kdyz uz tam dojedu, tak je snad nepotrebuji... ;)
aaares_ce4you (2)|26.4.2006 20:30
Mam MDA Vario ale nech robim co robi nie a nie to rozbehat.
Nedokazem namapovat GPS v i-GO. Tom ide aj PocketKim.
Mozes mi poradit? som z Ba


[QUOTE="scenic"]odkial si? ak si z BA mozme sa stretnut. na registre si nainstaluj totalcomander (je free a tusim to najdes aj tu v sekcii freeware). Nakolko mas tiez wm05 takze postup bude asi rovnaky ako u mna. (inak pda mam od decembra takze tiez nie som nejaky macher v tom, ide o tom spravit si zalohu a trocha experimentovat.

EDIT:
1. zmaz vsetky nastavenia co sa tyka GPS a BT
1a. zapni GPS panel v registroch (Bohuzial musis to nejak zvladnut, bez toho to nepojde)
"To hide or show the GPS connection in the connections panel
The settings are at 'HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings'
The 'Hide' DWORD value should be set to '0' or deleted to show the panel and to '1' to hide the panel
The 'Group' DWORD value should be set to '2' to show the panel and deleted to hide the panel
For example, to show the GPS connection in the connectionss panel

HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Hide = 0
HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Group = 2 "
2. reset
3. v GPS paneli nastav "program port" COM8
4. reset
5. nastartuj iGO a nastav mu rucne COM8 (zatial len najde port ale
nebude nic fungovat)
6. minimalizuj iGO
7. v GPS paneli nastav "program port" na none
8. sparuj GPS prijmac (zapni mu "serial port" a pridaj "outgoing port
COM8"
9. vrat sa do iGO
10. v iGO klikni na GPS ikonu vlavo dole (teraz ti pripoji GPS prijmac)
11. vypni iGO (Exit vpravo dole)
12. znova zapni iGO, po par sekundach by sa ti mal znovu pripojit GPS
prijmac

teraz by to malo uz stale fungovat, pokial nedas v iGO vyhladat GPS
zariadenie.
Skusal som to dva krat a ide mi to
[/QUOTE]
Trupik_oldd (9)|26.4.2006 21:48
aaares skus toto
http://buzzdev.net/components/com_simpleboard/uploaded/files/WM5GPSFIX.zip
zedino_ce4you (63)|30.4.2006 02:09
iGO 2006 Europe nefacha s ozVGA kurna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dvbuser (15)|30.4.2006 08:45
Co se zdroju mapopovych podkladu tyce tak v igo pisou:

- Bosna Her. - Navigo system
- Chorvatsko - Navigo system
- CZ - Tele Atlas
- Italie - Tele Atlas
- Madarsko - TopMap
- Slovinsko prujezdova - Navigo system
- Nemecko - Tele Atlas
- Polsko - Tele Atlas
- Slovensko - Conan s.r.o.

Co se rezimu qVGA tyce tak by mel jit nastavit v menu programu iGo.

Dejvas

scenic (225)|30.4.2006 09:45
Mal by ist aj teoreticky aj ide az na to ze nevies na nic kliknut. Ako keby displej nebol vycentrovany. Uz som pisal mail vyrobcovy tak hadam to do leta odstrania :). Je to dost neprijemne zakazdym to prepinat do seVGA.