Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosím o radu na téma HARD RESET

Seki_ce4you (63)|21.10.2005 00:31
Kolegové, potřebuji provést Hard Reset mého zařízení HP hx4700. Nikdy jsem tuto operaci nedělal a proto se chci zeptat na pár otázek. Je mi jasné, že přijdu o všechna data a zařízení se dostane do továrního nastavení. A proto se ptám:

1) VŠECHNA svoje data včetně poznámek v kalendáři, souborů a nainstalovaných programů mohu zazálohovat do PC pomocí ActiveSync a volby Tools->Backup/Restore?

2) Stejným způsobem tyto data dostanu po HR zpět do PDA nebo budu muset všechny programy instalovat "ručně"?

Díky všem na radu a omlouvám se, pokud na tomto webu o tom už nějaké pojednání je - já jsem však žádné nenašel :(
xkovi_ce4you (568)|21.10.2005 00:55
Sice nemam HP, ale z vlastni zkusenosti mohu potvrdit, ze pokud si zalohujes cele pda, je jedno, zda primo pres AS ci defaultniho programu v pda na kartu, pripadne jinym softem, tak po HR lze bez problemu obnovit vse do puvodniho stavu, tedy do okamziku, kdy byla zaloha udelana..jestli mohu doporucit, tak tuto sluzbu, narozdil dle mych zkusenosti treba s AS, umi skvele Sprite Backup. Nedela problemy s pozdejsi synchronizaci, neni treba nijak prejmenovavat zarizeni ci instalovat nejprve lokalizaci, aby se obnova vubec spustila (viz AS) a pda po obnove vypada a slape presne tak, jak bylo pri zaloze..a to s sebou nese to spatne i dobre..pokud si zalohoval ve chvili, kdy bylo pda skvele nastavene, bude slapat po obnove stejne, nebot obnovi uplne vse, jak bylo..pokud uz ti ale pda zlobilo..treba kvuli bordelu v registrech po instalaci a odinstalaci ruznych programku, pak ti takhle blbe pojede i po HR, ktery rychlost, ani stabilitu pda v tomto pripade nezlepsi..
Cili rozhodni, proc HR delas a zda nebude stacit zalohovat treba jen kontakty a agendu a zbytek nenainstalovat na cisto od zacatku ;)
Seki_ce4you (63)|21.10.2005 01:11
Děkuji. Můj problém je v tom, že se mi nezobrazuje v Settings záložka System a Connection, více včetně fotek zde:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9860
beecher (9270)|21.10.2005 07:21
No, jelikoz by se taky mohlo stat, ze tou zalohou by se ti to nezobrazovani mohlo znova objevit, bylo by mozna, ze ta obnova zbytecne... Zkusil bych to (navic spise pres interni backup utilitu Hxka), ale lepsi pak myslim bude preinstalace zarizeni...
Seki_ce4you (63)|21.10.2005 11:15
V tom případě bude nejlepší zazálohovat jen kalendář a všechno ostatní nainstalovat znovu? Co radíte?

A jak si zazálohuji jen kalendář? Tuhle volbu mi ActiveSync nenabízí...
Saman_ce4you (1451)|21.10.2005 11:43
Kalendar ( a ostatni PIM) se ti snad sycnronizuje, ne? Takze to nemusis zalohovat extra.
Seki_ce4you (63)|21.10.2005 13:03
Nesynchronizuje se mi to s PC. Nepotřebuji to.
Pavlucha (1496)|21.10.2005 13:06
No, podle toho screenshotu to je opravdu na HR :dead:
HR na HX4700: SR +tlačítka "Calendar" a "iTask".
Pokud synchronizuješ s Outlookem, nepotřebuješ kontakty a kalendář zálohovat. Pokud ne nebo chceš uchovat i jiná data z PDA, zazálohuj si ho, ale jen data kalendáře, kontaktů a dokumenty (snad to jde), ne systém.

Po HR si nejprve nastav správnou časovou zónu a hlavně stejné "Regional settings" jaké máš při zálohování (k těm se ale asi teď nedostaneš, protože to máš zrovna nakopnutý).

Pokud budeš mít problém, ozvi se mi na ICQ nebo na SZ.
beecher (9270)|21.10.2005 13:23
ActiveSync neumi zalohovat jenom nektera data. Hxko nema v sobe nejaky zalohovaci program, ktery by udelal backup potrebnych veci na kartu nebo do Storage?
Seki_ce4you (63)|21.10.2005 13:41
to Pavlucha: díky za ochotu, podívám se na to a kdyžtak Ti napíšu.

Doplnění: tak jsem v programs našel Zálohování iPAQ a tam jde zaškrtnout, co vše a kam lze zálohovat. Lze tedy zálohovat i na kartu.
PavelR. (2184)|22.10.2005 08:44
[QUOTE="beecher"]Hxko nema v sobe nejaky zalohovaci program, ktery by udelal backup potrebnych veci na kartu nebo do Storage?[/QUOTE]

... samozrejme ma.
ipf (2136)|22.10.2005 08:59
Interní Backup HXka používám a jsem s ním nadmíru spokojen. Doporučuji kolegovi udělat kompletní zálohu a následně (i bez HáeR) kompletní obnovu. Pokud to nepomůže (občas to pomáhá), udělal bych HáerR a postupně obnovoval potřebné (ale jak to čtu, kolega toho obnovit moc nepotřebuje).
Seki_ce4you (63)|22.10.2005 16:49
Udelal jsem zálohu všeho a potom samostatně i jednotlivých částí. Půjdu na to a až bude hotovo, podělím se o zkušenosti!
Seki_ce4you (63)|22.10.2005 23:55
Takže rozuzlení na závěr: provedl jsem HR, čímž se mi zpřístupnily záložky v Settings. Po provedení obnovy ze zálohy se ale vše vrátilo do starých kolejí. Musel jsem tedy provést HR podruhé a nainstalovat jen archív, kam jsem zazálohoval jen kalendář a pár dalších nezbytností. Zbytek aplikací jsem potom doinstaloval a vše chodí jak má.

Děkuji všem za pomoc!
ipf (2136)|23.10.2005 09:50
A udělal sis funkční zálohu?
:D
Seki_ce4you (63)|23.10.2005 23:54
Co tím myslíš?