Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SCRABBLE v češtině

Suri_ce4you (117)|9.11.2005 14:26
Čaute lidi,

objevila se tu klasická hra scrabble pro PocketPC, but english :-(
Nejsem programátor, takže neumím posoudit obtížnost předělání této hry na českou verzi, ale myslím, že by jí uvítal kde kdo. Mám scrabble (program WordMaster) pro PC a je to super. Dále jsem našel hru Criss Cross 2, ale opět jen pro PC :-(

Možná by bylo lehčí předělat českou hru z PC do PocketPC. Můžete se k tomu někdo z programátorů vyjádřit? Možná by se autor PC verze nechal přemluvit na konverzi hry na PDA.

Suri
RStein (2012)|9.11.2005 16:52
Nedal jste zadny link na ty hry, takze ted varim z vody ;)

Lokalizace aplikace, pokud programator pouzil resources by nemal byt problemem.
Jestlize je k aplikaci zdrojovy kod, jeji lokalizace by take byla snadna - zalezi na licenci aplikace.

Predelani PC verze na Pocket PC je urcite slozitejsi nez pouhy preklad jiz existujici aplikace.
beecher (9270)|9.11.2005 17:49
Myslim, ze hlavnim ukolem u Scrabble pro upravu do cestiny, bude spise zasoba ceskych slov a reakce na ne, nez preklad prostredi... ;)
RStein (2012)|9.11.2005 17:52
A jo, ja SCRABBLE nehraju, tak jsem to bral, ze jde o program jako je kazdy jiny :) mas samozrejme pravdu Richarde ;)...
Tady by se mozna opravdu vyplatilo portovat nejaky cesky program z PC.
CommanderZ (1798)|9.11.2005 18:05
Pokud myslite ten Scrabble od Handmarku, tak ten je placenej - zdroje k tomu nejsou urcite. Ale pokud si to dobre pamatuju, tak se ty slovniky (ty orig. anglicke) instaluji zvlast. V necem by mely jit otevrit a editovat.

EDIT: Se slovnikem by problem nebyl. Stacilo otevrit instalacni CAB toho slovniku. a tam je to ten 0000OSPD.001 - ten staci otevrit v notepadu a je to. Pak to jen zabalit a nainstaovat. Vypada to asi tak...

[CODE]aa aas \ AA n pl. -S rough, cindery lava
aah aahs aahing aahed \ AAH v -ED, -ING, -S to exclaim in amazement, joy, or surprise
aal aals \ AAL n pl. -S an East Indian shrub
aalii aaliis \ AALII n pl. -S a tropical tree
aardvark \ AARDVARK n pl. -S an African mammal
aardwolf aardwolves \ AARDWOLF n pl. -WOLVES an African mammal
aargh \ AARGH interj -- used to express disgust
aarrgh \ AARRGH interj aargh
aarrghh \ AARRGHH interj aargh
aasvogel aasvogels \ AASVOGEL n pl. -S a vulture
ab abs \ AB n pl. -S an abdominal muscle
aba abas \ ABA n pl. -S a sleeveless garment worn by Arabs
abaca abacas \ ABACA n pl. -S a Philippine plant
aback \ ABACK adv toward the back
abacus abacuses abaci \ ABACUS n pl. -CI or -CUSES a calculating device
abaft \ ABAFT adv toward the stern
abaka abakas \ ABAKA n pl. -S abaca
abalone abalones \ ABALONE n pl. -S an edible shellfish
abamp abamps \ ABAMP n pl. -S abampere
abampere abamperes \ ABAMPERE n pl. -S a unit of electric current
.
.
.

[/CODE]

Ovsem ceska pismenka uz budou prace pro programatora :sarcastic:
Radek Pokorný (68)|9.11.2005 22:47
Slovník by možná také nebyl problém viz zde
beecher (9270)|10.11.2005 06:39
Jenze slovnik taky neni vsechno... Nezapomente, ze ten program musi taky reagovat na hodnoceni hackovanych a carkovanych pismen a krouzkovaneho "u" a myslim, ze cesky scrabble ma i normalni pismenka hodnoceny trochu jinak oproti EN verzi...
Suri_ce4you (117)|10.11.2005 09:46
Trochu to tedy zkonkrétním. Source pro anglické scrabble je na stránkách http://xwords.sourceforge.net/index.php.

Česká scrabble najdete na:
1) http://www.geocities.com/martin_danek_1/page1.html
Programátor je Martin Danek, slovník je vytvořen velice dobře, pač každý hraje hru s uznáváním slov jinak. Zde jdou některá slova zakázat a jiná doplnit. Po několika hrách už to fachčí suprově. Možná by svolil ke spolupráci, na maily reaguje téměř okamžitě.

2) CrissCross2 je na http://www.flashsoftware.cz/ Ale hru jsem nezkoušel a programátor na maily nereaguje. Slovník má asi fixní, což není moc dobré.

Myslím, že verze od Martina Danka by byla lepší. A slovníky má extra ke stažení.
Johny_G (384)|10.11.2005 17:47
To nebude pro PPC, viď?
Suri_ce4you (117)|11.11.2005 08:34
Otázku: "To nebude pro PPC?" jsem jaksi nepochopil??????
Celou dobu (no zas tak dlouho ne) se tu bavíme o tom, jestli by to někdo pro PPC udělal.....

Možná myslíš to, jak uvádím česká scrabble. Ne, to je pro windows. Ale třeba by to ve spolupráci s autory někdo překopčil na PPC.
CommanderZ (1798)|11.11.2005 16:32
[QUOTE="beecher"]Jenze slovnik taky neni vsechno... Nezapomente, ze ten program musi taky reagovat na hodnoceni hackovanych a carkovanych pismen a krouzkovaneho "u" a myslim, ze cesky scrabble ma i normalni pismenka hodnoceny trochu jinak oproti EN verzi...[/QUOTE]

Jsem to rikal - pismenka by uz byla prace pro programatora s disassemblerem v ruce :D
Johny_G (384)|11.11.2005 17:30
[QUOTE="Suri"]Otázku: "To nebude pro PPC?" jsem jaksi nepochopil??????
Celou dobu (no zas tak dlouho ne) se tu bavíme o tom, jestli by to někdo pro PPC udělal.....

Možná myslíš to, jak uvádím česká scrabble. Ne, to je pro windows. Ale třeba by to ve spolupráci s autory někdo překopčil na PPC.[/QUOTE]

Nebylo to z tvého příspěvku vidět. Promiň, nepostřehl jsem, že jsi založil tenhle thread.
Suri_ce4you (117)|28.6.2007 11:35
Tak jsem se po delším čase podíval co je nového a SCRABBLE už jsem ke stažení v angličtině i tady. Bohužel zase jen v angličtině...
Jinak jak píšete, problém slovníku to asi není, musel by se do toho někdo pustit programově :-(
rezna_ce4you (3)|18.8.2007 16:07
hehe moje a kamosova hra stara 5 let je celkem v kurzu :)

kdysi byly plany CrissCross2 predelat na PDA - ale nebyl cas.

co se tyka PC verze - slovnik neni slabinou - hra obsahuje oficialni cesky slovnik scrabble - primo od jeho autora (obsahuje nesklonovany slovnik pro klasicke scrabble)

slovnik neni napevno ale v txt souboru - muzete si ho s klidem jakkoliv upravit

mozna ze se v pristich par letech k tomu prepisu pro PPC dostanu kdyz po tom lidi tak touzi ;)
gulii (140)|1.1.2008 15:30
Předem se omlouvám, že otvírám celkem archaické téma... Ale pls nepostoupilo se nějako s prací ohledně CZ Scrabble pro PPC :sarcastic:
jeenik_ce4you (375)|13.5.2008 17:44
tak české scrabble pořád nic?
DD_ (331)|14.5.2008 16:32
No ja jsem si vsiml ze je tu jeste thread:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5472
Tak bych zkusil orodovat tam, jestli se nepujde domluvit s programatory co se nabizi tam.
rezna_ce4you (3)|14.5.2008 16:38
tak pokracovani CrissCross 2 pro PDA je konecne v planu - odhadovany cas dokonceni do 6 mesicu (ano delam to po vecerech kdyz nemam nic lepsiho na praci)
Suri_ce4you (117)|15.5.2008 07:31
Ať to má hlavně editovatelný slovník prosím.... a to jak možnosti přidávat, tak naopak zakázat!!!
Každý má ty pravidla jinak tvrdá a slova typu oó jsou fakt hustá....!!!!
Dále možnost uložení rozehrané hry, nelépe automaticky při vypnutí programu.
Držím palce ;)

PS: Co může být lepšího, než dělat Scrabble pro PDA :D :D :D
rezna_ce4you (3)|15.5.2008 08:22
o tom ale scrabble je - aby vas naucil nova slova a rozsiril vase obzory - oficialni slovnik je velky - ma pres 500k slov - hrat scrabble proto abych tam daval jenom normalni slova neni vyzva
Suri_ce4you (117)|15.5.2008 08:31
To je sice pravda, ale přidání slov snad je nutnost, protože tam fakt nemusí být všechny a ten zákaz programátorsky snad není problém, ne?

Myslím, že scrabble hraju velice často a máme pravidla dost přísná, neuznáváme různá citoslovce a částice, protože to by se tam začali objevovat skřeky, který nemají význam. Dále jsme si např. zakázali dokonavý čas sloves. Prostě máme svá pravidla....

Mám verzi českých scrabble pro PC, kde je to ideálně vyřešené, dám slovo, počítač zahlásí: "Toto slovo neznám, přidat do slovníku?" a příště už ho používá taky.
A naopak, on dá slovo (např. oó) a já ho neuznám, dám volbu zakázat slovo oó (ukládá se to do slovníku zakázaných slov) a krok zpět a on vymyslí slovo jiné.
Jednoduché a naprosto dokonalé. Po několika hrách už téměř nepřidávám a neubírám....

Pokud tam bude takováto možnost, kupuju....


PS: to je podle tebe oó ????:?
pajousek (10)|7.9.2008 08:59
Tak když už, tak to postavte na Novex klasik/plus slovníku (v nastavení možnost výběru, který z těchto dvou chcete použít). (tzn. oficální turnajové CZ slovníky). Žádné uživatelské upravování.

A pokud to s financemi půjde dobře, tak bych si byl i ochotný hru koupit. :)
fleris (31)|19.2.2009 08:39
[quote=rezna]tak pokracovani CrissCross 2 pro PDA je konecne v planu - odhadovany cas dokonceni do 6 mesicu (ano delam to po vecerech kdyz nemam nic lepsiho na praci)[/quote]
Jen se chci zeptat jak to vypadá? Už je CrissCross 2 na světě?