Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Využití ROM Storage

Karlík_oldd (15)|4.11.2005 19:54
Vlastním Acer N30. Zařízení mně stále hlasí 1Mb volné paměti ROM Storage i v případě, že mám spuštěno několik aplikací. Jakým způsobem je možné tuto paměť aktivně využít? Děkuji za odpovědi všem zkušenějším uživatelům. Prima den Vám přeje Karel F.
freeman_ce4you (428)|5.11.2005 09:52
A ked si flashneš os na win2003Se tak budeš mať prístupných 12mb;)
Dá sa tam strčiť napr záloha.
xkovi_ce4you (568)|5.11.2005 12:13
Presne tak, ja ve svych 12.3 MB ROM Storage napr. Alarm, abych predesel problemu spatneho nacteni z karty a pak by me nevzbudil, mam tam i Netfront,abych mel i bez karty pristup na net timto prohlizecem,dale pocket hack master a pocket mechanic..sady ikon pro Wisbar advance desktop..a stale mam vic jak 3MB volny, cili porad vic nez ty mas s W2003, takze doporucuju SEcka;)
freeman_ce4you (428)|5.11.2005 14:03
A nerobí problém ked sú tie programy v ROM ?
xkovi_ce4you (568)|5.11.2005 16:36
[QUOTE="freeman"]A nerobí problém ked sú tie programy v ROM ?[/QUOTE]
Obaval sem se toho, ptal sem se tu na to kde sem mohl, ale nikdo mi nechtel jasne rict, zda programy v ROM ano ci ne, tak sem to zkusil a nemam nejmensi problem..romka je subjektivne rychlejsi jak program na karte, takze do budoucna planuju, ze do ni dam i nekolik today pluginu, zatim tam mam jen agile messengera a vse je OK..
Rikal sem si proste, ze mit 12MB nevyuzitych je hruza..navic na n30 mam katastrofalni nedostatek pameti pro beh programu..samotny SPB P+,PW,nejaky pluginy do IE,WA2 (ikony WAD ale uz na romce),lokalizace IW..to vse samo o sobe ma pres 19MB,bezici pda bez jakehokoli zapleho programu (vyjma today pluginu vcetne WA2+WAD) si berou standardne cca 17MB..takze moznost presunout nektery programy,co chci mit k dispozici i bez karty,kdyz je stridam,byla jedina, dat je do ROMky..a zatim prisaham bez jedineho problemu! :)
Zdenek Malinsky (9781)|5.11.2005 17:08
Na iPAQ 4150 jsem měl většinu programů v RAM nebo na kartě (File Store jen asi 2,8 MB) na Dellu zase téměř všechno v ROM a žádný problém nenastal. Na Aceru by to mělo být obdobné. Doporučuji dát do RAM jen today pluginy, task manager (např.WisBar ap.), Safe Mode a popř. další softy, které požadují instalaci do defaultního umístění. Ovšem není snad problém vyzkoušet a v případě problémů nainstalovat jinam.
freeman_ce4you (428)|5.11.2005 17:18
Dikíí toto som potreboval počuť idem to skusiť:yes:
freeman_ce4you (428)|5.11.2005 17:26
Hmm tak pocket music v ROM nejde:(
freeman_ce4you (428)|5.11.2005 17:38
Tak sa to nejak pototo
Ked je P Music v ROM tak nejde spustiť
Odinštaloval som ho,nainštaloval v async som da operační pamet a aj tak ho dalo do rom:O a nejde spustiť
xkovi_ce4you (568)|6.11.2005 13:01
[QUOTE="freeman"]Tak sa to nejak pototo
Ked je P Music v ROM tak nejde spustiť
Odinštaloval som ho,nainštaloval v async som da operační pamet a aj tak ho dalo do rom:O a nejde spustiť[/QUOTE]

Najdi si v diskuzi o uprave registru tema jak instalovat pres AS do konkretniho mista a to by ti melo pomoci,das si ho pak kam budes chtit ;)
Miloš Strouhal (3997)|6.11.2005 13:40
Docela Vam zavidim, u vsech zarizeni jez jsem mel mi aplikace ze Storage behaly vzdy mnodem pomaleji nez z SD/CF karty. Napr. spustit Plan Maker ci Text Maker nebo i NetFront ze Storage u MDA Compact bylo vzdy tak na mensi dovolenou.. :? U hx 4700 to nebylo o moc lepsi.. Loox 720 taky zadna slast..
xkovi_ce4you (568)|7.11.2005 11:50
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Docela Vam zavidim, u vsech zarizeni jez jsem mel mi aplikace ze Storage behaly vzdy mnodem pomaleji nez z SD/CF karty. Napr. spustit Plan Maker ci Text Maker nebo i NetFront ze Storage u MDA Compact bylo vzdy tak na mensi dovolenou.. :? U hx 4700 to nebylo o moc lepsi.. Loox 720 taky zadna slast..[/QUOTE]
Pro jistotu sem si ted odzkousel znova netfront a skutecne nedoakzu rict,ze mi nabiha rychleji nez z RAM(!), kde sem ho mel drive..na kartu sem ho ani nedaval,neverim, ze by byla rychlejsi, ale z ROMky jede uplne skvele a svizne (primerene k vykonu me n30ky, je jasny, ze pro Aximaky ci FS720 je muj termin svizny hodne odlisny :D )