Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalace po HR v terénu

zedino_ce4you (63)|18.10.2005 16:11
prosim vas ludia pomozte mi nutne som musel hardresnut svoje MDAIII. som miomo domova. nemam pristup k PC jedine co mam je gprs pristup na net. potrebujem utilitku na instalovanie .cab-ov ale taku co rozchodim priamym stiahnutim na mda, uz 2. den marne hladam na nete stale stiahnem len nieco co sa instaluje cez pc. to iste plati o rozbalovani archivov - vsetky kompresne-dekompresne programy sa insaluju z pc, a .cab mi ten blby explorer nestiahne ale "zobrazi" kurnas ludia pomozte mi
velmi pekne dakujem
Zed
daww (687)|18.10.2005 16:22
Potřebuješ utilitu kterou nainstaluješ z cabu a další caby budeš instalovat její pomocí, nebo potřebuješ něco na stahování cab souborů z netu ?
zedino_ce4you (63)|18.10.2005 16:44
no stav veci je nasledovny: potreboval som gprs ktore mi z neznamych pricin nefachalo tak som hardresetol, pristup k pc nemam aby som si mohol instalovat potrebne app. ale momentalne kym sa dostasnem domov surne potrebujem byt online nas icq. ten sa da zinstalit len cez pc lebo to co je na sajte icq.com nie je na online instalaciu na ppc, takze som skusil agile ale aj ked ponuka download cab ten blby explorer mi ho zobrazi namiesto ponuky stiahnutia a to potrebujem vyriesit
vdaka
Pavlucha (1496)|18.10.2005 16:59
Pokusím se připojit soubor z PDA, ale jestli jestli to nepůjde, pošli mi SZ svůj mail.

EDIT: ... nejde to - pošli mail
Zdenek Malinsky (9781)|18.10.2005 17:05
1. Proč po HR nedáš obnovu ze zálohy?
2. Dost softů spustitelných z PDA (tedy ty, které se neinstalují z PDA) najdeš tady - a na instalaci .CABů soft není nutně třeba.
3. Opravdu je takový problém se zamyslet a vymyslet název diskuze? :sarcastic: :?
zedino_ce4you (63)|18.10.2005 17:54
1. zaregistroval som sa dnes co asi znamena ze nebudem nejakym skusenym uzivatelom mda, vec ako obnova zo zalohy mi bohuzial nic nehovori
2. viem ze na instalaciu cab nepotrebujem soft ale potrebujem o na stiahnutie cab, dik za link na aplikacie
3. uznavam, ale nazov presne vystihuje moj aktualny stav, ked tak nech to moderator alebo admin prepisu
daww (687)|18.10.2005 18:32
Koukám že už jsi svůj problém vyřešil ? Na odkazu od Zdenka jsou aplikace v CAB a ještě zazipované, aby šli stáhnout právě do PPC. Takže nejprve stáhni nějaký zipovací program a pak už je to brnkačka. Agile je tam také v sekci Internet a spol.
zedino_ce4you (63)|18.10.2005 18:55
jj, vyriesene, nie sice cez ten odkaz, ale kamos mi poslal mailom cab pocketrar-u, co je zaujimave cab ako prilohu v e-mail v pohodicke ulozilo nainstaloval som to a zvysok bola brnkacka, ste super, dik moc

PS: super sajta, myslim ze ju budem navstevovat velmi casto a samozrejme klast blbe otazky a riesit uz urcite vyriesene problemy ;), este raz vrele dik
Zdenek Malinsky (9781)|18.10.2005 19:21
[QUOTE="zedino"]1. zaregistroval som sa dnes co asi znamena ze nebudem nejakym skusenym uzivatelom mda, vec ako obnova zo zalohy mi bohuzial nic nehovori[/QUOTE]1. to se nedá poznat dle datumu registrace, kdo je jak zkušený uživatel - tak doporučuji přečíst na titulní straně ruriku Začínáte? Čtěte! (pravý sloupec, horní část)
ad obnova - to je základ = synchronizovat, synchronizovat, synchronizovat, zálohovat, zálohovat, zálohovat
Miloš Strouhal (3997)|18.10.2005 19:44
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]1. to se nedá poznat dle datumu registrace, kdo je jak zkušený uživatel - tak doporučuji přečíst na titulní straně ruriku Začínáte? Čtěte! (pravý sloupec, horní část)
ad obnova - to je základ = synchronizovat, synchronizovat, synchronizovat, zálohovat, zálohovat, zálohovat[/QUOTE]Nesouhlasim, nesouhlasim, nesouhlasim! Zalohovani ani zdaleka neni vselekem. Ja osobne nikdy nezalohuji, povazuji to za hloupost, jelikoz dle meho nazoru neexistuje jediny zalohovaci program jez by zalohu provedl 100% korektne. Za dobu co pouzivam PDA a MDA jsem vyzkousel uz hromadu zalohovacich programu, a nenasel jsem jediny ktery by mi zalohu provedl dokonale. Vzdy jsem po obnove ze zalohy nalezl nejakou chybu v systemu nebo nefunkcni aplikaci. Dokonce i u vestaveneho tak chvaleneho zalohovadla u iPAQ hx 4700 jsem nasel velkou vadu, po obnove nefunguje Multi Internet Explorer. At clovek dela cokoliv, jedina moznost je kompletni odinstalace a nasledna instalace tohoto programu. A na to se mohu akorat tak .... Takovy zalohovaci program je mi ale k nicemu. Takze bych naseho kolegu kvuli tomu ze nezna zalohovani nepeskoval. Protoze navic ten vestaveny zalohovaci program v MDA 3 je zcela k nicemu, akorat tak udela cloveku v zarizeni bordel a pak rovnou lepsi udelat hard reset a komplet preinstalaci.
wisp_ce4you (200)|18.10.2005 20:14
Asi sklouznu trochu k OT ale dovolím si nesouhlasit se zbytečností zálohování - uprostřed Vídně se mi hard resetoval hx4700 a nebýt obnovy ze zálohy (cca 3minuty) tak jsem zůstal nejen bez mapy ale i bez adresy hospody kam jsem šel. A to nemluvím o tom, jak (nebo spíš kudy) bych se druhý den s autem bez navigace pohyboval!
daww (687)|18.10.2005 20:17
Já zálohuji přes AS a vše je v pohodě. Poslední obnova dnes.:) Obnoví se i fotky a melodie u kontaktů. V AS mám nastaveno přírůstkové zálohování při každém připojení k PC a synchronizaci všech položek co to nabízí kromě Oblíbené. Obnovu dělám následovně. HR -> úvodní nastavení systému včetně regionálního nastavení a nastavení času a datumu -> SR dříve než se začnou instalovat přidané aplikace -> připojení k PC v režimu host ->spuštění zálohy -> SR -> vše je jako před HR :)
Pavel Koza (4761)|18.10.2005 20:23
Zalohovani neni rozhodne zbytecna vec. Zalohuju kazde zarizeni, ktere mam, a nekolikrat uz jsem to ocenil (i kdyz mam vetsinu veci na karte). A nejaka nekorektne napsana aplikace na tom nemuze nic zmenit...
Miloš Strouhal (3997)|18.10.2005 20:24
jasne, tomu rozumim, tady se vyhoda obnovy ukazala, ale kazdy mame jine naroky a ja nepouzivam aplikace jez nebehaji na 100%. A mezi temi zalohovacimi jsem dodnes nenalezl zadnou jez by mi fungovala opravdu naprosto bezchybne. Jasne, ve Vidni jste potreboval dokumenty a navigaci, Multi IE by vas ze zacpy asi tezko vyvedl, ten vam v tu dobu mohl byt zcela ukradeny, ale po navratu domu cloveka stejne ceka preinstalace.. At uz pouze nekterych konkretnich programu, nebo celeho zarizeni. Tedy alespon pokud jde o cloveka jez si potrpi na 100% funkcnim sytemu, vzdy kdyz jsem zacal pouzivat nektery ze zalohovacich utilit, po obnove jse drive ci pozdeji narazil na nefunkcni nebo castecne nefunkcni aplikaci, nebo nejaky jiny problem, jez mne nakonec stejne donutil k hard resetu. Ja moc necestuji mimo republiku, ovsem pokud by tomu bylo jinak, k pouziti zalohy bych se tez jiste uchylil, ze zcela stejnych duvodu jako vy. Ovsem byl bych po zkusenostech smiren s tim, ze po navratu domu mne stejne ceka kompletni preinstalace celeho systemu. A tato predstava mne prilis netesi..:? [QUOTE="daww"]..vse je jako před HR :) [/QUOTE]Zavidim ti. Tak jsem se tesil ze budu mit konecne u hx 4700 obdobne zkusenosti. Ale bohuzel, minimalne jedna aplikace mi po kompletni obnove vzdy nefungovala, dal jsem to jiz nezkoumal a prestal jsem opet zalohovat. Jen pravidelne synchronizuji s PC Outlook, vic nic.
strojvudce (390)|18.10.2005 20:59
Ja zalohuji LOOXika vestavěnou aplikací FSC Backup a ještě se mi nestalo, že by něco po obnově nechodilo. Nikdy žádný problém. Ani malinký.
zedino_ce4you (63)|18.10.2005 23:00
celkom sa to tu rozbehlo ale ako je napisane v nazve diskusie problem je dost specificky a dolezite je hlavne slovo "V terenu" na co niektori zabudli, nebolo by od veci vypacovat guideline aKo na takuto situaciu v specifickych podmienkach a to:
1. nahodny/nutny HR
2. nefunkcna/vymazana SD
3. funkcne pripojenie do inetu

ad registracia: fakt je to ze sa z datumu registracie neda urcit kto je aky skuseny,ale na druhej strane si neviem predstavit uzivatela ktory by vedel perfektne pracovat s mda a nebol by tu regnuty ked kvoli nicomu inemu tak aspon kvoli download sekcii, ale to je len moj nazor
ZdenekP (224)|18.10.2005 23:21
Mě se jeden čas MDAC resetovalo na počkání - po reklamaci už je to OK. Nicméně vše zlé je k něčemu dobré. Na kartě mám adresář install, a v něm všechny programy, které instaluji do RAM (pluginy do today). Ostatní je nainstalováno ve store nebo na kartě. Pak tam mám adresář My programs a v něm všechny zástupce. Pak jsem si udělal cab, který mi na mdac nastaví vše co potřebuji (šířku posuvníků, cache pro display,..., připojení k exchange).
Po HR:
1. Základní nastavení
2. SR (ještě než se začne instalovat Extendet ROM)
3. Instalce cabu do RAM (včetně Beecherovo nastavení GPRS a mých úprav).
4. Zadání hesla do exchange, nastavení času a synchronizace s exchange.
5. zkopírování zástupců z My programs do windows/start menu/programs.
6. Konfigurace cLaunchu (to jsem ještě nedořešil)
Hotovo.
Pak to má ještě jednu chybku - úkoly, ale ty přežiju do další synchronizace s PC, ale doufám, že to MS časem dořeší.
tyroler (20)|18.10.2005 23:30
[QUOTE="Pavel Koza"]Zalohovani neni rozhodne zbytecna vec. Zalohuju kazde zarizeni, ktere mam, a nekolikrat uz jsem to ocenil (i kdyz mam vetsinu veci na karte). A nejaka nekorektne napsana aplikace na tom nemuze nic zmenit...[/QUOTE]

Zlohoval jsem taky a nemam nic, Ipaq v dachu, karty s nim, telefon taky v dachu a PC uspesne pul roku nepouzivam, nefunguje, kdo by kupoval nove ne? A skoro vsechny programy se daji sosnout v cab. Jen hledat da vetsi praci je najit. Xacrett a cabInstal v Storage. A spooooustu cabiku zase na karte. Sem tam si taky nejakej poslu na mail, aby se mi neztratil. No a to je ma zkusenost.
tyroler (20)|18.10.2005 23:36
[QUOTE="Cvrnda"]
6. Konfigurace cLaunchu (to jsem ještě nedořešil)
[/QUOTE]

claunch.dat ? po nastaveni ktere se mi libi "copy to storage"
ZdenekP (224)|18.10.2005 23:39
Dík píšu si. asi si rozšířím instalační cab.
Kája_oldd (759)|18.10.2005 23:45
Asi budu OT, ale na své a620 jsem naposledy kompletně vyčistil už tak před 3 měsíci, a od té doby prodělal po HR pár obnovení ze zálohy (pravda, kvůli času na hodinách bylo nutné spojit s kompem, nebo ručně nastavit:)) a z mého pohledu všechny aplikace co jsem zkoušel pracují bez nejmenší chybičky...alr to je náhoda možná, navíc jiná značka, backup program a obsah ramky...nic ale není bez chyby
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.10.2005 23:46
Obnova - záloha se tu řešila už mnohokrát. A každý má na to jiný názor.

Já to řeším takto.

Je to staré více jak rok, ale podle mne nejčistší a nejspolehlivější řešení.

Stačí mít program na úpravu registrů a program Databaze Explorer od eXEdena, vyexportované soubory a soubor s registry.

Jen spárování přes Bluetooth nelze uschovat.