Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDAc-HW závada displeje nebo jen SW problém?

Emper_ce4you (43)|21.10.2005 10:01
Zdravím,jsem čerstvým majitelem MDAc a objevil se mi dost závažný problém.Při vypnutí MDA (např,při nastaveném "vypnutí po 3 min.nečinnosti) a opětovném pokusu o zapnutí- tlačítkem na pravém boku - tak se místo rozsvícení displeje objeví plocha jakoby inverzně (v podstatě negativ) a není téměř nic vidět.Nepomáhá reset. V zoufalství jsem chtěl vyndat baterku a při odklopení krytu a opětovném zasunutí to najelo v plných barvách.Při dalším vypnutí -znovu negativ... odklopení nepomohlo -vyndání baterky -najetí opět OK .Nastavil jsem nevypínat po nečinnosti,ale to neřeší problém a baterka jde do kopru.
Jsem úplně vyřízenej.
1)je to nějaká hw chyba?
2)je to chyba sw?
3 je to chyba firmware ?
ROM 1.01.00 WWE
Rádio 1.00.10
ExtROM 1.01.131
Cz verze SSiW 8.5
Koupil jsem ho měsíc starý a na závadu jsem přišel až doma :-()
Dík za radu
hybo (3107)|21.10.2005 10:16
Udelej HR (power+reset) a pokud to bude delat i pak s cistym systemem, mas smulu...pokud ne, mozna je chyba v nejake aplikaci...
Emper_ce4you (43)|21.10.2005 10:24
Ono to vlastně dělá od té doby co jsem ho poprvé zprovoznil -tzn.vložení SIMky,vložení bateky a zapnutí přístroje.Pak jsem to zjistil,když jsem ho po nečinnosti chtěl opětovně zapnout.Takže systém byl čistý ( nebo ne? -jsem nováček - v podstatě se sama doinstalovala CZ lokalizace)
Je pravda ,že se mi sám resetoval po doinstalaci xscale (tuším) a musel jsem udělat restore ze zálohy.
Tak nevím...?
hybo (3107)|21.10.2005 10:29
udelej co jsem napsal a uvidime...nedavej tam ani CZ...krom toho, zkus i novejsi CZ, ale az kdyz to zkusis po HR bez nic...
Emper_ce4you (43)|21.10.2005 10:31
Dobře udělám to
Emper_ce4you (43)|21.10.2005 14:43
Bohužel -teď jsem se pro jistotu vrátil od prodejce tmobile - a ten doporučuje reklamaci u znač.prodejce.

Situace je stejná - no v podstatě po HW resetu - neinstalaci CZ a ostatního softu (tzn.úplně holá instalace) sice displej provádí stejnou zhovadilost - ale po opakovaném vyp/zap se nakonec vzpamatuje a naběhne normálně.
Teď jsem udelal restore ze zálohy a je to tam kde to bylo .
hybo (3107)|21.10.2005 16:46
pokud je to po HR stejne, tak smula, hura do servisu...
Emper_ce4you (43)|21.10.2005 17:08
Právě jsem se chystal psát,že je to odstraněno.Alespoň se to tak tváří.
HW reset bez instalace CZ -přes displej po znovu zapnutí probíhají vertikální šmouhy,displej nenajede(připadá mi to jako v dobách těžkého pravěku když jste instalovali W95 na noťasa a neměli jste ovladač grafiky -tak se to taky dostalo do podobnýho nečitelnýho stavu... aspoň přibližně)a po druhém zap/vyp to najede.Není to však pravidlo a proto jsem odjuchal k odborníkům.Viz.nahoře.
Přesto mi to po návratu samozřejmě nedalo(žena zpovzdálí haleká-takový prachy a je to k ničemu.. však to znáte):
-znovu HWr - a obnova ze zálohy - samozřejmě vše špatně
-postupné odebírání několika nainstal.prográmků (Pocket+ ,WisBar,MobiPocketR) - po každém odebrání vyp/zap - stále nenajíždí - SWr ( vyndání baterie)...
-zůstává počeštění a je to ono (verze 8.5) - po odinstalu je MDA schopno najet do 65t barev i opakovaně .
Je to zajímavé z toho důvodu,že systém je defakto vykostěn jako při HWr(bez CZ) a teď to funguje.
-Naistaloval jsem všechno mimo CZ a jede to OK
-Potom nainst. CZ (8.6) a jede to taktéž - takže snad to bude dobré.
Možná vám připadá,že se tu rozepisuju jako blb,ale už sem byl šedivej...po přechodu z bezproblémovýho SE P800 jsem byl docela vyplašenej a proto se vykecávám.
Sorry :-)
Emper_ce4you (43)|22.10.2005 18:03
NO TAKŽE optimismus byl zcela předčasný - stav je opět stejný - už jsem přeinstaloval odinstaloval doinstaloval podinstaloval všechno aspoň 10x vymyslel všechny možné i nemožné kombinace a je to stejný -jakž takž funguje při čistém systému -tzn.pouze ang.verze OS a pak nic dalšího :-)) což je u zařízení tohoto typu a účelu koupě opravdu bomba!!!
Zejtra jedu reklamovat :-(( nedá se nic dělat.
Howg
GeorgeCZ_ce4you (141)|23.10.2005 01:22
Ja bych to byt tebou uz moc neresil. Nech probehnout standardni HR a hura do servisu. Cestina za tohle nemuze.
A nepropadej panice. Muj MDAc napriklad funguje bez problemu a libi se i zene :-)
Emper_ce4you (43)|11.11.2005 13:08
Zdravím všechny - jenom k dokončení této neveselé story:
-MDA odvezeno k autoriz.prodejci T.mobile (záruční oprava)
-po 14 dnech je zpátky doma --result:

-vyměněna základní deska (změna IMEI) a je vymalováno.

Vše je tedy zatím OK (zatím) ;)