Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

samovolne odesilani sms

Sako verife (476)|7.11.2005 16:08
mam takovej "mensi" problem, od dnesniho rana se me sami odesilaji sms. Neni to v pravidelnem intervalu, zrejme jde o nejaky vir.
Poradte prosim jakym zpusobem by se dal odstranit, napriklad pomoci jakeho programu atd.

mam MDAc

Diky
Pavlucha (1496)|7.11.2005 16:24
Jaké SMS se odesílají? Prázdné?
Sako verife (476)|7.11.2005 16:25
[QUOTE="Pavlucha"]Jaké SMS se odesílají? Prázdné?[/QUOTE]

nene, ty co jsem uz odeslal. I kdyz jsem je smazal z Odeslane. :O
Bamban007 (71)|7.11.2005 17:22
A máš Oskara? Jestli jo, tak mi se to dělo asi před 14 dny,poslal jsem smsku a ona se poslala dvakrát! Zničeho nic to pak ustalo,nevím,čím to bylo!Pokud byste někdo věděl, tak napište!Díky
Sako verife (476)|7.11.2005 17:33
[QUOTE="Bamban007"]A máš Oskara? Jestli jo, tak mi se to dělo asi před 14 dny,poslal jsem smsku a ona se poslala dvakrát! Zničeho nic to pak ustalo,nevím,čím to bylo!Pokud byste někdo věděl, tak napište!Díky[/QUOTE]

ne mam tmobile. Ale myslim si ze to je nejakym softem, mozna spyware. Jen nevim o zadnem programu tkerej by to odstranil :((
beecher (9270)|7.11.2005 17:44
Spyware na PDA? :D
Sako verife (476)|7.11.2005 18:13
[QUOTE="beecher"]Spyware na PDA? :D[/QUOTE]

no urcite me poradis cim by to mohlo byt a jakym zpusobem t odesilani sms zastavit :sarcastic:
Sako verife (476)|7.11.2005 19:18
to se s tim nikdo nesetkal???? :no:
beecher (9270)|7.11.2005 19:44
To zacalo delat z niceho nic? Nebyl nainstalovan nejaky novy program, obnovena zaloha po HR atd.?
Sako verife (476)|7.11.2005 19:47
[QUOTE="beecher"]To zacalo delat z niceho nic? Nebyl nainstalovan nejaky novy program, obnovena zaloha po HR atd.?[/QUOTE]

jo vcera jsem obnovoval zalohu. ale zacalo to delat az dneska kdyz jsem poslal prvni 3 sms.
Sako verife (476)|7.11.2005 19:51
záloha byla provedena v dobe kdy s telefonem nebyli zadne problemy a pouzival jsem jej (telefon) jeste asi 4dny. Zkousel jsem program Decuma ale zblbnul me OS tak HR+zaloha.
beecher (9270)|7.11.2005 20:23
Aha, no tak v tom je prave problem. To se bohuzel obcas po obnoveni zalohy na Phone Edition zarizenich stava, ze ty SMSky se bud prijimaji, ale nezobrazuji nebo posilaji dvakrat apod...
svobod3 (142)|8.11.2005 15:40
Mozna hloupy dotaz, ale neexistuje na PDA nejaky fw?
Sako verife (476)|8.11.2005 20:13
[QUOTE="beecher"]Aha, no tak v tom je prave problem. To se bohuzel obcas po obnoveni zalohy na Phone Edition zarizenich stava, ze ty SMSky se bud prijimaji, ale nezobrazuji nebo posilaji dvakrat apod...[/QUOTE]

no dobre ale porad jsme se nedostali k jadru veci, tedy co s tim mam tedka delat? Napriklad tedka po HR a znova obnoveni zalohy, me nejdou odeslat sms (respektive dam sms nova a nic to neudela) proste kocourkov :O
yerri (10)|8.11.2005 20:53
Ehm, no tak tenhle problém na svým emdeáčku pozoruju už delší čas. Tak jednou za dva tejdny se mě někdo zeptá proč jsem mu tu smsku poslal dvakrát (někdy i třikrát), no a já že o ničem nevim, mda taky o ničem neví :) , ale dvě příjmutý smsky u adresáta jsou. Ze začátku jsem tomu nevěnoval pozornost, no prostě přetížení sítě, ale poslední dobou už mě to rozčiluje.

Kdyby se našel nějakej patch nebo tak něco - sem s ním...
Šeba_oldd (1184)|8.11.2005 21:41
Pravdepodobne jen nova instalace a verte mi ze je to to nejcistejsi reseni ktere muzete udelat bohuzel neznam zadny pocket PC a zvlaste pak ten s telefonem u kterho by se nevyskytovaly jiste problemy po delsim pouzivani - po obnoveni ze zalohy.O techto rozsahlych akcich si muzete vcelku sahodlouze pocist ve forech MDA II - juj to byla doba neustalych HR a laborovani - ted uz se mi to zda jako prochazka rajskou zahradou.Tehdy jsme si radili jen jednou radou HRKNI TO
beecher (9270)|8.11.2005 23:21
Pravdu ma nacelnik... :D :yes:
ko@l@ (135)|8.11.2005 23:33
[QUOTE="jirka.s"]Mozna hloupy dotaz, ale neexistuje na PDA nejaky fw?[/QUOTE]

ano, existuje, Airscanner Mobile Firewall, kdo ho na PDA nema, spolecne s antivirem od te same firmy nebo napr. od Symantecu, jako by nebyl :D
noiser_ce4you (245)|9.11.2005 11:17
Podle me to dela SPB Pocket Plus nebo jina aplikace, ktera umi "Real close", staci dat do vyjimek tmail.exe.
Sako verife (476)|9.11.2005 12:42
[QUOTE="noiser"]Podle me to dela SPB Pocket Plus nebo jina aplikace, ktera umi "Real close", staci dat do vyjimek tmail.exe.[/QUOTE]

muzes to trosku prosim rozebrat? respektive udelat takovej mensi popis jak to udelat pro hloupe :oops:
noiser_ce4you (245)|10.11.2005 14:54
[QUOTE="Sako verife"][QUOTE="noiser"]Podle me to dela SPB Pocket Plus nebo jina aplikace, ktera umi "Real close", staci dat do vyjimek tmail.exe.[/QUOTE]

muzes to trosku prosim rozebrat? respektive udelat takovej mensi popis jak to udelat pro hloupe :oops: [/QUOTE]

Jasne, takze pro PocketPlus:
start - nastaveni - system - spb pocket plus
CLOSE BUTTON - Feature Options´
Exceptions - Add - Browse... - tady se vybere \Windows\tmail.exe - OK
OK - OK - zavrit :)

Tot vse, mozna pro jistotu restartovat
Sako verife (476)|10.11.2005 20:42
no u me bude asi problem jinde, jen nevim kde.
Nemam spb pocket plus, jediny co me napada od spb a co pouzivam je:

spb weather a spb diary

zkusim kouknout jestli maji v nastaveni neco podobneho jako jsi popisoval.

Kazdopadne diky moc za info

edit: nic podobneho jsem nenasel ale na druhou stranu jsem zase asi 3x zkusil dat HR + obnovu a na potreti to vypada ze by to mohlo byt OK tak uvidime. :cool:
noiser_ce4you (245)|10.11.2005 23:11
[QUOTE="Sako verife"]no u me bude asi problem jinde, jen nevim kde.
Nemam spb pocket plus, jediny co me napada od spb a co pouzivam je:

spb weather a spb diary

zkusim kouknout jestli maji v nastaveni neco podobneho jako jsi popisoval.

Kazdopadne diky moc za info

edit: nic podobneho jsem nenasel ale na druhou stranu jsem zase asi 3x zkusil dat HR + obnovu a na potreti to vypada ze by to mohlo byt OK tak uvidime. :cool: [/QUOTE]

Jinou aplikaci od SPB to nebude, muze to byt jinou aplikaci, ktera realne zavira aplikace a odehraje je z pameti.
Sako verife (476)|11.11.2005 01:43
[QUOTE="noiser"][QUOTE="Sako verife"]no u me bude asi problem jinde, jen nevim kde.
Nemam spb pocket plus, jediny co me napada od spb a co pouzivam je:

spb weather a spb diary

zkusim kouknout jestli maji v nastaveni neco podobneho jako jsi popisoval.

Kazdopadne diky moc za info

edit: nic podobneho jsem nenasel ale na druhou stranu jsem zase asi 3x zkusil dat HR + obnovu a na potreti to vypada ze by to mohlo byt OK tak uvidime. :cool: [/QUOTE]

Jinou aplikaci od SPB to nebude, muze to byt jinou aplikaci, ktera realne zavira aplikace a odehraje je z pameti.[/QUOTE]

jenze to by ten problem musel nastat uz drive,ale me ten problem nastal pri obnove. nikoliv po instalaci nejakeho programu.
A bohuzel to porad pretrvava , asi me nezbyde nic jineho nez opravdu HR a reinstal vseho :mad:
beecher (9270)|11.11.2005 06:50
Muze za to obnova SMSkovehko uctu. Toto je davno znamy problem (ktery se snad resil uz od dob MDA1, urcite u MDA2 a jejich samovolnych HR), ze pri obnove dojde k naruseni tohoto uctu a pak to bud SMSky neposila a neprijima SMSky vubec nebo posila dvakrat atd. Jedinym resenim je neobnovovat SMS ucet nebo zalohovat SMSky specialnimi SW jako je Jeyo Mobile ci ted nejaky smsOrganizer.
bass_ce4you (105)|30.11.2005 13:59
Tak teď jsem volajaký zmetený :? . Poslední dobou mi taky začali SMSky odcházet vícekrát. A navíc to zůstalo viset v poště k odeslání talže jsem nevěděl na čem jsem. Jen dobří kamarádi mi sem tam napíší ať jim to neposílám vícekrát. Jedinej kdo se směje je operátor.
Teď jsi mne ale zmátl tou obnovou SMS účtu. Já si myslím že nic neobnovuji. Nebo jo?. Jak to zjistím. Dík.
melichz (9)|1.12.2005 22:58
To mi dělalo taky.Zkus se podívat do nastavení sms,jestli tam nemáš zaškrtnuto odesláno v uni kode.Pokud ano to zaškrtnutí smazat.
Radek Novák (309)|2.12.2005 16:02
Mně to vždycky haprovalo, když jsem obnovoval sms ze zálohy (jak říká beecher). Synchronizuji SMS do PC stejně jako emaily pomocí Jeyo Mobile a pokud nahraju zálohu, tak pak ty sms z Jeyo Mobile přesunu do PDA a mám opět všechny sms v MDA :yes: