Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Napájení přes USB konektor v autě

RaDon_ce4you (24)|27.10.2005 22:36
Řešil někdo nabíjení přes USB konektor (typ mini B) použitý u MDAc, HTC Universal atd? Mám v autě zabudován stabilizátor napětí který dává 5V/1A a používal jsem ho k napájení HP6340. Teď jsem přepájel kabel vedoucí od stabilizátoru k PDA na USB, kde jsem zapojil červený drát na +5V a černý drát na mínus stabilizátoru (podle normy je takto řešeno napájení USB zařízení). Bílý a zelený drát je použit pro datovou komunikaci a nepředpokládám že by byly použity k napájení. Problém je však v tom že PDA nanabíjí. Pokud ho připojím k PC přes USB kabel tak nabíjí. Tuší někdo kde je zrada? :?:

Díky

Radim
daww (687)|27.10.2005 22:55
A co zkusit nabíječku do zapalovače právě pro USB kabely ? Podrobnosti Já ji mám spolu s kabelem pro MDA III a je fakt super:yes:
bubo_ce4you (151)|27.10.2005 23:57
[QUOTE="daww"]A co zkusit nabíječku do zapalovače právě pro USB kabely ? Podrobnosti Já ji mám spolu s kabelem pro MDA III a je fakt super:yes: [/QUOTE]

To už jsem tu taky kdysi řešil - ve většině případů to s MDAc nefunguje :( Sám mám 2 takové nabíječky - s jednou to nedělo nikdy nic a s druhou jsem dosáhl toho, že po restartu blikala Led - ale nenabíjelo to :-(

Také bych to rád vyřešil...

Zdenek
RaDon_ce4you (24)|28.10.2005 11:25
[QUOTE="daww"]A co zkusit nabíječku do zapalovače právě pro USB kabely ? Podrobnosti Já ji mám spolu s kabelem pro MDA III a je fakt super:yes: [/QUOTE]

To je prave to cemu se chci vyhnout. Stabilizovanych 5V mam a ted jen potrebuju rict MDA aby se z techto 5 V nabijelo. Muzete se podivat a napsat sem kolika draty je vase nabijecka spojena s MDA?

Diky R.
daww (687)|28.10.2005 15:09
Tak tady je zapojení USB nabíječky do auta. Při měření ale ukazuje 5,3V. Nemohlo by být těch 5V málo ?
mr_syck (55)|28.10.2005 16:20
Mozna mam trosku jine reseni . Zalezi na cloveku, jestli je to pro nej vhodne. Prodavaji to v nekolika provedenich (podle spotreby koncovych zarizeni). Vyhodou je to, ze to jde pouzit i treba pro nabijeni notebooku, atd.
Ganja_ce4you (324)|28.10.2005 16:33
usb nabijecka do zapalovace na mdac se normalne prodava za par korun .. sefik ji ma..muzu se ho zeptat,kde ji koupil kdyby byl zajem,ale rikal ze to stoji par penez (cca 200)

me spis zajima jestli nekdo ma radio se vtsupem na usb (taky par penez) a mdac se presto nabiji .. ???
ElSoft (1244)|28.10.2005 18:46
[QUOTE="daww"]Tak tady je zapojení USB nabíječky do auta. Při měření ale ukazuje 5,3V. Nemohlo by být těch 5V málo ?[/QUOTE]
Jenom mala poznamak k obrazku: je to +5V (pin 1) a ZEM(nulovy potencial) (pin 4), takhle to vypada ze je tam 10,6V:O a to by uz asi nerozdejchal.
Tech 5,3V je tam zrejme jen ve stavu naprazdno, pri zatizeni to snad truchu klesne, ale nemelo by to vadit
Kazdopadne neni problem si to udealt doma a to zapar korun
daww (687)|28.10.2005 21:51
No ja. Na zemi je samo nula. Blbě jsem to napsal:D Je tam zkrátka těch 5,3 na prázdno. Ale já s tím problém nemám. Právě tohle mi nabíjí MDAIII uplně v pohodě. To mělo být k tomu zapojení.
Miloš Strouhal (3997)|28.10.2005 21:57
[QUOTE="RaDon"]Řešil někdo nabíjení přes USB konektor (typ mini B) použitý u MDAc, HTC Universal atd? [/QUOTE]Ano, tady.
RaDon_ce4you (24)|31.10.2005 11:01
[QUOTE="daww"]Tak tady je zapojení USB nabíječky do auta. Při měření ale ukazuje 5,3V. Nemohlo by být těch 5V málo ?[/QUOTE]
Diky za foto. Nevim proc, ale kdyz to takto zapojim tak to nenabiji. Myslel jsem ze se treba musi poslat nejaky impuls po datovem paru nebo neco takoveho. Nemyslim ze by 5,0 V bylo malo. Jedine co me jeste napada ze by mohl byt problem ve stineni, ktere mi "visi ve vzduchu" a nebo v DATA- ktere taky neni spojeno se signalovou zemi.

R.
Ganja_ce4you (324)|31.10.2005 11:23
jinak do zapalovace stoji prechodka na usb 220,-kc .. k tomu za par petek USB kabely nebo se vsem nejaky valej a je to vyreseno ..
Šeba_oldd (1184)|31.10.2005 11:34
Dle mych zkusenosti je dobijeni v aute primo zavisle na verzi rom kterou mate nahranou v mdac napr ,1,11 dobiji v aute pres USB - ta co jsem mel po nakupu uz nevim co to bylo za cislo tak mdac nedobijelo.
Miloš Strouhal (3997)|31.10.2005 11:34
Ja mam ty prechodky dve, a nabijeji akorat tak kdyz se jim obcas zachce.. A to jak v pripade Compacta, tak i ted Universala. Zlata originalni nabijecka ke Compactovi, o niz jsem psal na predchozi strane.. Ta funguje jedna radost. :yes:
RaDon_ce4you (24)|5.11.2005 19:03
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ja mam ty prechodky dve, a nabijeji akorat tak kdyz se jim obcas zachce.. A to jak v pripade Compacta, tak i ted Universala. Zlata originalni nabijecka ke Compactovi, o niz jsem psal na predchozi strane.. Ta funguje jedna radost. :yes:[/QUOTE]
Musím vám dát za pravdu. Nabíječka do auta koupená u T-mobile za 208,- Kč funguje jak má. Akorát mi vadí ten klacek co mi "čumí" z palubky. V nejbližší době jí podrobím rozborce a pokusím se zjistit čím se liší od mého stabilizátoru.

R.