Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Základní konfigurace Pocket PC (kalibrace displeje a pod.)

Pavel Koza (4761)|16.10.2005 17:13
I když to někomu může přijít úsměvné, pro některé uživatele může být problémem už ta úplně základní konfigurace Pocket PC zařízení. Stačí k tomu málo - například nulové zkušenosti se světem kapesních počítačů nebo neznalost jazyka, kterým zařízení v základu komunikuje. Softwarová lokalizace do češtiny se totiž instaluje až po tomto prvním nastavení. Takže pokud máte právě tento problém, s pomocí tohoto obrázkového průvodce jej určitě rychle vyřešíte:)

Přečtěte si celý článek.

P.S. Nez sem nejaky chytrolin napise, ze to je uplne jasne a co to sem pisu za clanky, zde mate realny dukaz, ze to proste uplne JASNE neni;)
szoustal_ce4you (174)|16.10.2005 18:15
Tak přesně tohle jsem potřeboval tak asi před půl rokem. Koupil jsem si MDAC čuměl na to jako tele na nový vrata. Volal jsem dokonce na infolinku,ale ani oni mi neporadili. Nakonec jsem na to přišel systémem pokus omyl. Měl jsem před tim zkušenosti s WM for smartphone, ale tohle je opravdu něco úplně nového. Díky tedy za tento článek jménem budoucích majitelů PPC.
andischo (45)|16.10.2005 19:07
[QUOTE="szoustal"]Tak přesně tohle jsem potřeboval tak asi před půl rokem. Koupil jsem si MDAC čuměl na to jako tele na nový vrata. Volal jsem dokonce na infolinku,ale ani oni mi neporadili. Nakonec jsem na to přišel systémem pokus omyl. Měl jsem před tim zkušenosti s WM for smartphone, ale tohle je opravdu něco úplně nového. Díky tedy za tento článek jménem budoucích majitelů PPC.[/QUOTE]

Ako keby som to pisal ja :) tiez som mal rovnaky problem, len som nevolal na infolinku :) Super clanok pre novych uzivatelov..
Radek Novák (309)|16.10.2005 19:16
Take jsem mel pred rokem stejny problem :). Honil sem krizek po cele obrazovce, ale nejak mi nedoslo, ze musim kliknout primo na nej :D
anarchist (10)|16.10.2005 19:55
Tak to mě překvapuje, mně to z nějakého záhadného důvodu problém vůbec nečinilo. Ale pochopím, že se to někomu stát může. Snad si případní zájemci dokáží tento článek najít, i když ze zkušenosti vím, že je to pro některé neřešitelný problém.
pdq (380)|16.10.2005 21:29
MAM JEDEN DOTAZ...Ma nejaky vplyv pri uvodnej kalibracii displeja aj sila pritlaku na dotykovu vrstvu?????

Kato_ce4you (970)|16.10.2005 21:31
No tak ja s tim teda taky nemel zadne problemy :cool: Vzdyt je to tam primo napsane, co se ma delat... Tak hlavne, ze nekomu tenhle clanek pomuze - kdyby mel pomoct jednomu cloveku, tak mel smysl :yes:
Ja jsem mel takovejhle problem pred par mesici - jak jsem rozbil displej, tak jsem mohl aspon PDA ovladat pres SOTI Pocket Controller - ovsem nejak jsem si hral s nastavenim a byla tam moznost nejakeho rychlejsi vykreslovani ci co (beta funkce) - tak jsem to zkusil a HR - bez funkcniho displeje ten displej fakt zkalibrovat nejde a k PC jde pripojit az po tomhle pruvodci - takze to byl neresitelny problem (dotykova vrstva mi fungovala - akorat jsem nevedel, jak trefit ty krizky, na cemz jsem skoncil :D ). Tenkrat by se mi opravdu hodil obrazkovy pruvodce a odmerit si vzdalenosti, kam tapnout ;) :D
Kato_ce4you (970)|16.10.2005 21:32
[QUOTE="pdq"]MAM JEDEN DOTAZ...Ma nejaky vplyv pri uvodnej kalibracii displeja aj sila pritlaku na dotykovu vrstvu?????[/QUOTE]
Ne - akorat musis stisknout dostatecne silne, aby se ten stisk zaznamenal ;)
pdq (380)|16.10.2005 21:39
[QUOTE="Kato"][QUOTE="pdq"]MAM JEDEN DOTAZ...Ma nejaky vplyv pri uvodnej kalibracii displeja aj sila pritlaku na dotykovu vrstvu?????[/QUOTE]
Ne - akorat musis stisknout dostatecne silne, aby se ten stisk zaznamenal ;) [/QUOTE]
Takze pritlak ako taky /silny ci slaby/ nema vplyv na neskorsiu funkcnost dotykovej vrstvy...tak som to pochopi.
Kato_ce4you (970)|16.10.2005 21:57
[QUOTE="pdq"]Takze pritlak ako taky /silny ci slaby/ nema vplyv na neskorsiu funkcnost dotykovej vrstvy...tak som to pochopi.[/QUOTE]
Presne tak ;)
CommanderZ (1798)|17.10.2005 17:20
pekny, ale musim uznat, ze jsem s tim problemy taky nemel.

ale mam jeden dostaz: jak se z tohohle delaj screenshoty (podobne to nechapu treba u BIOSu na PC) :?:
Pavel Koza (4761)|17.10.2005 17:29
[QUOTE="CommanderZ"]ale mam jeden dostaz: jak se z tohohle delaj screenshoty (podobne to nechapu treba u BIOSu na PC) :?: [/QUOTE]

Magie, cerna magie;) Ne, vazne - staci spustit program Welcome.exe, ktery je ve Windows slozce a cely pruvodce probehne uz ve chvili, kdy mas nainstalovany nejaky snimaci program.
kubisz (1054)|17.10.2005 17:41
CommanderZ (1798)|17.10.2005 21:09
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="CommanderZ"]ale mam jeden dostaz: jak se z tohohle delaj screenshoty (podobne to nechapu treba u BIOSu na PC) :?: [/QUOTE]

Magie, cerna magie;) Ne, vazne - staci spustit program Welcome.exe, ktery je ve Windows slozce a cely pruvodce probehne uz ve chvili, kdy mas nainstalovany nejaky snimaci program.[/QUOTE]

Ja ho tam nemam :? To je asi vymozenost jenom SE nebo 05 :disgusted:
Saman_ce4you (1451)|17.10.2005 21:45
Mas, co jinyho by se ti spustelo po HR ;) Je oznacenej systemove a je v ROM, takze abys to videl treba v TC, musis odskrtnout Hide files in ROM :D
Blondak_s.r.o. (78)|9.12.2005 17:26
KUK sem na Pocketu to je uplne snadný>>> \Windows\welcome.exe ;)
Ale něco je anglicky.:mad:
ersa_ce4you (11)|4.12.2006 10:21
Na LOOX 410 mam nefunkcni dotykovou vrstvu, existuje nejaka moznost jak obejit kalibraci displeje (pak uz funguji tlacitka), potrebuju stahnout data pripojenim k PC pres kabel. Popripade jak ziskat data ze zalohy na SD karte "FSCBackup.fsb". Diky za kazdou radu.
Marek_026 (65)|9.3.2007 23:33
Tak timhle jsem se trápil zrovna dnes ráno. Jsem novým uživatelem a po včerejším seznámením do tří hodin do rána jsem se domníval že vim vše. Koupil jsem to nainstalovaný ovšem dnes ráno při mé šikovné instalaci do držáku v autějsem cosi pomačkal a objevil se křížek. Naštěstí pomohl český návod. Děkuji tímto autorovi za užitečný článek. :yes:
BMzik (12)|22.8.2007 09:40
Článek pana Pavla Kozy - základní konfigurace Pocket PC mi velice pomohl. Jako nový majitel MIO A705 jsem si nechtě "rozladil" kalibraci displeje. Díky jeho článku s českým návodem jsem si po spoštění "Welcome .exe" ze složky Windows dokázal displej opětovně zkalibrovat. Co je pro někoho samozřejmé, jednoduché nebo běžné může jinému dělat problémy. Každá pomoc je vítána. Skutečně velký dík za toto fórum.