Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s GPS I-TEC BT339

mch810 (14)|10.11.2005 18:42
Zdravim, mam IPAQ 3715 navigace I-TEC BT339 a Tomtom 5. Prvni problem je s navigaci, z pocatku jsem si toho nevsiml a tak si to neuvedomuji, ale pokud pustim navigaci po delsi dobe, tak samotne nacteni satelitu trva pres 3 minuty a dele(nalezne nejake satelity, ale trva dlouho nez urci pozici - GPS INFO ukazuje pouze cervenym rameckem signal satelitu az po nejake dobe zmodra a vse je v poradku), po opakovanem restartu navigace vse netrva ani 5s. Take soucasto baleni byla externi antena, bohuzel jsem nenasel nic, kam ji na GPS zapojit, k cemu tedy slouzi.

Dalsi problem mam ted s Tomtom, program se sam ukoncuje a nevim proc, vse zacne funovat jako obvykle, ale pote se sam ukonci a kdyz chci spusti aplikaci znovu, tak ve spodni liste se posune ikona Tomtom o jedno misto, jako by zde jiz neco bezelo (ikona se stale posouva s kazdym novym spustenim), dnes jsem zjistil, ze jakmile se sparuje navigace a Ipaq, nalezne se pozice, tak to spadne, ale parkrat se mi povedlo, ze navigace bezela, i kdyz jenom tak 2 minuty. Program navigator 4 funguje bez problemu, i kdyz sem tam mam problem s pameti. Diky za rady na oba dotazy.
S474N (660)|10.11.2005 19:04
Ja se muzu vyjadrit jenom k externi antene - bud rad, ze ji mas a prodej ji. Zrejme se dostala do baleni omylem. S 339 ji opravdu nevyuzijes protoze na ni neni konektor. Je urcena pro majitele Nemerixu apod.
Gattor (32)|25.11.2005 10:57
taktak, BT 339 nepotrebuje externi antenu, protoze ma velmi citlivy chip Sirf3. proto tam neni konektor a pridani do baleni muze byt opravdu jen omyl.
prvni inicializace GPS trva opravdu zhruba 5 minut. to ale jen poprve, kazde dalsi spusteni je rychlejsi. opet to muze trvat tak dlouho treba po 14ti dennim nepouzivani. dalsi starty jsou do 3 minut. zalezi hrozne moc na prostoru kde jsi (kolik vidis oblohy) a dale pak na tom, jestli se pohybujes nebo ne. kdyz vyndam GPS, polozim ji na auto na zahrade (krasny vyhled na oblohu) a az pak zapnu, mam hotovo do 50ti vterin. kdyz se pritom pohybuji nebo jsem mezi barakama, muze se to protahnou na 2-3 minuty. kazde dalsi spusteni do zhruba 5ti hodin od ten den predchoziho zapnuti je otazka 5-10ti vterin.
start TT je taky na dlouho (20-50 vterin), takze je potreba pockat. kdyz jsem to nevedel a opakovane ho spustil znovu, tak uz nenabehl. dalsi vec je kdyz mi vytuhl (stava se mi to po vypnuti PDA pri bezici navigaci a jeho nasledne spusteni pote, co jsem navstivil nejakou budovu) tak pak uz nesel spustit do resetu. po resetu je to ok. asi si necha nejakej bordel v pameti (nema cas uklidit) a pak se to pere.
padnout ti to muze z hodne moc duvodu. doporucuju co nejvice povypinat POI, krete nepotrebujes a hlavne upgrade na 5.1. tim vyresis velkou cast samovolnych padu a zlepsis komunikaci s GPS.
dokud neupgradujes, neni ti pomoci :)
mch810 (14)|25.11.2005 20:02
Diky, upgrade jsem jiz provedl a pote uz je vse v naprostem poradku.
Jirka_j (186)|26.11.2005 00:53
[QUOTE="Gattor"]padnout ti to muze z hodne moc duvodu. doporucuju co nejvice povypinat POI, krete nepotrebujes a hlavne upgrade na 5.1. tim vyresis velkou cast samovolnych padu a zlepsis komunikaci s GPS.
dokud neupgradujes, neni ti pomoci :)[/QUOTE]
Chtěl bych se zeptat, kde se dá dtáhnout upgrade?
Dík
mch810 (14)|26.11.2005 17:02
primi odkaz na soubor http://www.tomtom.com/updates/ppcupd510.exe