Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozbitý iPaq - dá se vyhnout placení?

tuxiq (11)|11.11.2005 23:10
Dobrý den,
před týdnem se mi jaksi vylil displej na iPaqu (1940) mého kamaráda. Dnes jsem zašel do HP v Praze a tam mi řekli, že to nepůjde na záruku, že to je manuální poškození. Chápu, ale já s tím nic nedělal, bylo v kapse v tvrdém koženém obalu. Obal zcela nepoškozen. Je mi divné, že PDA se takto zničí, měl jsem jej necelé dva dny a už displej v háji.

Samozřejmě nejsem rád, protože to prý stojí 3 800 Kč bez DPH. Nejde to nějak uznat na záruku, protože tohle dávat před Vánocemi se mi 1. opravdu nechce 2. není to mojí vinou

Asi neuspěji, ale rád bych dostal, za co jsem zaplatil - tedy záruku.

Při pročítání jiného tématu jsem trochu znejistil a teď si říkám, že moje šance jsou mizivé :/
beecher (9270)|11.11.2005 23:13
Pokud u soudu prokazete, ze se to opravdu stalo nahodne a ne manualnim poskozenim, a ten soud vyhrajete, tak vam to vymeni v ramci zaruky.

Enjoy! ;) :D
tuxiq (11)|11.11.2005 23:24
[QUOTE="beecher"]Pokud u soudu prokazete, ze se to opravdu stalo nahodne a ne manualnim poskozenim, a ten soud vyhrajete, tak vam to vymeni v ramci zaruky.

Enjoy! ;) :D[/QUOTE]

Na srandu naladu dnes opravdu nemam, omlouvam se. Moje penezenka obsahuje ~4500,- a mne neni do zpevu (student, 15 let), zvlast pred svatky. Navic si ted procitam jinou diskusi a je celkem zajimava.

Technik mi rekl, ze se to proste nevyleje jen tak, takze nevim.
beecher (9270)|11.11.2005 23:34
To ale neni sranda, to je realita...
tuxiq (11)|11.11.2005 23:39
[QUOTE="beecher"]To ale neni sranda, to je realita...[/QUOTE]

Ano, chapu realitu, jen sem mel pocit, ze to smajliky zlehcujete. Pro me to je nerealita. Nez takove tahanice, tak radsi vyplacnu 4600,- (byt to moje PDA, tak se na ne... a pockam si na jiny model), protoze v pripade prohry se to prodrazi.
beecher (9270)|12.11.2005 11:11
Nezlehcuji, to je naprosto bezna vec. Oni maji pravo reklamaci neuznat, vy mate pak pravo se s nimi soudit, ale vy musite dokazat, ze oni se myli...

Enjoy bylo ve smyslu, ze clovek vytusi jak dopadne a jak to u nasich soudu chodi...
tuxiq (11)|12.11.2005 11:22
[QUOTE="beecher"]Nezlehcuji, to je naprosto bezna vec. Oni maji pravo reklamaci neuznat, vy mate pak pravo se s nimi soudit, ale vy musite dokazat, ze oni se myli...

Enjoy bylo ve smyslu, ze clovek vytusi jak dopadne a jak to u nasich soudu chodi...[/QUOTE]

Druha moznost je protokol o neuznani reklamace a cesta k COI, ale nevim.
Namornik. (184)|12.11.2005 14:37
tohle je neprustrelne, nema smysl se o to snazit a uz vubec ne to nechat opravovat. Tyhle veci se neopravuji, pac to vyjde draz nez novy pristroj.

Ted na jinem foru prodaval manik 1940ku za 2700kc