Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomeRaider 3 a čeština? Je to možné?

DavidFawn (70)|18.10.2005 16:18
Ahoj,
používáte někdo TomeRaider 3? Mohli byste zkusit spustit přiložený soubor, je to zkompilovaný ve formátu tr3, a jsou tam obsažený všechny znaky s háčky a čárkami.
Prosím, zkuste dvě věci:
1) použít normální hledání (vyřazovací) a pomocí něj se dostat až k žádanému slovu. Mně to u českých znaků nešlo, když jsem se dostal k českému znaku, tak dál už to vyhledávat (vyřazovat slova) nešlo. Nefungovalo to u většiny (třeba "č"), u "ů" to znak změnilo na "o" a u mála to fungovalo v pořádku ("í"). Tohle by nevadilo když bych vyhledával celé věty, pokud mám ale slova, co začínají na písmeno s háčkem, tak je to problém.

2) použít "full-textové" hledání - výše popsané chování odpovídá (problémové znaky to nenašlo)

Napsal jsem do jejich support centra, a ti by rádi věděli, na jaké platformě tenhle problém mám. Tak bych jim rád poskytnul názvy přístrojů a verze operačních systémů, které mají tenhle problém. Prosím, napište výsledek testování a typ pda, a verzi systému (případně jestli máte lokalizaci atd.)

Jo, ještě jsem zapomněl... windows verze tenhle problém nemá. A používal jsem tu nejnovější, právě staženou verzi 3.neco.14 pro PPC

A mám MDA Compact, WM2003 SE, originál ROM T-Mobile, velkou lokalizaci od SunnySoftu.
DavidFawn (70)|19.10.2005 17:12
tak buď to všem pětatřiceti lidem, co to už viděli, funguje, nebo to ještě nikdo neměl čas zkusit :-(
Machine_ce4you (1)|30.1.2006 12:41
Taky jsem se s Tomeraiderem pral, zkoušel jsem různé kódové stránky zdrojového .txt souboru, ale nikdy to na ppc nebylo správně.

Našel jsem však freeware MDict, který perfektně funguje. Převod .txt na .mdx je neuvěřitelně rychlý (zkoušel jsem na 100MB slovnících a encyklopediích) a výsledný .mdx soubor má porovnatelnou velikost s .tr3. Oproti Tomeraideru však neumí vyhledávat uvnitř subjectu, což mi ale vůbec nevadí.