Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Akce jak z US filmu

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.11.2005 19:51
Nějak mi to nedá a musím se podělit o zážitek. Ráno si přečtu článek o přístupu policie k pokusu o vykradení (zde), večer kolem páte se vracím z aťasu, přecházím přechod a slyším policejní sirénu, z kopce pružně přijíždí Audi combi za ním na plné kule dojíždí felda s májákem. Audi v široké zatáčce poslušně zajede stranou a chce uvolnit cestu... ale ouha, policie brzdí u Audi, vyskakují dva + jedna uniforma, všichni tasí, natáhnou a miří na řidiče, řvou ať se nehýbe, následně vytahují dvoumetrového holohlavého maníka, fláknou s ním drsně o zem, nasadí pouta, stále na něj míří. Z otevřených dveří feldy je slyšet komunikace s centrálou, údajně Audi někoho bouralo a řidič ujel. No, Audi je netknuté, jasný omyl, asi po 5 minutách válení pod nárazníem feldy je maník uvolněn, ale jen na jedné ruce, polda si ho stále klepetem na jedné ruce kontroluje. Maník s jejich souhlasem sahá po mobilu a někam volá... po chvilce je maník úplně volný a začíná tóčo, ze stresu se uvolňuje strašným řevem ku**a - p**a, policajti si uvědomují, že do něčeho šlápli, za chvilku odjíždějí, vracejí se posilněni o další dvě uniformy asi po čtvrt hodině, po chvíli doráží nějaká ženská, asi právnička, teď jsem juknul z okna, stále řeší adekvátnost a přiměřenost zásahu :D .
Nejsem škodolibej, ale po vlastních zkušenostech s poldama jim občas něco podobného přeji. Je to asi dva roky, co nám vykradli dílnu a ateliér, škoda asi za čtvrt melounu. Při sepisování se mě polda ptal, zda jsem pojištěn. Já, že nejsem a on na to, tak proč to jdu hlásit. A to jsem se nas**l a říkám: Kurva, chci snad nahlásit trestný čin. Stejně prd platné, odloženo, tak jako 14 krát vyradené auto. Heh, nějak jsem se rozepsal...
hrtak_ce4you (314)|11.11.2005 23:59
Me pripomina jednu prihodu nekdy z jara....
Stojime takhle pozde vecer (mno cca kolem 1) na Kulataku v Dejvicich, projede kolem jecici policejni auto na Evropskou smerem na Ruzyn. Tak stojime kecame a minutu na to rana jak z dela, prilitlo nejaky auto a 2x se otocilo pres strechu a zustalo viset nekde uprostred kulataku. Ale to byl teprve zacatek asik dve vteriny na to dalsi rana, policejni felda to narvala primo do tramvajovyho sloupu (zjevne naledi na tramvajovym pasu), ale to jeste porad nebylo vsechno, dalsich cca 5s na to to dalsi policejni felina narvala do druhyho tramvajovyho sloupu. Az treti policejni auto se trefilo spravne.
Jako docela husty a ja si vzdycky myslel, ze Kobra11 je smyslena nemecka kravina :o))))). Druhej den to ukazovali na Prime, prej nejakej ozrala ujizdel.
gattomino (32)|3.4.2006 21:14
[QUOTE]Stejně prd platné, odloženo, tak jako 14 krát vyradené auto. Heh, nějak jsem se rozepsal...[/QUOTE]

Promiň musím reagovat na tvou poslední větu: Myšlenka, že policista je odpovědný za tvůj majetek je stejně scestná jako že tvůj lékař je odpovědný za tvé zdraví.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.4.2006 00:46
Já ale nikde netvrdím, že je policista odpovědný za můj majetek. Já se snažil popsat, že policista byl naprdlej, že musí sepisovat protokol a snažil se vše bagatelizovat. V daném případě byla otázka pojištění či nepojištění majetku irelevantní, došlo k trestnému činu a povinnosti policie jsou snad jasné. Dostal přesný seznam věcí včetně výrobních čísel a vše bylo stejně po měsíci odloženo. U vykradeného auta to bylo stejné, mám zapsaná výrobní čísla, ale nikdy to k ničemu nebylo, jen dodávám, že v případě auta jsem pojištěný. V popsaném případě "Audi" jsem byl dokonce svědčit na inspekci, absolutně nechutné, bylo nutné vyvracet lživé a totálně zkreslené popisy zasahujících policistů, svědků bylo více a proto mají smůlu. Ale nebudu se tady rozepisovat, pravděpodobně máš jiný názor a jiné zkušenosti, já zase jiné, necháme to tak, moc to sem nepatří, i když je to OT sekce ;) .
duffioso (537)|4.4.2006 21:48
Jarouši gattomino je polda:D
gattomino (32)|6.4.2006 11:16
Jooo.... tvrdej polda:cool:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.4.2006 11:53
No a? Můj táta byl také skoro celý život polda, prošel od píky po náčelníka operačního střediska, možná proto jsem o to více nakrknutej na vlastní negativní zkušenosti, ale to je život, ne? Nebudeme se v tom dále babrat, jo? Já říkám, každej jsme nějakej a buďme tolerantní … pěkný den :D .
gattomino (32)|6.4.2006 15:53
Škoda, já bych se rád babral, a snad dokázal přesvědčit, že dobrej polda není jen z filmu. Jsou lidi, (a je jich většina) který o své práci přemýšlejí a mají zájem. Zdar:D