Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zamrzání a následně nutný HR

bajnyphoenix (5)|13.11.2005 01:46
Zdravím,

stal jsem se majitelem PDA Acer N35 ,ktery jsem zakoupil prave dle recenzi kvuli navigaci.Soft mam Tomtom 5 a zatim nebudu rozebirat diskuzi ohledne kvality,ale spis technicky problem.PDA jsem predtim nikdy nemel a tak chci vymenit zkusenosti.Stava se me,ze PDA uz nekolikrat "zamrzlo" a neslo s tim nic delat nez hard reset ,ale tim se smazal i TomTom cimz jsme byl bez navigace.POprve se to stalo,kdyz se vybila baterka apDA se zapnul a nic.Nahral jsem to potom znova,dojel domu,vypnul PDA a druhy den rano opet,zapnu PDA,obrazovka naskoci a to je vsechno stylusem jsem mohl tukat jak jsem chtel,jemny soft nereagoval.Opet hard reset.Ted mma Tomtom projistotu v back restore a jeste na karte ,abych to pripadne mohl nekde v cizine hard restartovat a nahrat zpet.Nevite nekdo cim by to mohlo byt a jake mate zkusenosti? Pripadne neni to na reklamaci PDA?
JanHavlicek (635)|13.11.2005 10:54
Máte u tomtoma update na verzi 5.1 nebo starší 5.0 ?
Saman_ce4you (1451)|13.11.2005 13:20
A tos musel vzdycky HR, SR nestacil?
bajnyphoenix (5)|13.11.2005 20:07
Ted jsem se díval na dotaz a mam tam nahranou verzi 5.0 .
Jinak musel jsem jedine hard reset, soft reset jsem mohl mackat jak jsem chtel,napred stylusem a pak i jehlou na šití a nereagoval. Jinak SD mam Kingston 512 MB
kopec_ce4you (236)|14.11.2005 07:48
... takze nevis jestli je to Tom Tomem?
bajnyphoenix (5)|14.11.2005 10:02
Nevim zda je to TomTomem.Zatim funguje bez problemu.Jeste se me ted stalo,ze zustal v PDA TomTom,ale hlasil ze nenasel zadne mapy,i kdyz jsem tam mel DE A CH CZ PL ,tak jsem mu to ukazal jako zalohu na SD a rozchodil jsem ho. Nicmene od te doby jsem nikam nejel s TomTomem tak nevim zda nezablbne znova.V drivejsich diskuzich me upoutalo to,ze se to sekalo i jinym,pokud TT nevypnuli.Mam dojem,ze jsem dojel domu a take nevypnul TT,ale jen PDA na boku.A ted uz radsi vyskakuji z aplikace a teprve pak PDA vypnu.A vypada to,ze by to mohlo byt takto bez problemu.
libor_m (1026)|14.11.2005 10:56
Vypínání TTN nemá na chod PDA vliv. Proč sis neinstaloval upgrade na 5.10? Pokud ani upgrade nepomůže, tak udělej HR a jako první nainstaluj TTn a uvidíš. Pokud Ti poběží bez problému, bude problém v jiné aplikaci. Pak prostě přidávej postupně vždy jeden program, udělej SR a spusť TTN. Pokud Ti poběží v pohodě, tak další no a vylučovací metodou zjistíš, kde je konflikt.
bajnyphoenix (5)|14.11.2005 12:22
Proc ? No protoze mam PDA cca 14 dni a nikdy jsem jej predtim nemel a momentalne krome toho co uz tam bylo od vyrobce tam nemam nic nez TomTom.
S PDA se teprve seznamuji a mam to koupene hlavne kvuli navigaci.
Up grade na 5.1. jsem uz na netu nasel,ale trochu se toho bojim,abych nesmazal TomTom,ktery ted funguje,ale PDA je zatim v anglictine,i kdyz uz bylo v cestine.Mohl bych poprosit o presny navod jak postupovat pri synchronizaci PC s PDA a hned pak provest up grade na TomTom 5.10 . Dekuji

A v čem se ta verze vubec lisi od 5.0 ?
JanHavlicek (635)|14.11.2005 18:06
verze 5.1 by měla omezit právě některé padání a restarty programu, samozřejmě taky to tak není vždycky. Jinak co chcete vědět o návodu na synchronizaci s PC ? Stačí si v outlooku vytvořit třeba falešný e-mailový účet, nainstalovat Microsoft ActiveSync na PC, propojit PDA s PC a proklikat se přidáním nového PDA (jméno PDA a synchronizované položky), veškerá synchronizace pak už probíhá automaticky
Marek71 (91)|15.11.2005 08:41
A toto by ti nestačilo ako návod ?
Inštalácia a nastavenie Active Sync
bajnyphoenix (5)|15.11.2005 11:44
Strasne moc dekuji vsem za informace ,diky nim jsem se posunul o dost dal ve znalosti a nastaveni PDA.Dekuji Markovi za ten odkaz,vecer jej podrobne prostuduji a tim padem zrejme provedu i up grade na 5.10.

Jinak dnes jsem testoval TomTom na ceste Pribram Melnik a zpet. A Sadek u Pribrami ,Praha a zpet.No jeste se musim s TomTomem seznamit,mam tam nejrychlejsi cestu a z Melnika me Miroslav tvrdosijne posilal asi 10 křižovatek na Novou Ves a ja jsem zvykly jezdit na jakoby Mladou Boleslav přes Líbeznice.A dnes v Praze ,protože byla ucpana jižní spojka tak jsme jí objíždel přes Krč a tvrdošijne me posilal zpet na tu spojku dokud jsem nevyjíždel ze Lhotky na Zbraslav.Tak uvidím jeste zkusím davat provozne nejvyhodnejsi trasu.Jake dalsi utilitky do PDA jeste doporucujete? Mam Acer N35 .Jak jsem zjistil,můze byt TomTom jen jedna z aplikaci.
Mac. (7)|15.11.2005 14:42
Já si pořídil iPAQ hx4700 a SysOnChip mini blue. SOC ale asi odešel, protože po prvním nabíjení (ale silnějším zdrojem) začal odesílat místo textu klikyháky. O to ale nejde, BT spojení jede. TT5 ho ale nebral. Teď jsem ho upgradoval na 5.1 a jediný, co se změnilo je, že při nastavování GPS v TT se točí v pravým horním rohu to žlutočerný kolečko. Nyní se chystám to přiblblý SOC GPS změnit na i-Tec 339. Jde mě ale o to, jestli tuto kombinaci máte a jestli vám jede. Když jsem měl TT5.0 tak mě prostě furt nebral připojenou BT (tenkrát ještě jela dobře) a ani se to v rožku netočilo. Teď se to točí, ale furt řve, že GPS nepřipojena. Jde mě o to, jestli už se TT5.1 zlepšil a BT připojil, ale protože posílá nečitelný kraviny, tak akorát točí tím kolečkem v rohu obrazovky, ale furt píše, že GPS nepřipojen. Jinak teda PDA v sobě nemá jiné aplikace, je nový. Máte nějaký zkušenosti, rady ?
S474N (660)|15.11.2005 16:40
Jestli se ptas na kombinaci 339 + TT5.1 tak to mam a fachat o spickove.
Mac. (7)|15.11.2005 16:50
Konkrétně jsem myslel hx4700 + BT339 + TT5.1
A to předpokládám, že jsi musel editovat tu položku v registru, jinak by tvůj BT339 s TT5 vůbec nekomunikoval.
beecher (9270)|15.11.2005 16:52
TT5.1 s BT 339 funguje naprosto bez problemu bez nutnosti cokoliv menit, krome spravneho nastaveni TT5.
S474N (660)|15.11.2005 19:00
Presne tak, vubec nic jsem needitoval ani nemenil. Proste me to jede automaticky a jako vinko.
Mac. (7)|15.11.2005 20:04
Tak to doufám, že když koupím další GPS (339), tak to konečně pojede. Jinak by to bylo na mašli.. :-/. S tím černožlutým kolečkem teda nevíte, co to znamená, když se točí (Předvolby- Stav GPS) ? Tipoval bych to na komunikaci mezi programem a GPS.
libor_m (1026)|16.11.2005 12:13
Pokud se kolečko točí, GPS synchronizuje.

Jinak já mám hx4700, TTN 5.10 a Navilock BT-338 (stejné GPS, jen je méně "aerodinamické" :D ) a šlape bez ztráty květinky.
Michal.Pavelka (3)|20.4.2006 22:19
Zajímalo by mě,kolik musí být na SD kartě s mapu volného místa?Když si dám DEMO prohlídku cesty,tak se mi pochvilce TomTom sekne a vypne se.Mám MDA Compact.:?
Mac. (7)|20.4.2006 23:07
Nezkoušel jsem to, ale podle mě žádný místo nepotřebuje. Pro chod potřebuje operační paměť, ale na kartě nic, jen od tam čte. Pokud si dobře vzpomínám, tak to dělala jen verze 5.0 a vyšší už ne nebo pokud to bylo na SD kartě. Já to mám na CF a 5.21 a bez problému.
Michal.Pavelka (3)|20.4.2006 23:18
A dá se někde sehnat new update zadarmo?Nebo jak se dá povýšit na novou verzi?
Mac. (7)|20.4.2006 23:32
nevím jestli to pomůže a jestli to tam dostaneš, ale update by byl... http://www.tomtom.com/support/support.php?ID=3&Language=1
Michal.Pavelka (3)|21.4.2006 00:27
Dostat to tam není problém ... Ty máš crack verzi,nebou koupenou?