Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomoc pri obnove WM2003

mikulkajan (30)|22.10.2005 22:25
Zdravim vsechny ve foru a predem se omlouvam za tenhle thread. Mam pujcene MDA1 (premyslim o koupi). Jsem uz rok majitelem mpx200. U mpx200 (maji WM2003 for Smartphone) jsem flashoval pul hodiny po nakupu telefonu a zadny problem nebyl.
Pri cteni na netu jsem si zjistil ze existuji i WM2003SE pro MDA1 a protoze me nektere veci ma 2003 verze 4.1.12 vadily, tak jsem se rozhodl ze naflashuju SE. Bohuzel nemel jsem k dispozici navod k telefonu a navody na flashovani jsem si asi moc dobre neprostudoval.

Proste - WM2003SE jsem upgradoval a az uz byl progress bar na MDA na 99 procentech, tak to na PC hodilo error, ze mam kontaktovat vyrobce atd.... Zkratka ted zrejme nemam v MDA funkcni windows, protoze po spusteni se dostanu tak akorat na Wallby bootloader 5.15. (GSM OK). Nemam ted moc casu zjistovat jak naflashovat RAM z SD karty a nerad bych jeste neco podelal. Neni tu nejaky ochotny clovek z Brna, ktery by byl schopen vratit mi system do MDA, eventualne pomohl mi natlacit tam WM2003SE ??? Byl bych mu bezmezne zavazan. Jsem z Olomouce a v Brne studuju VUT elektro. Byvam na Purkynovych kolejich. Neni nejaky expert z vas tady na foru taky z Brnenskych koleji? Ozvete se mi kdyztak na mail mikulkajan@seznam.cz. DIKY!
JanHavlicek (635)|23.10.2005 18:52
já nevím, jak je to u MDAI, ale jestli se dostaneš do boot loaderu, tak by neměl být problém to flashnout znova ne ?
duffioso (537)|23.10.2005 20:18
je to primitivni....taky jsem tapal,ale tenhle webik mi moc pomohl!!!jde to dobre pres SD kartu!!!rikas,ze nemas na to cas,ale je to za par minutek!!!na xda.dev. si stahnes programek XDArit a prislusnou ROM!!pres ctecku a pomoci tohohle softiku tu romku hodis na kartu a vlozis do MDA!pak uz jen SR a ridit se instrukcema v Bootloaderu!!!
duffioso (537)|23.10.2005 20:20
jo jeste jsem zapomel,ze WM2003SE jdou jen pres .exe soubor,takze musis nejdriv stahnout a flashnout cisty 2003 a pak 2003SE.exe:yes:
mikulkajan (30)|23.10.2005 21:48
To by nebyl problem - teoreticky to chapu, ale prakticky je to problem... Ctecku v notebooku sice mam, ale XDA Tools ji nevidí. Fotak Kodak taky neni v XDA tools videt. Byl jse u kamarada, u ktereho jsem ROM do SD nahral pres fotak Samsung ale po flashovani to napsalo neco jako checksum not correct, takze asi bude problem ve spatne ROMce, nebo jsem zapomnel na karte adresar DCIM (vytvoril to tam pri formatu fotak) a proto byl spatny soucet. Kazdopadne to furt nejede :-(. Nemate nejakej trik, jak obalamutit PC, ktery ma PCMCIA ctecku, ale neni videt v XDATools? Mimochodem co znamena "COLD BOOT TO RESET" - anglicky umim, ale tuhle vetu nechapu... Znamena to udelat reset dirkou dole?
mikulkajan (30)|23.10.2005 23:07
Tak jsem si sehnal ctecku a na konci flashovani /pouzivam soubor .nb1/ mi to vzdycky zahlasi checksum is not correct :-(. Nevite nekdo co s tim???
mikulkajan (30)|23.10.2005 23:53
Tak uz jsem zkousel vic ROM 2002 i 2003, dokonce i vic SD karet, ale na konci mi to vzdycky zahlasi "checksum is not correct" a kdyz dam restart, tak je tam pak 10 minut bila obrazovaka a nic se nedeje .....:-(. Uz fakt nevim co mam delat. Neni nejaky zkuseny Brnak, co by pomohl???
mikulkajan (30)|24.10.2005 09:32
Tak jsem asi novym majitelem tezitka za 3000,-. Jestli byste nekdo mel chut zkusit mi naflashovat MDA, budu rad. Zkousel jsem uz nekolik ruznych rom obnovovat z SD, ale vzdycky nakonci CHECKSUM ERROR a po restartu treba 20 minut jen bila obrazovka. Vzdycky jsem pouzival nb1 soubor.....mohlo by pomoct, kdybych pouzil nbf ??? nevim jaky je v nich rozdil, ale v Romkitchen je u nbf napsano pro advanced users, tak jsem to jeste nezkousel.

Stanik_ce4you (77)|24.10.2005 14:27
Nechápu že s tím máš takové problémy. Vem jakoukoli ROM (třeba 2002 z FTP XDA-DEV), přes prográmek "OSImageTool" ji kopni na SD kartu, vlož do MDA, softreset, po nainstalování a propojení s PC přes ASync spusť EXE soubor s W2003SE - opět doporučuju čistý systém z XDA-DEV. Já to takhle dělal a vše bylo OK. Navíc je teď MDA naprosto stabilní a cca po 2 měsících mi ještě nezamrzlo :D
mikulkajan (30)|24.10.2005 14:39
Bohuzel mi nejde naflashovat ROM . Vzdycky na konci (download OK) zahlasi ze "checksum is not correct", po soft resetu pouze bila obrazovka. Nekde je nejaky problem, ale ROM uz jsem zkousel vice (2002 i 2003) a SD karty jsem taky zkousel 2.

Jedina kravovina, kterou jsem udelal je ze pred flashovanim nove verze ROM jsem neudelal HW reset (myslel jsem ze HW reset je vlevo dole, a toho v pravo dole jsem si nevsiml). Navod bohuzel nemam - je to bazarovka a takova jednoducha vec jako jak se dela hardreset se tady nikde neresila... Mozna mi tam zustalo neco viset v ROMce...nevim..zas tak do toho nevidim.

Kazdopadne Bootloader funguje a i vsechny veci co se daji otestovat v Bootloaderu taky... I nabijecka nabiji.... Dneska vecer to budu znova zkouset. Bohuzel nemam puvodni ROM, kterou jsem tam mel pred flashem, takze musim zkouset jak ****.
daww (687)|24.10.2005 15:01
Neměls tam ROMku T mobile ? Ta prý dělala tyhle neplechy. Ale pomoc prý je i na tohle. Musíš tam nahrát nějakou nižší verzi ROM 2002 přes SD. Pak už by mělo jít MDA flashovat normálně. Podívej se tady
mikulkajan (30)|24.10.2005 17:15
Tak jsem nahral verzi 3.17.03 a ted se modlim. Nevim jak dlouho to ma najizdet, ale uz 5 minut mam vyply display... (akorat pod tlacitkama cerveny a zeleny sluchatko mam podsviceni). Uz nevim kde by mohla byt zrada, ale i u teto stare romky to zase zahlasilo "checksum is not correct" :(( :(( :((
mikulkajan (30)|24.10.2005 17:34
tak proste nekde musi byt zrada a opravdu nechaaaaaaaaaaaaapu kde. Proc mi to furt hlasi "checksum is not correct" ??? Vam vsem to hlasilo checksum ok ? A jak dlouho trva prvni bootovani s novyma WIN ? Predtim jsem tam mel verzi 4.01.12 ze serepetickama od T-mobile (vcetne uvodni obrazovky). Uz zacinam byt bezradnej :-(.
JanHavlicek (635)|24.10.2005 17:45
opravdu nevím, jak je to u MDAI, ale neexistuje taky něco jako xda2nbf tool, kde by se updatovalo checksum po změně operátora nebo tak ?
mikulkajan (30)|24.10.2005 17:45
Kdyz dam kartu do telefonu a zkusim SD Card Test, tak mi to zahlasi ERROR. Muze tohle nekdo vyzkouset? Jinak hlasi mi to na vsech kartach - 16MB, 256B i 1GB...vsechny normalne funguji....
mikulkajan (30)|24.10.2005 17:49
[QUOTE="JanHavlicek"]opravdu nevím, jak je to u MDAI, ale neexistuje taky něco jako xda2nbf tool, kde by se updatovalo checksum po změně operátora nebo tak ?[/QUOTE]

Na co je nbf formát souboru? Nechapu, ze kdyz to stahne a naslashuje v poradku proc pak nahlasi checksum not correct a navic proc by to melo mit nejaky vliv na vylednou ROM, kdyz uz je tam nahrata..., to ze nesedi kontrolni soucet, to prece uz neovlivni to ze jsem to v poradku nahral...
mikulkajan (30)|24.10.2005 17:52
existuje nejakej servis v Brne, kde by mi to dali za mirny poplatek dokupy??? (popripade nahrali WM2003SE?)
JanHavlicek (635)|24.10.2005 18:04
*.nbf je formát pro soubory ROMek, ExtROMek a Radií pro MDAII a novější
mikulkajan (30)|24.10.2005 18:15
[QUOTE="JanHavlicek"]*.nbf je formát pro soubory ROMek, ExtROMek a Radií pro MDAII a novější[/QUOTE]
A udelam nejakou chybu kdyz si ukuchtim nbf a zkusim flashnout (misto nb1) ?