Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut se Sunnysoft InterWrite 9.0 (exkluzivní preview)

beecher (9270)|7.11.2005 12:25
Reges mortui sunt, vivat caesar! (lat., Králové jsou mrtvi, ať žije císař!) Přinášíme vám exkluzivní preview nové verze lokalizačního softwaru InterWrite společnosti Sunnysoft. Nová verze přináší spousty novinek a vylepšení. Zajímají vás podrobnosti? Dozvíte se v tomto článku.

Přečtěte si celé preview.
Miloš Strouhal (3997)|7.11.2005 12:51
Móóc pěkné! :yes: Ještě bych uvítal nějaký "únik informací" o tom zda se tato lokalizace chystá "na míru" také pro zařízení HTC Universal s přímou podporou psaní českých znaků pomocí hardwarové klávesnice a její horní číselné řady a byl bych již doslova v sedmém nebi.. ;) Sice jsem to nevydržel a psaní všech českých znaků jsem již na hardware klávesnici tohoto zařízení rozběhal, ale tato nová lokalizace by tento problém mohla jistě řešit kapku elegantněji než jsem to vyřešil já pomocí úpravy utilitky AE Keyboard Mapper od jednoho našeho ruského kolegy.. :D
beecher (9270)|7.11.2005 13:07
Mela by na to byt podpora, ale to jsou kuolarni famy... ;)

EDIT: Asi takto: IW9 standard, tj. preklad prostredi a SW klavesnice, by na Universalu nemel byt problem... S tou HW to bude horsi...
oltcit (1098)|7.11.2005 14:26
Pekny clanok a dobra sprava :D:
Nevies ci je odstraneny bug, kedy ostane 'visiet' na obrazovke ponukane slovo zo slovniku aj po uzavreti SIP ?
beecher (9270)|7.11.2005 14:29
Jak te chyby docilit?
Seki_ce4you (63)|7.11.2005 16:02
Líbí se mi grafické ztvárnění klávesnice!
Pavlucha (1496)|7.11.2005 16:26
[QUOTE="beecher"]Jak te chyby docilit?[/QUOTE]

... myslím, že to zůstává viset na jedné z obrazovek nastavení mailových účtů.
Koukni ještě, jestli se seká SW klávesnice jako u IW 8.6.

Díky
Kleid (213)|7.11.2005 16:44
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Móóc pěkné! :yes: Ještě bych uvítal nějaký "únik informací" o tom zda se tato lokalizace chystá "na míru" také pro zařízení HTC Universal s přímou podporou psaní českých znaků pomocí hardwarové klávesnice a její horní číselné řady a byl bych již doslova v sedmém nebi.. ;) Sice jsem to nevydržel a psaní všech českých znaků jsem již na hardware klávesnici tohoto zařízení rozběhal, ale tato nová lokalizace by tento problém mohla jistě řešit kapku elegantněji než jsem to vyřešil já pomocí úpravy utilitky AE Keyboard Mapper od jednoho našeho ruského kolegy.. :D[/QUOTE]

Univerzal zatim ne. Nicmene pokud PDA budemem mit k dispozici muzeme se na podporu HW klavesnice podivat.

V podporovanych zarizenich bude Vario (jiz k objednani na e-shopu).
PavelR. (2184)|7.11.2005 18:01
... já viděl IW 9.0 na Invexu (Kleide díky za ukázku) a rovněž jsem nešetřil chválou. V této chvíli LEng ve své stávající podobě opravdu moc šanci nemá ...
Johny_G (384)|7.11.2005 18:14
Asi budu jediný, kdo není nadšen :). Verze 8.X jsem měl zdarma, a teď mám strach, že další verze darem nedostanu :). Neví někdo, jestli trvá lokalizace pro Acery zdarma i v devítce?
Marty-McFly (384)|7.11.2005 18:47
[QUOTE="Johny_G"]Asi budu jediný, kdo není nadšen :). Verze 8.X jsem měl zdarma, a teď mám strach, že další verze darem nedostanu :). Neví někdo, jestli trvá lokalizace pro Acery zdarma i v devítce?[/QUOTE]

No, tak tohle mě taky docela mrzí.. Píše se, že zvýhodněný upgrade.. ale kdoví, jak to s tím bude.. Nejlepší by bylo, kdyby to dali pro majitele verzi vyšších než 8.3 zdarma.. (tak jako dávají teď verzi 8.6) .. No uvidíme, každopádně se těším na nový design :-)
beecher (9270)|7.11.2005 19:09
Takze k WM5 zarizenim bude dodavana jako soucast, pro starsi (<9.0) bude upgrade na 9.0 za 299 Kc s DPH. To je dobra cena, ne? ;)
Marty-McFly (384)|7.11.2005 19:11
Jo, ta cena se mi zamlouvá.. :-) pomalu budu odkládat do prasátka :-D
hosic (156)|7.11.2005 19:38
Cena za upgrade je dobra, ale je mi k prdu - protoze Sunnysoft neni schopen mi dodat verzi 8 k memu hx4700 - koupil jsem ho z druhe ruky (cestina tam nebyla, nekde ji zasantrocil) - je to koupeno v CR, vc. zarucaku.

Dejte si na ne pozor.

:no:
Milan Švec (938)|7.11.2005 19:58
Kleid i beecher, super zpráva! Už teď se těším na Esc (konečně). Ty 3D klávesy jsou naprosto parádní.
Richarde (beecher), já tam tu češtinu musím mít hlavně kvůli háčkům a čárkám u českých příjmení a jmen. Jsou to tedy hlavně data (nejenom SW), kvůli kterým je česká klávesnice to první, co MUSÍM nahrát po HR.
Už na jaře v Bzenci (prezentace Sunnysoftu) bylo jasné, že se věci pohnuly správným směrem.
Díky oběma (Kleid, beecher) za nejnovější info! :yes:
Miloš Strouhal (3997)|7.11.2005 20:55
[QUOTE="hosic"]Cena za upgrade je dobra, ale je mi k prdu - protoze Sunnysoft neni schopen mi dodat verzi 8 k memu hx4700 - koupil jsem ho z druhe ruky (cestina tam nebyla, nekde ji zasantrocil) - je to koupeno v CR, vc. zarucaku.

Dejte si na ne pozor.

:no: [/QUOTE]No tak to asi těžko! Přesně stejný problém jsem před časem řešil aj já, a češtinu jsem od Sunny získal během několika desítek minut. :yes: Stačilo uvést všechny potřebné údaje o zařízení a původním majiteli do emailu a po pár okamžicích jsem již mohl registrovat.. :yes:
zidane_ce4you (244)|7.11.2005 21:11
[QUOTE="hosic"]Cena za upgrade je dobra, ale je mi k prdu - protoze Sunnysoft neni schopen mi dodat verzi 8 k memu hx4700 - koupil jsem ho z druhe ruky (cestina tam nebyla, nekde ji zasantrocil) - je to koupeno v CR, vc. zarucaku.

Dejte si na ne pozor.

:no: [/QUOTE]
Dobrý den,
nevím jestli jste danou záležitost řešil přímo se mnou nebo s některým kolegou, ale věc se má tak, že Sunnysoft je Vám schopen lokalizaci dodat včetně registračních údajů.
Pokud jste zařízení koupil od jiného majitele - Pokud tento uživatel již software registroval tak jej dle jeho reg. údajů jako:
- jména
- emailu
- aktivačního klíče (reprezentuje licenci na software)
jednoduše v databázi dohledáme a tyto údaje poskytneme, aby si uživatel software mohl zaregistrovat.
Pokud předchozí majitel "zašantročil" aktivační klíč a tudíž software ani neregistroval tak to máte bohužel smůlu, protože tím defakto přišel o licenci, která mu byla k zařízení dodána, s tím nemůžeme nic dělat.
Pokud nejste schopen dodat údaje o původním majiteli (jméno, email, aktivační klíč) tak Vám bohužel pomoci nemůžeme, pochopte, že Vám nemůžeme jenom tak poslat novou licenci.
Věrte, že se najde hrstka lidí, kteří zkouší různé způsoby pro získání licence, ale tím Vás z ničeho neobviňuji, to bych si nedovolil.
Sám uživám různorodý software atd. a vím jaké problémy můžou nastat, vždycky se snažím věc vyřešit k maximální spokojenosti uživatele - zákazníka v dané situaci, ale i přitom se musíme držet určitých mantinelů.
Pokud budete chtít situaci řešit tak jsem k dispozici na pracovním emailu.
Hezký zbytek dne.
Orloj_ce4you (299)|7.11.2005 21:19
ja mam leng a na compacta stopro funkcni jen pri vypnutem prekladu widli, ale co me na nem dostava je fce prediktivnihio vlozeni jmena do kolonky opdesilatele zprav.. proste oznacim odesilatel a zacnu psat jmeno a uz mi vyskakuji nabizene shodne zaznamy vedle v ramecku.. tuknu na vybrany kontakt a je to, zadne zdlouhave hledani v adresari.. Ma tuhle featurku i IW? protoze pak by tomelo smysl..
hosic (156)|7.11.2005 22:08
[QUOTE]Pokud předchozí majitel "zašantročil" aktivační klíč a tudíž software ani neregistroval tak to máte bohužel smůlu, protože tím defakto přišel o licenci, která mu byla k zařízení dodána, s tím nemůžeme nic dělat.[/QUOTE]

Ale proc, kvuli cemu, s tim nejde nic delat? Preci je ta licence vzana na konkretniho ipaqa, takze tam nejde o zadne podvod.
Pavlucha (1496)|7.11.2005 23:39
[QUOTE="Orloj"]ja mam leng a na compacta stopro funkcni jen pri vypnutem prekladu widli, ale co me na nem dostava je fce prediktivnihio vlozeni jmena do kolonky opdesilatele zprav.. proste oznacim odesilatel a zacnu psat jmeno a uz mi vyskakuji nabizene shodne zaznamy vedle v ramecku.. tuknu na vybrany kontakt a je to, zadne zdlouhave hledani v adresari.. Ma tuhle featurku i IW? protoze pak by tomelo smysl..[/QUOTE]

... jestli myslíš příjemce zpráv, tak to funguje i bez lokalizace, ne?
Crusader_ce4you (624)|8.11.2005 07:41
Já bych měl dotaz, jestli na IW 9.0 již korektně funguje přepínání CZ a ENG na HW klávesnici a zda byl vyřešen problém psaní znaků ( s 8.6 kou třeba nejsem schopen na HW klávesnici žásným způsobem napsat @ a nefunguje ani přepnutí na ENG klávesnici pomocí "shift" + "alt", takže bez stylusu se prostě neobejdu :( ) a proto jsem zatím zůstal u LENgu.
beecher (9270)|8.11.2005 07:47
Precti si poradne oddil od HW klavesnicich... ;)

Pravda je, ze nevim, jak ten zavinac... Ale s tim, co jsem tam napsal, je nejaky zavinac jedno... :D
Crusader_ce4you (624)|8.11.2005 08:07
Už to vidím :D To je tak, když čtu rychle a ještě nezi řádky :cool: Tak už není co dodat a hupky dupky nakupovat upgrade :$:
8daniela (23)|8.11.2005 09:28
Na stránkách Sunnysoftu zatím nabízejí jen 8.6, proto se ptám zde: nevíte,jak to bude s instalací? Bude se jen přeinstalovávat stávající, nebo jak to bylo v předchozím případě bude nutná odinstalace staré verze a následně instalace nové? Při upgradu na v.8,6 jsem prakticky musela udělat HR, protože LOOX 718 se začal chovat podivně (používám HW klávesnici a Paragon SW,tam byl hlavní problém).
beecher (9270)|8.11.2005 09:34
Doporucena je odinstalace a nainstalovani nove lokalizace, takze spise doporucuji provest hard-reset a nainstalovat vse znovu. ;)
zidane_ce4you (244)|8.11.2005 09:42
[QUOTE="8daniela"]Na stránkách Sunnysoftu zatím nabízejí jen 8.6, proto se ptám zde: nevíte,jak to bude s instalací? Bude se jen přeinstalovávat stávající, nebo jak to bylo v předchozím případě bude nutná odinstalace staré verze a následně instalace nové? Při upgradu na v.8,6 jsem prakticky musela udělat HR, protože LOOX 718 se začal chovat podivně (používám HW klávesnici a Paragon SW,tam byl hlavní problém).[/QUOTE]
Dobrý den,
během tohoto týdne bude nová verze lokalizace IW 9 dostupná pro zařízení HP, ostatní zařízení budou následovat v časovém horizontu cca 3 týdnů, stačí sledovat náš web, kde najdete aktuální informace o postupném publikování setupů.
Co se týče instalace nové verze, "beecher" v podstatě definoval doporučený postup s tím, že hard-reset by neměl být nutností ;)
8daniela (23)|8.11.2005 14:48
Oběma předchozím děkuji. Přestal mi fungovat USB host, tak s HR počkám na novou lokalizaci.Ještě jednou díky, ušetřili jste mi jeden večer.
beecher (9270)|8.11.2005 15:59
[QUOTE="Milan Švec"]Richarde (beecher), já tam tu češtinu musím mít hlavně kvůli háčkům a čárkám u českých příjmení a jmen. Jsou to tedy hlavně data (nejenom SW), kvůli kterým je česká klávesnice to první, co MUSÍM nahrát po HR.
Už na jaře v Bzenci (prezentace Sunnysoftu) bylo jasné, že se věci pohnuly správným směrem.[/QUOTE]Pockej Milane, kvuli ceskym kontaktum nemusis instalovat lokalizaci, ale staci nejaka klavesnice... Treba i Resco Keyboard... ;)
zidane_ce4you (244)|8.11.2005 16:02
[QUOTE="Orloj"]ja mam leng a na compacta stopro funkcni jen pri vypnutem prekladu widli, ale co me na nem dostava je fce prediktivnihio vlozeni jmena do kolonky opdesilatele zprav.. proste oznacim odesilatel a zacnu psat jmeno a uz mi vyskakuji nabizene shodne zaznamy vedle v ramecku.. tuknu na vybrany kontakt a je to, zadne zdlouhave hledani v adresari.. Ma tuhle featurku i IW? protoze pak by tomelo smysl..[/QUOTE]
Jenom stručně,
to nemá s lokalizací nic společného, je to vlastnost operačního systému => funguje i v IW9.
Milan Švec (938)|8.11.2005 18:00
[QUOTE="beecher"]... kvuli ceskym kontaktum nemusis instalovat lokalizaci, ale staci nejaka klavesnice... Treba i Resco Keyboard...[/QUOTE]Richarde (beecher), výhoda Interwrite (teď u 720ky, dříve LEng u 600ky) byla v ceně. Obě varianty byly vždy součástí a v ceně dodávky LOOXe (narozdíl od všech ostatních známých vč. Resco KB). Kterou klávesnici používat (jako první možnost) bylo u LOOXů předem dáno.
Uvidíme, jak si povede nová verze klávesnice IW v konkurenci ostatních nabídek teď.
beecher (9270)|8.11.2005 18:31
No v podstate i jako upgrade velmi dobre... ;)
oltcit (1098)|8.11.2005 19:50
A dodatok k Milanovi Š. pre Richarda B.
IW podporuje hw usb klavky,cize ziadne AEK nieje treba a funguje to excelentne,este aj s optickou vizualizaciou stlacenej klavesy na PPC pri zobrazenej soft.klavesnici.
Netlife (18)|8.11.2005 22:47
[QUOTE="hosic"]Ale proc, kvuli cemu, s tim nejde nic delat? Preci je ta licence vzana na konkretniho ipaqa, takze tam nejde o zadne podvod.[/QUOTE]

Mam stejny nazor ... pokud je cestina ke kazdemu iPaqu koupenemu u nas, pak je to jen zbytecny opruz Sunnysoftu, protoze dobre vi, ze ten majitel jiz jednou cestinu v cene pristroje zaplatil, mela by mu stacit nakupni faktura, pokud se zadava pri aktivaci sn iPaqu, ktere je i na te fakture, tak se to zneuzit neda, tim se zamezi tomu, aby to chtel nekdo na pristroj dovezeny zvenku ... jinak fakt nevim, pred cim jinym se chce Sunnysoft chranit, spis mi to prijde jako tahani penez z kapes navic :no:
zidane_ce4you (244)|9.11.2005 09:47
[QUOTE="Netlife"]Mam stejny nazor ... pokud je cestina ke kazdemu iPaqu koupenemu u nas, pak je to jen zbytecny opruz Sunnysoftu, protoze dobre vi, ze ten majitel jiz jednou cestinu v cene pristroje zaplatil, mela by mu stacit nakupni faktura, pokud se zadava pri aktivaci sn iPaqu, ktere je i na te fakture, tak se to zneuzit neda, tim se zamezi tomu, aby to chtel nekdo na pristroj dovezeny zvenku ... jinak fakt nevim, pred cim jinym se chce Sunnysoft chranit, spis mi to prijde jako tahani penez z kapes navic :no: [/QUOTE]

Dobrý den,

Tak jeste jednou - pokud by si puvodni majitel tu lokalizaci zaregistroval, novemu majiteli by pro aktivaci lokalizace stacil jediny telefonat a o vic by se nemusel starat. Puvodni majitel vsak registraci neprovedl a navic prodal novemu majiteli nekompletni baleni. V tomto pripade bohuzel neni technicky mozne overit, zda je majitel zarizeni zaroven i majitelem licence, takze bylo zaslani registracniho klice odmitnuto.

Hlavni problem spociva v tom, ze do chvile registrace uzivatelem NENI licence nijak svazana s konkretnim zarizenim a to z jednoho jednoducheho, ale pro nas zavazneho duvodu: Format seriovych cisel u jednotlivych vyrobcu zarizeni neni jednotny tudiz je pro nase potreby registrace atd. nepouzitelny. Proto pro reseni podobnych situaci (jako je tato) musime vyzadovat registraci.

Existuji totiz i obchodni spolecnosti, ktere nakupuji zarizeni v zahranici - sedy dovoz a pote odkazuji sve zakazniky na nasi spolecnost se slovy: "zajdete si do Sunnysoftu oni Vam k tomu lokalizaci daji, protoze na ni mate narok", coz je naprosto nepripustne! Licence je pouze v cene zarizeni dovezeneho a distribuovaneho oficialnimi kanaly, pokud je zarizeni dovezeno z ciziny, zadny narok na lokalizaci neexistuje.

Na zaver chci podotknout, ze veskere postupy jsou samozrejme vytvoreny v souladu s vyrobci zarizeni, kteri s nimi souhlasili. Je nam lito, pokud nekomu tato opatreni pripadaji jako "tahani penez z kapes", ale z vyse uvedenych duvodu nemuzeme cinit jinak.

Dekuji za pozornost
Kato_ce4you (970)|9.11.2005 20:17
Hmm - dalsi lokalizace. Mel bych jenom dotaz ke skinovani klavesnic a WM5 - to je standardni vlastnost systemu, ne? Teda samozrejme zmena skinu te standardni MS klavesnice, ne te od SS (tam je mi jasne, ze je to novinka ;))
Btw. taky se mi predtim vic libil Leng, ale tohle vypada fakt dobre :yes:
Kleid (213)|9.11.2005 20:58
Pokud vim tak skinovani normalni klavesnice ve WM5 neni. Mozna myslite skinovani Telefonni casti - ta customizovat jde.
zidane_ce4you (244)|9.11.2005 21:04
[QUOTE="Kleid"]Pokud vim tak skinovani normalni klavesnice ve WM5 neni. Mozna myslite skinovani Telefonni casti - ta customizovat jde.[/QUOTE]
Moc se mi sem do toho "nemontuj" :D
hrtak_ce4you (314)|9.11.2005 23:22
Měl bych také dotaz - používam Resco keyboard a jejich genialní integrovanou kalkulačku. Je možné IW (u LEngu se mi to nepodařilo) rozchodit RKb se slovníkem?
beecher (9270)|10.11.2005 05:25
Asi te otazce nerozumim... :oops:
PavelR. (2184)|10.11.2005 06:36
... patrně má hrtak na mysli, ze chce používat Resco keyboard se slovníky pro automatické navrhování slov, které mají obě lokalizace. Pokud je to tak, odpověď je: nelze.
beecher (9270)|10.11.2005 06:54
Aha... :D Tak to fakt nejde...

Ad kalkulacka: Neco cuju, ze to bude i v IW...

hrtak_ce4you (314)|10.11.2005 10:13
[QUOTE="beecher"]Aha... :D Tak to fakt nejde...

Ad kalkulacka: Neco cuju, ze to bude i v IW...

[/QUOTE]
skoda :o(
mno az ji do IW daj, tak si s radosti licenci koupim :o)
Milan Barot (12)|10.11.2005 10:25
Nainstaloval jsem si IW 9.0 na svého iPAQ 4700. Setkal jsem se s problém při psaní znaků na externí klávesnici Universal wireles keyboard (IR, PalmOne). Znaky jsou úplně pomíchané a neodpovídají rozložení na klávesnici. S předchozí verzí IW nebyl žádný problém. Tak teď nevím co s tím.

Řešení je zde
Kato_ce4you (970)|10.11.2005 17:47
[QUOTE="Kleid"]Pokud vim tak skinovani normalni klavesnice ve WM5 neni. Mozna myslite skinovani Telefonni casti - ta customizovat jde.[/QUOTE]
Ne, myslim primo skinovani standardni klavesnice - viz
- coz je klavesnice, kterou aktualne pouzivam.

Nebo treba zajimava (ale imho nepouzitelna) je


A je to opravdu standardni WM5 klavesnice - akorat nereknu, jestli je to standardni vlastnost systemu nebo nejaka vychytavka 3. strany (buzz_lightyear) - ja jsem si myslel, ze primo systemova, ale je mozne, ze se pletu.

Ostatne viz dalsi klavesnice zde.
beecher (9270)|10.11.2005 18:01
Hm, to je proste MUI DLLko s hacknutymi resources (prekreslena standardni klavesnice)...
To je dobra figliarina... :D
Kato_ce4you (970)|10.11.2005 18:08
To je mozne, ale jak rikam - je mi jedno, jak je toho dosazeno, zajima me vysledek a ten je nadmiru vynikajici :yes: :cool:
zidane_ce4you (244)|10.11.2005 18:49
hmmm,
dalsi otazka je, co toi udela se stabilitou systemu atd.
Nicmene jedna se o hackovani systemove soucasti coz si odporuje s tim, ze by toto skinovani melo byt standardni soucasti systemu, to urcite neni, z cehoz vychazel kolega Kleid.
Kohout41 (20)|21.11.2005 19:43
Zdravim vsechny... Me by spise zajimalo, jak to vypada s jinym bugem, ktery se patrne nikomu neprojevil :)
Mam PDA, tedy spise MDA Typhoon MyGuide m500, k nemu je standardne dodavan IW verze 8.6. S jistou (zakazkovou) aplikaci, ktera je psana v .NET CF mam problem s klavesnici --> pokud se prepnu mezi IW klavesnici a IW recognizerem nebo naopak, samozrejme pokud je nase aplikace aktivni, tak cela IW sranda "zamrzne" v tom stavu, ze klavesnice se tvari ze pise (tedy jednotlive klavesy se chovaji normalne jako kdyz se "zamacknou") ale nepise a pokud pouziju recognizer tak mi v nem zustavaji napsane pres sebe znaky ktere se snazim napsat ale opet neni nikde videt co pisu ;) Pokud se z aplikace prepnu jinam, chova se to stejne podivne a pomuze pouze softreset nebo ukonceni aplikace. Podotykam, ze pokud jsem pouzil RESCO klavesnici tak se vse chovalo korektne...

Prvni reakce meho okoli byla, ze si mam strcit zakazkovou aplikaci do spic, ze je chyba stroprocentne v ni... Tedy jsem patral co se s tim da delat (o nove verzi IW jsem sice vedel ale jeste nebyla vubec k dispozici, a na me zarizeni stejne jeste neni) a skusil jsem ve foru jiz nekde zmineny LEng. No a s nim vse jede naprosto korektne, prepinani funguje a kraaaaasne mi to pise :) Takze by me moc zajimalo, v cem je chybicka a co by mi k tomu rekli primo v SunnySoftu, kdybych IW verze 8.6 u nich reklamoval. Nechci byt valecnym stvacem, ale myslim ze reakce by byla pomerne jednoduse predvidatelna :D

Kohout41
beecher (9270)|21.11.2005 20:54
Kohout41 (20)|21.11.2005 21:18
chyba v IW verze 8.6... --> to beecher


diky za odpoved, uz jsem to mezitim taky nejakou oklikou objevil :)
Tedy pokud tohle nekdo ze SunnySoftu cte, jakoze je mi jasne ze ano, tak necht tedy bere v potaz, ze se zcela cistym zarizenim se ten problem skutecne neobjevi, ale co je mi platne zcela ciste zarizeni ze jo :) leda ze bych ho pouzival jako zcela obycejny telefon, coz samozrejme diky standardni vybave Typhoona nelze predpokladat...
Nicmene je pravda, ze se mi problem objevil v te zakazkove aplikaci takrka stoprocentne behem prvniho prepnuti z IW klavesnice na IW recognizer, nebo naopak... Zkousel jsem to trapit vselijak, ale s aplikacemi dodavanymi primo s Typhoonem se mi to neprojevilo, takze jsem usoudil na nejakou podivnou nekompatibilitu s .NET CF, ale kdo se dozvi jak to ve skutecnosti je, ze jo :)
Takze jsem byl zvedav, co se stane ve verzi 9, podle prispevku na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10376 je ale jasne, ze na ten problem uz nekdo zase narazil... Takze mi asi nezbude nez pouzivat domoverzi LEngu a odklikavat ty jejich hlasky, nebo ho koupit... Takze uvidime jak to dopadne, pokud si bude nekdo ze SunnySoftu o tom problemu popovidat tak muze, budu jen rad :)

kohout41@seznam.cz