Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nova verze TCPMP

Saman_ce4you (1451)|16.11.2005 15:32
Byla vydana nova verze 0.70 multimedialniho prehravace The Core Pocket Media Player, ke stazeni zde, alternativne zde. Seznam zmen:

+Speex audio decoder support
+Epson graphics controller mode (Nexio S150/S151/S155/S160/XP30)
+Nexio XP40 DirectDraw overlay support
+mjpeg gray-scale support
+minimal jpeg, tiff, png image file support
+better support for enhanched podcasts (m4a with image slideshow)
+coverart support for music files
+ffmpeg library updated
+support for low resolution decoding (video quality)
+h263 elementary stream support
+PalmOS: advanced opitons dialog
+PalmOS: T|X LCD tweak options
+WinCE: Axis Network Camera MJPEG streaming support
+WinCE: RGB support for 2700G (example WMV playback on X50v)
+Win32: ascii console video mode
+Win32: screen saver disabling during video playback
-AAC removed from official binaries because of intellectual property considerations
-Matroska codec info handling fix (h.264)
-MatroskaParser library updated to version 1.47
-ID3v2 fix in rawaudio
-OGG tags as UTF-8 coding
-some third party libraries replaced
-avi files with ogg vorbis stream fix
-h263 decoding fix + fallback to ffmpeg when format not supported
-s263 (with 3gp) fix and support for h263 extended width/height
-safe string handling (overflow protection)
-mpeg4 decoder fixes
-WinCE: codepage handling fixes
-WinCE: ATI Imageon driver memory leak bug tweak
-WinCE: backlight handling fix
-WinCE: HTTP streaming fixes
-WinCE: Raw Framebuffer usage with QVGA smartphones
-WinCE: fix for MIPS VR41XX tweaks on WinCE 2.xx
-WinCE: skip installing official gx.dll for new HPC devices with aygshell, but no GAPI support
-WinCE: WMV9 advanced profile support via DMO interface (only with WMP10)
-WinCE: file associations fix
-WinCE: stereo mode (swapped,join,left,right) fix
-PalmOS: m3u/pls playlist absolute path fix
-PalmOS: stack overflow fix with some vorbis files
-PalmOS: adpcm and uLaw audio codecs moved to tcpmp.prc install
-PalmOS: audio buffer fix (music head not lost anymore after open)
-PalmOS: Treo650/T5/LifeDrive program exit crash fix
-PalmOS: sysAppLaunchCmdOpenDB launch fix
-PalmOS: external launching fixed (auto fullscreen playback)
-PalmOS: T|T storage memory tweak fix
-PalmOS: better low memory handling with mpeg1 files


Takze jsme se stale nedockali moznosti externich titulku.
Bohuzel, momentalne je server nedosputny..
Miloš Strouhal (3997)|16.11.2005 15:47
Super, doufám že tato verze bude na Universalovi méně trhat.. :yes:
BTW, nemáš ho ty stažený že by jsi nám ho sem vložil jako přílohu když je domovská stránka nedostupná? Dík
beecher (9270)|16.11.2005 15:52
Saman_ce4you (1451)|16.11.2005 16:09
Saman_ce4you (1451)|16.11.2005 16:22
Tak jsem zkousel verzi pro win32 a ten concole mode driver a je to hustyyyy. Uz ze vzdalenosti 1m se da poznat o co v obraze de :D
psaf (81)|21.3.2006 22:44
Vyšla nová verze TCPMP 0.72.RC a k tomu lze stáhnout i plug in pro titulky
freewall_ce4you (476)|7.4.2006 07:13
Objevil jsem hodne podobny (skoro dvojce) prehravac, ktery ma nektere dalsi vychytavky, je take free a jeste k tomu lze stahnout convertor do PC - mrknete se na SompyPlayer
robox_ce4you (102)|7.4.2006 07:51
[QUOTE="freewall"]Objevil jsem hodne podobny (skoro dvojce) prehravac, ktery ma nektere dalsi vychytavky, je take free a jeste k tomu lze stahnout convertor do PC - mrknete se na SompyPlayer[/QUOTE]

Zajímali by mne praktické zkušenosti s tímto programem. Umí titulky?
freewall_ce4you (476)|7.4.2006 08:37
K titulkum jsem jeste nedosel, mel jsem jej pusteny asi pul hodky, asi nejlepsi bude aby sis to vyzkousel a precetl si o nem tady nebo tady
Mashe (622)|7.4.2006 09:11
[QUOTE="freewall"]K titulkum jsem jeste nedosel, mel jsem jej pusteny asi pul hodky, asi nejlepsi bude aby sis to vyzkousel a precetl si o nem tady nebo tady[/QUOTE]

v jednom z odkazu se primo pise

[QUOTE]V současné verzi, která je označena 1.0.0328 jsme neuměli rozchodit titulky, ale snad další verze bude v tomto ohledu lepší.[/QUOTE]

takze spis zatim ne ...
MilanSu (823)|7.4.2006 15:55
[QUOTE="psaf"]Vyšla nová verze TCPMP 0.72.RC a k tomu lze stáhnout i plug in pro titulky[/QUOTE]
Zkousel jsem nainstalovat, ale nebere mi soubory AVI, verze 0,71 bez problemu. Mate nekdo radu ?
Surgical (2364)|7.4.2006 17:08
0.72 Release Candidate u me osobne taky nefacha...rollback to 0.71 solved my problem. Takze radim...vyckat :)
HRomek_ce4you (36)|3.9.2006 08:16
Už mě nebavilo dál čekat a nainstaloval jsem TCPMP verzi 0.72RC1 se všemi oficiálními pluginy (Vorbislq, Speex, FLAC, FFMPEG, ASAP a AC3) + AAC plugin určený pro verzi 0.66 (funguje skvěle i s 0.72RC1) zkusil jsem přehrát avi, mov, MP4, MP3, wmv, rádia v MP3 a OGG a vše bez problémů. Jen video pro iPod (H.264) šlo přehrát plynule jen na 50% rychlost.
Tento problém jsem vyřešil prostřednictvím AVC pluginu staženého z diskuze o aximech (viz. příspěvek #7) . Zde je přímý link (vpravo dole volba "Free", následně vyplnit zobrazený kód pro non-premium usery a download from level-3). Zip obsahuje jen soubor AVC.plg, ten jsem vložil do složky s TCPMP a ostatnímy pluginy a v Registrech v HKLM\SOFTWARE\TCPMP.Plugins jsem podle vzoru ostatních zapsaných pluginů vytvořil "new string value" pro AVC plugin.
V TCPMP je potřeba zaškrtat asociaci s přehrávanýmy soubory, já ještě zvětšil buffer na 16000 a můžu teď v pohodě sledovat iPod video ve špičkové kvalitě s AAC zvukem.
Plugin pro titulky nebo neoficiální verzi s titulky nepoužívám protože když si musím v PC upravit titulky tak si je rovnou přilepím do filmu Pocket DivXEncoderem.
TCPMP zůstává i v testovací verzi nejlepším A/V přehrávačem a je stále FREE.
Pimoss (53)|6.9.2006 22:27
Lidičky , omluvte blbce, ale je možno někde - alespoň pro vyzkoušení - získat nějaké ne 30s video, ale plnohodnotné video spustitelné jak ve WMP tak TCPMP ? Nejde mi ani tak o obsah toho videa, jako o vyzkoušení. Díky za radu. Pavel
HRomek_ce4you (36)|6.9.2006 23:37
wmv a avi video si můžeš vytvořit sám, pokud máš nějaký film na DVD
1. pomocí Movie Makeru, který je příslušenstvím WinXP
2. když si stáhneš free PocketDivXEncoder. Obojí je velice jednoduché.
A např. v mov (Qick Time Video) nebo m4v, mp4 (pro iPod) bývají trailery (poutávky na filmy), které se dají stáhnout z netu. Některé mají i přes 10 minut.
null (0)|7.9.2006 00:40
skousel nekdo prehrat zde zminovane trailery v nove verzi ci starsi TCPMP a to ve formatu mov (Quick Time Video)?Me jedou ale bez zvuku chybi nejakej zvuk kodek trailery taham z www.moviezone.cz ma s tim nekdo zkusenosti ? pripadne chybejici kodek?:oops:
HRomek_ce4you (36)|7.9.2006 07:47
Zkoušel jsem ze stránek co jsi psal: DOA:..., Dreamgirls, Aurora..., a Fur:...
První 3 mají audio kodek AAC (v TCPMP Soubor -> Informace) takže přehráno bez problémů (viz. ob dva příspěvky výše)
Fur:... má audio kodek QDesign Music2, který jsem zatím nenašel, takže tento v TCPMP bez zvuku zatím...
null (0)|7.9.2006 11:15
No prave to je ten kodek "QDesign Music2" predelavat k vuli nemu trailery se mi nechce i tak ale dik za potvrzeni
Asahi (29)|4.11.2006 11:47
Mam problem s TCPMP 0.71, prehravani je ok, ale kdyz ho vypnu, tak se mi pres obraz udelaji bile pruhy a vsechno ostatni taky zbela, ipaq prestane reagovat a musim vzdy soft reset, netusi nekdo cim to muze byt? Mam Ipaq rw6815 (win05) :(

edit: tak verze 0.72RC1 tenhle problem nedela
briik_ce4you (0)|7.12.2006 11:10
[QUOTE="MilanSu"][QUOTE="psaf"]Vyšla nová verze TCPMP 0.72.RC a k tomu lze stáhnout i plug in pro titulky[/QUOTE]
Zkousel jsem nainstalovat, ale nebere mi soubory AVI, verze 0,71 bez problemu. Mate nekdo radu ?[/QUOTE]

Ahoj vsem,
mohl by mi nekdo, kdo ma stazeny subtitle addon pro tcpmp verze 0.71 popr 0.72RC1 poslat tento addon na email briik@centrum.cz? Nejde mi to stahnout z udavaneho webu, protoze autor dal na stranky jen hlasku, ze se na strankach pracuje. Diky moc
Spawncz (206)|7.12.2006 16:35
kdyz uz jsme u toho posilani, mohl by nekdo sem dat plugin na titulky na verzi 0.72 RC1

Ja mam verzi 0.71 RC1 a tam mi titulky nejdou umistit podle mych prani, nereaguje to na nastaveni umisteni titulku.

Nox_ce4you (44)|7.12.2006 17:08
Bych rad vedel proc tyhle zakladni veci nejsou v sekci freeware? Pristi tyden mi ma dorazit Qtek 9000 a budu potrebovat mimo jine wm5storage a TCMP s podporou titulku a nemuzu to najit:(
ElSoft (1244)|7.12.2006 19:33
i google mlčí :O
1. není WM5Storage, ale WM5torage, aktuální verzi bys měl nalézt zde a diskuzi zde
2. co se týká titulků, tak si projdi toto

já bych potřeboval věcí :?

proč to není v sekci free? ona je jedna věc něco vložit a druhá udržovat daná data aktuální a v poslední verzi, mnohem lepší máš si daný soft stáhnout z oficiálního zdroje, které jsou většinou uvedeny v tématu k danému program, to je pouze můj osobní názor ;)
Surgical (2364)|7.12.2006 21:55
The Core Pocket Media Player TCPMP jako freeware skoncil, webove stranky s moznosti jeho stazeni jsou down. Je nahrazen finalnim (uz nenese pridomek beta) CorePlayerem k zakoupeni pres stranky www.coreplayer.com za obvyklych batovskych 19.95 bucku.

TCPMP uz je k nalezeni pouze na lokalnich archivech...
Nox_ce4you (44)|8.12.2006 19:06
[QUOTE="ElSoft"]i google mlčí :O
1. není WM5Storage, ale WM5torage, aktuální verzi bys měl nalézt zde a diskuzi zde
2. co se týká titulků, tak si projdi toto

já bych potřeboval věcí :?

proč to není v sekci free? ona je jedna věc něco vložit a druhá udržovat daná data aktuální a v poslední verzi, mnohem lepší máš si daný soft stáhnout z oficiálního zdroje, které jsou většinou uvedeny v tématu k danému program, to je pouze můj osobní názor ;) [/QUOTE]

Stahovani wm5torage mi napise jen: You do not have permission to download this file. Ale diky oprave nazvu jsem uz neco nasel, diky.

No k TCMP s titulkama v diskuzu odkaz je, ale na nefunkcni www.
Kocir (836)|8.12.2006 20:15
tady vcetne pluginu
Kocir (836)|8.12.2006 20:30
Nox_ce4you (44)|9.12.2006 09:08
Mnohokrat dekuji:)