Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jaky byste doporucili mobil k PDA ze soucasne nabidky?

jaih (55)|27.3.2003 09:48
Chtel jsem se zeptat zkusenejsich, jaky mobil byste mi doporucovali k PDA (mam IPAQ 3630) - potrebuji urcite GPRS -cim rychlejsi tim lepsi a infraport (propojeni kabelem jde myslim u kazdeho). Pokud by bylo navic i HSCSD a Bluetooth, bylo by to super, ale cena by me presvedcila vic. Zatim jsou mymi favority Nokie 6310i, Err T68i, Err T300
pernik_ce4you (24)|27.3.2003 11:31
Mam N6310 i N6310i a je to vcelku super - asi nejuniverzalnejsi telefony na soucasnem trhu - ale kazdej potrebuje trochu neco jineho :(

Proste MUJ favorit je Nokia - a nechci rozpoutat zadnou flame-war!!!
Fik_ce4you (88)|27.3.2003 19:33
Ja pouzivam na komunikaci uz nekolik let telefony Ericsson - od R320, pres R520, T39 a nyni ma T68i - zatim se mi ukazaly jako nejlepsi... ale jak rikal kolega, kazdy ma rad jinou znacku a muj favorit je Ericsson[:)]
r.h (85)|27.3.2003 21:44
Je to opravu každého věc, já jsem taky hodně dlouho používal telefony NOKIA.
Pořídil jsem si iPAQ 3970 a tak jsem okamžitě šel do N6310i a pak to začalo, nic nefungovalo tak, jak jsem si představoval. Nebudu to rozebírat, ale bylo to většinou všechno kolem Bluetooth. Nezbyla jiná možnost, než vyměnit tel. přístroj. Pořídil jsem si T68i a problém se vyřešil. Hodně dlouho jsem se z toho vzpamatovával, ale už bych neměnil.[:cool:]
john_ce4you (112)|28.3.2003 07:52
vim, ze neodpovidam na vas dotaz prilis presne, ale ja to vyresil takto: pda jsem prodal, telefon zahodil a poridil jsem si p800.... a opravdu mi ted nic nechybi
Pet_ce4you (61)|28.3.2003 08:47
Kombinacia iPAQ 3970 a Nokia 6310 mi chodi s bluetooth perfektne ... problem mam so spojenim iPAQ - PC s MSI bluetooth, ale tam mobil nie je ucastny.
null (0)|28.3.2003 09:25
Hi, mám 6310i a 3970. Jediná věc, která mi nechodí přes BT je GSM Manager od Sunnysoftu, i kdyz mam poslední verzi tak to proste nechodí. Kombinace USB adaptér od MSI a Ipaq, bez problémů.
jaih (55)|28.3.2003 11:20
[QUOTE]Ja pouzivam na komunikaci uz nekolik let telefony Ericsson - od R320, pres R520, T39 a nyni ma T68i - zatim se mi ukazaly jako nejlepsi... ale jak rikal kolega, kazdy ma rad jinou znacku a muj favorit je Ericsson[:)] [/QUOTE]

taky me to laka, ale dost lidi me vystrasilo poruchovosti (viz napr.T39) a abych radsi vsadil na NOKII. Abych rekl pravdu, nejsem z tech, kteri tyhle veci stridaji jako kosile a tak preferuju spolehlive reseni na delsi dobu. Ta poruchovost se tykala pouze T39, nebo to fakt plati obecne, ze s NOKII mam velkou sanci navstivit servis minkrat nez s Erikem? Pokud to tak neni, dost me laka T300 - pomerne levna a to podstatne umi.
jaih (55)|28.3.2003 12:31
[QUOTE]vim, ze neodpovidam na vas dotaz prilis presne, ale ja to vyresil takto: pda jsem prodal, telefon zahodil a poridil jsem si p800.... a opravdu mi ted nic nechybi[/QUOTE]

ale jo, i o podobnych variantach jsem premyslel, ale nerad bych mel v oblasti PDA nejaky kompromis - mam pocit, ze p800 ma cca 12MB a to nerozsiritelnych, mensi displej (casto neco ctu - treba i PDF - cim vetsi, tim lepsi - pokud se to teda furt vejde do ledviny a nebootuje to nekolik minut jako nejaky notebook)
zipiik (206)|28.3.2003 12:34
pouzivam kombinaci ipaq3870 + erik t39 k naproste spokojenosti. ja a kolega mame erika t39, kolega skoro 2 roky, ja rok a pul bez jedine navstevy servisu (doufam, ze to nezakriknu). osobne znam jeden pripad odejiteho erika, ztracel signal, ale vzhledem k tomu, ze majitel dost rozkvedlal antenu, tak to bylo mozna i tim. naopak vim, o clovickovi, ktery mel pechacka a byl nekolikrat za sebou v servisu s nokii. on si clovek asi nevybere, bud ma stesti nebo pech bez ohledu na znacku. muj ipaq byl za rok v servisu 4x, koleguv ani jednou a to byly oba koupene najednou ve stejnem obchode, takze jsou mozna i ze stejne dodavky. kdybych dal jen na diskuze, tak bych si nekoupil nikdy nic, pac se v nich ozyvaji jen lidi, kteri maji problemy a ne lidi, kterym vsechno funguje.
jaih (55)|28.3.2003 14:09
co rikate na alcatel one touch 715 - prej to ma nejstabilnejsi GPRS, infrak to ma taky a videl jsem ho za pet a pul tisice.
Fik_ce4you (88)|28.3.2003 16:47
No ja mel telefony Ericsson vcelku bez problemu - T39 mi odesla az pote, co jsem ji mel sebou v jizni americe a trpela vlhkem a po navratu do prahy v ni vse zoxidovalo. Jinak mi telefony slouzily dobre.[:D]
john_ce4you (112)|31.3.2003 08:19
[QUOTE][QUOTE]vim, ze neodpovidam na vas dotaz prilis presne, ale ja to vyresil takto: pda jsem prodal, telefon zahodil a poridil jsem si p800.... a opravdu mi ted nic nechybi[/QUOTE]

ale jo, i o podobnych variantach jsem premyslel, ale nerad bych mel v oblasti PDA nejaky kompromis - mam pocit, ze p800 ma cca 12MB a to nerozsiritelnych, mensi displej (casto neco ctu - treba i PDF - cim vetsi, tim lepsi - pokud se to teda furt vejde do ledviny a nebootuje to nekolik minut jako nejaky notebook)[/QUOTE]

12 mega ram opravdu neni mnoho, ale zatim jsem nepocitoval jeji nedostatek. urcite se do ni nevejde tolik aplikaci, jako do pda s 64 mb ram, ale ani s tim problem nemam - nejsem z tech, kteri musi mit nainstalovano vse, vetsinu softu vyzkousim a smazu, na stalo mam v p800 nainstalovano asi 10 aplikaci. navic narozdil od pda s wince se mi nestalo, ze bych mel nedostatek volne pameti pro beh nejake aplikace a to ani v pripade, ze jsem nemel volne ani cele mego. display je skutecne o 32 bodu uzsi, ale ani to nevnimam. nejsem zrovna ctenar knih na pda, jen obcas si prectu par stranek v mobi poctet readeru a na to mi to staci. jak to myslite s tou nerozsiritelnosti pameti? pokud mate na mysli pamet ram, tak tu opravdu nerozsirite, ale to neni tak omezujici - pro data i aplikace lze pouzit karty ms-duo; v dodavce je 16 mb, prodava se snad 128 mb (ovsem nikde v nasi nabidce jsem ji nevidel). ano, pro nekoho to mozna bude kompromis, ale napr. ja k temto lidem nepatrim. a mozna i mnozi zaryti odpurci kombinaci pda/telefon v jednom by byli pouzitelnisti prekvapeni. ja jsem se snazil pda pouzivat ke vsemu, ale nakonec jsem to vzdal - ne vzdy to jde a pokud ano, tak prilis nepohodlne, nakonec u mne zvitezila varianta hybrid pda/telefon + notebook, ktery ovsem nemam stale u sebe....
jaih (55)|31.3.2003 13:53
a nebojite se, ze vam to prilis brzy zestarne? Zda se mi, ze mobily starnou rychleji nez pocitace - jeste pred nedavnem o GPRS skoro nikdo nic nevedel, dnes si koupit mobil bez teto technologie je pro nadsence navstevujici casto CE4YOU apod. vylozene nepredstavitelne.
S vyberem aplikaci jste spokojen? Pro Pocket PC uz preci jen nejaka zakladna je, ale i tak mi nejakou dobu trvalo, nez jsem sehnal treba grafickou kalkulacku, nebo zapisovac pro japonskou hru GO
Bohouš_ce4you (44)|31.3.2003 14:38
Koupil jsem nedávno Nokii 6310i a s iPaq 3830 to chodí dobře. Je fakt že někdo upřednostňuje Ericson a někdo Nokii. Myslím ale že obojí jsou dobré volby.
john_ce4you (112)|1.4.2003 09:18
[QUOTE]a nebojite se, ze vam to prilis brzy zestarne? Zda se mi, ze mobily starnou rychleji nez pocitace - jeste pred nedavnem o GPRS skoro nikdo nic nevedel, dnes si koupit mobil bez teto technologie je pro nadsence navstevujici casto CE4YOU apod. vylozene nepredstavitelne.
S vyberem aplikaci jste spokojen? Pro Pocket PC uz preci jen nejaka zakladna je, ale i tak mi nejakou dobu trvalo, nez jsem sehnal treba grafickou kalkulacku, nebo zapisovac pro japonskou hru GO[/QUOTE]

vite, po trinacti pda v prubehu peti let a odpovidajici financni ztrate se uz nemam ceho bat....
Fik_ce4you (88)|1.4.2003 17:46
13 PDA za pet let??? To je tedy sila - ja mam druhe behem asi 2 a pul roku a nemam pocit, ze ho musim menit jako telefony[;)]
john_ce4you (112)|4.4.2003 12:46
no vidite, ja za stejnou dobu (tedy za pet let) mel pouze dva telefony (+ sx45, coz bylo pda s telefonem, po nem jsem se ale opet vratil ke svemu staremu telefonu) a nemel jsem potrebu je menit. za p800 jsem vymenil telefon jen proto, abych nemusel mit dve zarizeni (a dve pouzdra, dve nabijecky....)
zipiik (206)|4.4.2003 13:38
jo, to je duvod, proc o p800 nebo necem podobnem uvazuju. tahat s sebou 2 nabijecky je fakt opruz, hlavne proto, ze stejne aspon jednu zapomenu. :c) a k tomu jeste nabijecku od MDwalkmana. chtelo by to nejaky univerzal a kdyby zvladal i noutase, bylo by to naprosto cool.
m_a_z_a_k (12)|19.4.2004 22:26
Z vlastní zkušenosti ti můžu poradit 6310 nebo T68,ale spíš tu T68i,protože jak tady bylo už řečeno: 6310(i) skutečně pomocí Bluetooth moc dobře nekomunukuje!
Dejv_ce4you (31)|20.4.2004 07:16
Já mám Ericsson t39m+ipaq 3630 a vše je super ale prý(nevím co je na tom pravdy) ericssony se nemusí v ipaqu vytáčet přes příkaz.To je pravda a na tom právě jsem udělal botu.Ipaq se sice spojil ale hned zase rozpojil ale problem byl ještě jinde,totiž v dialing patterns se musi všude vyplnit G.Ale to sem asi nepatří,ale berte to jako jakýsi návod do budoucna.Vše chdí bez jakéhokoli problému ale problém je ztrácející se kredit.Vše šlape tedy jak má.
Zdar.