Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Slovník pro PPC 2002 ?

null (0)|14.4.2003 22:29
Ahoj,
zajímalo by mě, jestli někdo používáte nějakej slovník, kterej skutečně funguje. Sháním konkrétně anglickej - přečetl jsem spoustu recenzí (všude se vychvalovalo) a nainstaloval 3 dema. Mám T-mobile MDA s 128 MB kartou a standardní Paragon češtinou (Interkey Keyb). Celkem logicky sháním program, který je schopen alespoň slovní zásobu mít na kartě, což není tak samozřejmé, jak se zdá.

Language Teatcher v 2.1.77 - chová se divně, moc jsem nepochopil systém - pro zápis anglickýho slova používá českou klávesnici, což by ani tolik nevadilo - jako to, že pro zápis českýho používá natvrdo anglickou, což je skutečně nepoužitelný - přitom háčkyčárky zobrazuje

RoadLingua v1.4.2 - našel jsem jen jednosměrný - buď Č - A nebo A - Č (myslím, že po 20 USD), nenajde slova začínající na písmena s háčky a buzerující okno zobrazuje tak často, že nejde nejen používat, ale ani odzkoušet.

SlovoED v 3.01 - to jediný trochu funguje , ale např. na písmeno C nabízí slova zač. na Č, na písm. D a E nabízí slova zač. na C - tzn. že tato slova nelze vyhledat - Paragon Soft přitom píše, že demo má zobrazovat buz. okno stále častěji a ne mít chyby ve vyhledávání. Ta věc se integruje do systému, takže umí přeložit i vybrané slovo třeba z Wordu, což bych asi taky použil.

Ještě k ceně - slovníky stojí 20 - 25 USD - což je cena přijatelná pro američany, u nás by bylo přijatelnejch těch 150 - 200 Kč (4x nižší příjmy) - chápu náklady na vývoj softwaru, ale viděl jsem nabídku na jeden z těchto slovníků za 1500 Kč (kolik se jich asi prodá ? - pokud nejde o uplacenou státní zakázku). Z hlediska obchodníka je podstatný zisk na kus x počet prodaných kusů. Náklady na prodej jsou při internetovém prodeji downloadů, int. placení a zasílání SN mailem prakticky téměř nulové. Nakonec bych snad těch 25 USD dal, kdybych měl jistotu, že to bude použitelné celé a ne jen na půlku abecedy.

Dík za každou informaci o skutečně fungujícím slovníku. Informace typu kolik set tisíc hesel to obsahuje a jak málo kB to zabírá jsou vcelku k ničemu, když to nefunguje.
Láďa
Majky_ce4you (43)|15.4.2003 08:08
Ahoj,

osobne pouzivam Lingea Lexicon, ma velmi dobru slovnu zasobu a je uzivatelskyasi najprijatelnejsi. Nizka cena kazdorocny update, moznost doplnavania slovicok myslim ze nie je co riesit. Da sa zohnat v lepsom specializovanom obchode na pulte bez kreditky .... To je moj tip som s nim spokojny ...

Cau
null (0)|15.4.2003 13:11
Dík za informaci, zkusím to - už mi z té firmy napsali, kde je demo, které jsem nenašel. Jen ta "nízká cena" - je právě těch 1500,- Kč, což se mi příčí už z principu - když v té nešťastné Americe stojí podobné věci plných 25 USD.
Láďa
K3_ce4you (107)|15.4.2003 22:54
Lingea supr, ale novinka SlovoEd Millenium od Paragon software je daleko lepai....
K3_ce4you (107)|15.4.2003 22:54
Lingea supr, ale novinka SlovoEd Millenium od Paragon software je daleko lepai....
null (0)|28.4.2003 13:37
Takže jen pro informaci - ten SlovoEd skutečně vypadá nejlépe, akorát nenajde asi polovinu českých slov - napsal jsem do Moravia Consulting, kde se snažili, ale Pragon chtěl, abych se na něj obrátil přímo. Teď mi konečně odepsali:

"Unfortunately the problem really exists. I'll inform our programmers
and they will fix this problem in the nearest future.
Arkady Gamza
Manager of Customer Support Service of Paragon Software"

Ten program, co je super - Lingea Lexicon - mě moc nenadchl (alespoň jeho demo od písmene L) a ten co je daleko lepší než super - SlovoEd - je prakticky nepoužitelný, což povrzuje i jeho výrobce a hodlá to řešit v "nearest future". Předpokládám, že do té doby si přečtu ještě pár recenzí o tom, jak je skvělý.

Láďa