Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chybějící funkčnost

jan_bar (36)|31.10.2005 08:04
Ahoj,

začínám s MDA Compact a z některých věcí nejsem nadšený. Možná je to tím, že je jenom neumím nastavit:

1. Můžu nějak vypnout všechny zvuky kromě zvonění, upozornění na SMS, schůzku atp? Např. zvuky, které MDA vydává při výběru položek z hlavního menu, zvuky her atp?

2. Co dělá permanentní ukládání? Nepochopil jsem jak jedním nastavením můžu zároveň ukládat a obnovovat. Jak se to liší od zálohování/backupu?

3. V kontaktech mám výročí. Čekal jsem, že je automaticky najdu i v kalendáři a budou se připomínat. Nic jsem tam nenašel.

4. U odeslané SMS se zobrazuje jen číslo a nikoliv jméno (u přijaté je to OK). To docela zamrzí.

5. Co ukládá zálohování/backup na SD když vyberu "Jen kontakty a události"? Patří tam i kalendář, úkoly a poznámky?

6. U ActiveSync mi chybí možnost vidět a potvrdit jednotlivé změny. Docela snadno si tak člověk smaže něco, co nechtěl. Nevít někdo jak se technicky realizuje to, že se při synchronizaci pozná, co se smazalo a jak lze zabránit smazání položek smazaných na MDA v PC?

Díky za odpovědi, Honza
Marty-McFly (384)|31.10.2005 14:42
1. tady
2.Permanentní ukládání: Kontakty, Schůzky a nastavení připojení můžete ukládat do paměti, jejíž obsah není ztracen při výpadku napájení. Při tomto způsobu zálohování o ně nepříjdete ani když provedete plný reset zařízení.. (z nápovědy v MDAc) Jinak zaškrtnuté věci se pak obnovují po každém soft resetu..

Zálohováním můžeš třebas zálohovat celé MDA, takže po HR ho můžeš obnovit do původní podoby..
Ganja_ce4you (324)|31.10.2005 15:49
ja mam mdac asi 2 tydny,ale nejdriv jsem si opravdu prolzl poctive snad tech 80 stranek o nem .. a vse precetl..nestydel jsem se precist si i navod a musim rict,ze o nem vim skoro vse (skoda :-)))

jinak muzu se te zeptat jestli tam mas opravdu tuhle verzi ROM? a kde si kupoval sve MDAc?
Saman_ce4you (1451)|31.10.2005 16:41
Ja mam tu verzi ROM 1.13 taky a koupil jsem to dneska tady. Posledni kousek na sklade :D
JanHavlicek (635)|31.10.2005 18:49
[QUOTE="Saman"]Ja mam tu verzi ROM 1.13 taky a koupil jsem to dneska tady. Posledni kousek na sklade :D [/QUOTE]
Jestli jsi to neflashoval a předpokládám, že ne, tak to asi někdo flashnul z toho obchodu, tahle rom se tam nemůže dodávat sériově
Ganja_ce4you (324)|31.10.2005 19:06
volal jsem na t-mobile a pry maji tuhle rom par dni..museji ji testovat , pak ji uvolni..pry mozna za 14dni..mozna v lednu :(
jan_bar (36)|31.10.2005 20:49
Opravdu mám tuhle ROM a koupil jsem ho minulý týden od T-mobilu.

Díky za tip na zvuky.

S tím zálohováním je to podobné jako se zvuky, je to špatně popsané. Když u zálohování vyberu "Jen kontakty a události" patří tam i kalendář, úkoly a poznámky?

Uložená odchozí SMS opravdu zobrazuje jen číslo? Na to jsem nikde v recenzích nenarazil a dost mi to vadí.

Manuál jsem četl, ale že bych MDA znal...manuál je dost povrchní a to nemluvě o jeho "češtině", ta je přímo ostudná.
Marty-McFly (384)|31.10.2005 22:02
S těma SMS se to tu určitě někde řešilo, zkus hledat..
EDIT1: je to tady, tak si to pročti..

Jinak předpokládám, že události=kalendář + úkoly..
jan_bar (36)|3.11.2005 08:30
Bod 4 řeší šikovné NDays.

Honza
Orloj_ce4you (299)|3.11.2005 10:43
bod 6. resi navsteva puldown menu nastaveni activesyncu na PC