Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení ActiveSync přes WiFi

Pavel Koza (4761)|19.10.2005 10:58
Pro příznivce WiFi bych zde dnes měl návod na to, jak vzdáleně synchronizovat svůj stolní počítač s Pocket PC zařízením přes WiFi. Připojení přes WiFi má některé výhody, především v oblasti výkonu, ale rovněž některá omezení, kvůli kterým není možné synchronizovat jakékoliv zařízení. Pokud vás tato problematika zajímá nebo pokud jste sami měli s nasavením problémy, doporučuji si článek přečíst a případně se dle chuti zapojit i do diskuze.

Přečtěte si celý článek.
johny_ce4you (57)|19.10.2005 13:43
Velice zajimavy clanek, diky za nej. Tento problem jsem se pokousel na Jornade 720 resit pred asi mesicem (kdyz jsem si koupil wifi kartu) a dospel jsem k zaveru, ze si budu muset spustit domaci dns server (k tomu jsem se jeste nedostal). Reseni pres Pocket hosts je mnohem elegantnejsi, ale nevite nekdo, jestli existuje neco podobneho i pro handheldy?
Pavel Koza (4761)|19.10.2005 14:07
Ono by to melo jit celkem snadno i primou upravou registru. Nevim, jestli je to na HPC stejne, ale kouknete sem.
00097020_pc_capture1_S4Wq.gif
johny_ce4you (57)|19.10.2005 16:09
Diky, prislusny klic v registry existuje, takze to vyzkousim :yes:
Ati_ce4you (100)|19.10.2005 21:05
Super článek dneska se k tomu už nedostanu ale zitra to určítě vyzkouším .:yes: :yes: :yes:
Hokky (30)|22.10.2005 02:35
zrovna se chystám doma zřídit WiFi, už mě nebaví kabely a nesmyslný požadavek providera na víc peněz za další počítač na jedné lince. Takže APčko už mám obsahuje už DHCP (jinak bz to nefungovalo) a příští týden budu připojovat PCčko a PDA snad to dopadne v pohodě a pak dám vědět. Chci jak synchronizaci, tak přístup obou zařízení mezi sebou plus do budoucna notebook.
jeanval (10)|22.10.2005 12:53
Perfektni clanek. vse se mi tusimze povedlo nastavit spravne. Problem je ze na PC se mi krz wifi prihlasi pda (dell axim 5) jako Host a ne jako pocket_pc cimz se vlastne synchro neprovede. (AS mam 3.8) Jen jednou asi z 20 pokusu se to spojilo jako Pocket_pc, ale to nevim jak se to povedlo. Pokud ste nekdo resili podobny problem dejte mi pls vedet. Variantu doma mam PDA-AP-PC
beecher (9270)|23.10.2005 08:25
1. Doporucim PDA prejmenovat.
2. Provedl jste prvni sync pres kolibku/infra? Bez toho to nepujde...
Barbados (189)|23.10.2005 15:32
Ahoj , v článku se píše přesně o tom co teďka v dohledné době budu budovat , ale zarazila me jedna věta a to ta dle : Pokud tohle všechno chcete dělat pouze pro to, abyste se z PDA dostali na Internet, podle mého názoru to nebude fungovat.
a to je presne to proč to chci , abych si doma dal do pc druhou wifi kartu ktera mi bude signál vysílat a tim se dostanu na net jak po celem dome (rodiny domek jednopatrovy , zadny panely) a hlavně zahradě. Jestli toto teda fungovat nebude tak tedy babo raď jak to mam udelat ...
jeanval (10)|23.10.2005 23:53
Tak jsem to uspesne provedl. Pomohlo nevim co, ale prjemenoval jsem a preinstalil AS a obcas se to stejne spoji jako host -> pak musim resetnout AS a naskoci to. Diky za rady. j.
kostur_ce4you (10)|24.10.2005 19:08
Výborný článek. Vyzkoušel jsem a funguje bezvadně.

Snad ještě poznámka:
Nevím jak ostatním, ale mě synchronizace funguje i pokud mám v nastavení WiFi sítě uvedeno, že se připojuji k Internetu. Stejně pak musí být samozřejmě nastaven i síťový profil na záložce Connections (Advanced->Select Networks). Taky je možná dobré ještě uvést, že v nastavení ActiveSyncu na PDA v menu Tools->Options... (záložka PC) je potřeba v comboboxu vybrat správný název stroje, se kterým chcete synchronizovat.
prach (60)|28.10.2005 01:18
[QUOTE="Barbados"]Ahoj , v článku se píše přesně o tom co teďka v dohledné době budu budovat , ale zarazila me jedna věta a to ta dle : Pokud tohle všechno chcete dělat pouze pro to, abyste se z PDA dostali na Internet, podle mého názoru to nebude fungovat.
a to je presne to proč to chci , abych si doma dal do pc druhou wifi kartu ktera mi bude signál vysílat a tim se dostanu na net jak po celem dome (rodiny domek jednopatrovy , zadny panely) a hlavně zahradě. Jestli toto teda fungovat nebude tak tedy babo raď jak to mam udelat ...[/QUOTE]

Pokud je PDA připojeno do wifi sítě, je zbytečné, aby přistupovalo do internetu přes active sync. Jde o to nastavení síťové karty v PDA, jestli se připojuje "do Internetu" a nebo do "práce". Pak stačí mít v PC aktivováno sdílení internetu a mělo by to jít na internet přímo. Nicméně radši bych z bezpečnostních i konfiguračních důvodů pořídit router kombinovaný s Access pointem, zejména pokud by se do budoucna měl připojovat např. notebook.

Nicméně bude nutné pokaždé změnit nastavení síťové karty v PDA při každém přechodu od synchronizace na internet a naopak.
prach (60)|28.10.2005 01:22
Já se připojím s jedním dotazem.

Nastavil jsem vše přesně podle návodu, PDA naváže komunikaci, Activ sync v pc zobrazí na okamžik nápis připojuji, nicméně ten po chvíli pět zmizí a vrátí se to všechno do stavu nepřipojeno. Kolíbka je v práci a já si netroufám pda přejmenovat ani odinstalovat active sync. Má někdo nějaký nápad?
jbem (39)|10.12.2005 16:50
Rozchodil tu tedy někdo Internet na PPC přes wifi? Je jedno jak, jesli přes ActiveSync nebo mimo něj.

Pokud jo tak kupuju asi nějaký USB wifi....AP je nad obsah mý peněženky ;)

Děkuju za všechny rady ;)
beecher (9270)|10.12.2005 19:08
Ano naprosto bez problémů. Přes sdílení připojení to běhá. Nějak nevím v čem by měl být problém.
jbem (39)|10.12.2005 19:25
Díky moc, pouze mě zarazilo souvětí "Pokud tohle všechno chcete dělat pouze pro to, abyste se z PDA dostali na Internet, podle mého názoru to nebude fungovat."

Děkuji za odpověď ;)

btw: a ještě jedna otázka (omlouvám se, ale v tomto se moc nepohybuji)
Stačí mít tedy pouze usb wifi? (například toto)
beecher (9270)|10.12.2005 19:34
Ano staci, ja USB WiFi pouzivam v praci...
kubisz (1054)|10.1.2006 16:17
dobry den,

narazil sem na takovy trochu problem...po nastaveni synchro pres wifi se mi vsecko synchronizuje tak, jak ma, ale IE nejde pripojit na net, furt chce nejaky nastaveni proxy, kdyz mu to ale chcu nastavit, tak se odpoji AS...front page jede v poho...stejne tak ale nejedou aplikace, ktery se pripojuji pres IE (nebo holt pres system (pocasi...))...uaaa, da se s tim neco udelat??? diky

kuba
kubrt777 (18)|14.1.2006 14:37
Ahoj, synchronizace pres AP mi funguje, ale pouze kdyz mam PC pripojeno ethernetovym kabelem. Jakmile PC pripojim pres wifi, tak pouze napise AS pripojuji a spadne to. Samozrejme zmenim IP adresu WiFi sitovky v programu Pocket Host. Nemate nekdo nejakou radu? Dekuju
blackdot_ce4you (139)|1.2.2006 23:50
[QUOTE="prach"]Já se připojím s jedním dotazem.

Nastavil jsem vše přesně podle návodu, PDA naváže komunikaci, Activ sync v pc zobrazí na okamžik nápis připojuji, nicméně ten po chvíli pět zmizí a vrátí se to všechno do stavu nepřipojeno. Kolíbka je v práci a já si netroufám pda přejmenovat ani odinstalovat active sync. Má někdo nějaký nápad?[/QUOTE]

Dela me to to same :-( Na okamzik se objevi Connecting, ale pak to spadne :-(
Mam AS 3.7.1 a rx3715. Dekuji
Benedikt_ce4you (101)|8.2.2006 12:21
Tak jsem na tom taky tak - začne spojovat, dokonce začne synchronizovat a pak to po pár vteřinách spadne. Spojení mám Acern50 - AP Asus WL500g - NTB.

Co může být příčinou? (nevadí dynamické přidělování adres, i když si pohlídám zrovna aktuální pro nastavení a firewall mám trusted v plném rozsahu přidělovaných adres?)
Benedikt_ce4you (101)|8.2.2006 19:22
Tak jsem testoval a postoupil o dva kroky:
1) zkusil jsem si změnit na NTB DHCP na pevnou IP, tím jsem sice ztratil cestu do internetu, ale PDA už přes AP plně synchronizuje, takže mu asi fakt vadila ta DHCP na NTB. Na PDA mám DHCP dál.

2) Zrušilo se mě spojení ihned po synchronizaci. Asi je to mlácení slámy, ale přeci to napíšu - na PDA při puštěném ActiveSync je vlevo dole "Nástroje" a pod tím Možnosti a v těch další Možnosti a tam políčko "Po dokončení zachovat spojení".
To jen na okraj.

Jinak supr článek a fajn blbůstka ActiveSync přes Wifi, škoda toho nastavování na PDA Práce-Internet a v notebooku DHCP-IP (ale na to jsem si už stáhl free util NetProfiles1.2, tak je to otázka dvou kliknutí). :yes:
blackdot_ce4you (139)|9.2.2006 10:51
[QUOTE="Benedikt"]1) zkusil jsem si změnit na NTB DHCP na pevnou IP, tím jsem sice ztratil cestu do internetu [/QUOTE]

A kdyz jsi si nastavoval adresu na pevno, nastavil jsi si i "nejaky cislo" do policek Brana a DNS servery? Pak by ti internet me fungovat...
Benedikt_ce4you (101)|9.2.2006 20:12
[QUOTE="blackdot"] A kdyz jsi si nastavoval adresu na pevno, nastavil jsi si i "nejaky cislo" do policek Brana a DNS servery? Pak by ti internet me fungovat...[/QUOTE]

Aha, to ne - please radu co tam zkusit nastavit? Myslel jsem, že mě blokuje - teda vlastně nechce pustit ven "naše" brána. Máme AP na modemu kabelovky, které obstarává to DHCP pro PCíčka a notebooky za ním. Pokud si dám na notesu pevnou IP, tak mě ping na AP funguje, ale internet ne. Zkusil jsem dát do brány IP toho AP, a jako DNS cesnet a seznam. A nejede.
(Snad je to aspoň trochu ještě k tématu - jinak please SZ). Ď.
zbysour (39)|14.2.2006 21:40
Perfektni clanek, ale proc je tak slozity... myslim, ze nejdulezitejsi informace je, ze pokud je PPC v siti (WIFI, BT), je treba nastavit pripojeni pro work a ne pro internet... neni treba ani nic instalovat. Proste se nastavi IP a jede to... Kazdopadne skvela prace a myslim, ze podle tohoto PPC pripoji kazdy. Jinak pro pripojeni na internet pres sit je treba nastavit vychozi branu (pro ty, kterym to nejede). PPC je pocitadlo, jako kazdy jiny :) Pokud potrebuji sloucit nekolik siti, je nejjednodusi v PC sdilet pripojeni k internetu a ostatni sitovky (WIFI, BT, LAN) premostit...
EnMC (14)|9.3.2006 15:55
Stále není nic nového ohledné ActiveSync u WM5 přes Wifi?
beecher (9270)|9.3.2006 16:12
Ani nebude, pokud s tim MS neco neudela...

Presel jsem na primy sync s Exchangi a mam klid...
EnMC (14)|9.3.2006 16:37
Jde to teda nějak vyřešit? Moc tomu nerozumím.
beecher (9270)|9.3.2006 16:42
Pokud chcete synchronizovat se svym Outlookem na PC, tak to nelze, protoze MS odstranil v AS 4.x moznost synchronizace po siti (tzn. i pres Wifi).

Reseni, tedy spise workaroundy:
1. HW - synchronizovat pres BT.
2. SW - Pouzivat sync primo proti Exchange serveru.
EnMC (14)|9.3.2006 17:02
A sdílet internet přes ten Wifi router s AP by mělo jet bez problémů ne? (Teda pokud tomu správně rozumím)
beecher (9270)|9.3.2006 17:07
Jiste, na tom se nic nemeni...

Jeste aby odstrihli moznost browserni pres WiFi, tak to uz by bylo trochu moc... ;)
EnMC (14)|9.3.2006 17:19
U nich nikdy nevíš :D

Edit: Je teď rozumnější pořídit WiFi router Asus WL-500g či Asus WL-500gE?
Surgical (2364)|9.3.2006 18:53
Co jeste udelaji pro bezpecnost Tvych dat:O :sarcastic:
kubrt777 (18)|28.3.2006 11:50
Povedený článek. Díky. Jen prosím o radu, postupoval jsem dle návodu a vše funguje když mám notebook připojen ethernetovým kabelem do AP. Když změním IP adresu na WiFi, tak se ani nezačne spojovat. Nechápu to, přes LAN to jde a přes Wifi ne. Teoreticky by stačilo jen změnit IP v pockethostu, ale to nefunguje.
speed-komi (278)|31.3.2006 12:31
Pořád nemůžu přijít na to, jak se s pda připojit na net přes wifi. Všichni tady říkáte jak je to jednoduché, ale mě se to vůbec nedaří. Mám noťase s wifi a ten je modemem připojenej na net, poradí mi někdo jak nastavit NB i PDA abych mohl sdílet připojení k internetu?
zbysour (39)|31.3.2006 12:41
1. na notasu si das sdilet modemovy pripojeni pro wifi pripojeni
2. nastavis si bud AP, nebo Ad hoc na notasu (standartne tam budes mit IP: 192.168.0.1
3. nastavis IP, masku, branu a dns v PPC
4. a surfujes
beecher (9270)|31.3.2006 12:50
Doplnim bod 3: V PDA nastavis na sve WiFi karte napr. IP 192.168.0.5 (muze tam byt 2-254), masku 255.255.255.0, branu 192.168.0.1 a DNS server bud 192.168.0.1 nebo ty ktere se ti vypisou pomoci ipconfig /all v dosovem okne/command line u toho pripojeni, co vede ven...
zbysour (39)|31.3.2006 12:56
Ted je to uplne kompletni :-) Jeste stoji za zminku, ze nekdy musi byt nastaveno u sitovek v PPC, ze se pripojuji na internet (i kdyz ja tam mam porad work a funguje to i s Active sync)
speed-komi (278)|31.3.2006 12:57
Dík, ale tak nějak nevím, kde to všechno najdu. Jak bys to vysvětlil lamě?
zbysour (39)|31.3.2006 13:01
Asi by bylo efektivnejsi, kdybys rekl nekomu, kdo se vyzna malicko v sitich. Ten ti podle toho nastavi uplne vsechno a muze ti to i pro priste ukazat.
speed-komi (278)|31.3.2006 14:19
Všem vám děkuju za pomoc, už se mi to nějak podařilo rozchodit. Ono to je vlastně docela jednoduché..

...teď už si hezky sedim v obýváku a surfuju..
beecher (9270)|31.3.2006 15:54
No vidite a sam jste z toho mel paniku... ;)
lubosh_ce4you (22)|20.4.2006 20:52
Zdravim vsetkych,
mam problem z WiFi. Chcel by som sa pripojit na D-link router s WiFi. Mam Acer N311 WM5. Nepodarilo sa mi zatial ani surfovat, ani stiahnut postu.
IE vypise hlasenie
Cannot connect with current connection setings. To change your connection settings, tap Settings

Ked na to tapnem dostanem sa do nastavenia Connections. Mam moznosti

add new modem connecttions

editovat proxy

manage existing connections



Neviem kade sa pohnut. Spojenie na urovni WiFi nastane, PDA "vypyta kluc",router je zaroven aj DHCP a prideli PDA adresu, nastavil som aj proxy. Mam z toho taky pocit akoby PDA nevedelo ze ma pouzit na komunikaciu WiFi, a caka na konfiguraciu modemu.

Sorry za chaoticky popis :( dufam, ze to aspon niekdo skusi pochopit.

Vdaka za radu.
zbysour (39)|20.4.2006 21:49
Asi bych postupoval takhle:

1. Vymazal bych z PDA vsechny nastaveny pristupovy body
2. Zrusil bych sifrovani
3. Nastavil bych vsude IP adresy napevno
3. Pri vyhledani site na PDA bych nechal pripojit pro internet
4. pak by to melo fungovat
5. nastavil bych sifrovani a ostatni veci

Postup jak to udelat je tady nekde v diskusi
beecher (9270)|20.4.2006 22:52
Hm, to mi zni povedome...
Jak mate nastaveno Start->Nastaveni->Pripojeni->Pripojeni->Rozsirene->Vybrat site? Tedy presneji, co tam mate zvoleny za site?
lubosh_ce4you (22)|20.4.2006 23:28
[QUOTE="zbysour"]Asi bych postupoval takhle:

3. Pri vyhledani site na PDA bych nechal pripojit pro internet[/QUOTE]

Dakujem za rady, tomuto bodu nerozumiem :-(

Vo VM5 je v
connection settings/ connections / Network Management -> kde su 4 typy pripojenia definovane. dve su nezaujimave (su cez BT)
jedno je My Work Network
druhe My ISP

dalej je v Connection settings / Network Cards
kde je configuraciaMy network card connect to:
1.The Internet
2.Work

ku kazdemu je mozne vybrat adapter /v mojom pripade Samsung WLAN Card/

Nemam moznost porovnat to s w2003, alebo w2002 ale asi sa postup konfiguracie lisi.

V connection settings / network card uz velmi co nastavovat nie je
Nastavovat pripojenie, proxy je mozne v connection settings/ connections / Network Management. kde je mozne aj vytvorit nove Connection, ale vsetko je to tu naviazane na modem (BT, IrDA, COM1) neviem urobit connection naviazanu na WiFi.

Dakujem



lubosh_ce4you (22)|20.4.2006 23:33
[QUOTE="beecher"]Hm, to mi zni povedome...
Jak mate nastaveno Start->Nastaveni->Pripojeni->Pripojeni->Rozsirene->Vybrat site? Tedy presneji, co tam mate zvoleny za site?[/QUOTE]

Velmi na vyber tam nie je dve BT pripojenia, potom My Work Network a MyISP. Daju sa pridat dalsie vlastne.
Nefunguje mi to ani s jednym menovanych, ani s vlastnym vytvorenym.

Dakujem
beecher (9270)|21.4.2006 00:03
Ja se ptal co tam mate zvoleno, ale to je jedno... Podivejte se do nastaveni kazde site, jestli je tam na zalozce (muze chybet - asi u MyISP) nastaveno "Tato sit je pripojena do Internetu" a neni tam nastavena zadna proxy, pokud ji teda nepouzivate...
zbysour (39)|21.4.2006 07:27
Stavalo se mi (WM 2003), ze kdyz jsem mel nastaveno pripojeni k wifi jako "WORK", tak se nechtel explorer pripojit s tim, ze proste neni konektivita. Tak je treba zvolit pripojeni pro "INTERNET". Melo by vam to nabidnout pri nalezeni nove site.
lubosh_ce4you (22)|21.4.2006 08:01
[QUOTE="beecher"]Ja se ptal co tam mate zvoleno, ale to je jedno... Podivejte se do nastaveni kazde site, jestli je tam na zalozce (muze chybet - asi u MyISP) nastaveno "Tato sit je pripojena do Internetu" a neni tam nastavena zadna proxy, pokud ji teda nepouzivate...[/QUOTE]

Upresnim, skusal som aj taketo nastavenie vsade som dal ze je to internet a aj nastavil proxy a v advanced som nastavil aj port proxy
Dakujem Vam za Vase odpovede, monetalne som v praci. Ked pridem domov skusim sa na to opat pozriet.

Budem poteseny, ked mi zachovate este priazen.