Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Demoverze Dynavixu na Typhoon MyGuide 7000XL

RodNoc (35)|5.11.2005 09:03
Před několika dny jsem se ptal jaké PDA a SW si koupit pro navigaci.
Nakonec jsem si vybral Typhoon MyGuide 7000XL s tříměsičním demem Dynavixu. Můžu říci, že vůbec nelituji svého rozhodnutí (aspoň zatím).
Typhoon je skvěle designován pro navigaci, má speciální tlačítka pro otáčení obrazovky, tlačítka pro hlasitost reproduktoru, tlačítko pro vypínání dotykového displeje aby nešel používat.
Co je však bomba tak je držák, žádný takový ty husí krky, ale speciální držák s klouby, takže se vůbec neklepe a fantasticky drží. Další velkou bombou je citlivost na GPS. PDA nejen že nemá žádnou výklopnou anténu, ale dokonce dokáže držet signál i v místnostech, takže v autě vůbec nepotřebuji externí antenu a mlatím se dohlavy, že jsem za ní vyhodil 800korun.
Když jsem to říkal kamarádovi, že to přijímá signal GPS i v místnosti tak mě to nevěřil.
Dynavix zatím šlape dobře byť mě schází 3D režim, který se mě líbil u Tomtoma, ale ten má naprd mapy. Avšak údajně i Dynavix má mít co nevidět 3D režim a to prý jako upgrade ZDARMA, to je bomba !!!
Jenom nevím jak u Dynavixu zapnout příjem TMC, nevíte o tom někdo? Prý má být brzo nějaký TMC modul pro Typhoon MyGuide 7000XL, to by bylo super.
Pavel Stejskal (155)|5.11.2005 15:08
Zdravím,
pokud se podíváte zde, tak se dočtete, jak to je u DNVX s TMC a naleznete i odpověď na 3D. Navíc zde s námi diskutují i lidé od výrobce tohoto sw. Není třeba zakládat další diskuzi.
Vlastislav Šťastný (275)|5.11.2005 15:25
Co to znamená, že Tom Tom má "naprd" mapy. V ČR jsem s verzí 5 nalezl každou ulici ve městě a dovedl mě do každé vesnice. Neumí pouze popisná čísla, tak jako na západ od našich hranic.
RodNoc (35)|5.11.2005 16:06
Znamená to, že Tomtom ma pokrytou pořádně jenom v ČR Čechy, Morava je pak na úrovni průjezdních silnic a města nejdou vůbec vyhledávat na Moravě. Taky se mě nelíbí, že ČR je v mapě, která je zároveň pro okolní státy a tak si kvuli Tomtomu musi uživatel koupit aspoň 1GB kartu. U Dynavixu mě stačí 256MB/512MB karta, neboť ho používám primárně pro ČR.
Tomtom i v čechách ma některé silnice scházející. K tomu blbě řešený body zájmu (způsob vyhledávání) a jejich popisky.
Taky mě u tomtomu štve, že na mapě není kolikrát vidět název města. U Dynavixu to vidím pořád. Prostě má lepčí mapy a celé zpracování je lepčí. Jenom mu schází 3D a kompletní prstové ovládání, ale jestli do konce roku bude, tak není už o čem dál mluvit. Uvidím, proto jsem si koupil 3 měsiční verzi. To zase není tak drahé.
Grachus_ce4you (81)|5.11.2005 19:26
TMC zatim v CR nefunguje, myslim ze se ceka az se to vyresi s radiokomunikacemi. Zadny kanal mimo zkusebniho provozu myslim neni. Proto Dynavix v pocatcich najede na dynamickou navigaci pres GPRS, coz je jistejsi zpusob, nebot data se daji pohodlneji prozatim ziskavat pres net... zpracovat a odeslat pomoci GPRS az k vam do auta.
Jako update se s timto pocita do Vanoc... stejne jako s 3D a dalsimi slibenymi funkcemi a vylepsenimi. No maj co delat, Vanoce se blizi.... :D - doufam ze Jezisek bude stedry.;)
Ganja_ce4you (324)|5.11.2005 21:13
no nejlepsi koupe bude asi toto ne? pomer cena/vykon

jen nechapu,ze to nema 128 ram a win2005 ..

http://www.mobilka.cz/pda-kapesni-pocitace/yakumo-delta-x-gps-wm2003se

Kocir (836)|6.11.2005 08:31
To by pak cena/vykon bylo uplne nekde jinde. Typhoon 7000XL ma 412MHz procesor a uz je pro vas ceny/vykon nekde jinde.

Pro navigaci a klasicke vyuziti PDA je to az az.
RodNoc (35)|6.11.2005 10:58
Vybral jsem si Typhuna protože má rychlejší procesor a je na ležato. Taky mě uchvátil právě ten držák, ten je opravdu super. Nikdy jsem nic takového ještě u PDA neviděl. Navíc mí kompletní příslušenství včetně právě toho držáku. ale i pouzdra a stereo sluchátek. Takže jsem si dokoupil akorát SD kartu.
petr22_ce4you (454)|7.11.2005 09:10
Co to je "3mesicni verze" ?

Jinak TMC bude a brzo, sice ne tak dobre jako v nemecku, ale bude. Ad prijimac - ciste teoreticky by to melo jit spojit s jinym pristrojem ktery TMC umi - napr autoradio.
Ganja_ce4you (324)|7.11.2005 09:41
[QUOTE="RodNoc"]Vybral jsem si Typhuna protože má rychlejší procesor a je na ležato. Taky mě uchvátil právě ten držák, ten je opravdu super. Nikdy jsem nic takového ještě u PDA neviděl. Navíc mí kompletní příslušenství včetně právě toho držáku. ale i pouzdra a stereo sluchátek. Takže jsem si dokoupil akorát SD kartu.[/QUOTE]

Grachus_ce4you (81)|7.11.2005 13:45
"3mesicni verze" je proste demo Dynavixu s kompletni mapou CR...
petr22_ce4you (454)|7.11.2005 13:49
Na webu o tom nic nevidim - zajimave

Mimochodem, uz nekdo vyzkousel grafickou kartu v PDA a pripojeni na 7" LCD displej od autoidniho DVD prehravace? Mozna by to do auta nemuselo byt spatne.
RodNoc (35)|7.11.2005 15:19
[QUOTE="Ganja"][QUOTE="RodNoc"]Vybral jsem si Typhuna protože má rychlejší procesor a je na ležato. Taky mě uchvátil právě ten držák, ten je opravdu super. Nikdy jsem nic takového ještě u PDA neviděl. Navíc mí kompletní příslušenství včetně právě toho držáku. ale i pouzdra a stereo sluchátek. Takže jsem si dokoupil akorát SD kartu.[/QUOTE]
[/QUOTE]

Ano vim o tom, že se Delta X dá otočit, ale Typhoon MyGuide 7000XL má navíc další tlačítka, pro otočení displeje, hlasitosti, zamykaní displeje. V dodávce je toho taky daleko více a to včetně toho super držáku a má lepší hardware. Procesor 412Mhz.
S474N (660)|7.11.2005 17:29
[QUOTE="Grachus"]"3mesicni verze" je proste demo Dynavixu s kompletni mapou CR...[/QUOTE]

By me zajimalo, jak si to hlida, vzdyt po HR to musi jit znova nainstalovat.
Kocir (836)|7.11.2005 18:31
Po instalaci se zadava registracni cislo. Ze by zde?
S474N (660)|7.11.2005 18:36
A to resi co?
beecher (9270)|7.11.2005 19:04
Ze se po prvnim zadani dane cislo aktivuje na serveru a po trech mesicich vyprsi a pak uz to nepujde rozchodit... ;)
Asi...
davidkm_ce4you (248)|7.11.2005 19:06
v čísle bude datum ne? :D
beecher (9270)|7.11.2005 19:08
No to by si moc nepomohli, kdyby to zakomponovali do autorizacniho klice, protoze na PDA cas zmenit muzu, na serveru ne... ;)
S474N (660)|7.11.2005 19:37
Jsem netusil, ze k vlastnictvi, respektive rozchozeni nejakeho programu je nutne mit internet :D
davidkm_ce4you (248)|7.11.2005 19:43
ty jsi se nikdy nesetkal se softem který měl dočasnou licenci a měl ochranu proti změně data? ...
beecher (9270)|7.11.2005 19:48
Mel, ale co ti to pomuze, kdyz program nainstaluji se andatem (napr. datem instalace)? ;)
davidkm_ce4you (248)|7.11.2005 19:59
to sice ano, ale k řemu mi je PIM s neaktuálním datem? ... jen tady spekulujeme ... těch možností je celá řada ... nkěteré softy se aktivují přes SMS nebo na netu ...
S474N (660)|7.11.2005 20:16
David: no aktivovat je samozrejme muzes, jenze kdyz udelas HR a das znova instalaci, tak tam das opetovne ten kod a nic to neresi.
petr22_ce4you (454)|7.11.2005 20:19
Kde se vzala ta demoverze ?

Jedine kde ji vidim je nainstalovanou na nejakem megadrahem PDA......

Ad klic - pokud klic obsahuje datum expirace, tak reinstalace fakt nic neresi. Cas je pevne dany.
Grachus_ce4you (81)|7.11.2005 20:20
No Dynavix ma bohuzel docela dobrou ochranu proti zneuziti... teda zatim jsem na nej nikde na internetu nenarazil, myslim tim na verzi ktera by chodila. Holt nejlepsi furt je si ho koupit :$:
Grachus_ce4you (81)|7.11.2005 20:22
Na webu o demoverzi nic neni... zkus nejaky internetovy obchody kde ji nabizeji jako soucast baleni noveho PDA - HP, Yakumo, Typhoon, Siemens ;)
petr22_ce4you (454)|7.11.2005 20:24
Ochranu nema prakticky zadnou, ale ma moc dobrou strategii distribuce: nedava volne na stazeni update a exe soubory. Vsecko jede pres download manager po aktivaci.

Priznejme si to, ze aktivace softu je pro zkuseneho fachmana otazkou par minut/hodin - ale musi se k tomu dostat. Tudiz bod pro Dynavix.
petr22_ce4you (454)|7.11.2005 20:25
Zajimava demoverze - za 10.000 :-)

idealni by bylo CD s licenci treba na 14 dnu za manipulacni poplatek
Kocir (836)|8.11.2005 11:29
[QUOTE="davidkm"][QUOTE="beecher"]No to by si moc nepomohli, kdyby to zakomponovali do autorizacniho klice, protoze na PDA cas zmenit muzu, na serveru ne... ;)[/QUOTE]

ty jsi se nikdy nesetkal se softem který měl dočasnou licenci aměl ochranu proti změně data? ... [/QUOTE]

:D :D :D :D :D :D :D :D
A co takhle cas, ktery dava GPS signal? :D
Kocir (836)|8.11.2005 11:32
Myslim si, ze ochrana je provedena velice dobre.
Demo verze 3M neni samostatne legalne prodejna. Lze ji poridit s PDA. Treba prave Typoon ci Yakumo, coz nejsou "megadrahe" PDA.
petr22_ce4you (454)|9.11.2005 10:07
Skoda ze dle zakona vyrobce neruci za funkci - to by totiz 99% prodejcu neprodalo vubec nic. Osobne si myslim, ze navigace do auta je odvetvi, kdy vyrobce musi dodavat 100% kvalitu naprosto bez vyjimky a stat si za svym produktem. I jedina chyba v software znamena, ze je dotycna firma bez zakazniku a tim padem zbankrotuje (nehlede na uhradu skody).

On ten vyrobcem zverejneny (a overeny) seznam zarizeni, se kterymi je produkt 100% kompatibilni (a vyrobce za to musi rucit) neni k zahozeni. A kdyz to nepujde - tak tady mas vyrobce zpatky 1000 kusu, a tyden na opravu. Jinak nazdar.


EDIT by MODERATOR
Grachus_ce4you (81)|9.11.2005 11:19
Myslim si na druhou stranu ze to je dobra strategie... nedat demo jen tak, jak jsm psal tak zatim nikde Dynavix "free" nesezenes, neb jeste nikdo nehacknul jejich SN, coz se neda rict o konkurenci a to jak ceske tak zapadni (sezens vse od SM, Pocket Kim az po TT5), kde sezenes cokoliv. Takze oni si touto metodou vice hlidaji aby se to nezneuzilo. Navic mi to neprijde ze by to nebylo fer, protoze si kupujes PDA a ne demo Dynavixu ktery tam mas zadara navic a jeste k tomu 500kc slevu na plnou verzi.
Jinak za hrisny prachy si to muzes vyzkouset v sunnysoftu nebo pujcit.... ale fakt je to na muj vkus u nich drahy :evil:
pslany (130)|9.11.2005 14:19
Text zmenen. Administrator. Viz pravidla fora.
marfig (38)|25.1.2006 20:24
Zdravím,
zkoušel jsem mimo Dynavix asi všechny navigační softy, ale ke všem jsem měl výhrady, ve zkratce TomTom má na Moravě houby a ne mapu a PocketKim je na mojem PDA poměrně nestabilní, při výpočtu trasy (při neplánované odbočce) ujedu 5 km, než něco vypotí... Pro mne nepoužitelné
Proto bych si rád vyzkoušel Dynavix, nevěřím číslům jako 99% pokrytí, to tvrdil i TomTom... Zapůjčení PDA od Sunnysoftu je fakt děsně drahé a jinou možnost neznám. Možná si tím Dynavix ubírá potencionálních zákazníků. Kupovat SW aniž vím, co umí, to opravdu není pro mne.
petr22_ce4you (454)|26.1.2006 08:51
Pokud ma TomTom na M orave houby, tak mas fakticky starou mapu, protoze na verzi 632 Moravu mas

Ad Dynavix:

Udelat update jen pro aktivovany a registrovany soft pres tu aktualizacni aplikaci je jedna z cest, ktera pomerne ztezuje vytvoreni ...eee...."verze zadarmo"

Pro jeji vytvoreni je totiz celkem casto potreba funkcni produkt, a to si kazdy rozmysli kupovat jen k tomuhle ucelu. Je videt, jak dopadla konkurence - vsecko volne ke stazeni, tudiz kazdy kdo si chtel hrat dostal sanci. Nicmene bych doporucoval nejake delsi video (tak 2 h) z funkce, a pokud mozno aby tam byl jen Dynavix a ne nekolik navzajem se prekrikujicich systemu a lidi
marfig (38)|26.1.2006 09:04
OK, beru zpět, včera mi tu na foru ukázali novou mapu a musel jsem uznat že jsem měl špatné informace....