Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení Bluetooth MDA Compact

Martin Říha (17)|14.11.2005 08:29
Snažím se nastavit spojení podle článku https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=83. Místo zobrazeného průvodce vidím ale pouze

.

Chybuju já nebo Bill?
Saman_ce4you (1451)|14.11.2005 08:41
Jen, jen mas chudy MS BT stack. Ten navod je pro ty s Widcommackym..
Martin Říha (17)|14.11.2005 08:49
Co mám udělat, abych to spojil?
Surgical (2364)|14.11.2005 09:43
"Chudy MS BT Stack" je pouha povera, na Compactu funguje stoprocentne, jen neumi nektere profily, ktere ale ausgerechnet k ActiveSyncu nepotrebujes. Predne zapni BT, tedy zanickuj horni policko tveho screenshotu. Pak dej vyhledat dostupna zarizeni, predpokladam, ze chces synchronizovat s PC. Na PC nebo notebooku musi byt prislusne zarizeni, tedy USB BT dongle nebo nejake integrovane reseni, musi byt pres sveho BT managera spusteno a musi byt ve visible (zjistitelnem) modu. Nasledne na dalsi zalozce sveho screenshotu das prohledat svoje BT okoli a tam bys mel nalezt svyho kompa. Zobrazi se jako ikona. Zaroven na tvem PC vyjede obrazovka, ze se tvuj Compact snazi pripojit a zda mu to povolit, pochopitelne to povolis a zde muzes obvykle provest rovnou "parovani", tedy pairing (u starsich verzi se to jmenuje bonding nebo create bond), vytvoreni duveryhodneho sifrovaneho spojeni, pro ktery si navolis klic, staci klasika 1234 nebo 0000 dle libosti. Pak ti na Compactu vyjede okynko s pozadavkem zadat stejny klic. Parovani hotovo. Nyni podrzis stylus na ikonce kompa a vyjede menu s moznosti connect (mebo pripojit, mas-li nainstalovanou velkou lokalizaci). Das tedy pripojit a zobrazi se ti dostupne sluzby a nainstaluji. Mezi nima bude jiste i Serial Port. No a jsi skoro doma. Podrzis stylus na serial portu a das spojit. Ikomka se zmeni je stejna jako v odkazovanem navodu, podle ktereho budes pokracovat. Jen numero portu muze byt jine....
Jinak tohle je velmi obecny nastin principu vytvoreni spojeni, odlisnosti se mohou tykat i toho, ze PC a notebooky taky pouzivaji rozdilne BT stacky, od microsoftiho BT stacku standartniho ve WXP SP2 pres ruzne verze Widcomm(Broadcomm) stacku az kj Blue Soleil softwaru. Nicmene principy jsou stejne.
Jinak obecne plati, ze co nejde napoprve jde obvykle po provedeni softresetu mezi jednotlivymi kroky.
Saman_ce4you (1451)|14.11.2005 10:12
Plantazniku, ja nemyslel, ze funguje spatne. "Chudy" je mineno, v porovnani s Widcommem, slabsi BT manager, a jak jsi jiz psal, mene profilu.
Nicmene bych rekl, ze mnohemu uzivateli uplne postaci..
Martin Říha (17)|14.11.2005 10:25
Díky za snahu pánové. Podařilo se mi spárovat a umím poslat z PC soubor na MDA. Neumím nastavit vlastnosti spojení na MDA - mám pouze tuto obrazovku:



Surgical (2364)|14.11.2005 11:10
Mno ukaz spis screenshot BT managera
Martin Říha (17)|14.11.2005 11:27
Nebylo by jednodušší nainstalovat tedy Widcomm stack - lze ho někde stáhnout ?
Surgical (2364)|14.11.2005 11:30
Nebylo. Jednak Widcomm na Compactu nefunguje, jednak neni potreba. Je potreba naucit se ovladat to, co mam, jak znamo, spatnemu tanecnikovi prekazeji i vlastni kulky. Takze, studovat, zkouset, rozchodit. Jde to, takze se nemusis obavat, ze bys byl pionyrem slepych ulicek.
Martin Říha (17)|14.11.2005 13:56
Problém vidím v tom, že BT manageru není nic, co bych u připojení mohl nastavovat. Jediné, co moho změnit, je název připojení.


Možná, že je nastavení někde jinde, hledal jsem jak jsem mohl, nenašel.
Skutečně chodí pouze odeslání souboru z PC na MDA, nejde ani z MDA na PC - není mísní nabídka přenést.

MultiTricker (112)|14.11.2005 17:32
[QUOTE="Surgical"]Nebylo. Jednak Widcomm na Compactu nefunguje, jednak neni potreba.[/QUOTE]

Neni potreba? A jak mam tedy nastavit stavajici BT stack, aby jsem diky nemu mohl hrat hry pres bluetooth? Zkousel jsem Warfare incorporated, Super miners a Explode arena a nic :(
Surgical (2364)|15.11.2005 10:27
Hm, jsou-li zarizeni sparovana a poskytuji si virtual serial port, pak zbytek se musi odehravat v nastaveni samotnych her, ne? Nevim, hry pres BT nehraju, treba by pomohly utilitky typu spravce zarizeni, ktery ukazou, ktery BT porty se vlastne nainstalovaly. Pak je metoda pokus omyl pri hledani spravneho portu zuzena, napriklad takovadle utilitka i jine mohou pomoci.
https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=8
Jinak na hrani se asi porizuji jina zarizeni, nez MDAc, ne?
MultiTricker (112)|15.11.2005 16:35
V nastaveni techto her prave volba Multiplayer chybi, ale na PDA s Widcomem je pristupna. Hodil jsem do Compacta stack od Bluesoleil, ktery poskytuje vice profilu, ale to hry neuspokojilo. A pritom bych rek, ze potrebujou profil PAN :(

Proc bych si na hry porizoval jine zarizeni nez MDAc? MDAc mi vyhovuje, mam ho vsude sebou a kdyz mam chut zabit cas hrou, tak ho vytahnu a neco peknyho si zahraju. No a kdyz ma MDAc i kamarad, tak jsme chteli neco schvalne zkusit po bluetooth a ejhle, nende to.
charon11 (1)|27.11.2005 20:26
Nevíte někdo, muzu k mda pripojit najednou přes modý zub handsfree a gpsku aby fungovaly naráz? Oboje je BT. Dik
beecher (9270)|28.11.2005 19:45
Ano, to je samozrejmost BT...