Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell Axim x51v - problemy s SD a CF kartami

baz_ce4you (44)|9.11.2005 14:36
Mam par tydnu tenhle dell, vsechno OK..az na jedinou vec, pokud je v nekterem ze slotu strcena SD ci CF karta a zarizeni je vic jak deset minut vypnute, tak uz nejde zapnout - pomuze jen soft reset.

Cetl jsem toho dost na aximsite.com, nekdo tvrdi ze je to aplikacema nekdo tam i ten dell reklamoval a psal, ze za 2 mesice to bylo uplne stejne...

Takze otazka zni, ci pockat na ROM update(pry ma byt 18.11) a nebo zavolat do dellu a chtit vymenu zarizeni.

Dik za nazory, hlavne od lidi co vlastni tohle zarizeni:)

Jeste upresneni mam tyhle karty
SD Apacer 512Mb
CF Kingston 1GB

a predtim s nima nebyl nikdy zadny problem.
Pavel Koza (4761)|9.11.2005 14:37
Prave mi dorazila krabice, tak kdyz presne popisete, jak a co mam udelat (musi byt obe karty ve slotu, musi to byt pouze pametovky...), tak to zkusim a dam vedet.
baz_ce4you (44)|9.11.2005 14:46
Stava se to uplne nahodne...

At je zasunuta jedna karta ci obe karty je to uplne jedno...

abych vyloucil ze je to aplikacema, tak jsem vypnul veskere today pluginu(jinak mam wisbar2, pocket plus a spb diary)

V tuhle chvili uz testuji zarizeni uplne bez karet a zatim 24hodin to jede bez problemu.
beecher (9270)|9.11.2005 14:58
Zkuste v registrech tady:

HKEY_LOCAL_MACHINE\\System\\StorageManager\
zmenit PNPUnloadDelay=1500 -> 4096...

Melo by to pomoci...
ReWegar (84)|9.11.2005 16:00
a co znamena tento udaj? :) (sem registr lama)
baz_ce4you (44)|9.11.2005 16:45
Tak bohuzel i s timto nastaveni registru to s SD kartou dela uplne to same :(

Zkusim doma otestovat jeste CF kartu, ale myslim ze k tomu zamrznuti dojde take.
beecher (9270)|9.11.2005 17:38
Jenom pro jistotu, soft-reset jste po zmene vykonal?
m@arten (2)|9.11.2005 18:28
Měl sem (mám) stejné problémy s X51v+CF PQI 128MB. Poté co sem na doporučení dellu.cz provedl HR a chvíli nepoužíval CF tak bylo vše v pohodě, Pak sem si řekl, že přece nebudu používat zařízení za bratru 16 litrů bez karet a do Axima jsem místo levné a pomalé CF PQI použil Sandisk Ultra 512MB. Zatím ji tam mám necelý týden a Axim prozatím startuje bez problémů (jen jeden SR a jeden white screen).
Uvidím jak se to bude vyvíjet dál a doufám, že brzy vyjde update ROMky.

Nainstalovaný mám Wisbar, SPB+, Pocket weather a nový Pocket breeze.
beecher (9270)|9.11.2005 18:31
[QUOTE="ReWegar"]a co znamena tento udaj?[/QUOTE]To je doba, ktera urcuje, jak dlouho trva vsem PnP zarizenim, nez se vypnou (odstrani z pameti svuj ovladac, vyslou signal OSu, ze se vypnuly), po tom, co jim system vysle signal, aby se vypnuly, kteryzto signal vysle treba pri zmacknuti tlacitka Power. Po uplynuti teto doby OS od nich odpoji napajeni. Zjednodusene receno... ;)
No a asi u CFa se stava, ze se nestaci spravne odpojit, a pak kdyz se system nahazuje zpet po zmacknuti tl. Power, tak se ten stary ovladac dostane do konflitku s tim nove zavadenym a system se hangne...
beecher (9270)|9.11.2005 18:33
[QUOTE="m@arten"]Uvidím jak se to bude vyvíjet dál a doufám, že brzy vyjde update ROMky.[/QUOTE]"Rumors" rikaji neco o 18. 11. pro obe zarizeni...
baz_ce4you (44)|9.11.2005 23:09
[QUOTE="beecher"]Jenom pro jistotu, soft-reset jste po zmene vykonal?[/QUOTE]

Samozrejme... uz trochu windows a wm znam, takze vim, ze skoro po kazdy zmenene je potreba reset(soft-reset).. :)
beecher (9270)|10.11.2005 06:03
Tak jeste druha kontrolni otazka, nemate pri zapinani posunute to bocni soupatko do polohy Lock? Obcas se s tim clovek setka... ;)

Pac mne Dell po upgradu startuje s SD kartou bez problemu... Nemate tam nainstalovany nejaky SW?
baz_ce4you (44)|10.11.2005 09:00
Nene... :)

Na tlacitko lock jsem taky koukal jestli neni nahodou preple...

ale jinak vcera uz me to nastvalo - udelal jsem hardreset a zacal testovat na uplne cistem zarizeni...

Po zmene v registrech jak jste psal vyse, tak s CF kartou prestali byt problemy a zatim to ani jednou nezatuhlo...

Ale jakmile tam dam SD kartu - dojde pravidelne po 10-15minutach od vypnuti k zatuhnuti.

Bohuzel nemam k dispozici zadnou dalsi SD kartu, abych vyzkousel ci je to dellem a neboi tou kartou (ale asi to bude kartou...)
beecher (9270)|10.11.2005 09:02
Tuto sobotu na sraz dorazite? Muzem se na to mrknout...
Pac ja tam mam ciste SD kartu a jede to bez problemu...
rds (15)|10.11.2005 09:42
Taky bych zkusil jinou kartu (novejsi/rychlejsi). Me to jede taky bez probs.
mistm (477)|10.11.2005 22:46
ja mam pocit, ze je to nainstalovanyma aplikacema, konkretne kdyz je neco co bezi nejak na pozadi nainstalovany na kartu, tak to dela. Otazka: Kdyz ti vypadava SD ... mas tam nejaky nainstalovany programy? Protoze me sd nikdy nevypadla - mam ji jen na data ... kdezto CF vypadava porad a prave tam mam aplikace. O nastaveni v registrech jsem uz cetl na aximsite, ale nepomohlo :(

Projevy vypadku u me:
1) zarizeni lze obnovit ze Standby ... vse funguje az na to, ze neni videt CF karta, to tu beecher uz myslim vysvetloval s tema driverema
2) zarizeni nelze zapnout vubec

v obou pripadech je reseni SR. A jestli to pujde takle dal, tak to vyresim HR a jestli to pujde tak dal i pote, tak to vyresim tou utilitkou na vraceni 2003 :)
beecher (9270)|11.11.2005 07:22
Oba dva pripady maji stejnou priciny, driver CF. Tj. Dell asi neco uspechal pri vyvoji driveru pro WM5, njo a ted to zlobi... :D
Jen mi trochu unika, pri velikosti volne ROM, ta instalace programu na CF... :?
mistm (477)|11.11.2005 08:14
uz sem to tady prece nekde psal, ze mam ROM daleko pomalejsi nez CF. Proste sem zkusil oboje a z CF today pluginy behaji svizneji, nemuzu si pomoc, je to tak a sam jsem byl prekvapen. Tak uz si to pro muj pripad konecne zapamatuj ;)
beecher (9270)|11.11.2005 08:19
No jo, ale i tak se pak nediv, ze ti to tuhne... ;)
Instalace programu na CF je stejna jako na SD...