Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odblokovani MDA

Pavel Koza (4761)|31.3.2003 15:40
Jelikoz mi moje XDA umrelo, snazim se na inzerat sehnat nejake starsi XDA, MDA nebo DataPhone. Nektera jsou vsak blokovana, coz mi jako uzivateli Oskara moc nepomuze. Ma nekdo zkusenosti s odblokovanim? Delal to uz nekdo?
sabak_ce4you (59)|4.4.2003 22:06
Joo, hnedka prvni den co jsem si ho prinesl domu, jsem rozmontoval konektor od dobijecky a sbastlil jsem obycejnou pistolovou pajeckou vrabci hnizdo z dratku na seriovej kabel :o) Kupodivu to fungovalo hned napoprve a XDA manipulator mi hned po pripojeni na seriovej port ohlasil SID CODE, ktery jsem si opsal a po restartu vlozil do MDAcka (neriskoval jsem polozku unlock- mohlo by se mozna zmenit IMEI a bylo by po zaruce..). Zatim to vydrzelo i hard resety vcetne upgrade romky na verzi 3.15.15 (takze nyni bez vypadku telefonu, s GPRS suspend- vydrzi i kdyz mi nekdo zavola!!! a se simtoolkitem, ktery mi ale funguje trosku podivne-jenom jedenkrat a pak pokud ho potrebuju pustit znova, tak je potreba soft reset...)
Spokojenost maximalni
Adam
P.S. Jak se ti podarilo "umrit" XDA? Bojim....

Cable to plug into computer
This is the cable you need to talk to the XDA serially from a computer, such as is needed with our Manipulator program or for using ActiveSync through the serial port. Techies like us call it a "null-modem cable", O2 describes it as a "serial hotsync cable". Optionally, if you wish to be able to power/charge to XDA while using this cable, you could hook up a female connector that mates with the connector on your power adapter between Ground (pins 2,5,etc. on XDA) and pins 20,21 and 22 on the XDA. Make sure the center conductor on the power connector goes to pins 20,21 and 22.

XDA => 9-pin connector
(male)

2,5,16,17,18 =>5 (gnd)
6 (dcd) => 4 (dtr)
7 (cts) => 7 (rts)
8 (txd) => 2 (rxd)
9 (rts) => 8 (cts)
10 (rxd) => 3 (txd)
11 (dtr) => 6,1 (dsr, dcd)

Pavel Koza (4761)|4.4.2003 22:12
Diky! Ale zda se, ze budu mit moznost koupit neblokovane za rozumnou cenu, takze to nebudu potrebovat.

A jak se mi podarilo ho "umrit"? Jen mou blbosti, nemusis mit strach[;)]
null (0)|11.4.2003 13:51

...vydrzelo i hard resety vcetne upgrade romky na verzi 3.15.15 ...

Muzes prosim napsat kde jsi ho ziskal a jak jsi upgrade provedl ?
milennium (336)|11.4.2003 16:06
Nazdar.
Verze ROM 3.15.15 je poměrně stará...Skus něco novějšího.Já mám v XDA verzi ROM 3.16.43 a Radio 4.16 ...Samozřejmně,že jsem měl i 3.15.15 ,ale nic moc.Teď už opravdu nevím co je to padání hovoru a nedostupnost i když máš signál.Navíc je ve verzi 3.16.43 odstraněn i problém neukázáním jména v příchozí SMS...Prostě paráda.
null (0)|13.4.2003 23:04
Kde roste nový fw a to radio. Mam z druhé ruky MDA od T-Mobile a chci tam dát co nejnovější verzi je to problém? Nemusím se bát upgradu? Dík Laďa
null (0)|16.4.2003 18:25
I mne by velmi zajímalo kde lze sehnat nové verze ROM, a pomocí čeho je lze nahrát.
Dále by mne zajímalo zda lze použít MDA pro připojení pomocí GPRS na Internet a brouzdat na stolním PC po NETU.

Dík za odpovědi.
null (0)|17.4.2003 11:30
Ano nedávno jsem dal na odblokování XDA od T-mobile protože jej chtěl známý používat v síti Oskar. Zazákladě diskuse zde na ce4u:
https://www.ce4you.cz/discussions/detail.asp?TopicID=988&FirstItem=0
"dělají to v Brně v Alfamobil.cz za 1000 Kč a šlape to jak hodinky"
jsem to risknul a vše dopadlo korektně a XDA funguje v síti Oskar.

Doporučuji udělat zálohu a pak si ji v klidu obnovit - nespoléhat na sliby technika z firmy, že o nic nepřijdete...
null (0)|18.4.2003 12:56
Nebal bych se odblokovani, neni v tom nic tajuplneho. Mel jsem stesti - kamos si koupil seriovej kabel :-)
Uplne bez problemu jsme odblokli 3 MDA. Pak mu vykradli auto i s kabelem...
btw: za 1000,- je to fakt zajimavej podnikatelskej pocin :-/
null (0)|19.4.2003 16:21
A kde sa da tento seriový kabel koupit a za kolik. A kde seženu nové verze na upgradace ROM.
Dík
null (0)|9.6.2003 18:57
nema nekdo ROM .. nebo navod jak tam nahrat soft ?.. nejde me tam Simtoolkit ani GPRS modem atd.. .. rad bych si snekym o tom pokecal klidne i pres mail..diky za jakoukoli informaci..
Roman

roman@club34.cz
null (0)|15.6.2003 21:42
Zdravi

Chtel bych se Vas zeptat o jakem MDA/XDA je presne rec, kde a za kolik se asi daji sehnat?
Nerad bych byl vazan smlouvou s T-mobile nebo Eurotelem.
Diky

Ivan Malek