Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PHONE HP hw6515

wehrwolf (11)|22.10.2005 15:27
Zdravím , koupil jsem s kolegou hp hw6515 a máme oba problém při telefonování , stává se několikrát za den , že při vytočení čísla úplně vypadne signál a musí se znova vytáčet. Tohle se stane několikrát za den na míístech s velmi silným signálem , je zvláštní , že to dělají oba telefony na různých místech a že se to nestává u příchozích hovorů. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Já má EN verzi kolega CZ s Interwritwm , takže sunnysoftem to nebude :-).
šimi_ce4you_oldd (20)|23.10.2005 23:58
Já ho mám taky a nevím jestli mám stejný problém jako vy, ale mně se občas stane, že telefon sam ukončí hovor, jako by druhá strana neměla příjem, při dalším hovoru už je všechno v pořádku, je to fakt divný.
Pavel Fejtek (27)|24.10.2005 10:32
hw6515 mam asi mesic a stalo se mi to asi dvakrat,hned po vytoceni - ale nedaval jsem tomu zadny vyznam, jinak ja volam prevazne s bt sluchatkem a tam se to chovalo vzdycky dobre. (w2003, 4.21.1088 build 15110.2.6.2, verzi telefonu jsem neobjevil)
šimi_ce4you_oldd (20)|27.10.2005 21:33
Docela zajímavá věc, už se mi několikrát stalo, že když mám PDA na nabíječce a telefonuji, tak probíjí, normálně jsem od něj dostal el. rány. Máte někdo podobné zkušenosti? Taky mě hodně štve, že na něj nejde většina programů...:( :( :(
Bl@ck (3)|27.10.2005 23:45


Zkus si nainstalovat nejakej menic rozliseni plochy. Je k sehnani par programku, ktere nauci program pro vetsi displeje "rolovat"...

Probijeni je zajimavej problem, ale mne se to myslim nestava. Mrni nebo mrzaci?!

Je to stejne nejlepsi zarizeni, co jsem kdy mel i videl :yes:
Pavel Fejtek (27)|28.10.2005 10:33
[QUOTE="Bl@ck"]Docela zajímavá věc, už se mi několikrát stalo, že když mám PDA na nabíječce a telefonuji, tak probíjí, normálně jsem od něj dostal el. rány.
[/QUOTE]

jj - popis charakter te "rany" nemas na sobe neco umelyho nebo na zemi hodne chlupatej koberec? takze koupis do ucha vyboj staticke elektriny... jinak aby nejak probijel sitovy adpter mi prijde nemozne to by driv PDA vysilal kourove signaly:)
šimi_ce4you_oldd (20)|28.10.2005 12:08
To probíjení nebylo do ucha, ale do ruky, možná jsem ji měl trochu spocenou, třeba to mohlo být tím... Nemám v těch programech velký přehled, mohl bych poprosit o nějaké názvy? Díky.
PetrN_ce4you (13)|31.10.2005 22:26
při vytočení čísla úplně vypadne signál a musí se znova vytáčet.
Mám stejný problém, dokonce se mi to stávalo i několikrát za sebou. Na help line HP mi zdělili, že to bude slabou anténou v 6515 potažmo signálem, to mě nepřesvědčilo. Ale co s tím?! Točilo mě to tak, že jsem se vrátil k pomaloučké N9500.:mad:
belkov (140)|1.11.2005 09:50
Dělá to asi často všem,doporučuji nahrát nový FW a je po probémech
belkov (140)|1.11.2005 09:52
Jo a ještě by mě zajímalo jak se jmenují ty prográmky na změnu velikosti plochy?
Pavel Fejtek (27)|1.11.2005 10:47
[QUOTE="belkov"]Dělá to asi často všem,doporučuji nahrát nový FW a je po probémech[/QUOTE]
a kde ho prosim najdu, zrovna vcera jsem koukal a HP nic na radu 6500 nema (zlobi me i dalsi veci, hw reset to sice spravi, ale to neeeni moc pohodlne:(( )
MaPo_ce4you (174)|1.11.2005 22:10

Na finalnich jednotkach hw6515 je jediny dostupny FW a to verze 1.04 (Initial Release) a ta na nich je z vyroby. Dalsi verze FW se momentalne testuje.

MaPo
E-boss (25)|5.11.2005 21:12
Vypadávání hovoru mohu potvrdit i na místech se 100% signálem. Nejen, že nestačí restart, ale dokonce ani přepnutí na jiné číslo. Telefon se jeví jako hluchý, ale na druhé straně zvoní a často je zvednut. Pokud tedy i hluchý telefon jakýmkoliv způsobem nepoložíte, peníze nabíhají. Domnívám se, že s takovou informací přijít na HP nebo k operátorovi, budu slušně vyhozen a odeslán k tomu druhému.
jgarant_ce4you (0)|13.11.2005 14:28
[QUOTE="belkov"]Jo a ještě by mě zajímalo jak se jmenují ty prográmky na změnu velikosti plochy?[/QUOTE]

hmm taky by me to zajimalo, zatim jsem nalezl jen programky, ktere meni rozliseni na SVGA a vyssi ...
Pavel Fejtek (27)|14.11.2005 12:07
ad vypadavani hovoru: tak jsem si myslel, ze "me se to stat nemuze" a prask, vcera 5x za sebou:(( tak jsem se stavil nejdirv u Oskara, a tam mi rekli, ze je cca pul roku novy typ simky - vyznacuje se tim, ze ma na kraji takove mesickovite segmenty a ze mi to vymeni. Ovsem je to pokus - uz nikdo nevedel v cem presene to je nove. Pisu to sem ted pro inspiraci, ja budu mit prilezitost k vymene az tak koncem tydne. U me se totiz jeste projevuje to, ze cas od casu vypadne gprs a pokus/omyl jsem zjistil, ze kdyz prstem pokverlam simkou, tak se deji ruzne veci - od toho, ze simka nenalezena po stav, ze funguje vsechno. Zkousel jsem to cistit izopropylem ale bez znatelneho uspechu.Mozna ze je "jen" spatny pritlak na kontakty, konstrukcni reseni toho chlivecku na simku je prinejmensim dost "zvlastni"...
hynek0_0 (14)|20.11.2005 23:41
Zhruba týden vlastním hw 6510 a vypadávání odchozího hovoru je bohužel u tohoto zařízení věc zcela běžná..................
Kulhac (6)|23.11.2005 20:48
[QUOTE="hynek0_0"]Zhruba týden vlastním hw 6510 a vypadávání odchozího hovoru je bohužel u tohoto zařízení věc zcela běžná..................[/QUOTE]


Ahoj, taky me dost padaji hovory, vubec netusim, cim to muze byt, musim zadat znova PIN a dost me to stve pokud nekomu volam a nekolikrat to spadne (vypadam jako debil),ale nekomu to nedela, myslim ze FW to nebude... DIk za reakce:sarcastic:
wehrwolf (11)|26.11.2005 13:29
Zdarvím , tak si myslím , že co se týče problému s vypadáváním telefonu-tak je vyřešen , jak tady již někdo napsal přede mnou -SIM karta si v telefonu dělá co chce pokud ji vypodložíte kouskem papíru ...od té doby cca.14 dní nemám s vypadáváním problém . Pkude je to ono asi to prodám jako patent HP :-) :-):D
pylorus (42)|27.11.2005 17:37
Ahoj vespolek, mam lamsky dotaz k hw6515.

Nainstaloval jsem si PocketClock a nechal hodiny spoustet po 1 minute necinnsoti. Po dvou az trech minutach se vsak jeste spusti DEBILNI HP sporic v podobe nahodneho prehravani obrazku a u PocketClock se nahore zobrazi horni lista se symbolem zavrit, coz me irituje.

Otazka tedy zni, jak a kde nastavit / vypnout sporic obrazovky. Sorry, ale jsem lama, tak budu rad, pokud mi poradite. Diky
Zbyšek Záliš (203)|27.11.2005 19:00
Pokud se jedná o spořič DockWare (zobrazuje se kalendář s hodinami a mění se obrázky - mám ho na hx4700, takže nevím jestli to samé je na hw6500) tak stačí na něm podržet stylus, když je zaplý, a odškrtnout Start Automatically.
pylorus (42)|27.11.2005 22:07
Diky Zbysku za info, ale byla to predinstalovana aplikace od HP (prohlizec obrazku). Vyhodil jsem ji nejprve z registru - prestala se spoustet a pote i z disku a nahradil ji skvelym spb imageer.

Ted resim jiny problem - jak zpristupnit smsky ulozene na simkarte - zatim jsem nenasel zadny soft, ktery by to umel.
Kulhac (6)|28.11.2005 18:02
Ahoj, mam 14 dni HP 6515, taky jsem mel problemy s vypadky hovoru, i nekolikrat denne, ale provedl jsem Hard Reset a jiz jsem nenahraval cestinu od Sunnyho 9.0 (dostal jsem ji k tomu) a od te doby jsou problemy pric a zda se, ze se telefon zrychlil. Cestina me zatim nechybi, akorat neumim psat hacky, ale to zatim nebyl probem . Prosim o radu, mate nekdo zkusenost s pouzitim 6515 jako dial up modemu? Zkousel jsem SW presny postup dle HP webu, dokonce na dvou NB (Asus a Acer XP Pro pres kolebku, ale ani jednou se mi to nepovedlo...), mate nekdo stejny problem??? A co takhle spojeni pres BT anebo infra, asi by me nebavilo ssebou tahat kolebku. Predem diky za opoved, jsem z toho dost spatny.:no:
sethxp (7)|28.11.2005 21:39
pouzivani pres BT jako modem naprosto bez problemu, i active sync pres BT take bez problemu, sam pouzivam s bluetooth adapterem od MSI + notebook

a jeste v kombinaci se stereo BT sluchatky samsung SBH-100 ma poslouchani mp3 i vyrizovani hovoru uplna basen+2 baterie samozrejme v kapse, a o to mene kabelu.

a doporucuji jeste likvidaci zbyecnych programu v ext rom jako byl How I do, Tomtom 3 a ostatni, usetri se hodne mista.


s pozdravy
Sethxp.com
šimi_ce4you_oldd (20)|29.11.2005 22:33
Tak už mě to vypadávání hovoru tak se.e, že zítra pošlu svoji 6515 na reklamaci, jsem zvědav, jak si s tím technici poradí. Myslím si, že peníze, které jsem za toto zařízení dal jsou nemalé a tak bych za ně chtěl funkční zařízení, které nebudu muset každou chvíli resetovat a modlit se, zda se mi někdo dovolá, nebo ne. Dám vědět, jak jsem dopadl.
E-boss (25)|3.12.2005 00:36
[QUOTE="sethxp"]pouzivani pres BT jako modem naprosto bez problemu, i active sync pres BT take bez problemu, sam pouzivam s bluetooth adapterem od MSI + notebook
Sethxp.com[/QUOTE]

Mohl bych te poprosit o podrobnosti pri nastaveni webu via Active Sync. Pres BT me nestaci elektrarna, mam svinovaci kablik, ktery z notebooku vyzivuje 6515 soucasne s Active Sync jen nejak nemohu trefit spravne hodnoty :-(

Poradis mi? Dik
šimi_ce4you_oldd (20)|23.12.2005 22:50
Zdravím vechny, tak mi mřišlo vyjádření od HP, že toto není důvod k reklamaci. Když jsem tam hned volal a vyjádřil svůj nesouhlas, tak mi poslali nový FW s tím, že když si ho přehraji,tak to pomůže, jsem zvědavý, ještě jsem neměl čas,ale snad to přes vánoce udělám a budu doufat, že to bude v pořádku. Musím říci, že to od HP není pěkné jednání, tohle jsem opravdu nečekal. Při dalším nákupu nového přístroje budu hodně přemýšlet, jestli zůstanu věrný značce HP, myslím, že asi ne.
E-boss (25)|23.12.2005 23:10
Já si tedy moc iluze o nějakém slušném jednání iluze nedelám. Pokud ovšem nepřijdu osobně, správně vyzbrojen znalostmi o svých právech a možnostech totální likvidace toho dotyčného, který mi bude odporovat. Reklamovat Ipaq? To ani není možné! Vzpomínám si, že u 3870 jsem spočítal 38 závad, ale nenašel se nikdo, koho bych za to popravil, tak jsem to raději prodal pod cenou. Bohužel tato značka je zatím ta největší jistota mezi novinkami, které se objevují :-(
diablo_ll (52)|24.12.2005 16:33
Vyjádřím se k tomu spořiči obrazovky. Dá se vypnout..postup je následující:
Spustit program HP Image Zone(v češtine HP obrázky), naject do složky kde sou ty obrazky, kliknout na možnost nástroje a tam úplne nahoře je Screen Saver. Pak už stačí jen odškrtnout "Ukázat spořič obrazovky" a dát OK :)
Stasiu (3)|25.12.2005 13:49
Mate nekdo zkusenosti s volanim prez SKYPE a EDGE pripadne GPRS ? Nova verze SKYPU pro PPC by mela fungovat uz od 312 MHZ. Uvazoval jsem o koupi noveho varia od Tmobile ale ten ma jen 200 MHZ a s volanim prez SKPYPE jsou pry problemy. Taky by me zajimalo jetsli se da na 6515 pripojit externi antena a jak funguje hlasite hands free. Diky za vase zkusenosti
diablo_ll (52)|25.12.2005 14:00
Newim jak tady, ale na h6340 sem skype rozchodil POUZE prez wi-fi. Muzu to dneska zkusit ale mam pocit ze to bude stejne a ze to prez GPRS/EDGE nepude.
Externi antena by se tam mela dat pripojit, ma to na ni vzadu konektor. A k tomu hlasitemu Hands Free.. U mě je dost potichu i kdyz nastavim hlasitost na max....v tiche mistnosti je rozhovor v pohode, ale treba v praci se s tim neda vubec volat...
Kiko_ce4you (8)|25.12.2005 16:04
No mne na HP 2210 v kombinacii s T630 siel skype cez GPRS, jediny problem bol v tom ze GPRS ma prilis pomali upload a tak som ja pocul druhu stranu velmi dobre ale na druhej strane ma poculi len sekano a nezrozumitelne, ale fungovalo to.
georgeII (1)|6.1.2006 10:49
Mate nekdo zkusenosti s timto :
1/ jak pri nastartovani (resetu) hw6515 automaticky spustit gprs spojeni ?
2/ kdyz pri spustenem GPRS prijmu hovor ,ktery pak ukoncim tlacitkem, ukonci se mi i GPRS spojeni, coz nechci.

PS: cetl jsem zde diskuzi neco ohledne upgradu firmware. Mate-li nekdo zajem upgradovat firmware tusim na ver. 1.12, tak na strankach http://mobilitytoday.com/ v Dave's IPAQ Forums je navod i firmware. Jak jsem to ale cetl, tak to neni uplne easy. Jeden prispevatel tady psal , ze dostal od HP novy firmware . Zajimalo by me, jaky je jejich postup upgradu.
šimi_ce4you_oldd (20)|8.1.2006 22:27
Tal jsem konečně přístroj rozchodil, dohrál jsem tam soft dodaný servisem HP a co se nestalo, dnes mi asi 4x vypadl hovor. Zkusím ho ještě chvíli, ale jak to tak vypadá, tak přístroj zašlu zpět na reklamaci.Jsem zvědavý jak dopadnu a už se pomalu začnu shánět po nějakém soudním znalci na mobilní zařízení, protože jestli mi reklamaci neuznají tak to jen tak nenechám, fakt mě to pěkně se.e.
sethxp (7)|9.1.2006 09:04
@simi mohl bych poprosit o zaslani firmwaru od HP na sethxp@gmail.com ? hp 6515 co mam ma take nejake mouchy a zkusil bych jestli jim to nepomuze.

Diky
Seth
Pimoss (53)|9.1.2006 15:45
Prosím sethxp, zda by mi neřekl více o oněch stereo BT sluchátkách samsung SBH-100 (parametry,cena,kde je koupil,kompaktibilita) a také na jakém zařízení je s jakým sw je provozuje....Díky Pavel
šimi_ce4you_oldd (20)|9.1.2006 17:36
Tak je to jasné, dneska jsem se asi 6x za sebou nemohl dovolat a ani se mi nikdo nemohl dovolat, jdu řešit reklamaci. Jsem pěkně nasr.nej, protože jsem jinak s přístrojem velice spokojený, jen kdyby fungoval, tak jak má. :mad: :mad: :mad: Firmware pošlu, žádný problém.;)
Alimarek (3)|11.1.2006 10:14
rad by som sa opytal vsetkych komu vypadavaju tie hovory, aky typ hw6515 mate (a,b,c,d,e,f,g alebo h)?
PetrN_ce4you (13)|12.1.2006 19:35
Zdravím, nevíte někdo o prohlížeči s kterým je možné prohlížet zabezpečené stránky e-bank (ČSOB). Děkuji
jmrenka (18)|15.1.2006 13:41
Dovolim si prijit asi s ponekud hloupim dotazem, presto... Jsem cerstvim uzivatelem 6515 a zrejme neni muj intelekt dostatecne vysoky pro uspesne nainstalovani 3mesicni verze Dynavixu mobile 2005, ackoli jsem nainstaloval vsechny komponenty, pri pokudu o spusteni aplikace v PDA se dozvim No themes found, ERORR: No themes for your display resolution were found, pricemz jsem si jist, ze v moznostech instalace jsem vybral k instalaci vse, co se dalo. Nesetkali jste se nekdo s timto problemem? Dekuji JM
diablo_ll (52)|17.1.2006 10:37
No tak po necelem mesici pouzivani se zarizeni zacina sekat, samovolne restartovat..a ted mi znicehonic prestal fungovat repracek a sluchatko...HR nepomaha...takze HP opet nesklamalo a jejich zarizeni posilam do servisu po necelem mesici pouzivani... Zajmalo by me jestli bude nejake zarizeni ktere bude bez problemu fungovat vic jak 2 mesice :D
šimi_ce4you_oldd (20)|18.1.2006 20:54
Tak mi dneska přišel přístroj z druhé reklamace, provedli mi Re-fresh ROM, tak jsem zvědavý, zda to k něčemu bude.:disgusted:
Pavel Fejtek (27)|24.1.2006 11:37
zdravim, kdysi jsem tady psal o tom, ze na vypadavani hovoru zkusim nejdriv vymenu simky (asi rok a pul stare u Oskara) - stalo se, stalo me to den bez telefonu a ted uz asi tri tydny volam bez problemu.
Jeste bych se zminil o jedne mozne spojitosti - kdyz mi to na puvodni simce vypadavalo pravidelne, tak mi prislo, ze to ma nejakou spojitost s BT HF (Bluetrek G2), kdyz jsem odesel mimo dosah, tak bylo pouziti telefonu nemozne, musel jsem BT vypnout a teprv pak se s tim dalo neco delat. Jeste to budu zkouset a dam vedet.
šimi_ce4you_oldd (20)|25.1.2006 20:53
No a je to tady zpět, žádná oprava nevyšla, vypadávání hovoru je tady zpět, už mě to opravdu vytáčí, přístroj půjde na další reklamaci, nejradši bych byl, kdybych ho už měl pryč, je to fakt špatný, škoda.
MaPo_ce4you (174)|25.1.2006 21:23
[QUOTE="Alimarek"]rad by som sa opytal vsetkych komu vypadavaju tie hovory, aky typ hw6515 mate (a,b,c,d,e,f,g alebo h)?[/QUOTE]

hw6515d = FA385A#ABB tedy verze Euro English. Ostatni pismenka znamenaji dalsi mutace zarizeni pro jine lokalizace.

MaPo
Pavel Fejtek (27)|27.1.2006 10:52
[QUOTE="Alimarek"]rad by som sa opytal vsetkych komu vypadavaju tie hovory, aky typ hw6515 mate (a,b,c,d,e,f,g alebo h)?[/QUOTE]

ja mam verzi "d"
jmrenka (18)|27.1.2006 11:51
Mate nekdo zkusennost s bt stereo sluchatky a ipaqem 6515? Pripadne doporuceni na konkretni model? Dodavany headset se kvalitativne vyrovna vyrazne levnejsi vietnamske konkurenci.
diablo_ll (52)|27.1.2006 15:02
Tak prave odjel mesik co mi vymenil toho iPAQa na miste....HP nesklamalo a klasicky prazdne obe baterie...tak to necham nabit a uvidime jestli to bude lepsi nez ten predtim :o)))

edit: tak predtim sem mel verzi "d" a ted mam "c"
A nasel sem zmenu...mam tam vpravo dole misto OK tlacitko Sym
dale sou prohozene tlacitka Y a Z a znaky jako @ sou uplne jinde. Takze jen co mi dovezou novej model tak to du zase reklamovat.. Fakt supr, to HP je v tomhle fakt neschopne :-/
pylorus (42)|1.2.2006 23:01
Zdravim,

chtel jsem se zeptat, zdali pouzivate nejaky software na zobrazovani fotek u kontaktu... presel jsem z P800 a celkem mi to chybi...

Diky za info

Pylorus
E-boss (25)|6.2.2006 10:36
Tak se patrne vydam do Sunnysoftu s reklamaci 6115 kvuli tem hovorum. To uz mi take jde na nervy, kdyz to partnerovi zazvoni a spadne. To muze vzbuzovat dojem prozvaneni.
Kdo z vas to jiz reklamoval? Jak dlouho to trvalo a co s tim telefonem kdo udelal? Je to otazka pouze firmware?
diablo_ll (52)|6.2.2006 21:36
Tak mi dovezli spravnou verzi a zase blbne :/

E-boss: Ano, normalne jim to trvalo cca 12 dnu. Ja ted uz mam CarePack takze jim to VETSINOU trva fakt do druheho dne. Rekli mi ze je to opraveno a nic s tim neudelaly :(