Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

synchronizace PDA s linuxem

marty77_ce4you (6)|5.11.2005 17:52
dobry den,
chtel bych poprosit o info zda a pripadne jak se Vam podarila synchronizace s linuxem pres USB kabel. mandriva 2006 a loox 420
diky
martin
Andilek (173)|5.11.2005 21:22
to je obecny pojem. Zalezi na tom, s cim. KDE+Kontakt? Evolution + Gnome? Obecne plati, ze je zvladnuta komunikace na urovni kopirovani souboru. Dalsi veci jsou na tom jiz hur. Synchronizace funguje tak na pul.
Obecne reneco je potreba se odpichnout programem synce, ktery zajisti prave spojeni PDA a linuxu. Dale je potreba najit nejake synchronizatko, pro gnome+evolution je to multisync, pro kde+kontakt je to kytchensync.
Vse funguje tak, ze se da zit, ale dobre to neni.
1) Spojeni se obvykle navaze jednou a kdyz pda vytahnete a znovu pripojite, ne vzdy se dockate uspechu.
2) Sync funguje, ale obcas se zblazni a udela duplicity
3) zlobi nektere polozky, protoze si ne zcela odpovidaji pole v databazi PDA a kontaktu/evolutionu. Vysledkem je, ze obcas se povede udelat udalost, ktera je bud na PDA nebo na PC. Castym problemem jsou opakovane udalosti.

Osobne jsem se s tim hodne nazlobil a uspokojive reseni jsem nenasel. Dost nadeji jsem vkladal do linuxu na PDA, ale ten mel na mem hx4700 take sve mouchy a tak mi nezbylo, nez cekat. Pri cekani mi PDA ukradli a tak ted hodne vaham.

Pro Linux mi zatim stale nejlepe vychazi Palm, podpora je hotova uz davno a je na velmi vysoke urovni. Bohuzel s PalmOS je to zle a nikterak se do nakupu nehrnu.

kazdopadne plati:
bezproblemova komunikace - palmOS
Problemova komunikace, ale pracuje se na ni - Windows Mobile
Pokud Palm prejde na Linux tak slibne, jinak velmi pomalu se rozvijejici - Linux
marty77_ce4you (6)|6.11.2005 00:32
dekuji vam za vyjadreni. obecnou formulaci jsem zvolil z toho duvodu, ze PDA (mam cca 2 tydny) a bohuzel ani linux (cca rok) nejsou oblastmi, kdy bych si byl zvlast jisty. zkusim byt konkretnejsi, v mem pripade se jedna o KDE a Kontakt - hlavnim problemem je, ze se vubec nedari navazat spojeni, pritom jinka pres USB normalne pracuji - nejenom mass storage. Program Sync jsem objevi, ale bohuzel jsem se nedopracoval k zadnym vysledkum. no nic budu zkouset dale a s pripdanym uspechem se pochlubim :-)
Andilek (173)|6.11.2005 08:18
sync nebo synce? :)
doporucim http://synce.sourceforge.net/synce/ je tam postup.
marty77_ce4you (6)|8.11.2005 22:21
tak byl to program synce :-)
jinak dekuji za ten link - nyni uz se PDA spoji s PC. Problem je, ze se spoji pouze na chvilku a pak hodi hlasku, ze se stolnim pocitacem nelze navazat spojeni :-(
Andilek (173)|8.11.2005 23:16
Musis mit spusteny daemon dccm. Pokud mas kde, tak si spust raki, to ten daemon spousti.
A pokud ho mas spusteny a nejede to, musis si udelat partnership. Popis je opet na strankach
marty77_ce4you (6)|10.11.2005 19:06
tak bohuzel vysledek je takovyto:

spustim raki
jako root spustim
# synce-serial-start
synce-serial-start is now waiting for your device to connect
pak zase bez roota
$ synce-matchmaker status
[synce_info_from_file:51] unable to open file: /home/marty/.synce/active_connection
[rapi_context_connect:97] Failed to get connection info
[main:62] Failed to initialize RAPI

a dal se nehnu
Andilek (173)|11.11.2005 23:34
Udelal jste predtim synce-config nebo jak se ta vec jmenuje? Musi se tam nastavit spravny komunikacni port pro synce-serial
Take obcas nektere verze synce a nektera zarizeni hur funguji
Jo a v neposledni tade je potreba si pohrat s kombinaci restartu a pripojeni odpojeni zarizeni.
marty77_ce4you (6)|21.11.2005 22:02
tak dekuji za pomoc - uz to funguje
martin