Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Funkční ICQ klient na WM5

Miloš Strouhal (3997)|26.10.2005 13:00
Víte někdo o něčem podobném? ICQ pro PPC mi vůbec nefunguje, Agile pravidelně po pár minutách vytuhne, pomáhá jen soft reset, IM+ nefunguje, program naběhne ale nepřihlásí se, IMOV nefunguje. Existuje ještě jiná ale 100% funkční varianta? Díky
aximman (9)|26.10.2005 13:54
No mě Agile jede v pohodě a ICQ jsem taky zkoušel a taky OK.
Miloš Strouhal (3997)|26.10.2005 15:35
Agile mi jak jsem již psal způsobuje vytuhnutí celého zařízení. Zkoušel jsem již víc verzí ROM ve svém zařízení, několikrát jsem již prováděl i hard reset a novou instalaci, ovšem bez výsledku. Jakou přesně používáš verzi Agilu?

Pokud jde o ICQ, spustím program, a program se tváří jako že pojede, ovšem celá spodní lišta programu je zakryta lištou systémovou, a ICQ nelze bez spodní lišty v níž se zobrazuje spousta důležitých věcí a ze které se i program nastavuje používat!!! Jakto že tobě se ta lišta zobrazuje?..
aximman (9)|26.10.2005 19:28
Agile v.AM-PPC2003-19 - tak to mě maká
Kato_ce4you (970)|27.10.2005 11:28
Mam tu samou verzi Agile Messengeru, jako aximman a presne ta sama zkusenost - naprosto bezproblemu :cool: Teda jde o to, co povazujes za "par minut" - ja nikdy nebyl online vic jak hodku, rekord mam asi 50 minut, ale zadny problem jsem nezaznamenal. Jak jiz bylo receno - mam v. AM-PPC2003-19 (a teda "neoficialni WM5 pro MDA II")
Miloš Strouhal (3997)|27.10.2005 11:37
No fajn, ale me to mrzne.. A nejsem sam, stezovalo si na to vice lidi v mem okoli co Universala maji.. Tak hledam plne funkcni alternativu. A stale nenachazim.. :? Vsera jsem opetovne testoval VeriChat a Imov Messenger. Verichat funguje, ale blbne, nezobrazuje dialogy a volby jez si clovek nastavi, a Imov se vubec na Icq neprihlasi, jen na Jabber.. Jinak, ja delku pripojeni nemerim, mam unlimited takze na cestach jsem online klidne 12 hodin v kuse, to same pres noc, ale o onomu mrznuti dochazi hlavne pri psani icq zprav, a jejich prijimani, pokud jich jde vice za sebou v kratky okamzik.. A vytuhne to klidne 5 minut po pripojeni..
pavelbures (73)|28.10.2005 09:51
Dobrý den,
když Vám v Imovu funguje jabber, co využívat jabber bránu do ICQ? Na Palmu provozuju ICQ v Chatopusu, což je taky jabber klient. V PDA sice nejspíš nebudete moci přímo spravovat kontakty, tohle se musí udělat na stolním PC.
tazz1 (680)|4.2.2006 00:00
No me na Agile vadi hlavne to, ze kdyz vysunu klavesnici a preklopi se displej, tak se mi zobrazi jen pulka textu a nekdy tak vlastne ani nevim co pisu :((
JanAltman (162)|5.2.2006 14:25
Uz tedy nekdo vyresil, jakej je nejlepsi ICQ klient na WM5, resp. na Vario?
JanAltman (162)|5.2.2006 14:26
[QUOTE="JanAltman"]Uz tedy nekdo vyresil, jakej je nejlepsi ICQ klient na WM5, resp. na Vario?[/QUOTE]

Jo a spravovat ICQ kontakty tedy chci (cili asi ne Jabber?) - kdyz nekde jsem a s nekym se setkam a on mi rekne svoje ICQ#, tak ho tam proste chci hned zadat a overit si, ze jsem si ho opsal dobre.
Kato_ce4you (970)|5.2.2006 14:33
Nevim, co je nejlepsi, ale vicemene mas moznosti Pocket ICQ (stara beta primo od ICQ.com), Agile Messenger, IM+, Imov a mChat... nemam tuseni, co beha/nebeha pod WM5 (pouzival jsem Agile). Tak to zkus a uvidis. Nejvice byva v posledni dobe doporucovan mChat - mimojine asi i proto, ze proste funguje a je free :cool:
Standa_ce4you (380)|5.2.2006 15:05
[QUOTE="JanAltman"]Uz tedy nekdo vyresil, jakej je nejlepsi ICQ klient na WM5, resp. na Vario?[/QUOTE]
Zkus Prelude ICQ, někde se to tu řešilo a mělo by být i na WM5, je free, a umí hledat usery...
tazz1 (680)|5.2.2006 15:10
kde ho prosim stahnu?
Losos_ce4you (1147)|5.2.2006 16:03
Mam obavu ze Prelude je POUZE pro smartphone
tazz1 (680)|5.2.2006 16:06
No tak to jsme tam co jsme byli :evil:
Standa_ce4you (380)|5.2.2006 16:25
Já mám Prelude na Variu a zatím žádný problém...

EDIT: Tazz1: Podívej se tady po fóru, adresu si už nepamatuju.
Kato_ce4you (970)|5.2.2006 17:51
No tak Prelude ICQ snad neni problem sehnat - aneb Google ap. :? Nehlede na to, ze je tady ve freeware sekci (i kdyz starsi verze). Tak oficialni stranky Prelude ICQ jsou zde.
Nicmene je to opravdu (aspon dle popisu) opravdu jen pro smartphone - nicmene jelikoz na Variu jsou WM5, tak to bude frcet - tedka jde o to, jak moc dobre je ten program naprogramovanej - jestli opravdu dobre, tak by snad mohl fungovat i dotykovej displej (i kdyz tezce pochybuju, ale tak to by zase rekl Standa ;))
Co ten mChat 2.0? ten to nahodou neumi?
Standa_ce4you (380)|5.2.2006 18:54
Stylus nefunguje jen pri přesovaní mezi kontakty, jinak jede všude (díky tomu, že se vlastně všechno ostatní ovládá přes softkeys). Já osobně jsem spíš rád, že ho můžu ovládat tlačítkama. Funguje i portrait - landscape, jen mu nedělá dobře, když otočíte displej v okně, kde si dopisujete. Je lepší přepnout na seznam kontaktů, otočit displej a pak zase zvolit kontakt. Historii si pamatuje i po vypnutí.

EDIT: ...a líbí se mi víc než ofic. ICQ :).
tazz1 (680)|5.2.2006 19:00
Tak ten Prelude je uplne naprd. Je pomalej a spatne reaguje. Kdyz si vyvolam soft klavesnici, tak nevidim radek na ktery pisu. Takze k pouziti jen s velkou klavesnici. Celkove tedy nic moc. Zatim tedy zustavam veren Agilu i pres handicap s displejem. Porad doufam,ze bude verze specialne pro WM 5
Standa_ce4you (380)|5.2.2006 19:38
Se zakrýváním řádku sw klávesnicí je to fakt, nepoužívám ji, takže jsem to nevěděl, sorry... Ještě jeden problém - když píšete zprávu a kliknete na enter pro přesun na další řádek, nestane se nic a vy píšete pod displejem.
Jinak s rychlostí a špatnou reakcí problém nemám :?:.
Kato_ce4you (970)|5.2.2006 19:42
4Tazz1: Nechces konecne vyzkouset ten mChat? Schvalne jsem si ho ted kvuli tobe nainstaloval a vsechno co pozadujes umi :cool: (tj. pridavani uzivatelu, praci se skupinami, historii atd.)

4XP:Jeste jednou diky za tip (kdysi). Tenkrat mi sice nefungoval, ale tahle nova verze uz fakt frci uplne v pohode a naprosto mi vyhovuje :cool:
vario (441)|5.2.2006 19:42
nezkoušeli jste třeba imov messenger, nová verze podporuje wmO5
Kája_oldd (759)|5.2.2006 19:58
Také se přidám. Ve VGA a WM5 mi chodí bezchybně jedna z posledních verzí mChatu. Program doporučuji. Trošku mi připomněl mojí miriam možností rozšíření díky pluginům.

Co mě potěšilo? Diakritika šla (po stáhnutí češtiny a českých pluginů, tady na foru, od přispěvatele gloglomana, za což mu děkuju;-)), smajlíci šli, nepadalo, historie se ukládala...vše co mělo prostě šlo;-) A rozšiřitelnost pluginy? Sice jsem nenašel žádný, krom těch už obsáhlých standartně, nicméně pro mě velké plus. Je free a podle mě na ICQ nejlepší volba:yes:
tazz1 (680)|5.2.2006 20:16
Na N6630 bylo Agile daleko lepsi. Nevim proc verze pro Pocket PC je tak osekana, kdyz naopak tato platforma nabizi daleko vice moznosti a vyuziti jak Symbian
velitel (58)|5.2.2006 21:22
Tak se pridam. Naprosto bez problemu funguje na variu IM+ verze 4. To same vyzkouseno i na universalu (pro Miloše Strouhala). Podporuje vsechny icq klony a muzete byt na vsech naraz, pokud by to nekdo chtel :sarcastic:
RStein (2012)|5.2.2006 21:26
[QUOTE="vario"]nezkoušeli jste třeba imov messenger, nová verze podporuje wmO5[/QUOTE]
Vyzkousel jsem, na ICQ ani MSN jsem se nepripojil, tak jsem ho zase smazal. Zkousel jsem ruzne Jabber servery, ale nepovedlo se...
Losos_ce4you (1147)|5.2.2006 21:46
[QUOTE="RStein"][QUOTE="vario"]nezkoušeli jste třeba imov messenger, nová verze podporuje wmO5[/QUOTE]
Vyzkousel jsem, na ICQ ani MSN jsem se nepripojil, tak jsem ho zase smazal. Zkousel jsem ruzne Jabber servery, ale nepovedlo se... [/QUOTE]
Mam presne stejnou zkusenost :-)
Martin Pospíšil (266)|6.2.2006 23:02
Potřeboval bych poradit kam mám překopírovat soubor registrů jedná se mi o aplikaci IM+v 4.04
tazz1 (680)|7.2.2006 00:07
[QUOTE="Losos"][QUOTE="RStein"][QUOTE="vario"]nezkoušeli jste třeba imov messenger, nová verze podporuje wmO5[/QUOTE]
Vyzkousel jsem, na ICQ ani MSN jsem se nepripojil, tak jsem ho zase smazal. Zkousel jsem ruzne Jabber servery, ale nepovedlo se... [/QUOTE]
Mam presne stejnou zkusenost :-)
[/QUOTE]


ja rovnez, hned jsem to smazal
tazz1 (680)|7.2.2006 00:09
[QUOTE="Kato"]4Tazz1: Nechces konecne vyzkouset ten mChat? Schvalne jsem si ho ted kvuli tobe nainstaloval a vsechno co pozadujes umi :cool: (tj. pridavani uzivatelu, praci se skupinami, historii atd.)

4XP:Jeste jednou diky za tip (kdysi). Tenkrat mi sice nefungoval, ale tahle nova verze uz fakt frci uplne v pohode a naprosto mi vyhovuje :cool: [/QUOTE]

a jak je na tom s otocenym displejem pri vysunuti klavesnice?
Kato_ce4you (970)|7.2.2006 08:03
Nebude jednodussi, nez se 10x ptat na ruzne veci a cekat na odpoved to proste vyzkouset?
Btw. mne funguje v pohode jak v landscape, tak v portraitu (a libovolnem prepinani pri pouzivani mChatu (jeste aby ne)). Nicmene cosi jsem tady zahlidl, ze ne kazdemu fungoval posledni build - B14 a tak nekteri radsi doporucuji B13 (pricemz mne nastesti funguji oboji)
tazz1 (680)|7.2.2006 08:41
tak uz jen...kde ho stahnu?
Kato_ce4you (970)|7.2.2006 11:32
Za 1. bys mohl pouzit vyhledavani zde na ce4you... za 2. bys mohl pouzit vyhledavani na Google, za 3. je i tady v sekci freeware (i kdyz starsi build) a konecne za 4. uz jsem ti to sem psal ;)
No nic - usetrim ti "praci" - klikni sem http://mgslab.com/articles.php?lng=en&pg=16 :cool:
tazz1 (680)|7.2.2006 12:14
[QUOTE="Kato"]Za 1. bys mohl pouzit vyhledavani zde na ce4you... za 2. bys mohl pouzit vyhledavani na Google, za 3. je i tady v sekci freeware (i kdyz starsi build) a konecne za 4. uz jsem ti to sem psal ;)
No nic - usetrim ti "praci" - klikni sem http://mgslab.com/articles.php?lng=en&pg=16 :cool: [/QUOTE]


dik :oops:
yasmeene2 (794)|7.2.2006 12:34
[QUOTE="RStein"]
Vyzkousel jsem, na ICQ ani MSN jsem se nepripojil, tak jsem ho zase smazal. Zkousel jsem ruzne Jabber servery, ale nepovedlo se... [/QUOTE]

A urcite jsi zkousel servry, ktere podporuji icq a msn protokoly? Pouzival jsem ho driv na mda2 a tam to chodilo normalne, ted teda pouzivam mchat a spokojenost.
jarecek_ce4you (161)|13.2.2006 13:42
hmm :?

lamal jsem si hlavu s tim, proc mi agile tuhne i s celym wizardem a docetl jsem se, ze to neni jen muj problem. takze jsem zkousel jine klienty, ale zda se, ze neexistuje zadny, ktery by me plne uspokojil:

1) agile - k tomu mam vyhrad nejmene, pekny, vetsina veci se da obslouzit z keyboardu .. ale tuhne
2) mchat - ne tak pekny, pomalejsi (to ale nejsou veci, co by mi vadily) .. jenze hlavne (pokud nejsem uplne blbej) prakticky neovladatelnej bez stylusu, coz je pro me priorita cislo jedna
3) prelude icq - krasne obsluhovatelnej z klavesnice (taky je pro smartphony), ale uplne nesedi zejmena v landscape, holt neni pro wizarda
4) icq for ppc - snazim se ho uz hodinu stahnout, pocitam, ze me neuspokoji taky

tak nevim, agile by byl super, kdyby netuhnul, mchat by usel, kdyby se dal ovladat z klavesnice, prelude icq by byl fajn, kdyby pasoval na wizarda .. takze je to cely jakysi divny
tazz1 (680)|13.2.2006 14:19
mam uplne stejne pocity. Skoda.

budeme muset pockat, az nekdo konecne udela "icq" podle nasich predstav a hlavne na nasi cihlicku
ipf (2136)|13.2.2006 14:26
Jediný AgMess, který chodil bez chyby a netuhnul byl pod Symbian. Jenže tam už je placený (proč asi verze pro PPC ne???).
Verze pro PDA je nestabilní (akorát kolegovi Beecherovi chodil naprosto dokonale a nikdo neví proč?). O něco stabilnější byl, pokud jsem vypnul zobrazování stavu a zpráv na ploše (jenže právě tahle funkce na něm byla to IN, co ho odlišovalo od ostatních).
tazz1 (680)|13.2.2006 15:12
me spise daleko vice vytaci nevychytany landscape mod, kdy vidim akorat tak prd a ne to co pisu:mad:
hrtak_ce4you (314)|13.2.2006 16:44
Jen pripominam, ze 10.2 se menil format zasilani ICQ zprav.... nevim jako ostatni ICQ klienti, ale na mChat byl vydan tento fix
tazz1 (680)|13.2.2006 17:00
[QUOTE="hrtak"]Jen pripominam, ze 10.2 se menil format zasilani ICQ zprav.... nevim jako ostatni ICQ klienti, ale na mChat byl vydan tento fix[/QUOTE]

jak se menil format posilani zprav? Ja nic nepozoruju


zemiak_ce4you (28)|13.2.2006 17:04
mne napriklad prestali chodit prichodzie spravy. po update je vsetko ok.
Kato_ce4you (970)|13.2.2006 17:35
[QUOTE="Tazz1"]jak se menil format posilani zprav? Ja nic nepozoruju[/QUOTE]
Byla to popisovana chyba jiz zde na ce4you v tomto topicu ;)
Jednalo se o opravdu o to, ze uzivatel mohl psat a druhe strane to doslo - ovsem co napsala druha strana, tak to uzivateli s alternativnim ICQ klientem nedoslo. Tohle postihlo snad vsechny alternativni ICQ klienty (takze trebas i velmi rozsirenou Mirandu pro stolni PC). Nastesti SIMa mi to nepostihlo (a mozna i jine klienty, ale to uz je OT).
tazz1 (680)|13.2.2006 17:39
tak na Agile taky v pohode
Kato_ce4you (970)|13.2.2006 19:23
Kdybys cetl ten topic, co jsem napsal, tak tam bylo dokonce i vysvetleni, proc Agile Messenger funguje (teda aspon podle me).
beecher (9270)|14.2.2006 10:00
[QUOTE="ipf"]...akorát kolegovi Beecherovi chodil naprosto dokonale...[/QUOTE]No, ale dneska jiz pouzivam pouze IM+ a jsem jeste spokojenejsi... ;)
Mem__ce4you (485)|14.2.2006 10:45
Díky za tip na mChat 2.0, funguje výborně, ale trochu mě mrzí Contactlist - mám cca 170 položek, a i když si nechám zobrazit jen online, tak to je v průměru třeba 50, a nepřišel jsem na to, jak je zobrazit abecedně seřazené nebo vyhledávat - nevíte někdo, jestli se to nedá nastavit, případně pro to není plugin?
jarecek_ce4you (161)|14.2.2006 11:27
[QUOTE="beecher"]No, ale dneska jiz pouzivam pouze IM+ a jsem jeste spokojenejsi... ;)[/QUOTE]

ten jsem prave zkousel a taky o nicem. stejnej problem jako mchat. neda se ovladat klavesnici. jsem grafoman a na icq jsem schopnej vest bezne pet konverzaci rychlosti pet zprav za minutu u kazde ze sessions. i nekolik hodin. a pri tomhle objemu neustale jako debil mlatit stylusem do skla, abych si vyvolal toho nebo ono usera z contactu, je dost nepohodlny. zvlast kdyz je clovek treba v pohybu. v tomhle je proste nedostiznej agile, kterej ale tuhne. a skvely bude prelude icq, az bude cistokrevne pro wm5. jestli bude.
Kato_ce4you (970)|14.2.2006 13:09
[QUOTE="Mem_"]Díky za tip na mChat 2.0, funguje výborně, ale trochu mě mrzí Contactlist - mám cca 170 položek, a i když si nechám zobrazit jen online, tak to je v průměru třeba 50, a nepřišel jsem na to, jak je zobrazit abecedně seřazené nebo vyhledávat - nevíte někdo, jestli se to nedá nastavit, případně pro to není plugin? [/QUOTE]
Tak ja mam tedka aktualne v CL taky celkem dost lidi a online je 41 - trideni podle abecedy me taky stve (ze to neni dle abecedy), ale aspon umi vyhledavat dle prvniho pismena - takze staci kliknout na CL a zmacnkout pozadovane pismenko na klavesnici - bohuzel je to jen dle prvniho. Ale tak jakoze furt lepsi, nez dratem do oka ;)
tazz1 (680)|14.2.2006 13:10
[QUOTE="jarecek"][QUOTE="beecher"]No, ale dneska jiz pouzivam pouze IM+ a jsem jeste spokojenejsi... ;)[/QUOTE]

ten jsem prave zkousel a taky o nicem. stejnej problem jako mchat. neda se ovladat klavesnici. jsem grafoman a na icq jsem schopnej vest bezne pet konverzaci rychlosti pet zprav za minutu u kazde ze sessions. i nekolik hodin. a pri tomhle objemu neustale jako debil mlatit stylusem do skla, abych si vyvolal toho nebo ono usera z contactu, je dost nepohodlny. zvlast kdyz je clovek treba v pohybu. v tomhle je proste nedostiznej agile, kterej ale tuhne. a skvely bude prelude icq, az bude cistokrevne pro wm5. jestli bude.[/QUOTE]

presne tak, chce to neco ciste pro wm5