Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkušenosti s LOOX N500 GPS?

stiti (3)|12.11.2005 19:51
Má už něko zkušenosti s LOOX N500 GPS nebo N520 ?
Diky.
Vasek_ce4you (74)|12.11.2005 20:03
Co přesně tě zajímá?
stiti (3)|12.11.2005 20:32
No, schánim co nejvíc informací. Třeba kvalita příjmu GPS ,nebo jestli si měl program s navigací v základnim příslušenství. A taky obecná spokojenost. Výhody/nevýhody. Dik
Vasek_ce4you (74)|13.11.2005 09:57
V základu předinstalovaný žádný program není, jen něco ve stylu GPS info, GPS je celkem dost citlivá stačí PDA přistrčit kousek k oknu a má sigál i v budově, při prvním použití našla signál do 1 minuty, jediná chyba bude chybějící bluetooth ...
S474N (660)|13.11.2005 12:33
Jelikoz ma SiRF III, tak je to snad s GPS jasne, ne ?
stiti (3)|13.11.2005 12:38
Dík. A mohl bych se zeptat na průměrnou výdrž baterie např: se zapnutou GPS, při přehrávání videa nebo poslech mp3 ? Dá se už někde sehnat náhradní baterie?
pslany (130)|22.11.2005 11:59
Dobry den,

objednavam si N520, a resim jakou kartu k ni, muzete mi doporucit nejakou jiz osvedcenou z techto typu, nerad bych se spalil ...

- SecureDigital (SD) Card 1GB, x40, GoodRAM
- Kingston 1GB SecureDigital (SD) Memory Card KIN Kingston 1GB High Speed
SecureDigital (SD) Memory Card
- PRETEC SecureDigital 1GB
- SecureDigital (SD) Card 1GB , SanDisk
- PRETEC SecureDigital Cheetah 133x Card 1 GB

- nevite jak je to s autonabijeckou, lze pouzit z rady 420/720?
- nikdo mi neni schopny sdelit zda ma krome wifi i bluettoth, muzete nekdo potvrdit

Diky Slany
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2005 12:26
Ve srovnání s i-Tec GPS BT-339 je vestavěná GPS velmi slabá a řekl bych ne přiliš použitelná. Tady alespoň ta, co jsem viděl u Looxe N 500 na srazu v Malé Úpě. Více by asi řekli beecher nebo Kubisz, co jí tam testovali.
adventurer (21)|22.11.2005 14:48
N520 Bluetoth nemá.

....s tou citlivostí GPS jsi mě překvapil,čekal bych že N500 bude stejně citlivý jako Yakumo DeltaX a pokud ne tak je to šmejd o ničem.
Na druhou stranu,cena N500 je podezřele nízká...
Tak honem sem s novými zkušenostmi,hlavně co se GPS týká,zbytek je běžná klasika.
RychJ_ce4you (63)|22.11.2005 16:57
[QUOTE="Adventurer"]N520 Bluetoth nemá.

....s tou citlivostí GPS jsi mě překvapil,čekal bych že N500 bude stejně citlivý jako Yakumo DeltaX a pokud ne tak je to šmejd o ničem.
Na druhou stranu,cena N500 je podezřele nízká...
Tak honem sem s novými zkušenostmi,hlavně co se GPS týká,zbytek je běžná klasika.[/QUOTE]

Tak k tomu GPS mám n500 a jsem max spokojen...GPS je dokonalá,chytne se během 1 minuty spíš míň,přesnost cca 10 m ....
adventurer (21)|22.11.2005 17:26
Zkus jít s looxem na místo s maximálním výhledem,počkej až se gps ustálí,ulož bod,pak ujdi 50-100m a začni se navigovat na ten uložený bod,potom odhadni odchylku od skutečného místa kde jsi bod uložil.
Takhle jsem se opakovaně s Deltou X dostal na přesnost 0,5-1m což je neuvěřitelný,ale je to tak.
Signál v hlubokém lese byl super,stále 6-9 družic. A záznam cesty s nevyklopenou anténou a PDA v kapse byl taky vynikající.
Jen kdyby to tak nežralo baterky a na displej bylo venku lépe vidět...
Tak testuj jsem zvědav.
A co jinak,co mechanické zpracování,výdrž baterie,ovládání tlačítky ap. ?

S jakým programem jsi určil tu odchylku 10m ?
Na test co jsem ti napsal potřebuješ GPSdash,ten šlape jak hodinky!
RychJ_ce4you (63)|22.11.2005 17:33
[QUOTE="Adventurer"]Zkus jít s looxem na místo s maximálním výhledem,počkej až se gps ustálí,ulož bod,pak ujdi 50-100m a začni se navigovat na ten uložený bod,potom odhadni odchylku od skutečného místa kde jsi bod uložil.
Takhle jsem se opakovaně s Deltou X dostal na přesnost 0,5-1m což je neuvěřitelný,ale je to tak.
Signál v hlubokém lese byl super,stále 6-9 družic. A záznam cesty s nevyklopenou anténou a PDA v kapse byl taky vynikající.
Jen kdyby to tak nežralo baterky a na displej bylo venku lépe vidět...
Tak testuj jsem zvědav.
A co jinak,co mechanické zpracování,výdrž baterie,ovládání tlačítky ap. ?

S jakým programem jsi určil tu odchylku 10m ?
Na test co jsem ti napsal potřebuješ GPSdash,ten šlape jak hodinky![/QUOTE]

Mám ho od soboty a zatím jsem spokojenej,baterka ani nevím,mám v autě na nabíječka pořád kvůli rosvícenému displey....Talčítko v poho,ovládání taky...
Sem opravdu zatím spokojen...
S474N (660)|22.11.2005 18:35
Spis doporucuji vzit prave ten iTec 339, pripadne i dalsi GPS, jit na nekolik mist a tam je zkusit vyzkouset za stejnych podminek a udelat screenshoty. Aby bylo jasne videt, jak jsou na tom.
RychJ_ce4you (63)|22.11.2005 18:44
[QUOTE="Adventurer"]N520 Bluetoth nemá.

....s tou citlivostí GPS jsi mě překvapil,čekal bych že N500 bude stejně citlivý jako Yakumo DeltaX a pokud ne tak je to šmejd o ničem.
Na druhou stranu,cena N500 je podezřele nízká...
Tak honem sem s novými zkušenostmi,hlavně co se GPS týká,zbytek je běžná klasika.[/QUOTE]

Akorát mě sklamal PocketKim 2,7 co se týče navigace....Hodně slabý...ALe bohužel nic jiného nemám,ale jezdit se podle toho skoro nedá....:evil:
lubcer (2)|4.12.2005 18:37
Dotaz na ty, kteri jiz maji n520: prodava se s ceskou lokalizaci? Kde je k sehnani nejvyhodneji? A jake jsou prvni dojmy a zkusenosti uzivatelu? Diky!
homoludnes (14)|6.12.2005 13:21
Mám pár otázek k tomuto zařízení - uvažuji o jeho koupi - díky za odpovědi. Jaká je možnost využití tohoto zařízení při Geocachingu - citlivost v lese - je nutné při navigace držet ho v určité pozici (náš starý etrex nefungovali např v kapse)? Jaké jsou nejpodrobnější dodávané mapy pro turistiku? Není nevýklopná GPS nevýhodná? Jak dlouho vydrží baterie při zapnuté GPS? Díky
pslany (130)|6.12.2005 15:25
Prave na ni instaluji Dynavix, hned jak otestuji dam vedet.
draceksopticek (8)|14.12.2005 21:54
Asi před týdnem jsem koupil FSC N500 a jsem opravdu zklaman, kupoval jsem ho hlavne kvuli navigaci, ovšem údajně silná gpska SiRF III je dost slabá v budově se signál téměř chytit nedá, nenajde skoro žádné satelity možná jen na některých místech, ale zhruba za 20 minut. V aute je to skoro stejné, na ceste z Mladé Boleslavi do Turnova což je zhruba 30 km někdy vůbec signál nenajde někdy najde skoro až v Turnově. Psal jsem do servisu siemensu tam rikaly že při prvotním spuštění GPSky to trvá déle než naběhne, ale pak už to je lepší, no dobrá pustil jsem ji asi na dvacet minut satelity naběhly, pak jsem ho vypnul a pustil znova opravdu to nabehlo asi behem par minut. Ovšem když jsem jel na jiné místo tam GPSku pustil tak opět hledal satelity zhruba čtvrt hodiny což je nepoužitelné.

Prosím napiště mi proto zda máte podobné zkušenosti, chci totiž zkusit pda vyreklamovat pro nefunkčnost GPS, ovšem jde o to zda je chyba na mém konkretním pda nebo prostě chyba celé modelové řady tohoto PDA.

Ještě jsem zkusil objednat externí anténu a zkusím to s ní, máte jí někdo napiště kdyžtak zda je to s ní lepší.

Diky DracekSopticek
S474N (660)|14.12.2005 22:16
Ja si N500 prave donesl, takze zitra budu zkouset a dam ti vedet.
Surgical (2364)|14.12.2005 22:45
Hm, GPSka musi videt nebe, teda aspon jeji antena. Pokud Loox nema vyklopnou antenu, jako jino PDA s integrovanou GPS, pak pri jejim nevhodnem umisteni muze byt stinena tak, ze je citlivost prijimace spatna. Externi antena, pokud je pripojitelna, bude problem resit, ale jeji cena neni v cenicich nezanedbatelna.
GPS, ktery berou signal v mistnosti...Mno, mam I-Tec BT-339 k naproste spokojenosti, a znam mistnosti, kde bere signal jako nic (jo v jedny hospudce v prizemnim domku s drevenym stropem a sindelovou strechou aby ne, ale uprostred zelezobetonovy konstrukce proste smolik...a nejen s GPS, pochopitelne :)
adventurer (21)|15.12.2005 07:26
Chystám se Loox nové řady koupit,ale když od každého slyším jak mizerně funguje GPS tak nevím,nevím. Yakumo DeltaX šlapalo jako hodinky,příjem signálu byl vynikající jak v lese,v hlubokém údolí nebo ve městě a bylo celkem jedno jestli je anténa sklopená nebo vyklopená,takže jsem si myslel že Loox na tom bude podobně. Chytat signál v budově nemá žádný smysl a o ničem to nevypovídá,protože každá budova je jiná a je v jiné zástavbě.
Loox N500 na to že je to novinka je opravdu hodně levný a výrobce asi ví proč ;)
S474N (660)|15.12.2005 08:43
Pouzivate nekdo s timto pristrojem TomTom a nebo Smartmaps ?

Respektive TomTom lita jako z praku, ale SmartMaps mam ve verzi 2.4.3. a nechce najit mapy.
beecher (9270)|15.12.2005 10:41
[QUOTE="S474N"]...SmartMaps mam ve verzi 2.4.3. a nechce najit mapy.[/QUOTE]Coz se tady uz resilo a tahle verze na WM5 nefunguje...
S474N (660)|15.12.2005 11:53
beecher: mozna te zklamu, ale me tahle kombinace prave funguje :D

RychJ_ce4you (63)|15.12.2005 17:29
[QUOTE="draceksopticek"]Asi před týdnem jsem koupil FSC N500 a jsem opravdu zklaman, kupoval jsem ho hlavne kvuli navigaci, ovšem údajně silná gpska SiRF III je dost slabá v budově se signál téměř chytit nedá, nenajde skoro žádné satelity možná jen na některých místech, ale zhruba za 20 minut. V aute je to skoro stejné, na ceste z Mladé Boleslavi do Turnova což je zhruba 30 km někdy vůbec signál nenajde někdy najde skoro až v Turnově. Psal jsem do servisu siemensu tam rikaly že při prvotním spuštění GPSky to trvá déle než naběhne, ale pak už to je lepší, no dobrá pustil jsem ji asi na dvacet minut satelity naběhly, pak jsem ho vypnul a pustil znova opravdu to nabehlo asi behem par minut. Ovšem když jsem jel na jiné místo tam GPSku pustil tak opět hledal satelity zhruba čtvrt hodiny což je nepoužitelné.

Prosím napiště mi proto zda máte podobné zkušenosti, chci totiž zkusit pda vyreklamovat pro nefunkčnost GPS, ovšem jde o to zda je chyba na mém konkretním pda nebo prostě chyba celé modelové řady tohoto PDA.

Ještě jsem zkusil objednat externí anténu a zkusím to s ní, máte jí někdo napiště kdyžtak zda je to s ní lepší.

Diky DracekSopticek[/QUOTE]

Tak to je divný...Já s GPS nemám jediný problém....Sednu do auta,zapnu a během 1 minuty mám 8 satelitů...Jezdím po celá ČR a opravdu bez chyby...Jen v tunelu se nechytá....:D
Stheepan (194)|15.12.2005 19:00
Ahoj, dnes jsem testoval FS LOOX N520 a GPS me take vyhovuje. Citlivost ma plne dostacujici. Drive jsem pouzival BT iTech 308 a tam je citliovst daleko nizsi. S FX LOOX N520 napr. chytam signal i v dome, a zadny problem ani nemam pri pouziti v aute a to mam vyhrivane predni sklo :). No ale to jsou pouze me jednodenni zkusenosti, takze uvidime jak to pujde dal.
kank (90)|21.12.2005 12:29
Ja mam N500 asi 2 dny. Dneska jsem ji pouzil v aute. Trva mi nekdy strasne dlouho nalezeneni signalu ca 5min, jindy 10s. Citlivost nic moc. Max 5-6 satelitu spis ale 3-4. Myslim si ze je to nic moc. Pujcena CLIP ON se SIFRII mela to same. Nevim jak dalece pomuze externi antena protoze pro pouziti v aute asi bude nezbytna. Jinak se mi PDA za OK. (osobne bych si ji pro sebe nekoupil) ;)
Stheepan (194)|21.12.2005 17:58
[QUOTE="kank"]Ja mam N500 asi 2 dny. Dneska jsem ji pouzil v aute. Trva mi nekdy strasne dlouho nalezeneni signalu ca 5min, jindy 10s. Citlivost nic moc. Max 5-6 satelitu spis ale 3-4. Myslim si ze je to nic moc. Pujcena CLIP ON se SIFRII mela to same. Nevim jak dalece pomuze externi antena protoze pro pouziti v aute asi bude nezbytna. Jinak se mi PDA za OK. (osobne bych si ji pro sebe nekoupil) ;) [/QUOTE]

vypni si infrak kdyz pouzivas GPS, pak to nefunguje tak jak ma :D
btw: vcera jsem jel z Liberce do Prahy a satelitu jsem mel na dalnici pernamentne v rozmezi 8-9, ve mestech cca 4-7, takze s GPS jsem opravdu problem jeste nemel.....
homoludnes (14)|21.12.2005 18:02
Dnes jsem pořídil N500 - vyzkouším navigační soft a dám vědět zkušenosti jak s navigací tak s geocachingem. Dříve jsem používal Garmin Legend - tak srovnání bude pouze s ním. Zatím je moc práce tak se ozvu za týden - doufám, že se nepotvrdí hlasy o špatné kvalitě přijmu signálu.
kank (90)|21.12.2005 22:10
mam ho vypnutej. Tim to neni. Je to fakt divny
S474N (660)|22.12.2005 08:32
Me se objevila nasledujici vec - kdyz PDA vypnu a rano ho chci zapnout, tak tlacitko ON/OFF vubec nereaguje. Zkousel jsem i ruzne kombinace tlacitek, napojeni na nabijecku, ale nic. Musim udelat reset a potom je vse ok. ZKousel jsem aktivovat zamek klavesnice v Nastaveni - chtel jsem predejit treba stisknuti a drzeni tlacitka v pouzdru, ale situace se opakuje. Dalsi veci je, ze tak 2x denne najednou system zacne ukazovat, ze neni vlozena zadna pametova karta. Pokud ji vyndam a znovu vlozim, tak je vse ok.

Ma nekdo podobne zkusenosti? Myslim si, ze tam asi bude kolidovat nejaky ze softwaru, jenze jich tam mam tolik, ze nevim, ktery to muze delat. Existuje nejaky soft, ktery vypise vsechny programy aktualne nactene a spustene ?
kank (90)|22.12.2005 09:20
Tak to ti hned poradim delalo mi to take. A je to SW Spb Pocket Plus 3.0 odinstaloval jsem ho a neni problem. Jen me stve ze ho tam nemuzu mit. Ale uzil jsem si s tim take pekne :)
HUgo.j (59)|22.12.2005 10:09
Jo tak s tím vypínáním mi to dělá taky a kolegovi, který si looxe n500 kupoval se mnou také. Myslím, že to dělá když vypnu TT5 a pak hned PDA. Také se mi stává že se mi sám vypnutý vybije, když ho třeba den nezapínám. To možná dělá Pocket PC Battery Pack 5.2.
Machal_ce4you (0)|22.12.2005 14:32
Tak SPB Pocket Plusem to nebude - ten nainstalovaný nemám a občas zapnout mi ta moje N500 taky nejde...:((
RychJ_ce4you (63)|22.12.2005 14:39
Co máte pořád za problémy? :evil: Mě fachá naprosto v pohodě všechno....:D
pslany (130)|22.12.2005 14:59
Rovnez nemam nejmensi problem
kank (90)|22.12.2005 15:47
ME to delalo odistaloval jsem ten SW a beha to jako vitr. Tak to netusim. :(
S474N (660)|22.12.2005 18:25
Muze me tu nekdo potvrdit, ze opravdu ma SBP Pocket Plus a jede mu to OK? Ja totiz prave podezreni na nej prave mam.
S474N (660)|22.12.2005 19:12
Jinak jeste dalsi veci je, ze GPS vcelku pomalu "refreshuje" pri chuzi. V aute je vse naprosto ok, ale jakmile jde clovek po pesine v lese a dohledava pri Geocachingu cache, tak se pristroj jakoby zasekne a vubec nezobrazuje aktualni polohu.

S tim souvisi dalsi dotaz, jakou mate nastavenou rychlost GPS v systemu ? Ja kdyz dam vice nez 9600, tak maji programy velke problemy se spojenim.
kank (90)|22.12.2005 19:21
Problem se zasekavanim GPS pri chuzi muzu potvrdit. Kdyz jsem to dal do auta tak bylo vse OK.
Latexman (28)|22.12.2005 21:23
[QUOTE="HUgo.j"]Jo tak s tím vypínáním mi to dělá taky a kolegovi, který si looxe n500 kupoval se mnou také. Myslím, že to dělá když vypnu TT5 a pak hned PDA. Také se mi stává že se mi sám vypnutý vybije, když ho třeba den nezapínám. To možná dělá Pocket PC Battery Pack 5.2.[/QUOTE]Tak tohle přesně s tím vytuhnutím a vybitím baterie když je jakoby vypnutý mě dělalo MDA2. A měl jsem na něm taky TomToma. Do dnes jsem nepřišel na to proč a čím to bylo. Pak pomohl jen HW reset a znova instalace systému. Jinak to nešlo probudit. Zajímavé...
S474N (660)|25.12.2005 10:31
Mate uz nekdo externi antenu na N500 ? Ja tu mel jeste jednu z dob Nemerixe, ale bohuzel ma N500 jiny konektor. Zajimalo by me, zdali s ni dochazi nejake zlepseni pri chuzi.
Šeba_oldd (1184)|25.12.2005 11:39
[QUOTE="S474N"]Muze me tu nekdo potvrdit, ze opravdu ma SBP Pocket Plus a jede mu to OK? Ja totiz prave podezreni na nej prave mam.[/QUOTE]
Opravdu se tento soft v n 520 nechova korektne dohnal mne az k trojhmatu cize HR
S474N (660)|25.12.2005 11:40
No me se od te doby chova PDA v pohode, je to zvlastni. Mozna za to muze ten jejich "Safe mod". Spise me stve ta GPS.
Mlok_ce4you (154)|25.12.2005 22:46
Proč Tě štve ta GPS? Přijde Ti, že má menší citlivost?
homoludnes (14)|26.12.2005 20:38
Potvrzuji předchozí zkušenosti - v autě šlape jak víno. Ale venku mám problém i na volnám prostranství se naběhnutím GPS. Nevím čím to je - jsem začátečník, ale využitelnost na geocaching mi nejpřijde ideální - pokud někdo máte typ na zlepšení tak sem s ním.
draceksopticek (8)|26.12.2005 21:22
Nezkousel jste nekdo pripojeni na internet s loox N500 pres mobil pres IrDa port ja to nemuzu za boha rozchodit, nastavil jsem pripojeni vsechno nastavil mam nokii 6230i na ni irda funguje v pohode posilal jsem vizitku na jinou nokii a to jede, ale kdyz se chci pripojit na net pres irda s pdackem tak to proste nejde myslim si ze mi vubec nechodi irda, protoze nefunguje ani prenos vizitek do kontaktu a ani z pdacka na mobil nejde odeslat vizitka. Nevite nekdo kde je problem?
Mlok_ce4you (154)|26.12.2005 21:51
Navztekal jsem se při rozchozování netu u 718tky přes BT a Nokii 6310i. Teď u testované N520tky šlo vše hladce jako po másle, protože jsem si opsal nastavení všech důležitých věcí ze 718tky. Jakého máš operátora? Rád Ti pomohu.

M.
draceksopticek (8)|26.12.2005 22:12
No pouzivam eurotel data nonstop ale ne pres bluetooth ale pres irda, N500 totiz bluetooth nema, ale problem je podle me v tom ze ten irda na pdacku vubec nechodi nebo fakt nevim, zkousel jsem to nasmerovat na cokoliv notebook jiny pda, telefon cokoliv, ale zadnej prenos nefungoval
Stheepan (194)|26.12.2005 22:46
Ja jsem pripojen pres Nokia 6230 pres Irda na Loox N520, hned na prvni pokus, no problem :D