Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Folie z "obycejne" folie

sotik (4)|30.10.2005 14:15
Pred dvema tydny na srazu (Praha - Zizkov) konkurencniho serveru (PDAsoft) zabyvajiciho se z vetsi casti Palmy nas navstivili 2 velice mili Pocketaci.. :) Timto jim bych dodatecne podekovat (trosku pozde, ale byl jsem 2 tydny na horach bez netu), ze nas nalezite obohatili a o nove zkusenosti a urcite nektere (vcetne me) nadchly co WM umi :D

Ale proc jsem se uz i zaregistroval a pisu Vam. Zmineni 2 panove se svymi LOOXy sdelili par lidem fajn navod jak udelat z kancelarske folii vcelku kvalitni folii na PDA, ktera vydrzi cca tyden.. Jelikoz jsem si nepoznamenal (ostatni taky ne) jaky typ folie pouzivaji apod apod tak bych je poprosil jetli by mohli pripomenout tento navod (pry je dokonce nekde na tomto webu ale bohuzel se mi to nepodarilo nalezt :( ).

Predem velice mockrat dekuju. S pozdravem "jeden" Palmista :cool:
Miloš Strouhal (3997)|30.10.2005 14:46
[QUOTE="sotik"]Zmineni 2 panove se svymi LOOXy sdelili par lidem fajn navod jak udelat z kancelarske folii vcelku kvalitni folii na PDA, ktera vydrzi cca tyden.. [/QUOTE]A to je nějaká "výhra"?.. Nepřijde vám přeci jen jako lepší varianta investovat dvě stovky do značkové folie co vydrží klidně i půl roku? :yes: Vy se s tim vážně chcete každý týden "vyrábět"?.. :O
sotik (4)|30.10.2005 15:33
Takhle bych to neformuloval.. Ted mi displej chrani folie drazsi a ta bohuzel moc neydrzela.. A kdyz mi nebude toto reseni vyhovovat muzu si koupit folii jeste drazsi a treba to pomuze.. ;)
selskyrozum (49)|30.10.2005 17:55
Osobně používám PDA 4-5 hod každý den někdy i více . Fólie za 200,- mi vydržela cca 2 měsíce. Upravená fólie do tiskárny mi vydrží měsíc. Netknutá asi 10 dním pak jde kvalita dolů.Výsledkem je: za dva měsíce vyhozené dvě stovky za fólii, která se tam pracně dává.Vystřižení a zasunutí fólie pro tiskárnu do PDA mi trvá cca 10 min. Zítra se musím v práci podívat na krabici od fólií, proto značku fólií sdělím až zítra.
Je to pravděpodobně věc názoru a finančních možností, myslím ale, že třeba pro studenty se toto řešení jeví ekonomicky přijatelnější.
Pinochio (424)|30.10.2005 17:58
[QUOTE="selskyrozum"]
Je to pravděpodobně věc názoru a finančních možností, myslím ale, že třeba pro studenty se toto řešení jeví ekonomicky přijatelnější.[/QUOTE]
Já mám Brando folii, tvrdou a antireflexní. Jelikož jsem student tak taky šetřím, kde se dá, folie mi vydrží tak půl roku, pak jí vyměňuji, ale vydržela by asi déle. Nevím jak vypadá folie do tiskárny, ale pokud to je to na co se tisknou plošné spoje :D tak to by u mě neuspělo, leskne se, a je tvrdší než je zdrávo.
Miloš Strouhal (3997)|30.10.2005 19:16
Vystrizena mi vydrzela tyden az dva, pak se pres ni nedalo na displej koukat. Brando matna mi vydrzela vzdy minilmalne dva az tri mesice (MDA II, Compact, hx 4700). Ted mam lesklou od Branda, a vydrzi mi zrejme tak rok, u Universala se pero skoro nemusi vytahovat, vse jde pohodlneji ovladat klavesnici. Ja jen ze kdysi jsem ty folie take zkousel "vyrabet", a jejich zivotnost byla opravdu smesne nizka.
selskyrozum (49)|31.10.2005 11:56
Tak ta fólie pro tiskárnu:
INK-JET-COLOR mediaware
sotik (4)|31.10.2005 15:41
Dik moc.. :yes:
Aerosa (24)|2.11.2005 19:45
ohledne doma vyrabenych folii.....jediny problem, ktery mam(Acer N30) je, ze v pravem kornim rohu pod bocni krytkou nejde folie zasunout pod hranu. Kdyz jsem se to tam snazil dat silou, tak jsem jen zpusobil nefunkcnost dotykove vrstvy.
Ale to jde obejit zkracenim folie v danych mistech. osobne si nemohu stezovat. Folie nejevi znamky opotrebeni a display je skvele citelny i citlivy.
Opravdu zatim nemam duvod uvazovat o komercnich foliich.
Staci par minut a mate pomerne kvalitni folii.
lukike (278)|3.11.2005 05:56
Chcem sa opytat,ako zistim ze foliu trebe vymenit???
Mam Acer cca 3 tyzdne :D Este je niekde podrobny navod alebo nieco ako foliu vymenit?