Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Občas nereagující InterWrite klávesnice

Pavlucha (1496)|19.10.2005 22:39
Stává se mi, a bohužel netuším z jakých příčin, že mi přestane reagovat SW (i HW) klávesnice jak na HX4700 tak na MDAc. Měl jsem podezření, že je to otočením obrazovky, ale i když to zkouším snad po desáté ... tak se to neprojeví ...

Přestane fungovat InterWrite, původní klávesnice i HW klávesnice. Pomůže jen SR.

Tento problém se dost blbě hledá ve fórech - jste na tom někdo podobně?
beecher (9270)|20.10.2005 10:17
Jo, tak na tenhle neduh jsem taky prisel...
Bohuzel se to vzdycky popere s nejakym nainstalovanym softwarem, protoze za tyden pouzivani cisteho PDA pouze s nainstalovanym IW se to nestalo...

Ted prijit na to, co to ten IW zabiji... :?
zidane_ce4you (244)|21.10.2005 13:15
Dobrý den,

díky za upozornění.

Informoval nás o tom sám "Beecher", který nám to i osobně prezentoval (Dell x50), nicméně v tu chvíli jsme to přičítali aplikacím "třetí" strany.
Nicméně je to zajímavé a určitě se nám to nelíbí.

Dokážete někdo napsat řekněme postup jak k tomu stavu dojde? Nějak to blíže specifikovat? Upřímně osobně se mi to nepodařilo ani včera ani dnes nasimulovat, abychom to mohli analyzovat, podívat se co se děje na pozadí systému atd.

Pokud se Vám to podaří navodit opakovaně tak zkuste prosím specifikovat při čem k tomu dochází nebo jakou posloupností akcí se k tomuto stavu dostanete.
Zatím jsme prověřili všechno možné, ale na nic jsme nepřišli, dokud to nebudeme moci nasimulovat a analyzovat tak se obávám, že nedokážeme odpověď na to, proč se to děje, co to způsobuje atd.

Pokud pro nás budete něco mít tak se prosím vyjádřete sem nebo přímo na můj email.

Každopádně díky.

Hezký víkend potažmo Invex (určitě se zkuste zastavit na stánku Sunnysoftu)
Pavlucha (1496)|25.10.2005 08:43
Tak po několika dnech testování si myslím, že to dělá nejčastěji při pokusu přepnout na US klávesnici. Ta už nefunguje a přepnutí zpět nepomůže :(
Dělá mi to na obou přístrojích.
nabla (31)|18.11.2005 16:17
Musim s politovanim potvrdit ze se mi toto zaseknuti prave stalo i s novou verzi 9, na A730W... Nastalo to v AgileMessengeru, ale nezda se to zavisle na sw, jindy se to stane v IE i jinde. Casteji asi pri prepinani zbklavesnice na recognizer. Ale nepodarilo se mi to jeste opakovane zamerne vyvolat. Ostatni ne-interwrite vstupy zustanou funkcni, interwrite zastavkuje a funguje trebas jen backspace... :(
Pavlucha (1496)|22.11.2005 10:30
Pokud jde o konfiguraci:

HX4700
- ROM 1.10
- Pocket Plus 3.0
- Pocket Breeze 5
- Pocket Weather 1.1
- Pocket Informant (dodávaný s přístrojem)
- MultIE

MDA Compact
- ROM 1.12
- Pocket Plus 3.0
- Pocket Breeze 5
- Pocket Weather 1.1
- Pocket Informant 2005 Rev. 3
- MultIE
- Pocket ZenPhone

Nejsem si vědom, že bych používal něco, co využívá .NET CF - ale mohu se mýlit.
IW 8.6 nebo IW 9.0 vytuhne v jakékoliv aplikaci - při psaní textovek, v IE, v Pocket Informantu ...
Milan Barot (12)|22.11.2005 10:54
Také mám přesně tento problém. Vyskytne se často, pokud mám zapnuté WiFi a jsem připojen do sítě (a internetu) a otočím obrazovku. Ve verzi 9.0 se navíc objeví prázdné okénko, jakoby s chybovou hláškou (není tam však text). Používám iPaq hx 4700, Rom 1.1.
nabla (31)|22.11.2005 16:39
Myslim ze je dobre jeste rict, ze me se to stane jen pri "otevirani" IW vstupu - ne v prubehu psani. Vzhledem k tomu, ze u IW9 lze nastavit defaultni vstup, tak ted mene prepinam, tudiz mam mene zaseku.
Kdyz se to poprve zasekne, tak bych rekl ze to umre nekde mezi napsanim znaku a jeho rozpoznanim - tedy znak se napise do policka recognizeru a zustane nakreslen, uz se nerozpozna. Ale samozrejme principu te lokalizace rozumim jak koza petrzeli, takze je to asi informace nulove hodnoty...
zidane_ce4you (244)|22.11.2005 16:43
Pracujeme na tom,
jeden dotaz:
Když nastane "zaseknutí" incicializuje se Vám všem "hláška", která je nadepsána "InterWrite" a pole objektu je prázdné?
Milan Barot (12)|22.11.2005 16:45
[QUOTE="zidane"]Pracujeme na tom,
jeden dotaz:
Když nastane "zaseknutí" incicializuje se Vám všem "hláška", která je nadepsána "InterWrite" a pole objektu je prázdné?[/QUOTE]

Mě ano a vždy.
Kohout41 (20)|22.11.2005 17:41
Patrne by se jeste melo podotknout, ze ta zminovana hlaska bez textu se objevuje pouze u klavesnice,nikoliv u recognizeru...

A jeste jedno drobne upresneni pro SunnySoft --> v momente, kdy se mi to zasekne a ukoncim zakazkovou aplikaci v .NET CF, tak problem pretrva az do softresetu nebo do prepnuti na jiny vstup nez cokoliv z IW. Pokud ale neresetnu nebo neprepnu, tak po ukonceni zakazkove aplikace a pouziti klavesnice se objevi hlaska "Demoverze vyprsela"... Tahle hlaska ovsem zmizne po resetu nebo prepnuti na ne IW vstup a pak se to chova normalne... Az do pusteni zakazkove aplikace :))) a tak porad dokola... Tedy otazka zni --> muze ta hlaska s vyprchanim demoverze nejak souviset s celym problemem???
Pavlucha (1496)|22.11.2005 18:44
To Zidane: Mně se neobjevuje žádná hláška ... jenom až do SR nenapíšu ani tečku.
nabla (31)|22.11.2005 19:00
Me se prazdna hlaska u verze 9 urcite nejmin jenou objevila, ale jestli pokazde to nejsem schopen rict, u verze 8.6 se neobjevila nikdy (skoro jiste).
zidane_ce4you (244)|23.11.2005 09:38
[QUOTE="Pavlucha"]To Zidane: Mně se neobjevuje žádná hláška ... jenom až do SR nenapíšu ani tečku.[/QUOTE]
U IW8.6 by se hláška objevit neměla, u IW9 ano..., ale zdá se že není pravidlem, že by se měla objevit pokaždé...
Kohout41 (20)|23.11.2005 11:23
to ZIDANE

hlaska bez textu se mi objevuje pri zatuhnuti pokazde na 100%, kdyz se pokousim pouzit klavesnici... a presne jak je jiz psano, dela to jen u IW9 :)

kohout41@seznam.cz
zidane_ce4you (244)|23.11.2005 13:17
Poprosím Vás o další spolupráci:
Dospěli jsme k určitému poznatku a s Vaší asistencí si jej potvrdíme nebo vyvrátíme:
- dochází u Vás k výskytu problému při připojeném kabelu (prostě v době, kdy máte PDA propojeno přes kabel při aktivní synchronizaci či po ní)?
- nebo k tomu dochází i při zcela separátním běhu PDA?
Předem díky...
Kohout41 (20)|23.11.2005 13:33
to ZIDANE

nevidim zadnou souvislost, ale... vytuhavani IW se mi projevuje at uz mam zarizeni jakkoliv spojeno s cimkoliv nebo jede samostatne... pokud existuje podezreni, ze chyba muze souviset s nejakou "spojovaci" funkcnosti, videl bych tedy jedinou moznost --> pouzivam zarizeni typhoon myguide m500, tedy zarizeni s integrovanym GSM telefonem, ale nevim jak se zarizeni chova bez vlozene SIM karty, tedy jestli telefonni funkce vypina nebo ne... nicmene problem se mi objevuje jak u zarizeni s GSM kartou, tak i na zarizeni bez GSM karty...

kohout41@seznam.cz
zidane_ce4you (244)|23.11.2005 13:39
[QUOTE="Kohout41"]to ZIDANE

nevidim zadnou souvislost, ale... vytuhavani IW se mi projevuje at uz mam zarizeni jakkoliv spojeno s cimkoliv nebo jede samostatne... pokud existuje podezreni, ze chyba muze souviset s nejakou "spojovaci" funkcnosti, videl bych tedy jedinou moznost --> pouzivam zarizeni typhoon myguide m500, tedy zarizeni s integrovanym GSM telefonem, ale nevim jak se zarizeni chova bez vlozene SIM karty, tedy jestli telefonni funkce vypina nebo ne... nicmene problem se mi objevuje jak u zarizeni s GSM kartou, tak i na zarizeni bez GSM karty...

kohout41@seznam.cz[/QUOTE]
Mám na mysli aktivní synchronizaci či po aktivní synchronizaci přes AS.
Kohout41 (20)|23.11.2005 14:52
to ZIDANE

tak ted nevim, jestli jsem Vasi otazku pochopil zcela presne, ale chtel jsem rict ze mi to dela jak pri pripojenem PDA pres kabel k PC a aktivnim ActiveSync, tak i pri PDA odpojenem od kabelu, tedy pri separatnim provozu zarizeni... Dalsi detaily budou mozna lepsi mejlem nebo pres soukromou zpravu, at zde zbytecne nezabirame misto???

kohout41@seznam.cz
Crusader_ce4you (624)|23.11.2005 14:53
Tak jsem to ted odzkousel se zapojenym kabelem a pri prepnuti na Recognizer a zpet okamzite pri stisku klavesy nabehla chybova hlaska, ovsem po soft resetu i se zapojenym kabelem opet vse fungovalo jak ma, tak nevim.....
Crusader_ce4you (624)|29.11.2005 20:40
No nevím. Také jsem byl uživatel IW 8.6 a nějak mi nevadilo zakoupit si za 300 Kč upgrade na verzi 9.0. A to se mi stávající chyby také moc nezamlouvají. Nicméně ožná jsem zaznamenal další posun pro řešení problému. Postup zněl takto:
Odinstaloval jsem starou verzi a nainstaloval a zaregistroval novou, updatovanou. Po následném soft resetu jsem nastavill větší font na klávesnici a zavřel nastavení. Po té jsem šel napsat příspěvek na ce4you, ale již při zadávání adresy přestala klávesnice reagovat a objevila se ona známá prázdná hláška. Ovšem po trojím zmačknutí se prázdná hláška změnila v nápis "Demoverze vypršela". Pro jistotu jsem v nastavení ještě jednou zkontroloval, zda mám verzi zaregistrovanou a neshledal jsem žádný problém. Po opětovném soft resetu jsem šel psát tento příspěvek a asi v polovině se mi totálně zaseklo písmeno "u", takže to stále psalo uuuuuuuuu... a nepomohlo vůbec nic, až opětovný SR. Potom už se mi příspěvek podařilo dopsat.
nabla (31)|30.11.2005 18:30
Chtel bych se zeptat: nekdy vcera se tu objevilo par prispevku ohledne opravy tohoto problemu - napriklad v podobe nejake meziverze - ktera by mohla byt pro soucasne drzitele licence zdarma (az to bude vyreseno). Prispevky ale byly beze stopy zmoderovany. Znamena to "neptejte se na to" nebo "tise o tom uvazujeme", pripadne neco jineho...?
Šeba_oldd (1184)|30.11.2005 19:13
Nevim cim to ale narazil jsem na tuto diskuzi az ted - nezkousel jsem to, ale ani jsem se ti nejak hloubeji nezabyval.Me podezreni je na instalaci jine klavesnice a tou je v mem pripade Resco - co vy na to panove - nemate ji nainstalovanou nahodou take.Predpokladam ze mluvime o problemu ze IW klavesnice nenabehne a misto ni se objevi eng klavesnice ktera je orig v zarizeni.to same u recognizer. S kabelem nebo bez nej nevidim zadne zmeny - proste nekdy ano nekdy ne. Verze 8,6.
Crusader_ce4you (624)|30.11.2005 19:31
Nene, tam problém nebude. Mám nainstalovanou pouze IW 9.0 klávesnici. Žádnou jinou. Podle mě to bude mít vazbu na registraci (viz. můj výše uvedený příspěvek).
zidane_ce4you (244)|30.11.2005 20:51
Dobrý večer,
ano máte pravdu, včera zde byl zveřejněn můj příspěvěk, který byl míněn jako vyjádření našeho vývojového oddělení k dané věci.
V tomto příspěvku jsem vysvětlil technickými detaily jak se věc má. Nepsal jsem nic o tom, že bychom opravovali nějakou chybu. V souvislosti s tímto problémem nebyla žádná chyba nalezena, ani žádná příčinná souvislost jak popisoval jeden uživatel vázaná na programy napsané v .NETu.
Pouze jsem Vám chtěl sdělit, že k podobnému výskytu problému došlo konkrétně na Qteku 9100 (což je kombinace IW9 a WM5), bylo to způsobeno značně specifickou implementací aplikací třetích stran do systému tohoto zařízení.
Na základě čehož byla učiněna opatření, aby k tomu nedocházelo. Nejednalo se tedy o žádné opravování chyb, ale pouze o optimalizaci – úpravu stávající verze lokalizace. Udělal jsem chybu v tom, že jsem do příspěvku zapomněl uvést skutečnost, že se to týkalo kombinace lokalizace v nové verzi IW 9 a WM5, o IW 9 jsem napsal, ale WM5 jsem opomněl zmínit. Uvědomil jsem si to až s odstupem času, když jsem neměl přístup k Internetu, abych to napravil. Takže jsem se k tomu dostal až v pozdních večerních hodinách, problém byl v tom, že mezitím již cca jeden uživatel reagoval v tom smyslu proč se ta optimalizace netýká také verze 8.6. Daný uživatel vycházel z faktu, že v tom příspěvku byla zmíněna pouze verze IW9, ale ne to, že se jedná o kombinaci IW9 a WM5 (což vylučuje verzi 8.6), proto byl daný příspěvek odstraněn, aby nedocházelo v této technické diskusi k dalším nedorozuměním. Za odstranění příspěvku se omlouvám, ale chtěl jsem zachovat správnou strukturu této diskuse.
Kohout41 (20)|30.11.2005 21:03
Bohuzel mam pocit, ze za sve vzal i muj prispevek, ktery se tykal mych myslenek a nadeje, ze vse pujde vyresit aniz bychom museli za zbytecne penize porizovat upgrade na IW9, u ktere je navic stejny problem taky, nebo produkt jine strany, ktery funguje korektne a nevykazuje zadne dysfunkce nebo chyby... Proto doufam, ze muj prispevek cetli lide, kteri si ho vezmou k srdci... Nehodlam to nijak dale rozpitvavat, porad ziju v nadeji ze to dopadne dobre, problem se detekuje a vyresi se :)

kohout41@seznam.cz
zidane_ce4you (244)|30.11.2005 21:35
Ano, myslím, že to byl právě Váš příspěvek, který byl odstraněn. Reagoval jste na příspěvek, kde jsem psal o IW9 a WM5, ale zapomněl jsem zmínit to "proklaté" WM5 a proto jste uvažoval i zpětně k verzi 8.6.
Omlouvám se za nedorozumění, je mi to fakt líto, nechci se s někým dohadovat či přít, chybu na své straně v komunikaci uznávám, ale skutečnost se má tak, že zatím jsme nenašli co bychom měli opravovat takže se nemá ani cenu bavit o tom, co popisujete v souvislosti s upgradem.
Lze také říci, že reportování těchto problémů máme pouze od Vás, věřte, že lokalizaci užívá velké kvantum lidí a kdyby to měl být globální problém tak by nás nejspíše lidi "ukamenovali". Upřímně můžu říci a řeknu Vám to klidně do očí, že jsme všechno "prolezli skrz na skrz" a opravdu nic nenašli. Každopádně se to snažíme dále sledovat a chceme s Vámi zůstat v kontaktu, protože Vaše zpětné vazby jsou velmi cenné a děkujeme za ně.
nabla (31)|30.11.2005 22:44
Mam takovy napad (mozna spatny, ale proc to nerict). Co prelozit zkusebni build IW 9.0 fungujici normalne jako demo, ktery by navic vypisoval nejake podrobne ladici vypisy nebo logy, ktere by vam pomohli identifikovat co se stane. Nebylo by to na trvale pouzivani, ale na testovani u lidi kterym to zlobi. Protoze je jasne, ze tezko muzete mit a zkouset vsechny kombinace sw/hw uzivatelu.
Tim by vam uzivatele mohli lepe pomoci najit kde to drhne (dobre, nebudeme tomu rikat chyba :-)
Kohout41 (20)|1.12.2005 08:00
Nabluv navrh mozna nebude uplne od veci, pokud by sla zajistit ze strany SunnySoftu nejaka "specialni" verze, ktera by rekneme alespon logovala co se prave deje. Nevim nakolik je to mozne, nejsem programator, ale nejake ladici vypisy by treba zajistit sly, pokud je znamo zcela presne ve ktery moment se problem objevi...

kohout41@seznam.cz
zidane_ce4you (244)|5.12.2005 14:38
[QUOTE="Kohout41"]Nabluv navrh mozna nebude uplne od veci, pokud by sla zajistit ze strany SunnySoftu nejaka "specialni" verze, ktera by rekneme alespon logovala co se prave deje. Nevim nakolik je to mozne, nejsem programator, ale nejake ladici vypisy by treba zajistit sly, pokud je znamo zcela presne ve ktery moment se problem objevi...
kohout41@seznam.cz[/QUOTE]
Podobné nástroje samozřejmě k dispozici máme a není jenom jeden, nicméně nejsou publikovatelné.
MASOLOPOTOR (8)|8.12.2005 01:14
Takže pokud jsem to pochopil správně, tak se tu na fóru konečně objevil problém občasně-časté nefunkčnosti klávesnice IW (v mém případě 8.6). Jak se zdá, tak se tento nešvar bohužel přenesl i do verze 9. Při četbě tohoto fóra, kdy se mi potvrdilo to, že problém nemám pouze já, a že je v řešení, se konstatuje:"Žádný problém není, vše je OK. Vždyť, kdyby problém byl, jistě by nás uživatelé ukamenovali!"

No nejsem tímto postojem moc uspokojen. A začínám mít strach, že si při častém SW resetu zlomím stylus :o(

Přesto mi nezbývá doufat v to, že se zde vyjádří více lidí s tímto problémem a SunnySoft, odhalí žábu na prameni bránící správné funkci klávesnice.

MASOLOPOTOR
zidane_ce4you (244)|8.12.2005 15:45
Dobrý den,
někteří z Vás nás informovali o tom, že se to projevuje na TMCompactu, zkuste prosím aktuální build lokalizace, ke stažení zde: http://www.sunnysoft.cz/download_counter.php?fileid=78
Před instalací odinstalujte stávající verzi.
Reportujte mi prosím jak se to chová.
Děkuji
Pavlucha (1496)|8.12.2005 16:21
Nojo, ale to je zase IW 9.0 ...
MASOLOPOTOR (8)|8.12.2005 18:18
No já to tam nainstalil, a po pár hodinách testování se mi nepodařilo klávesnici odrovnat (zatím - čas ukáže). Bohužel mi vůbec nefunguje IntelliPad a místo něj se mi objevuje originální anglická klávesnice:o( V případě, že chci při psaní na IW klávesnici odebrat slovo ze slovníku objeví se mi nepočeštěná hláška "Delete dynamic item ´xxx´ from vocabulary?"

Nic méně i kdyby funkčost IW9 na mém Compactu byla 100%, nelíbí se mi způsob řešení chyby software placeným updatem programu.

MASOLOPOTOR

P.S. Snaha případného řešení SunnySoftu se cení! .o)
Pavlucha (1496)|8.12.2005 19:00
No - mně to taky trošinku zaráží.
Založil jsem tuhle diskusi, abych se dozvěděl, že můj (a nejen můj) problém vyřeší placený upgrade ... :sarcastic:
Ufff ... doufám, že to bude alespoň takto fungovat. :oops:
nabla (31)|8.12.2005 19:08
Placeny upgrade to rozhodne alespon v nekterych pripadech nikterak nevyresi...
Kohout41 (20)|8.12.2005 22:04
Nezbyva bez souhlasit s Nablou... Kdyby to VYRESIL upgrade z IW8.6 na IW9 za relativnre mrzky peniz, tak to snad jeste prekousnu (podotykam ze v mem pripade je ten mrzky peniz 15zarizeni x cca 300,-- za upgrade)... Ale on to ten zmineny Upgrade NERESI...
Ba co dim, je to jeste o kus horsi, protoze pred instalaci demoverze IW9 se mi to sekalo jen v nasi zakazkove aplikaci... Ted se mi to seka naprosto pravidelne pri jakemkoliv prepnuti z Recognizeru na klavesnici (nebo naopak) v libovolne aplikaci, tedy i pri psani SMS nebo loveni v kontaktech nebo psani poznamek do kalendare, a to bez nainstalovane nasi zakazkove aplikace a dalsich podpurnych zalezitosti (SQL CE a .NET CF)... Pada to na hubu PORAD :(
A naprosto NEVERIM tomu ze demoverze je jakkoliv odlisna od plne funkcni verze, krome klasickych omezeni... Musim rict, ze na svem zarizeni TYPHOON myGuide m500 mam nainstalovanou pouze "malou" cestinu, tedy jen "pocesteni vstupu", a ne pocesteni celeho OS... A zase musim rict, ze neverim v odlisnost, protoze mala cestina nebo velka cestina, vzdyt to je logicky uplne sumafuk :)
Takze co dale?? Porad mrtvy brouk?? Cekani na verzi IW10?? Nezda se mi, ze by panove ze SunnySoftu delali cestinu na zarizeni, ktere nemaji k dispozici za ucelem otestovani. A pokud by snad nahodou to zarizeni k dispozici nemeli, tak jen nechapave zakroutim hlavou a KLIDNE jim pujcim proti podpisu to svoje...
Takze naprosto nechapu proc oni problem nemaji, a dalsi uzivatele ANO, a v cem ten pitomej problem muze vezet...
Nejsem na svete prvni den, stejne jako se nepohybuju prvni den ve svete SW a vsech serepeticek kolem... Tudiz predpokladam, ze to co jde jinde vyresit, pujde i tady... Doufam...

btw... tenhle prispevek jsem si nakopiroval a budu ho sem cpat znovu a znovu, protoze pred casem mi bez varovani a bez udani duvodu zmizely 2 moje prispevky, ktere snad mohly byt trochu pichlave, ale rozhodne nebyly sproste, urazejici, zavadejici ci jinak odporujici pravidlum... A to mi pripada dost divne...

S pozdravem a pranim klidne noci kohout41@seznam.cz
Pavlucha (1496)|8.12.2005 23:00
... to je další věc, která by mně zajímala - kdo to tu promazal a proč? ...
Kohout41 (20)|8.12.2005 23:14
[QUOTE="zidane"]Dobrý večer,
ano máte pravdu, včera zde byl zveřejněn můj příspěvěk, který byl míněn jako vyjádření našeho vývojového oddělení k dané věci.
V tomto příspěvku jsem vysvětlil technickými detaily jak se věc má. Nepsal jsem nic o tom, že bychom opravovali nějakou chybu. V souvislosti s tímto problémem nebyla žádná chyba nalezena, ani žádná příčinná souvislost jak popisoval jeden uživatel vázaná na programy napsané v .NETu.
Pouze jsem Vám chtěl sdělit, že k podobnému výskytu problému došlo konkrétně na Qteku 9100 (což je kombinace IW9 a WM5), bylo to způsobeno značně specifickou implementací aplikací třetích stran do systému tohoto zařízení.
Na základě čehož byla učiněna opatření, aby k tomu nedocházelo. Nejednalo se tedy o žádné opravování chyb, ale pouze o optimalizaci – úpravu stávající verze lokalizace. Udělal jsem chybu v tom, že jsem do příspěvku zapomněl uvést skutečnost, že se to týkalo kombinace lokalizace v nové verzi IW 9 a WM5, o IW 9 jsem napsal, ale WM5 jsem opomněl zmínit. Uvědomil jsem si to až s odstupem času, když jsem neměl přístup k Internetu, abych to napravil. Takže jsem se k tomu dostal až v pozdních večerních hodinách, problém byl v tom, že mezitím již cca jeden uživatel reagoval v tom smyslu proč se ta optimalizace netýká také verze 8.6. Daný uživatel vycházel z faktu, že v tom příspěvku byla zmíněna pouze verze IW9, ale ne to, že se jedná o kombinaci IW9 a WM5 (což vylučuje verzi 8.6), proto byl daný příspěvek odstraněn, aby nedocházelo v této technické diskusi k dalším nedorozuměním. Za odstranění příspěvku se omlouvám, ale chtěl jsem zachovat správnou strukturu této diskuse.
[/QUOTE]

Mno tak divne to sice je, ale jen tohle se objevilo jako reakce na muj podiv o zmizeni prispevku... Udivuje me ale docela dost, ze by se s tim, ze nekdo modifikoval ci mazal svuj prispevecek svezly i moje clanky... Ze by nejaka zahadna dysfunkce, nebo ze by mel nekdo vyssi prava nez je obvykle??? ;) Nebo drazdim kobru bosou nohou??? To sice nevim, ale v kazdem pripade nejsem jediny, kdo si tohoto drobneho rozporu vsimnul ;)
No nevim, neresim to, az tak me netoci ze mi zmizel prispevek/ky, vadi mi celkem logicky neco NAPROSTO jineho :) Pojdme tedy ze vsech stran k veci, a udelejme neco pro vyreseni problemu, ktery je meritem tohoto vlakna...

kohout41@seznam.cz
MASOLOPOTOR (8)|8.12.2005 23:31
Samozřejmě, že v dnešní době je 300Kč mrzký peníz! MDAc vlastním již třetí týden a rozhodně se mi nelíbí, že bych měl být tímto způsobem nucen utrácet (z principu) svoje peníze za update! Nehledě na to, že správně fungující IW8.6 by mi plně vyhovoval.

Je to jako, když si zajdete koupit fungl nové auto a zjistíte, že vám pokaždé po sto metrech vždycky chcípne. Vy nastartujete ujedete 100m a zase chcíp. Zajedete do servisu, kde vám s úsměvem sdělí:"Už máme fungl nový typ motoru, jestli budete chtít, tak Vám ho můžeme namontovat a uvidíte jestli se tím problém odstraní (?)".

Na druhou stranu z pozice autorů produktu chápu, že je nadlidský úkol vytvořit systémový produkt IW tak, aby byl plně kompatibilní na všech zařízeních s jakýmkoli softem. I když, když se chce, tak ...

Vzhledem k tomu, že by se mnou instalované programy dali spočítat na prstech jedné ruky nešikovného dřevorubce, tak bych vyžadoval alespoň 99% funkci a spolehlivost svého MDAc.

S pozdravem :o)
MASOLOPOTOR

P.S. Omlouvám se za ostrost příspěvku, ale těžko si jako novopečený uživatel MDAc zvykám, na často nefunkční klávesnici a časté resety.

P.S.S. Samozřejmě platí zákon namazaného krajíce! Když nutně a rychle potřebuji něco napsat, nejde to!
Pavlucha (1496)|9.12.2005 12:33
[QUOTE="Kohout41"]... Pojdme tedy ze vsech stran k veci, a udelejme neco pro vyreseni problemu, ktery je meritem tohoto vlakna...

kohout41@seznam.cz[/QUOTE]


Jsem pro. Dávám (dneškem počínaje) k dispozici MDAc s ROM1.12 Sunnysoftu k testování.
Prosím pana Zidana, aby se mi v případě zájmu ozval na SZ nebo na ICQ: 303561021. :)


EDIT: K dispozici bude i se SW, který mám nainstalovaný.
nabla (31)|9.12.2005 12:39
Mno, ja nechci delat chytryho, ale myslim ze jednodussi nez pujcovat svuj hw park Sunnysoftu by bylo prave jednodussi kdyby existovala verze s ladicimi tisky neceho duleziteho :) a my bychom pak reportovali Sunnysoftu co nam to pise nebo loguje...

Samozrejme ze chapeme, ze Sunnysoft takove nastroje ma (viz vyse), ale zase nema ty nase pdacka s ruznejma kombinacema hw/sw... no a kdyz nemuze Mohamed k hore musi hora k Mohamedovi... (...zvlaste kdyz ji Mohamed zaplati) :D
zidane_ce4you (244)|9.12.2005 15:52
Dobrý den,

tentokrát budu ve svém reakci možná trošku „ostřejší“, reaguji na Vaše příspěvky, pokusím se to vzít popořadě:

1.
MASOLOPOTOR: Nic méně i kdyby funkčost IW9 na mém Compactu byla 100%, nelíbí se mi způsob řešení chyby software placeným updatem programu.
Pavlucha: No - mně to taky trošinku zaráží. Založil jsem tuhle diskusi, abych se dozvěděl, že můj (a nejen můj) problém vyřeší placený upgrade ...
a další.....
Kohout41: Takze co dale?? Porad mrtvy brouk?? Cekani na verzi IW10?? Nezda se mi, ze by panove ze SunnySoftu delali cestinu na zarizeni, ktere nemaji k dispozici za ucelem otestovani. A pokud by snad nahodou to zarizeni k dispozici nemeli, tak jen nechapave zakroutim hlavou a KLIDNE jim pujcim proti podpisu to svoje...

Můžete mi říci, kdo Vám sdělil informaci o tom, že se bude něco řešit prostřednictvím placeného upgradu? Ze Sunnysoftu takovou informaci nemůžete mít a společnost Sunnysoft je tvůrcem lokalizace takže nechte prosím tyto spekulace na jinou než technickou diskusi. Já Vás chápu, jedná se o „tři stovky“, ale nedělejte prosím unáhlené závěry a tím zbytečně nerozvíjejte dezinformační diskusi. Zajímavé je, že pokud jsme řešili technické detaily tak tu byla třetina příspěvků, jejich počet stoupnul až jste začaly spekulovat o placeném upgradu. K reakci „Kohouta41“, připadá Vám to, že se Vám nevěnujeme? Věnuji se Vám myslím pravidelně a to dostatečně a to ve svém volném čase takže bych také občas ocenil určitou míru důvěry a pochopení, uznání od Vás nečekám. To samé bych prosil také pro celý náš vývojový tým. Jsou dny, kdy v souvislosti s blahem konečného uživatele pracujeme i 14-16 hodin denně.


2.
Kohout41: Musim rict, ze na svem zarizeni TYPHOON myGuide m500 mam nainstalovanou pouze "malou" cestinu, tedy jen "pocesteni vstupu", a ne pocesteni celeho OS... A zase musim rict, ze neverim v odlisnost, protoze mala cestina nebo velka cestina, vzdyt to je logicky uplne sumafuk
Mezi jednotlivými verzemi jsou dosti zásadní rozdíly. V případě, že máte zakoupenu verzi PRO tak máte možnost si zapnout režimy:
- malé lokalizace
- standard lokalizace
- velké lokalizace

3.
nabla: Mno, ja nechci delat chytryho, ale myslim ze jednodussi nez pujcovat svuj hw park Sunnysoftu by bylo prave jednodussi kdyby existovala verze s ladicimi tisky neceho duleziteho a my bychom pak reportovali Sunnysoftu co nam to pise nebo loguje...

Na to už jsem Vám pokud se nepletu odpovídal. Nebudu vyhrazovat 5 dní drahocenného času programátora, aby připravil debugovatelnou verzi, která by se dala „pustit ven“. Jak sem řekl, těchto nástrojů máme dostatek a slouží mimojiné také k řešení tohoto problému.

4.
MASOLOPOTOR: No já to tam nainstalil, a po pár hodinách testování se mi nepodařilo klávesnici odrovnat

Děkuji Vám za to, že jste nainstaloval novou verzi IW9 do svého zařízení a dal nám zprávu. Další uživatelé tak učinili přes telefon nebo email.


Na webu je nyní k dispozici ke stažení aktuální build IW9PRO:
- pro modely HP
- pro modely FS
- pro TMCompact

Pokud můžete tak je prosím vyzkoušejte a reportujte výsledky.

Na verzi IW8.6 bude k dispozici po odladění „patch“, zatím nedokážu říci kdy to bude, pracujeme na tom - pokusíme se to stihnout ještě do Vánoc. To, že se řešila primárně nová verze IW 9.0 bylo způsobeno jak jsem již dříve vysvětloval vazbou na OS WM5.

Pokud budete někdo chtít tak piště přímo na můj email či telefonujte.

Pokud jsem neodpověděl na některé Vaše otázky nebo invektiva tak se předem omlouvám, dejte vědět a já budu reagovat. Za gramatické chyby se taktéž omlouvám, na korekturu nezbývá čas...

Hezký víkend!
nabla (31)|9.12.2005 16:19
[QUOTE="zidane"]
...
Na to už jsem Vám pokud se nepletu odpovídal. Nebudu vyhrazovat 5 dní drahocenného času programátora, aby připravil debugovatelnou verzi, která by se dala „pustit ven“. Jak sem řekl, těchto nástrojů máme dostatek a slouží mimojiné také k řešení tohoto problému.
...
[/QUOTE]

Budu s dovolenim reagovat na to co se tyka mych uvah. Hned na zacatku diskuze uvadite ze:
[QUOTE]Zatím jsme prověřili všechno možné, ale na nic jsme nepřišli, dokud to nebudeme moci nasimulovat a analyzovat tak se obávám, že nedokážeme odpověď na to, proč se to děje, co to způsobuje atd.[/QUOTE]

z toho mi logicky plyne, ze vase prostredky na zjisteni problemu nestaci, proto ten navrh, nicmene stacilo rovnou rict, ze nebudete vyhrazovat 5 dni casu programatora a bylo by to jasne. To ze nejake ladici nastroje mate je kazdemu asi zrejme.

Jen bych poznamenal, ze nejpravdepodobnejsim duvodem proc je par uzivatelu vaseho produktu mirne rozmrzelych je take to, ze pred par prispevky jste psal mimo jine:

[QUOTE]
...
Nepsal jsem nic o tom, že bychom opravovali nějakou chybu. V souvislosti s tímto problémem nebyla žádná chyba nalezena, ani žádná příčinná souvislost jak popisoval jeden uživatel vázaná na programy napsané v .NETu.
...
[/QUOTE]
a
[QUOTE]...ale skutečnost se má tak, že zatím jsme nenašli co bychom měli opravovat takže se nemá ani cenu bavit o tom, co popisujete v souvislosti s upgradem...[/QUOTE]

takze to trochu vypada ze vlastne skoro zadny problem neni a o nejake naprave formou bezplatnou se nehodlate bavit... ja vim ze to tak asi uplne neni, nicmene to tak vyzniva...
zidane_ce4you (244)|9.12.2005 16:31
Navrhuji abychom skončili "slovní přestřelku" a "slovíčkaření". Pokud budete mít zájem tak Vám to emailem, telefonicky či osobně rád vysvětlím. Ono komunikovat přes web je přece jenom pohodlné a rychlé, ale výsledné pochopení slovní interpretace (publikovaného textu) může mít mnoho podob a každý jej může chápat odlišně.
Držme se prosím testování atd., technického jádra této diskuse. Zkuste prosím aktuální buildy verze 9 a reportujte nám pokud máte zájem výsledky, budeme velmi rádi.
Co se týče verze 8.6 tak jsem se vyjádřil. Spekulace o upgradu atd. nebudu dále komentovat, myslím, že moje vyjádření všechno vysvětluje. Pochopte, že bych rád dodržel opravdu technickou věcnost této diskuse.
marsal1 (13)|10.12.2005 07:30
Dobry den. Mam jedno ne zcela jasne podezreni: pri praci s MDA Compact s ROM 1.12 (i drive s nizsimi verzemi) a IW 8.6 popsany problem nastaval, po upgrade na ROM 1.13 se problem prestal objevovat. Neprovadel jsem pritom reinstalaci, ale restrore pomoci xBackup, tedy software by tam melo byt vicememe stejne. Upozornuji, ze muze jit o shodu nahod, tak mne prosim nekamenujte, pokud nekdo vlozite energii do upgradu a ono se to bude objevovat zase.
Hezke dny



MASOLOPOTOR (8)|10.12.2005 10:48
Myslím, že problém v ROMce nebude. Již od výroby mám v MDAc ROM 1.13 a problému s tuhnoucí klávsnice jsem ušetřen nebyl.

MASOLOPOTOR
zidane_ce4you (244)|13.12.2005 10:45
Dobrý den,

zde je "patch", který by měl ošetřit - eliminovat "zasekávání klávesnice" u verze 8.6 PRO (velká lokalizace).

Postup:
- proveďte si zálohu systému (kompletní image)
- rozbalte komprimovaný soubor
- zkopírujte "cab" soubor do PDA
- spusťe "cab" soubor
- postupujte dle pokynů na displeji

Reportujte nám prosím chování po aplikaci "patche". Děkuji

Hezký den
Kohout41 (20)|14.12.2005 14:24
zdravim vsechny...

patch jsem uspesne nainstaloval a testuju co se da :) klavesnice ani recognizer pri prepinani nemrzne (zatim, po nekolikahodinovem testovani), coz povazuju za velmi uspokojive...

nicmene se objevil jiny maly problem, ktery je ovsem ve srovnani s hryzanim vstupu zcela zanedbatelny --> pokud zadam z klavesnice nejakou hodnotu a ulozim ji, pricemz soucasti ukladani je povel k zasunuti klavesnice, tak se klavesnice neschova do listy, ale jen "nejsou videt klapky", prostor alokovany pro klavesnici zustane porad na obrazovce... pokud klavesnici zajedu/vyjedu rucne, tak se obnovi normalni funkce klavesnice... v recognizeru to nedela, schovava se zcela korektne bez problemu...

takze tolik k prvnim dojmum...

kohout41@seznam.cz
beecher (9270)|14.12.2005 15:33
Za to zustavani prazdneho mista po zasunuti klavesnice uz ale nemuze IW, ale WM... :?
Obcas si totiz spatne deteknou prave to automaticke zajeti a ac se klavesnice schova, tak tam ten flek zustane... Tohle uz delalo i ve WM2K3 i se spoustou jinych doinstalovanych klavesnic...