Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 16 PrvníPrvní ... 45678 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 76 až 90 z 233

Téma: Zkušenosti s LOOX N500 GPS?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Divný. Jakou verzi SPB Plus máš?

Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Tu nejnovejsi z jejich webu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Ta posledni verze SPB Plus 3.0 mi take zlobila zasekavala mi cele PDA, myslim ze ale 2,5 to nedelala. Je to divne ze nekomu to tu chodi mel jsem tam jen lokalizaci a SPB Plus a uz to nechodilo.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Me to jede, stejne jako SmartMaps. Jenom se divim, ze nevydaji zadny upgrade. Ale hlavne co me stve je ta GPS. Chtelo by to nejaky editor registru a nebo ovladacich knihoven, ve kterych by si clovek mohl zmenit nejake parametry te GPS - treba i na ukor baterie apod.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Tak jsem dnes zase zkoušel. Dokonce jsem dělal testy, kdy jsem na stejnou věc najednou zapnul 718tku s I-Tec339 a tu N520tku. A resume? GPS na N520 nabíhá pomaleji (stejné to bude asi i u 500), při jízdě autem či jiném rychlém pohybu není problém (počet satelitů, které obě vidí jsem nezkoumal - řídil jsem), ale při chůzi, pomalém pohybu to 718tka s 339tkou vyhrává na celé čáře. GPS v N520 je při pomalém pohybu bezradná jak malé dítě, chvíli jsem o 20m tu, chvíli jinde, uložím-li v jednu chvíli souřadnice tam kde stojím a ukročím, v zápětí jsem o 25m jinde.

Jediné, co mi z toho vyplývá, že přestože je LOOX N520 jinak velmi povedený, rozhodně (subjektivně dle mne) není na geocaching vhodný.

Rád si nechám tento názor vyvrátit, ale zatím jsem o něm přesvědčen. Např. s tím Dynavixem, co tam mám nainstalovaný, to jezdí skvěle, žádný problém, ale jinak .....

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Je to zvlastni, ale dle meho nazoru by to nemelo byt zalezitosti HW, ale software, ktery tu GPS ovlada. Ta prece jenom posila data. Tezko rict, jestli neni problem i v prenosove rychlosti 9600.

Jestli te muzu poprosit, zkus nastavit rychlost 9600 i u 399 a s ni proved test pri chuzi. Diky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Dobrý nápad. Udělám to. Ale dnes už asi ne. Zítra dám vědět.

Hezký večer.

P.S. Nicméně mě potěšilo, že 520tka viděla během krátké doby 9 satelitů

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Tedy, musím říci, že n520 mě s GPS pěkně zklamala - do auta ideální (najde signál snad okamžitě a má fascinující přesnost), ale na chůzi je to naprosto na nic - zkoušel jsem se dnes projít s LOOXem v ruce a ani po půl hodině chůze, kdy jsem měl na obloze nejméně devět satelitů, se LOOX vůbec nechytnul ( Tak nevím, asi ho prodám.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Taky me to stve, protoze geocaching je hlavne o dohledavani veci a tim padem je me to k nicemu. Porad doufam, ze vydaji nejaky SW patch na tu GPS, aby se vzpamatovala.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Jo, to by bylo výborné, asi jim napíšu mail na české zastoupení, aby tušili, že ne každý se pohybuje pouze autem Ale v úspěch moc nevěřím...
    Hlavně netuším, proč to při té chůzi tak zlobí, vždycky jsem si myslel, že GPS je při pomalejším pohybu přesnější.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2005

a ja musim do 12 dnu koupit tady lidem na prochazky prirodou pda s gps nebo ntb s gps .. chtel jsem jim koupit ten fj n500 .. jak ja ho vsude vychvaluju kvuli cene a nakonec po mesici takovyhle zklamani

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od foton
    Jo, to by bylo výborné, asi jim napíšu mail na české zastoupení, aby tušili, že ne každý se pohybuje pouze autem Ale v úspěch moc nevěřím...
    Hlavně netuším, proč to při té chůzi tak zlobí, vždycky jsem si myslel, že GPS je při pomalejším pohybu přesnější.
    Chtelo by to nejenom na ceske zastoupeni, ale i zkusit zahranicni fora, treba firstloox apod.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Ganja : Nekupuj notebook, kdo se s tím bude tahat? Kup jim 718/720 s ext. GPS, to šlape jak hodinky..

foton:Nevěřím, že by se něco stalo a když, tak to chvíli potrvá a Ti, kdo si chtěli pořídit 500/520 kvůli pěší navigaci či geocachingu, sáhnou určitě po něčem jiném, protože je to při pomalém pohybu fakt bída a děs.

Kdo si chce pořídit 500/520 pro navigaci v autě, tak určitě neprohloupí.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Nezkusil by nejaky anglictinar napsat prispevek ? Klidne ho propasuji do zahraniho fora.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Tak jsem psal na Fujitsusiemens - servisní oddělení dotaz na pomalou gps při pěším pohybu a přišla mi tahle odpověď.
    "Dobrý den,
    dlouhá reakční doba GPS modulu v PDA Pocket LOOX je zřejmě problém software ke GPS. O problému víme a na jeho řešení se pracuje, ale protože GPS technologie není dílem Fujitsu Siemens, je to složitější. Řešení (a update software pro PDA) lze očekávat na jaře tohoto roku.
    S pozdravem Vladimír Lysenko"
    Tak si to můžeme přebrat různým způsobem, odsunem a snad nespokojenost vyprchá či opravdu na tom pracujem. Co je správně nevím, ale doufám, že se někomu podaří tento problém odstranit.

Strana 6 z 16 PrvníPrvní ... 45678 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LOOX N500 - heslo po HR
    Od anrousek v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 16-04-2010, 13:53
  2. Autonabíječka na LOOX N500
    Od Jirka-CZ v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 10-07-2006, 18:33
  3. Zkušenosti s WIFI na Loox N500/N520
    Od LOOX 710 v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 07-02-2006, 12:29
  4. Acer n50 / Loox N500
    Od kmato v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-11-2005, 10:13
  5. Nastavení GPS u Loox n500
    Od RychJ_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 20-11-2005, 15:24