Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pevne rozdeleni RAM mezi ulozny prostor a spustene programy?

xkovi_ce4you (568)|14.10.2005 14:47
Zdravim, chtel bych vas poprosit, zda nevite, jak pevne usadit rozdeleni ramky mezi spustene programy a ulozny prostor? Mam jen 64MB a vzhledem k 21MB zabranyma today pluginama mi uz na beh programu moc nezbyva..RAM jako ulozny prostor prakticky neuzivam, od toho mam SD, takze me docela stve, jak se mi to porad automaticky snazi nevim proc udrzovat vic jak 10MB pro ukladani, takze po pripojeni pres AS mi uz zbyva casto pod 10MB pro beh aplikaci:sarcastic:
Takovy IDOS toho tolik sezere, ze pri vyhledavani spoje mi hlasi nedostatek pameti a koncim.. zkousim posuvnikem pridat tech 10MB na "stranu pro spustene programy", ale pravidelne se mi vraci nekam doprostred..
Da se to nejak pevne nastavit?Opravdu nepotrebuju ulozny prostor vic jak 3MB, vse ukladam radeji na kartu..
ipf (2136)|14.10.2005 15:16
Vzhledem k tomu, že máš cihlu zaplácnutou dvaceti megama pluginů, tak ti nepomůže nic (leda by sis koupil cihlu se 128MB RAM, ale obávám se, že by sis do ní nahrál osmdesát mega pluginů a budeš tam, kde teď).
PS
Opravdu nelze některé pluginy přesunout na kartu?
beecher (9270)|14.10.2005 15:16
Na nulu cast Storage nedas, minimum je kolem 8MB volneho prostoru...
xkovi_ce4you (568)|14.10.2005 15:41
No nebyl sem uplne presny..vlastne pluginy mam "jen" P+,PB vc. PW a WA2, ale mam tam taky netfront, pripadne plugin PIEPlus do IE, a pak tusim jeste nejaky media driver do IE, ktery je soucasti PocketPlayer a samozrejme ceskou lokalizaci.. takze mam v RAMce opravdu "jen" to, co bezi casto a kde chci dostatecnou rychlost, pripadne predejit problemum..a dohromady at chci ci nechci, dava to zhruba 21MB..jinak vse ostatni mam na SD..
Uz sem se na jinem miste prave ptal, zda bych si ty pluginy nemohl dat do ROMky..shodou okolnosti Beecher psal, ze az na pomalejsi restart by to nemel byt problem..
Zajimavy ale je, ze jsou chvile, kdy mi to klidne necha posuvnik tak, ze mam uloziste jen 3MB a nevraci se..ale ve chvilich, kdy to nejmin potrebuju se to prave neda na tech 3MB udrzet a vraci se to do vami zminenych 8MB..
No nic, tak dik za info :yes:
Pavel Koza (4761)|14.10.2005 15:45
Pokud vim, tak v tomto ohledu ma system vzdy posledni slovo. Jakmile potrebuje, posune si pomer jednim ci druhym smerem.
Radek Novák (309)|14.10.2005 15:45
ja mam v ram jen today pluginy a ze jich mam opravdu jen minimum. Napr takovy netfront (pokud se nepletu) zabira cca 3-4MB...Ten by jako prvni sel na kartu :yes:
xkovi_ce4you (568)|14.10.2005 15:49
[QUOTE="Pavel Koza"]Pokud vim, tak v tomto ohledu ma system vzdy posledni slovo. Jakmile potrebuje, posune si pomer jednim ci druhym smerem.[/QUOTE]
No tak na zmineny IDOS, kvuli kteremu sem vlastne vznesl tento dotaz, tak ten teda system neprinuti, aby si aspon na chvili vzal zbytecnych 10MB prirazenych pro uloziste..napise nedostatek pameti a muzu se jit klouzat :sarcastic:
Kdyby WM2003 SE tohle umely, byl bych stastnej..takhle holt presunu nektere programy asi do romky, ikdyz se mi to moc nelibi..ale na SD kartu to, co sem psal vyse proste davat nechci..treba netfront chci mit nezavisle na karte..abych ji mohl klidne vyndat a neprisel tak o fce, ktere by mi IE nenabidl..
Pavel Koza (4761)|14.10.2005 15:55
Uprimne receno, to neni chyba IDOSu. IDOS proste po spusteni zkusi alokovat potrebnou pamet a system mu rekne, ze ji nema. Ze ji ma, ale pridelenou storage, je blbost Windows a ne programu...
xkovi_ce4you (568)|14.10.2005 16:06
Ani sem to nemyslel zle proti IDOSU ;) Vlastne sem chtel upozornit na to, co pises, tedy ze WM proste nezareaguji na to, ze nejaky program chce vic a oni mu to neposkytnou.. WM5 to vyresily tim, ze jsou na romce a ram maji na beh programu.. skoda, tohle povazuji za docela velikou chybu systemu..desktopova verze si taky bere virtualni pamet z disku, meli by se poucit a udelat to tak i na ppc:)
ElSoft (1244)|14.10.2005 16:16
problem je mozna v tom ze pamet je fragmenovana(nenanjde se vni souvisly blok pro potreby IDOSu), vice zde, take bych zkusil novou verzi IDOSu, 1.08 , pokud ji jiz nepouzivate
CommanderZ (1798)|14.10.2005 18:15
Jak si predstavujes to brani z disku? SD karta je o hodne pomalejsi nez pomalej HD na PC, s programovou pameti na SD bysis opravdu moc nepomoh.

Co se tyce WA2, smazal jsi treba prebytecna defaultni tematka (jsou tam 3). Pak jdou smazat take tematka ze sytemu, ktera nic nepouziva (P+ jich s sebou pritahne hafo).

A posuvnik na nastaveni pameti? Ten nikdy nemuzes nastavit az do kraje, ale tak 0,5 cm (QVGA na n30) od hranice to uz vetsinou sezere.
xkovi_ce4you (568)|14.10.2005 20:25
Vsak to uz sem zkousel, smazal sem daleko vic, nez ty popisujes, ale proste v ramce mi pri nainstalovanych programech, ktere sem napsal vyse, zabiraji at se snazim jak snazim cca 21MB, coz proste s dalsimi 9, ktere si to vezme jako ulozny prostor uz vezme hodne..spusteny AS s ostatnima uz si sam bere cca 15MB, tak si spocitej, kolik toho zbyva, kdyz mame realne jen 55MB:sarcastic:
Nemyslel sem to ve vztahu, aby slo brat z SD, ale ze by ten posuvnik nemel fungovat jen automaticky na rozdelovani na polovinu, ale podle potreby programu..
Posuvnik mi ani ten 0,5cm kolikrat nedrzi a vraci se do prostredka :sarcastic:
karlic (707)|14.10.2005 20:46
Pro ušetření RAM zkus použít program MemMaid. Položky DLL optimizer a Memory Tweaks dokáží divy ;)
xkovi_ce4you (568)|14.10.2005 21:13
[QUOTE="ElSoft"]problem je mozna v tom ze pamet je fragmenovana(nenanjde se vni souvisly blok pro potreby IDOSu), vice zde, take bych zkusil novou verzi IDOSu, 1.08 , pokud ji jiz nepouzivate[/QUOTE]
Diky, jdu to otestovat, jiz v popisku je psano, ze by mela byt opravena chyba s nedostatkem pameti..:yes:
Erikt68i (266)|18.10.2005 11:48
Pokud je potřeba použít program s velkými nároky na paměť - např. navigace, použiju "fintu" -
...... provedu soft reset a při startu PDA počkám na výzvu prográmku SafeMode a sestřelím všechny pluginy z aktivní paměti a po dokončení startu mám o dobrých 10MByte větší paměť. Potom normálně pracuji s aplikací a po jejím ukončení obnovím po soft resetu původní stav. Vyzkoušejte.
P.S. Dřív jsem musel toto řešení použít u Dynavixu - jinak jsem neměl dost paměti a todle řešení vždy zabralo.
Crusader_ce4you (624)|18.10.2005 11:59
Ještě pokud používáš Internet, nech si ukládat cache na SD kartu. Cache od prohlížečů zabírají poměrně dost.
xkovi_ce4you (568)|18.10.2005 15:15
[QUOTE="Crusader"]Ještě pokud používáš Internet, nech si ukládat cache na SD kartu. Cache od prohlížečů zabírají poměrně dost.[/QUOTE]
Kde najdu nastaveni, abych tohle udelal? cache IE mi opravdu sezere behem chvili pres 2MB..kdyz to bude na karte, o starost min..
ElSoft (1244)|18.10.2005 15:22
v registrech je to zde[CODE]HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders[/CODE]
Crusader_ce4you (624)|18.10.2005 15:23
Lze nastavit přímo v programu memaid, nebo si v registrech nech vyhledat slovo cache a dostanes se az k polozce IE, tam si zmen cestu.
libor_m (1026)|26.10.2005 16:35
[QUOTE="Erikt68i"]...... provedu soft reset a při startu PDA počkám na výzvu prográmku SafeMode a sestřelím všechny pluginy ... Dřív jsem musel toto řešení použít u Dynavixu - jinak jsem neměl dost paměti a todle řešení vždy zabralo.[/QUOTE]
Super nápad, kdybych neměl BT GPS, už to používám :(
code (174)|31.12.2005 01:17
Heh tak jsem si stahnl MemMaid a zjistil jsem ze Cache z IE me zabirala 16MB :-)
michpo (206)|21.1.2006 00:11
Mam Loox 720 a vyuzitou pamet mam cca asi jen 11MB a zbytek mam na SD karte. System moji RAM (128MB) rozdeluje na 64MB/64MB (RAM/pamet pro data). Pripadne me trochu zbytecne aby pro data bylo volnych pres 50MB, kdyz to stejne nicim nezaplnim. Volnou RAM mam kolem 45-50MB. Lze nejak nastavit, aby system pamet rozdelil na treba 96MB/32MB (RAM/pamet pro data), cimz by volna RAM bylakolem 80MB coz je slusny a pro programy by bylo volnych asi 21MB cimz bych take podminku 8MB, kterou jsem se v tomto temtu docetl, splnil. Jednou se me podarilo ten ukazatel rozdeleni nastavit na tento pomer a drzel tam porad az do SR, ted uz se me to ale nedari. Jde to teda nejak nastavit napevno?