Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Proc nezvoni upominka?

mln (17)|18.10.2005 17:15
Nevim si rady s timhle problemem: Na Looxu 720 napisu v kalendari pripominku a PDA vypnu. Ve stanoveny cas se ale nic nedeje. PDA se nazapne ani nezazvoni. Pritom na displeji pri polozce vidim maly cerveny zvonecek. Zvuk v systemu mam zapnuty. Co delam belbe? Dik.
Brco_ce4you (447)|18.10.2005 17:40
No toto byva problem pri WM 2003. Tam sa da jednoducho vyriesit pomocou Wakeup Tweak . Ale pri SE by to nemal byt problem. Je to mozno zapricinene skor nejakym inym programom co mate v PDA. No neviem. Niekto z LOOXOM by mohol pomoct.
hybo (3107)|18.10.2005 17:42
tenhle bug ma i SE....ja to testuji jiz par mesicu, protoze to proste vzdy trva, nez to prestane funguvat a je mozne, ze je problem i v aplikacich, tkere potrebuji pristup do databaze, jako treba PocketBreeze, ale zatim to nemuzu potvrdit...
Zdenek Malinsky (9781)|18.10.2005 19:35
Mě "to zase" přestalo zvonit po zmršeném backupu PDA. Asi po 3 dnech, než jsem se dostal k HR, se to "samo" po backupu opravilo.
daww (687)|18.10.2005 20:30
Možná zbytečná otázka, ale přeci jen ji napíšu.
Máš nastaveno:
1) Nastavení -> zvuky a oznámení -> karta zvuky -> zaškrtnout Zapnout zvuk pro: systémové události, Programy a připomenutí a budík
2) V tom samém nastavení na kartě oznámení událost reminders zaškrtnuto Přehrát zvuk a zkontrolovat zvukový soubor jestli třeba ten co byl nastavený nebyl změněn či přesunut
hybo (3107)|18.10.2005 23:33
tady neni problem se zvukem, ale s tim, ze proste se udelast ani nenachazi v Events databaze, takze proste zarizeni netusim, ze ma neco delat, natoz pak, jak to vlastne ma delat...
daww (687)|19.10.2005 06:28
Aha, promiň, ta otázka byla na millana :D
mln (17)|19.10.2005 09:40
To daww: jasne, tohle jsem kontroloval jako prvni. Mam to nastavene tak jak pises. Nejdriv to fungovalo jenom sem tam, ted to nejde vubec. Posledne jsem instaloval PowerLevel III. Mohla by to zpusobovat tahle aplikace?
tomasd_ce4you (87)|20.10.2005 00:31
Musim se k tomuto problemu take pripojit. Pouzivam kratce 720-ku a stale se s ni nemohu zzit prave kvuli problemum s budikem a upominkama. Zajimal by mne nekdo kdo se budi kazdy den 720-kou a funguji mu upominky, jaky pouziva sw?. Dva roky me zcela spolehlive budil a pripominal HP1915, primitivni stroj proti 720, ale bohuzel 720 ne a ne...
Milan Švec (938)|20.10.2005 09:44
Krátím si čekání v servisu (EDGE šlape i v Pardubicích) a koukám.
Používám Pocket Informant. O vypínání se nestarám (je nastavené na minuty nečinnosti). Když zapomenu po večerním poslechu i-rádia vypnout zvuk, mám ráno v 7:45 o (případné) probuzení postaráno. Připomenutí (Reminder) událostí (nastavené na 15 minut před) spustí standardní bimbání v počtu událostí (narozeniny) a s takovou hlasitostí, jak byla předtím nastavená. Tak aspoň vím, kolik je hodin. To samé se opakuje před každou naplánovanou událostí během dne. Když nemám vypnutý zvuk.
Teď a tady jsem to znovu vyzkoušel na nové události. Zvoneček jsem nastavil na nulu. Přesně v nastaveném čase - bimbam, bimbam....
Asi to bude chtít prověřit Outlook (i na PC, kvůli synchronizaci) jestli tam není nastavený čas před událostí na "žádný". Nebo nastavenou hlasitost.
Fungující budíky (i s mp3) tu na ce4you už mají někde svoji diskuzi.
tomasd_ce4you (87)|20.10.2005 10:33
Děkuji za obsáhlou odpověď. Já mám největší problém s tím, když večer v posteli při čtení nebo browsení vypnu zvuk úplně a pak ho už nezapnu. Stanartní budík windows pak budí bezhlasně, taktéž upomínky. Nebo PI umí zapnut zvuk bez ohledu na nastaveí systému? Budík jsem vyřešil Stoptimem, ten pípá bez ohledu na nastavení zvuku. Jen mi vadí, pokud při prvním buzení nic nezmáčknu a nechám ho dopípat, tak už znovu budit nezačne. Pokud zmáčknu snooze, tak po nastavené době(5 min) budí znovu. Teď ještě zkouším profily přes PocketZenPhone free. Ale zdá se mi, že přepíná zvuk podle profilu v nastavený čas jen pokud byl vypnut jiným profile. Pokud zvuk vypnu v bublině WA, tak se profil sice přepne (třeba v 5:00), ale zvuk se podle profilu nenastaví, zůstane podle windows.
Omlovám se za dlouhý příspěvek, hlídám doma nemocné dítě, tak mám čas se rozepisovat. Díky za podněty.
hybo (3107)|20.10.2005 11:25
jenze tydle posledni dva prispevky neresi ten problem, co ma tazatel a kterej mam i ja...
tomasd_ce4you (87)|20.10.2005 12:14
Není řešení zde? https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4223
Mě se to tak chovalo a ta úprava registru pomohla, z čehož usuzuji, že v 2003SE ten problém stále trvá. Předpokládám, že ta výše zmíněná utilitka Wakeup Tweak dělá to samé. Ale z vašich popisů to vypadá, že se upomínky nezobrazí vůbe, tak to bude nějaký zakopanější pes.
hybo (3107)|20.10.2005 19:44
ne, u me to nepomohlo....ted uz to jede par tydnu OK, ale nemuzu uzvat PocketBreeze...ale vzhledem k tomu, ze i s nim mi to casto par tydnu slo OK, tak zatim nedelam zavery...dnes jsem byl strasne unaven a tak jsem lehl pres den, ale potreboval jsem vstat na jednani, tak jsem si udelal reminder a abych mel jistotu, sel jsem kouknout databazi eventu...he, 10minut jsem cekal, nez jsem se k ni dostal, pac obsahovala 870 polozek (z toho 857 bylo scriptu ke smazani)....to je stav, ktere me proste desi, kdyz si nemuzu byt jistej a radsi jeste koukam do databaze, jestli se tam muj event zapsal...
mln (17)|21.10.2005 09:40
Zkusil jsem HW reset. Jednou to zazvonilo ale asi se zpozdenim kolem 10 minut, pripominka se vubec na displeji nezobrazila. Pak nic, pritom bylo nastaveno opakovani. Pote jsem udelal obnovu z backupu a ted nezvoni a nezobrazuje se uplne nic. Proboha to je takovy problem to vyresit na zarizeni za 15 tisic? Jsem zklaman. Vzdyt to umel na 100% muj stary diar Casio! Neni to nahodou duvod na vraceni zbozi?
Zajimalo by mne, jak by se k tomu postavili v servisu.
tomasd_ce4you (87)|21.10.2005 15:41
Tak po hw resetu to je opravdu divné. Vypadá to fakt na servis. Zajímalo by mne zda někomu chodí na 720 upomínky na 100% bez vyjímek?