Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ rx3715 a problemy s File Store

orionsenica (2)|6.11.2005 10:08
Ahojte, poradí niekto?
Už skoro rok vlastním tento typ PDA a do času som s ním bol velmi spokojny, ale asi pred dvomi mesiacmi zacali problemy, PDA sa casto sekalo a reset bol jediný sposob ako ho znovu ozivit, zacali sa stracat data z File Store a po case som File Store presta lpouzivať uplne, momentalne som v takom stave, ze po tovarenskom resete a nainstalovani len lokalizacie PDA zacne okamzite sekat aresetujem a resetujem. V podstate sa neda PDA vobec pouzivat.
File Store je v takom stave ze je asi do polovice zaplnena a nie je pristupne, nejde naformatovat a pri akomkolvek pokuse o pristup sa PDA opäť sekne.
Nepomohlo ani update ROMna verziu 1.01.11B.
Viete mi prosím niekto poradit než to poslem zreklamovať????

Ď.
beecher (9270)|6.11.2005 10:36
Ono vam nic jineho nezbyde... Tohle je znamy problem s rx3715...
oozz (9)|6.11.2005 12:26
reklamace... A nasledna vymena zakladni desky... problem 3715 :(
orionsenica (2)|7.11.2005 07:21
Ďakujem, aj ked ste ma nepotesili :) , posielam na opravu.
Rado.
Aaaik (123)|7.11.2005 12:57
Mam takovy dotaz, pisete, ze problemy nastanou PO LOKALIZACI.
Me tento HP taky zlobil a tak nepouzivam lokalizaci a problemu nemam, je to mozny?
cyrilsvet (56)|14.12.2005 11:17
rx3715 asi nebude moc povedeny vyrobek - File Store uz mi odeslo podruhe. Poprve v srpnu po 9 mesicich (vymena desky) a zrovna vcera zase (ze by to bylo 13.). Podle meho tam je nejaka konstrukcni vada v pameti (asi spatne cipy nebo obvody pro zapis). Pamet je totiz citelna, ale zapisovat a mazat se z ni neda, iPAQ zatuhne. Ani zadne formatovaci utility nezabiraji, zatuhnou. Tim padem je celych 96MB prakticky k nicemu...a zarizeni jako takove nespolehlive. Pripadni zajemci o tento model by si to meli dobre rozmyslet, zda si jej poridi. Je to skoda, protoze i kdyz fotak nestoji za moc, tak vybavou tento model ma skoro vsechno, co potrebujete, vcetne slusneho procesoru (kvuli Skype). Uz se tesim, jak cekam mesic na opravu...
beecher (9270)|14.12.2005 12:27
Ja bych to vyreklamoval tak, ze to je znamy problem tohoto modelu, ktery nelze odstranit (konstrukcni vada), a chtel vratit penize a koupil si nejake poradne PDA... ;)
cyrilsvet (56)|14.12.2005 16:35
Tak bohuzel se nepodarilo - asi mam slabe argumenty. Jenze stejne - mi rx3715 docela vyhovuje a nevim co misto ni...Ale to ted vlastne nemusim resit, jen cekat...
beecher (9270)|14.12.2005 16:43
Misto ni? N50 Premium, napr., nebo hx2490/hx2790 nebo Dell Axim 50 Mid...
ko@l@ (135)|14.12.2005 17:48
co se vam nepodarilo ? to vyreklamovat ? a muzu se zeptat kde jste to zkousel ? protoze to ze nefunguje filestore, je naprosto jasna vyrobni vada pro uznani reklamace...
_blackBone (271)|14.12.2005 18:00
neni nekde univerzalni postup, jak tuto vadu nasimulovat?

ja pouzivam 3715 v anglictine bez lokalizace a file store mi funguje uplne v pohode, tak abych si to kdyztak nechal opravit, nez mi vyprsi zaruka.

nesouhlasim s nazorem, z 3715 je nepovedeny stroj, po cca roce kazdodenniho pouzivani jsem s nim plne spokojeny, vydrz OK, spis mi prijde, ze HP si s nim chtelo vylepsit renome po nepovedene 1715 (nebo podobny typ), v dobe uvedeni na trh i dlouho pote bylo zarizeni s Blutetooth, Wifi, celkem dobrou pameti a dlouhou vydrzi byste neco podobneho tezko hledal.
_blackBone (271)|14.12.2005 18:03
[QUOTE="_blackBone"]
nesouhlasim s nazorem, z 3715 je nepovedeny stroj, po cca roce kazdodenniho pouzivani jsem s nim plne spokojeny, vydrz OK, spis mi prijde, ze HP si s nim chtelo vylepsit renome po nepovedene 1715 (nebo podobny typ), v dobe uvedeni na trh i dlouho pote bylo zarizeni s Blutetooth, Wifi, celkem dobrou pameti a dlouhou vydrzi byste neco podobneho tezko hledal.
[/QUOTE]

Spravne ta veta zni:
v dobe uvedeni na trh i dlouho pote byste zarizeni s Blutetooth, Wifi, celkem dobrou pameti a dlouhou vydrzi tezko hledal. :))
chromos (116)|15.12.2005 01:56
[QUOTE="_blackBone"]neni nekde univerzalni postup, jak tuto vadu nasimulovat?[/QUOTE] Nasimulovat ji lze, myslím, docela jednoduše, alespoň doufám. :) Mně se tuto chybu povedlo přivodit ukládáním smsek do filestore, tzn. časté psaní, přepisování a mazání v této části paměti rx3715 moc nesvědčí. Teď používám filestore - pro jistotu - pouze pro data, která se nemění, a pro programy, které si žádné informace nezapisují, případně zapisují jinam.