Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: SCRABBLE v češtině

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Čaute lidi,

objevila se tu klasická hra scrabble pro PocketPC, but english :-(
    Nejsem programátor, takže neumím posoudit obtížnost předělání této hry na českou verzi, ale myslím, že by jí uvítal kde kdo. Mám scrabble (program WordMaster) pro PC a je to super. Dále jsem našel hru Criss Cross 2, ale opět jen pro PC :-(

Možná by bylo lehčí předělat českou hru z PC do PocketPC. Můžete se k tomu někdo z programátorů vyjádřit? Možná by se autor PC verze nechal přemluvit na konverzi hry na PDA.

Suri
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Nedal jste zadny link na ty hry, takze ted varim z vody

Lokalizace aplikace, pokud programator pouzil resources by nemal byt problemem.
    Jestlize je k aplikaci zdrojovy kod, jeji lokalizace by take byla snadna - zalezi na licenci aplikace.

Predelani PC verze na Pocket PC je urcite slozitejsi nez pouhy preklad jiz existujici aplikace.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Myslim, ze hlavnim ukolem u Scrabble pro upravu do cestiny, bude spise zasoba ceskych slov a reakce na ne, nez preklad prostredi...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

A jo, ja SCRABBLE nehraju, tak jsem to bral, ze jde o program jako je kazdy jiny mas samozrejme pravdu Richarde ...
    Tady by se mozna opravdu vyplatilo portovat nejaky cesky program z PC.

Registrace
    Nov 2007

Pokud myslite ten Scrabble od Handmarku, tak ten je placenej - zdroje k tomu nejsou urcite. Ale pokud si to dobre pamatuju, tak se ty slovniky (ty orig. anglicke) instaluji zvlast. V necem by mely jit otevrit a editovat.

EDIT: Se slovnikem by problem nebyl. Stacilo otevrit instalacni CAB toho slovniku. a tam je to ten 0000OSPD.001 - ten staci otevrit v notepadu a je to. Pak to jen zabalit a nainstaovat. Vypada to asi tak...

Kód:
    aa aas \ AA n pl. -S rough, cindery lava
    aah aahs aahing aahed \ AAH v -ED, -ING, -S to exclaim in amazement, joy, or surprise
    aal aals \ AAL n pl. -S an East Indian shrub
    aalii aaliis \ AALII n pl. -S a tropical tree
    aardvark \ AARDVARK n pl. -S an African mammal
    aardwolf aardwolves \ AARDWOLF n pl. -WOLVES an African mammal
    aargh \ AARGH interj -- used to express disgust
    aarrgh \ AARRGH interj aargh
    aarrghh \ AARRGHH interj aargh
    aasvogel aasvogels \ AASVOGEL n pl. -S a vulture
    ab abs \ AB n pl. -S an abdominal muscle
    aba abas \ ABA n pl. -S a sleeveless garment worn by Arabs
    abaca abacas \ ABACA n pl. -S a Philippine plant
    aback \ ABACK adv toward the back
    abacus abacuses abaci \ ABACUS n pl. -CI or -CUSES a calculating device
    abaft \ ABAFT adv toward the stern
    abaka abakas \ ABAKA n pl. -S abaca
    abalone abalones \ ABALONE n pl. -S an edible shellfish
    abamp abamps \ ABAMP n pl. -S abampere
    abampere abamperes \ ABAMPERE n pl. -S a unit of electric current
    .
    .
    .
    Ovsem ceska pismenka uz budou prace pro programatora :sarcastic:

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Slovník by možná také nebyl problém viz zde

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Jenze slovnik taky neni vsechno... Nezapomente, ze ten program musi taky reagovat na hodnoceni hackovanych a carkovanych pismen a krouzkovaneho "u" a myslim, ze cesky scrabble ma i normalni pismenka hodnoceny trochu jinak oproti EN verzi...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Trochu to tedy zkonkrétním. Source pro anglické scrabble je na stránkách http://xwords.sourceforge.net/index.php.

Česká scrabble najdete na:
    1) http://www.geocities.com/martin_danek_1/page1.html
    Programátor je Martin Danek, slovník je vytvořen velice dobře, pač každý hraje hru s uznáváním slov jinak. Zde jdou některá slova zakázat a jiná doplnit. Po několika hrách už to fachčí suprově. Možná by svolil ke spolupráci, na maily reaguje téměř okamžitě.

2) CrissCross2 je na http://www.flashsoftware.cz/ Ale hru jsem nezkoušel a programátor na maily nereaguje. Slovník má asi fixní, což není moc dobré.

Myslím, že verze od Martina Danka by byla lepší. A slovníky má extra ke stažení.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

To nebude pro PPC, viď?

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Otázku: "To nebude pro PPC?" jsem jaksi nepochopil??????
    Celou dobu (no zas tak dlouho ne) se tu bavíme o tom, jestli by to někdo pro PPC udělal.....

Možná myslíš to, jak uvádím česká scrabble. Ne, to je pro windows. Ale třeba by to ve spolupráci s autory někdo překopčil na PPC.

Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od beecher
    Jenze slovnik taky neni vsechno... Nezapomente, ze ten program musi taky reagovat na hodnoceni hackovanych a carkovanych pismen a krouzkovaneho "u" a myslim, ze cesky scrabble ma i normalni pismenka hodnoceny trochu jinak oproti EN verzi...
    Jsem to rikal - pismenka by uz byla prace pro programatora s disassemblerem v ruce

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Suri
    Otázku: "To nebude pro PPC?" jsem jaksi nepochopil??????
    Celou dobu (no zas tak dlouho ne) se tu bavíme o tom, jestli by to někdo pro PPC udělal.....

Možná myslíš to, jak uvádím česká scrabble. Ne, to je pro windows. Ale třeba by to ve spolupráci s autory někdo překopčil na PPC.
    Nebylo to z tvého příspěvku vidět. Promiň, nepostřehl jsem, že jsi založil tenhle thread.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Tak jsem se po delším čase podíval co je nového a SCRABBLE už jsem ke stažení v angličtině i tady. Bohužel zase jen v angličtině...
    Jinak jak píšete, problém slovníku to asi není, musel by se do toho někdo pustit programově :-(

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

hehe moje a kamosova hra stara 5 let je celkem v kurzu

kdysi byly plany CrissCross2 predelat na PDA - ale nebyl cas.

co se tyka PC verze - slovnik neni slabinou - hra obsahuje oficialni cesky slovnik scrabble - primo od jeho autora (obsahuje nesklonovany slovnik pro klasicke scrabble)

slovnik neni napevno ale v txt souboru - muzete si ho s klidem jakkoliv upravit

mozna ze se v pristich par letech k tomu prepisu pro PPC dostanu kdyz po tom lidi tak touzi

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Předem se omlouvám, že otvírám celkem archaické téma... Ale pls nepostoupilo se nějako s prací ohledně CZ Scrabble pro PPC :sarcastic:

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. OS v4.21-v češtině
    Od Alex0006 v sekci Acer
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-06-2007, 19:19