Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus 716 - reklamace!

Be@r (42)|7.11.2005 17:13
Nevim, jestli jsem ve zcela spravne sekci, ale je to obecna diskuze, tak to napisu. Jedna se o problem, ktery se vcera stal memu znamemu s jeho PDA Asus 716, na ktere se mu vztahuje jeste vice nez rok zarucni doba. O co jde...
Vcera rano se vzbudil a jako obvykle vlozil svuj strojek do kolebky, aby provedl synchronizaci s PC. Jaky byl jeho udiv, kdyz na displeji videl pouze nejake "paznaky" a jinak nic. Doporucil jsem mu tedy, at zajede do Ostravske pobocky SIL-u, kde reklamaci vyridi rychleji, nez kdyz to zanese nejprve do prodejny. Kdyz tam prisel, technik kouknul na PDA a sdelil mu, ze ma udajne poskozeny displej, a ze dle ASUSu se na toto zaruka NEVZTAHUJE, protoze displej se pry nemuze poskodit jinak nez mechanicky, a ze mu to tudiz spadlo a poskodilo se.
Takze, jde o to, ze kamos si je vedom toho, ze kdyby k necemu takovemu doslo, ze by zrejme nic nevyreklamoval, ale ono se mu nic takoveho 100% nestalo. PDA nosi neustale u sebe ve futralku, vecer proste jelo - rano uz ne, zadny uder neutrpelo. Mohli by jste tady napsat nejake postrehy, jak ted postupovat dale, kdyz se technici Ostravskeho SIL-u snazi reklamace zbavit? Jedine, co by snad byli ochotni udelat je to, ze pry by se to odeslalo nekam do Holandska, kde by to bylo kdovi jak dlouho a pokud by tam usoudili, ze k poskozeni displeje doslo narazem, zaplatil by naklady spojene s tim on (pry neco pres 3000 Kc). Zda se mi to cele divne, kamose znam, je to stary poctivec a verim mu, ze kdyz rika, ze to nespadlo, tak to nespadlo. Navic co si tak pamatuji zpetne, tak se mi zminoval, ze se mu 2x stalo napr. to, ze mu PDA bezduvodne provedlo tvrdy reset.
Tak co vy na to? Jak postupovat?
Be@r (42)|8.11.2005 13:54
Tak nikdo nic? Radim kamosovi, aby se nenechal odbyt, ze jsou oni povinni prokazat, ze je displej mechanicky poskozeny, kdyz si to mysli. Nechapu, jak na to prisli, pokazit se prece muze vsechno a displej navic zjevne neni nijak viditelne poskozen!
Brco_ce4you (447)|8.11.2005 15:18
NO ked to tvrdia a kamos s tym nesuhlasi, je na no aby dokazal opak a nie na servise.Znie to mozno divne, ale je to tak. Druha vec je ta, ze ked to oni odmietnu uznat ma v podstate 2 moznosti:
1. Obratit sa na SOI, kde vsak budu chciet aby preukazal ze servis/predajca nema pravdu a snazi sa spotrebitela poskodit. To ide len znaleckym posudkom, ktory je dost drahy a nemas istotu, ze oni nevytiahnu opacny posudok
2. Ist na sud, kde vsak plati to co som napisal vyssie. Ak nieco tvrdis, musis to aj dokazat,. cize zasa znalecky posudok.Jeho naklady by ti zaplatil predajca, keby prehrali. Ale musel by si zalovat predajcu, nie servis!

S tym vsetkym oni rataju a vedia, ze sa 80% ludi do toho neusti, aj ked ceny PDA nie su najmesnie. Vsetko to zalezi od konkretneho predajcu a znacky.

Inak to Holansko je destinacia kam sa posielaju napr. aj iPAQ. Mam s tym vlastnu skusenost, ale dopravu naklydy s tym spojene hradil servis. Dokonca to posielali v mojom pripade 1 krat len na posudenie a neplatil som za to ani korunu.

takze asi tak...
Pavel Koza (4761)|8.11.2005 15:27
To je tezke. Osobne jsem take na pochybach - displeje se jinak nez mechanicky nerozbijeji. K poskozeni staci malo, neni nutne s tim hned hazet ze schocu. Staci treba, aby zarizeni "vymrzlo" a pak staci lehky uder.

Tady toho moc na vyber nezbyva. Bud se s nimi domluvite nebo se s nimi muzete soudit...
Be@r (42)|8.11.2005 15:50
Trochu me prekvapuje veta, ze ja coby zakaznik jsem povinen dokazovat, ze je displej vadny jinym zpusobem, nez mechanickym poskozenim - jak bych to mel coby laik poznat??? Jak jsem napsal jiz vyse, kamos to vsechno bere realne, je mu jasne, ze kdyz by si byl vedom, ze neco nepatricneho (treba nechtene) udelal, ze by to bylo nereklamovatelne, ale je si 100% jisty, ze do sveho PDA ani v nejmensim netuknul jinak, nez k tomu urcenym perem.
No jsem sam zvedavy jak dopadne, protoze osobne se SIL-em v OV nemam moc dobre zkusenosti, tak potom napisu vysledek.
Brco_ce4you (447)|9.11.2005 09:19
[QUOTE="Be@r"]Trochu me prekvapuje veta, ze ja coby zakaznik jsem povinen dokazovat, ze je displej vadny jinym zpusobem, nez mechanickym poskozenim - jak bych to mel coby laik poznat???[/QUOTE]

Vy to poznat nemusite, ale ked servis nebude suhlasit so zarukou a obratite sa napr. na sud, tak to bude Vasa iniciativa a musite to dokazat a ako inak ako nejakym znaleckym posudkom alebo inym relevantnym sposobom.
IntEx_ce4you (130)|9.11.2005 21:58
Ja bych na to sel trosku od jineho konce. Jak je to PDA stare? To je docela zasadni udaj pro dokazovani vady, jelikoz na vadu zpusobenou do 6ti mesicu od koupe se zakona pohlizi jako na vadu existujici jiz pri vzniku kupni smlouvy (zakoupeni zarizeni) a je tedy na prodejci, aby dokazal vznik vady, jaky uvadi jako duvod pro nevyrizeni reklamace. V opacnem pripade (stari > 6 mesicu od koupe) je na spotrebiteli dokazat, ze zavada nebyla zpusobena protizarucnim zachazenim.

Vyjadreni typu "To se jinak, nez mechanicky poskodit nemohlo." bych tedy v pripade stari < 6 mesicu s jistotou, ze "se tomu nic nestalo", neprikladal vubec zadnou vahu.
snezko (28)|4.1.2006 22:29
tady je muj problem s ACER :-)
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9084