Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wifi karta ako access point

Winnie the Pooh_ce4you (0)|15.10.2005 13:29
Za 20 dni mi pride domov Dell axim x50 520MHZ, a chcel by som ho pripojit potom na net cez wifi... otazka je, co k tomu potrebujem : viem ze access point.. mam doma pripojenie DSL a viem ze sa da kupit DSL router ktory ma v sebe access point, lenze to si ani nahodou nemozem teraz dovolit... ale pocul som ze aj klasicke pci/usb wifi karty za 700 kaciek dokazu pracovat ako access point.. mate s tym niekto skusenosti? alebo je na to potrebny niaky software ktory mi z nej dokaze spravit access point? prosim poradte, na www.zive.cz kaslu na to
beecher (9270)|15.10.2005 17:19
To je zalezitost softwaru dodaneho k te WiFi karte. Ale muzes si taky vytvorit normalni Ad-Hoc WiFi sit a chodi to uplne stejne... ;)
Winnie the Pooh_ce4you (0)|15.10.2005 19:06
Jo, a nahodou neviete ktore karty taky software maju?

a co je to Ad-Hoc wifi sit??? s wifi nemam zatial ziadne skusenosti, mozete mi to polopatisticky vysvetlit?
Maaarty (49)|15.10.2005 19:40
Jako acces point s dodávaným softwarem dobre funguji karty od firmy ASUS.
Jinak Ad-Ahoc je v sitich neco jako peer to peer.Tedy ve wi-fi terminologii propojení pouze dvou zarizeni mezi sebou pokud se nepletu. Ale pan Becher vas urcite pouci daleko lepe ponevadz jeho znalosti sahaji za hranice chapani (mysleno v tom nejlepsim slova smyslu).:D
mistm (477)|16.10.2005 12:11
je to tak, Adhoc je bud klient-klient nebo ap-ap

v tvem pripade pokud mas jen jedno zarizeni, ktery se bude pripojovat, tak staci adhoc k pocitaci (kde muze byt prakticky jakakoli wifina). Nastaveni je jednoduche, ale bude pak jeste treba rozchodit routovani/bridge v systemu, aby byl pristup na net.

Jinak wifi v rezimu ap
- ano, asus beha a je levny
- hostap - softwarove reseni pro celkem dost karet
- mozna jeste neco :) treba ja mam ve freebsd moznost simulovat ap rovnou pomoci driveru
mistm (477)|16.10.2005 12:12
jeste jsem si vsiml: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10231
Winnie the Pooh_ce4you (0)|16.10.2005 12:18
Dekuji, moc ste mi pomohli, takze teda zvolim Asus-ku, este mi schvalte, ci toto bude to prave pre mna: http://www.asus.sk/products4.aspx?l1=12&l2=42&l3=0&model=50&modelmenu=1