Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Be On Road na Invexu

Grachus_ce4you (81)|25.10.2005 21:47
Dneska jsem se vratil z invexu.... docela bida... nicmene me zaujali stanky Tranisu a prave Aponie. Dost me prekvapili novinkami ktere zde prezentovali. Nejvice mi doslova vyrazil dech prave software ktery byl poprve prezentovan zde - Be on road od Aponie. Vypadalo to hooodne hezky :)) melo to 2D i 3D, rekli mi na stanku ze to vyvijeli 4 mesice a ma to kompletne vektorove mapy Teleatlas jako Dynavix a bude to v prodeji uz v listopadu.... Pricemz smartmapy budou dale pokracovat, ale aby se vyrovnali s konkurenci tak presli i na "novy typ navigace".... nedalo mi to a badal jsem dal, preci jenom 4 mesice je kratka doba. Nakonec jsem zjistil nemilou vec - vse bylo v simulacnich rezimech :( a funkcni verze nikde... ani video... Nektere funkce a tlacitka ani nefungovali... jsem zvedav zda to stihnou do mesice vydat... a hlavne jak to bude stabilni. Uvidime...
Pavel Koza (4761)|26.10.2005 17:38
Tak panove (a pripadne damy),

rad neco rekl a pridal informace z prvni ruky:

1. To, co je videt na stanku Aponie, je demonstracni verze FUNKCNIHO navigacniho systemu. Neni to zadne slideshow. Naplanoval jsem si cestu z domova do prace a system me bezpecne odnavigoval. Mate na to me slovo;)
2. Ano, jsou tam jeste chyby, ale je to beta. Ano, nektere veci jeste nefunguji, ale je to beta. Ktera se neprodava! Pouze se ukazuje na nejvetsim veletrhu IT a spotrebni elektroniky v CR.
3. Jde o zcela novy software, se SmartMapami to nema vubec nic spolecneho. Ano, planuji se jiste zmeny, ale uzivatele a priznivci SmartMaps nemusi mit zadne obavy. Vse se dozvi behem par tydnu.
4. Aponia je 100% autor software, mapy dodava TeleAtlas.

Jeste se sem pokusim natlacit kratounky video, ktery jsem natocil pod stolem (kvuli svetlu:) na svoje MDA Comapct. Doufam, ze to staci...

Takze prosim, na tomto serveru neni zadna cenzura pokud jde o kritiku zalozenou na faktech, to snad nemusim dvakrat zduraznovat. Ale podobne (mozna az pomluvy) si prosim priste odpustte. Dekuji.

P.S. Je to cesta dolu z Barrandovskeho kopce (v Praze) az na most. Ona ta kvalita fotacku neni skvela, tak jen pro info;)
EDIT by MODERATOR
petr22_ce4you (454)|27.10.2005 10:41
Ja hlavne doufam ze to nebude stat 8000 za CR jako Dynavix, kdyz to bude mit stejne mapove podklady, jejich licence je udajne tak draha :-)

Pripadne pro stavajici majitele SM nejaky cross-upgrade
Pavel Koza (4761)|27.10.2005 11:02
No, s preview by to nemel byt problem, ale po nadsenem PREVIEW Dynavixe a naslednych ohlasech prvnich zakazniku a uzivatelu verzi 1.0 a 1.1 (ktere nebyly bez chybicky, dukazu je v diskuzich na ce4you spousta) si na urcite veci budu davat vetsi pozor...:) Ale mam to slibene, tak uvidime.
RodNoc (35)|27.10.2005 20:21
Já se na něj díval a připadalo mě to jako demo. Nedalo se to ani vyzkoušet jako třeba Poketkim na jejich stánku, kde jsem s tím pěkně vyhrál, ale nic moc.
Když jsem se jedné hostesky zeptal zda si to můžu objednat, tak mě řekla, že to ještě není hotové a že musím počkat až to bude. Což je podle mě pěkně potěmkinova vesnice a je uplně jasné tedy, že to co tam bylo bylo nějaky demo.Tak nevím. To co mě o tom říkali tak bylo zajímavý, ale neobjednám si něco co ještě neexistuje.
Schválně kdy výrobce dá k dispozici zkušební verzi trial.
Peta_ce4you (314)|29.10.2005 12:38
Vyzkouset se to dalo, chtelo se jen zeptat:-)

ad Ceny: byly tam vylepene i ceny ale nejak jsem je nevnimal ale myslim ze CR tam byla cca 4000 bez DPH.. , kdyz tak me opravte..

p.s. nevite nekdo jake tam byly drzaky na pda - ten co byl v tom DODGE ci co to bylo??
Eagle F1 (6)|29.10.2005 13:53
Pro Pavla Kozu: Co rozumite "system me odnavigoval spolehlive az domu"? Mel jste ho v Praze v aute? Nebo jste si zadal v Brne na stanku Aponie v simulacnim modu start a cil a program Vas vedl? Zkousel jste zadat i delsi trasu?
kjicha (15)|29.10.2005 14:33
Dobrý den,
po shlédnutí této diskuze jsem se rozhodl objasnit některé detaily nového produktu.

Pokusím se to vzít od začátku.

***
Be-on-road se rozhodně nerovná prezentaci v powerpointu nebo videu na PDA. Na Invexu se jednalo o prezentační verzi - tzn. ne finální verzi - tak jsme to i prezentovali každému, který se u nás zastavil a nebál se zeptat. Produkt bude ve finální verzi k dispozici do poloviny listopadu 2005. Každému, kdo měl zájem funknční aplikaci vidět, jsme ji ukazovali na PDA, stačilo pouze přijít a projevit zájem.

Na obrazovkách byla samozřejmě k vidění prezentace v powerpointu, ve které bylo video přímo z aplikace. Jinak by to ani nešlo. Na vystavených PDA běželo video, které bylo opět pořízeno přímo z aplikace. Simulační mód nám nevyhovoval, jelikož jsme chtěli, aby návštěvníci mohli vidět více režimů zobrazení.

Opět ale musím zdůraznit, že aplikace byla k dispozici k nahlédnutí.

***
Produkt SmartMaps bude samozřejmě pokračovat a nadále se pracuje na jeho vývoji.

***
Jenom pro informaci - ze zdrojových kódů SmartMaps nebyl použitý jedinný řádek kódu. Pokud jste viděl naší aplikaci na Invexu, tak uznáte, že to ani není možné - jedná se o zcela rozličný produkt.

***
Demo aplikace se v mém pojetí rovná videu. To samozřejmě bude. Nicméně jedinná reálná možnost, jak zjistit, jestli Vám aplikace vyhovuje, je si ji vyzkoušet. Z tohoto důvodu, kterého jsme si vědomi, bude k dispozici trial verze be-on-road Česká republika, která bude omezena pouze dobou použití - a to na čtnáct dní. Z důvodů licenčních podmínek Tele Atlasu bude tato trial verze zpoplatněna - předběžně je cena stanovena na 150,- Kč bez DPH. Pokud se rozhodnete po použití této verze produkt zakoupit, bude Vám tato částka odečtena z koncové ceny produktu. Uznáváme, že zpoplatněná trial verze není standardní, ale na druhou stranu je to pro zákazníka jedinná možnost, jak si program otestovat (u konkurenčních produktů tuto možnost nemáte).

***
be-on-road Evropa - 5850,- Kč bez DPH
be-on-road ČR - 3850,- bez DPH

Cross-upgrade k dispozici bude, cena ještě není stanovena - bude k vidění na www.beonroad.cz cca do čtrnácti dní.

***
Ne, není to technicky možné. Navíc by to bylo k ničemu.

***
Musíte vzít v úvahu, že již máme dlouhé zkušenosti s vývojem aplikací na platformě Windows Mobile. Tento fakt spolu s dobře udělaným plánem vývoje produktu a kvalitním týmem vývojářů nám umožňuje zkrátit čas vývoje. Zde vidíte, že zkušenosti jsou k nezaplacení.

***
Jednalo se o držáky CarComm - aktivní dřžák, který je učený přimo pro daný typ PDA. Džáky Carcomm budou k dispozici samozřejmě i v balíčku Naviasistent, který vytváříme společně se společností Profitec Group. Pro více informací můžete nahlédnout na www.profitec.cz, později na www.naviasistent.cz

***
Sice nejsem Pavel Koza, ale pokusím se odpovědět. Pan Koza zkoušel prezentační verzi, kterou jsme měli na stánku, ve které samozřejmě podpora GPS je k dispozici. Ale uznáte, že na výstavišti toho s GPS moc neuděláte. Nicméně simulační mód je stejně spolehlivý jako při jízdě v automobilu. Simuluje pozice z GPS a aplikace naviguje standardním způsobem. Jedinou věc, kterou nezkusíte je odbočení z trasy.


---
Snad se mi podařilo odpovědět na všechny otázky a vyvrátit některé "mýty".


RodNoc (35)|29.10.2005 18:50
Ptal jsem se vaší hostesky a bylo mě řečeno, že odzkoušet to není možné, že zatím jsou k dispozici jenom ony dema. Tak nevím. Já se ptal.
Peta_ce4you (314)|30.10.2005 17:45
[QUOTE="kjicha"]Snad se mi podařilo odpovědět na všechny otázky a vyvrátit některé "mýty".


[/QUOTE]

Myslel jsem trial, me vubec nevadi ze za nej zaplatim, uvital bych i evropu klidne za vyssi cenu...

pudou upg i na pocketkima 2.9??

bude mozne zobrazovat pri navigaci jaka obec je nasledujici a jak je do ni daleko?? bude mozne nastavit automaticke prepinani do nocniho rezimu??

p.s. nemate nejaky popis funkci - navod na program, abychom si udelali obrazek co to bude umet???
petr22_ce4you (454)|31.10.2005 08:37
Fiiha tak to je prijemna cena - stejna jako za nase navigacni mapy pro Audi.
Dynavix je s naprosto stejnymi mapami prakticky dvakrat drazsi nez jakakoliv konkurence.

Celkem bomba by byla pouziti turistickych map do Beonroad jako textury povrchu, jenze se obavam ze to by PDA uz neutahlo.

Mimochodem, nove BMW navigace umi 3D rezim- ve meste se projizdi mezi barakama, v krajne jsou kopecky.... to by bylo neco a vytrelo by to zrak konkurenci. Vrstevnice maji turisticke mapy uz v sobe.

qwero (104)|4.11.2005 11:34
nepostrehol som, ako to vyzerá s pokrytím SK???
Dúfam, že to nebude opäť "Ázia"
petr22_ce4you (454)|4.11.2005 15:15
TeleAtlas ma mapove podklady uz aspon 1 rok az nekam ke Kijevu... uvidime
qwero (104)|9.11.2005 00:23
je tu niekto, kto by dokazal dat info o pokryti uzemia za Břeclavou? Bude mat Aponia najnovsie mapy?
Peta_ce4you (314)|9.11.2005 17:16
maji novejsi mapy nez jsou v dynavixu, takze pokryti by melo byt dobre...
Baskervill_ce4you (18)|9.11.2005 18:17
Mne odpovedali toto:
Nemecko a Rakousko maji kompletni pokryti, tedy veskere obce, mesta do
urovne ulic s cisly domu. Co se tyce Slovenska, v soucasne verzi mame k
dispozici Bratislavu (do urovne ulic) a hlavni silnicni tahy. Dnes
dorazila od naseho dodavatele nova data, ta by mela obsahovat jeste
dalsich 5 mest do urovne ulic.
oltcit (1098)|10.11.2005 17:25
Tak zasa utreme hubu,pretoze bez pokrytia miest nema navigacia skoro vyznam,hmm.
Peta_ce4you (314)|10.11.2005 18:58
Pokud jde o slovensko tak to by melo byt lepe pokryto v pristim roce...
qwero (104)|10.11.2005 22:22
Peta, z čoho pramení ten optimizmus??? Vedel by si upresniť čo znamená:
- ...v pristim roce
- ...lepe pokryto...
Nevyšetrujem, ale zvažujem, či kúpiť teraz, alebo kedy, a či čakať na trial.
P800 (66)|11.11.2005 18:23
Dnes jsem měl možnost si be•on•road osahat.. v tuto chvíli jedu na legálním SmartMaps Navigator a PocketKiM (jen když potřebuji najít nějakou uličku v menším městě), jinak v TomTom Navigator 5. Jednoznačně nejlepší z mého pohledu je TomTom Navigator. Ještě snad připadal v úvahu Dynavix, ale tam kromě ceny bylo mnoho dalších ale.. teď netoužím po ničem jiném než po be•on•road, je ve stylu TomToma (be•on•road: 3D je pro mě velmi důležité, skvělá a přesná hlasovka, parádní ovládání prstem, k dispozici ihned celá Evropa s možností instalací jednotlivých zemí atd.), mapové podklady od TeleAtlasu nejaktuálnější a hlavně bude k dispozici trial verze za směšných 150,- Kč (na čem třeba Dynavix jednoznačně pohoří), ne nepodstatná je cena, která je velmi nízká vzhledem ke kvalitě (tady mne napadá, že tvůrci Dynavixu zdůvodňovali vysokou cenu jejich produktu vysokými licenčními poplatky za mapové podklady a hle, přijde Aponia s licencí od stejné firmy a cena je úplně jinde), navíc jako legálnímu uživateli SmartMaps Navigator mi poskytnou ještě 15% slevu..
jn_ce4you (5)|11.11.2005 20:55
Už se nechá koupit?
beecher (9270)|11.11.2005 21:15
Nenecha... :D
RodNoc (35)|14.11.2005 20:17
Ale no tak. Dnes jsem kontaktoval Aponii. Program stále není a asi jentak v listopadu nebude. Není dokonce ani demo, to vysvětluje proč třeba www.poi.cz to stále netestovalo. Takže bych řekl, že tady někdo pěkně kecá když tvrdí, že to zkoušel. Jinak zapomeňte na čísla popisné v ČR v B.O.R., jsou jenom v západní Evropě.
RodNoc (35)|15.11.2005 08:07
Můj dotaz:

Dobý den

Rád bych se zeptal, kdy bude tento navigační program v prodeji. V jakých variantách a cenách. Bude nějaké demo, či možnost zakoupit demo?

Děkuji

Jaroslav Rodnoc

**********************************************************
Jejich odpověď:

Dobrý den,

během následujících dvou týdnů se na trhu objeví náš nový software be-on-road. Zároveň se zahájením prodeje budou na adrese www.beonroad.cz dostupné veškeré informace, včetně možnosti objednání, dále pak ke stažení jeho demoverze (za cenu 150,- Kč).
Tento software je konstruován pro Pocket PC s operačním systémem Windows mobile 2003 a vyšším. K jeho používání je také, samozřejmě, potřeba připojený GPS přístroj.

V nabídce budou dvě verze:

be-on-road Europe: obsahuje 21 států Evropy, včetně ČR. Ve většině států navigace funguje až do úrovně popisných čísel domů (momentálně u států v západní Evropě, do konce roku plánujeme tuto podrobnost i ve zbytku Evropy). Předpokládaná cena je 5 850,- Kč bez DPH.

be-on-road ČR: navigační SW České republiky. Předpokládaná cena je 3 850,- Kč bez DPH.

Podpora uživatelů bude řešena pomocí help-desku, integrovaného v PC aplikaci be-on-road manager, případně telefonicky. Aplikace rovněž umožňuje sdílení vlastních uložených bodů s ostatními uživateli.

********************************************************

Jenom dodám: Před tím než vyšel oficiálně Dynavix, tak už ho podle diskuzí v CE4YOU aspoň dva měsíce před tím, kolovala mezi mnoha beta testery testovací verze. Není vám divné, že u B-O-R, to je jako s ježíškem? Nikdo ho ještě neviděl a přesto všichni věří, že existuje. Proto se ptám kolik beta testerů existuje?
Peta_ce4you (314)|15.11.2005 09:08
Tomu nerozumim.. teleatlas ma cisla i u CR viz dynavix
Kocir (836)|15.11.2005 09:40
Zalezi na verzi map, kterou kdo koupil a nebo ty cisla domu co tam ma DNVX jsou implementovana dodatecne z jineho zdroje a tudiz dalsi licencni naklady na vznik takove mapy.
Grachus_ce4you (81)|15.11.2005 10:37
BOR ma mapy od Teleatlasu o jeden release novejsi nez Dynavix a misto prujezdni mapy Evropy jako Dynavix koupili celou Evropu. Nicmene mi to neni jasny pokud je to pravda, proc by BOR nemel umet cisla popisna v CR. Myslim ze doplnovat si je tam z vlastnich zdroju je docela silene a u Dynavixu se dodavaji i s mapou - tedy soucast mapy.
Jo a jinak se pripojuji k Rodnocu... zajimalo by me kolik uz existuje betatesteru kdyz to ma vyjit v prosinci. U Dynavixu se odstranilo spousty chyb kdyz se to mesic testovalo pred vypustenim a to vcetne lidi z Ce4you. Jen aby jezisek mel co poradneho prinest :D
pepa_ce4you (105)|19.11.2005 18:31
Dle serveru aponie: Datum zahájení prodeje bylo stanoveno na 28.11.2005.

jiri.cech (151)|29.11.2005 18:55
Už JDE koupit !

http://www.beonroad.cz
Kdo z nás bude prvním pokusným králíkem ? :)
tortoise (546)|29.11.2005 19:30
[QUOTE="jiri.cech"]Už JDE koupit ![/QUOTE]
Myslíš tohle?
[QUOTE]29.11. Velice se omlouváme, ale z technických důvodů začne distribuce systému be-on-road v příštím týdnu. Děkujeme za pochopení.[/QUOTE]
fretak (265)|2.12.2005 14:32
Velmi me to zajima, be-on-road bych si koupil... ale bez predchoziho vyzkouseni to nevidim realne...