Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vadný pixel

Red Dwarf_ce4you (187)|30.10.2005 22:04
Na displeji se mi objevil vadný pixel. Je jakoby vysvícený. Už se mi to stalo jednou, ale myslel jsem, že je to zimou. Dneska jsem PDA zapnul a onen (alespoň myslím, že šlo o ten samý pixel, co minule) pixel napřed opět zářil z jinak černé plochy, pak začal jakoby problikávat a nakonec se to úplně spravilo. Problémový pixel neleží v místě, kam bych často tapal stylusem. Má někdo radu, co dělat, když se to objeví znovu? Pomůže třeba "masírovat" postižené msto stylusem? Vím, že už se to tu řešilo, ale po přečtení všech threadů jsem nikde nenašel ani proč se pixel objeví a zase sám zmizí, ani co pomůže jako prevence nebo léčba.
Miloš Strouhal (3997)|30.10.2005 22:18
Nesnasim vadne pixely, a tu cest jsem jiz bohuzel mel.. Nastesti jsem onu cihlu mohl okamzite vratit, a vzit si jinou. Ovsem na ni byl take v rohu zarici pixel, a to hned po vytazeni z krabice. Ovsem stacilo displej v onom miste trochu zmacknout, a on okamzite zmizel a uz se nikdy neukazal. :yes: Zrejme jen spatny kontakt. Ovsem u te prvni cihly toto mackani nijak nezabralo, a ten hnusnej zarici mrtvej pixel tam ma nekdo dodnes.. ;)
Pavel Koza (4761)|31.10.2005 08:42
Obavam se, ze tady moc rad neni. Proste je v tom vadnem miste nejaky zkrat nebo naopak prerusene vedeni. Nekdy muze pomoci, jak pise kolega, jiste promackani v miste postizeni, ale to uz je alchymie. To same plati o tom, ze napriklad v zime to muze byt OK a v teple tam ten pixel sviti, to je prosta fyzika:)

Jinak mam zkusenost s tim, ze pokud je zarizeni po prvni hodine OK, tak se tam vadny pixel objevi jen vyjimecne. Me osobne se to nikdy nestalo. Bud tam byl od zacatku a nebo se nikdy neobjevil.

Je mozne, ze do PDA dorazi novinka z notebooku, a sice neco jako nulova tolerance vadnych bodu - 1 bod uz je duvod k (uspesne) reklamaci.
beecher (9270)|31.10.2005 08:45
No, ale vetsinou pouze reklamace na trvale svitive body, ne na trvale zhasnute... ;)
Red Dwarf_ce4you (187)|31.10.2005 09:20
Díky za rady, ze zoufalství zkusím rád i voo-doo ;) Právě jsem volal do AH-Mobile, kde mi poradili zkusit ještě HR. PDA mám už 3/4 roku, používáné denně x hodin, ale obtíže se dostavili až cca měsíc zpátky.
Kavy (374)|31.10.2005 19:30
U symbianových Nokií byl dokonce povolen výrobcem určitý počet a rozmístění mrtvých pixelů.Ach ta Nokie :sarcastic:
beecher (9270)|31.10.2005 20:23
To neni jen Nokia, ale vsichni vyrobci LCD monitoru...
Dzejkob (286)|1.11.2005 13:20
Me se teda take objevil vadny pxel az po cca roce. Bohuzel se s tim asi neda nic jineho delat, nez se s tim smirit. Zas tolik me to uz nestve, slabe sviti cervene jen na cernem pozadi, jinde je skoro neviditelny, ale byl bych radsi, kdyby tam nebyl :).
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2005 23:34
Chce se mi s prominutim zvracet! Prave jsem vytahl z krabice fungloveho HTC Universala za 27500kc abych ho prehral z nemciny na anglictinu a nez jsem tak ucinil, nasel jsem na displeji dva trvale bile svitici pixely, jeden trvale modre svitici, a k tomu jeste jeden trvale svitici jez preblikava mezi modrou a cervenou! :mad: To se ty sikmovoky u toho vyrobniho pasu museli zase jednou pekne ozrat kdyz jim neco takoveho proslo rukama a pustili to vesele do sveta.. :evil:
Jeste ze jsem na to prisel pred preflesovanim originalni ROM (vzdy nejprve kontroluji cele zarizeni po hardwarove strance), sup s tim kramem zitra do nemecka na reklamaci! :yes: Jsem velice vdecny za to ze jsem si sveho Universala mohl tyden testovat a ruzne zkouset nez jsem se rozhodl ze ho vezmu, tohle (zarizeni za 27500kc) kdybych ja jako cerstvy majitel vytahl z krabice tak se asi vazne nejdriv pozvracim a pak s tim zmetkem asi pri reklamaci vomlatim prodavacovi hlavu..