Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hledam cloveka na psani recenzi GPS prislusenstvi a softu

Pavel Koza (4761)|1.11.2005 08:29
Pratele,

protoze vsechno nestiham a oblast GPS a mapovych software mi neni ani moc blizka, ani nemam moc prilezitosti k testovani, rozhodl jsem se "najmout" prvniho "profesionalniho" redaktora pro oblast GPS zarizeni a mapovych aplikaci.

Mohu nabidnout:

- testovani ruznych (i predprodukcnich) verzi mapovych a navigacnich aplikaci
- testovani ostrych verzi mapovych a navigacnich aplikaci, v nekterych pripadech je mozne ziskat legalni neomezenou verzi pro vlastni potrebu
- pristup k vetsine GPS modulu na ceskem trhu, jejich zapujcky a pripadne venovani/nakup za lepsi cenu
- dle podminek ne uplne zanedbatelne financni ohodnoceni:$:

Pozaduji:

- Autor by mel mit obecny prehled o GPS, technicke znalosti o fungovani vitany (predevsim pro recenze prislusenstvi).
- Stejne tak by to mel byt v prve rade NADSENEC, ktery se do psani nebude muset nutit, ale pro ktereho je tato oblast konickem. Rovnez necekejte, ze vas psani pro ce4you uzivi, berte to spis jako takovou brigadicku.
- Profesionalni recenze. Tedy zadne 3 screenshoty a 5 odstavcu, ale neco podobneho jako jsou me recenze zarizeni. Proste maximalni podrobnost funkci a co nejvic osobnich zkusenosti. Tohle je klicova podminka, jde mi o kvalitu.
- Urcite literarni schopnosti jsou vitany:)

Jinak by bylo lepsi, aby byl recenzent z Prahy nebo okoli (pripadne tak 1x tydne se v Praze pohuboval), preci jen si to vsechno posilat postou neni uplne idealni stav. Ale neni to zasadni podminka, zalezi na vasich schopnostech - kdyz budete nejlepsi, bydlete si klidne v Ostrave:)

Jde mi o dlouhodobou spolupraci, takze to prosim zvazte, zda na to budete mit cas i v horizontu dejme tomu pul roku. Samozrejme kdyz se neco stane a vy nebudete moci pokracovat, proste spolupraci ukoncime. Ale protoze bych byl radsi, aby se cele oblasti venoval vzdy jen jeden clovek (pro porovnavani je to myslim lepsi), cim dele spoluprace vydrzi, tim lepe. Tech navigacnich softu ci prislusenstvi neni zas tak obrovske mnozstvi, ze by vas to zahltilo na mnoho mesicu dopredu.

Tak to je asi tak vsechno. Otazky a pripadne "prihlasky" prosim jako SZ. Tesim se na spolupraci:)
BaRs (13)|1.11.2005 22:54
Škoda že nevlastním PDA, vlastním jen mobil se symbianem, o PDA teprve uvažuji... ale zájem bych měl velkej protože do GPS sem celkem fanda.. :(
Kato_ce4you (970)|1.11.2005 23:27
Tak to respekt :yes: Uz se tesim na nove recenze GPSek :))
Novemu autorovi (at uz je to kdokoliv) preji hodne uspechu a hlavne at se mi (no dobre - tak nam) ty recenze libi ;)

Mimochodem - dopsal bych tam jeste jednu podminku a tou je automobil a PDA :D

Btw. Jedine co bych tak splnoval (no dobre - mozna by toho bylo vic) je podminka NADSENEC - a sehnat na tomhle serveru nejakeho nadsence nebude problem - vsichni jsou tady vicemene nadsenci :cool:
Saman_ce4you (1451)|2.11.2005 08:24
Vim, ze otazky se maj posilat jako SZ, nicmene si myslim ze tohle je obecna, co by mel vedet pripadni zajemci:
Kolik tak vetsinou byva casu na vytvoreni ty recenze, od zadani a predani GPSky do predani k publikaci?
Pavel Koza (4761)|2.11.2005 10:59
To se neda rict. U navigaci je to podle me komplikovanejsi, protoze jejich otestovani nejaky cas trva. Popis programu se da napsat za 2 dny, ale sesbirat zkusenosti (coz je to nejdulezitejsi) proste chce svuj cas. Taky zalezi na tom, jak casto a kde clovek jezdi. Pod 14 dnu testovani to ale myslim nema smysl lamat.
S474N (660)|2.11.2005 13:33
Myslim si, ze by to chtelo spise vybrat nejake "vypecene" mista a tam je podrobit testu, aby to bylo meritelne i mezi sebou. 14 dnu je dle meho nazoru premrstene.
Pavel Koza (4761)|2.11.2005 14:57
[QUOTE="S474N"]14 dnu je dle meho nazoru premrstene.[/QUOTE]

Respektuji tento nazor, ale osobne zastavam jiny. Hodnotit navigacni soft podle toho, jak me 4x dovedl 15km do prace a jednou, o vikendu, k babicce do Kotehulek je presne to, co bych na ce4you videl dost nerad (OK, jestli je nekdo profesionalni sofer a najezdi tydne 5000Km, tak je to o necem jinem:). Moje predstava je takova, ze se recenzent pokusi se softikem szit, ze ho bude intenzivne vyuzivat jak pro planovani, tak navigaci. Ze ho bude ovladat v klidu domova stylusem i v aute prstem. Ze se ho bude pokouset zmast. Ze vyuzije vsechny funkce vcetne novinek (TMC a pod). A to proste pri vsi ucte nezvladne za tyden, o tom jsem presvedcen.

Proto pisu, ze hledam predevsim nadsence:)
S474N (660)|2.11.2005 15:28
Ja se vyjadroval hlavne k testovani GPS a ne navigacim. Nicmene u navigaci plati to, ze by se ten clovek mel hodne pohybovat, ale i tak by bylo dobre mit vytipovana mista, kde by mohli mit potencionalne navi softy problemy a tam je podrobit testovani. Tim by vznikla i moznost primeho porovnani mezi sebou.
knyttl (2)|2.11.2005 15:57
Já si myslím, že to jestli někde jedu po silnici (na GPS) nebo ne je jedna věc a vesměs je to dané mapovým podkladem. Dodavatelů mapových podkladů s kvalitními informacemi pro ČR ještě mnoho není. A je mnoho softíků, které využívají mapový soft od jednoho dodavatele (ten ho po té přeprodává - licenci jednotlivým výrobcům SW). Druhá věc - a ta je důležitá pro mě - je jak takový systém skutečně naviguje (i hlasově). Jak se ovládá v autě a např jaké informace mi nabízí přímo na obrazovce a pod. Jezdím průměrně 5000km měsíčně a podstatné rozdíly nejsou ani tak v mapě, ale v SW jako takovém (pravda vektorové mapy jsou něco jiného než bitmapové, ale to je záležitost zase další). V GPS jsou někdy také podstatné rozdíly.
vesi_ce4you (123)|2.11.2005 17:50
Jestli není problém, že jsem z Liberce, tak bych do toho šel :) mám PDA Loox 600, cestuju docela dost (do Prahy tak 1x tejdně), živím se jako programátor a mám vystudovanou kybernetiku. Takže když budeš mít zájem, tak se ozvi. Vesi
Honza (85) (1)|6.11.2005 22:24
Ja bych do toho klidne sel:

- technicky prehled mam
- nadsenec jsem taky (akorat se porad nemam k tomu, abych zacal s geocachingem)
- kvalita je relativni pojem, ale myslim, ze jsem schopny napsat vic nez 5 odstavcu - a spis ty osobni zkusenosti, nez technicky udaje - ty si kazdy precte ve specifikacich
- literarni schopnosti na tom nebudou tak zle... ;-)

jinak najezdim denne minimalne 50km, takze testovaci prostredi idealni... problem je v tom, ze GPS jsem mel cca 2 mesice pujcene a ted to nejak vazne a nemuzu se odhodlat, ktere koupit a taky nemam prilis financi...

mam LOOXe 600 / WM2003