Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A730W - Stále bliká zelená LED

Phantomash (43)|13.10.2005 07:34
Dobrý den,
mám takovej dotaz. Necelý týden jsem vlastníkem A730W a nezdá se mi jedna věc. Stále mi totiž problikává zelená ledka (ta co signalizuje nabíjení). Je to strašně špatně vidět a proto není snadné si toho hned všimnout, prakticky jen při horších světelných podmínkách. Vapadá to, jako by to něco vyhledávalo. Nikde jsem nezjistil co by to mohlo být. Nelíbí se mi to a mám i takovej pocit, že to ubírá vzácnou energii i tak málo výkoné baterie :((
Může mi plz někdo poradit co s tím.

Ph.
Phantomash (43)|13.10.2005 07:36
P.S. zapomněl jsem napsat, že to samozřejmě dělá i při vypnutém stavu.

Ph.
Twister_ce4you (107)|13.10.2005 15:24
Zkuste Hardware reset jestli to neni softwarem pokud to bude i pak pokracovat reklamovat ten muj to nedela...
Kratas_ce4you (5)|14.10.2005 08:19
[QUOTE="Phantomash"]Dobrý den,
mám takovej dotaz. Necelý týden jsem vlastníkem A730W a nezdá se mi jedna věc. Stále mi totiž problikává zelená ledka (ta co signalizuje nabíjení). Je to strašně špatně vidět a proto není snadné si toho hned všimnout, prakticky jen při horších světelných podmínkách. Vapadá to, jako by to něco vyhledávalo. Nikde jsem nezjistil co by to mohlo být. Nelíbí se mi to a mám i takovej pocit, že to ubírá vzácnou energii i tak málo výkoné baterie :((
Může mi plz někdo poradit co s tím.

Ph.[/QUOTE]

Mám doma A730W a dělá mi to taky od samého počátku. Já si toho vlastně všiml až jednou v noci. Přístroj jsem hezky vypnul a pak jsem si všiml, že tak nepatrně problikává LED dioda. Zatím jsem to neřešil, mám jej doma už půl roku a je to bez problému. Měl jsem však z počátku obavy, aby to nějak nevybíjelo baterii, ale ani s tím nemám problémy. Vlastně můžu říct, že vypnuté PDA, i když je na nějakých 10% vydrží na baterce i týden. Ale pokud má někdo zkušenost s reklamací této věci, rád získám informace.

Pavel
Phantomash (43)|14.10.2005 13:36
2 Twister

Hard reset nepomohl, a dělá to dokonce i během resetu. Pomůže vyndání baterie, ale po opětovném nabíjení to začne znovu.
:mad:

Ph.
Phantomash (43)|14.10.2005 13:39
2 Kratas

Já to teda reklamovat budu. Není to normální jev. Konzultoval jsem to z technikem SILu. ;)

Ph.
nabla (31)|20.10.2005 10:02
Pro zajimavost - muj a730w kteremu zelena led taky problikavala ve vypnutem stavu nedavno odesel (blikani cervene led, nevidel sd, fd, atd., nekde se to tu popisuje) - po zarucni oprave vymenou mainboardu nejen ze uz rekl bych neproblikava zelena pri vypnutem (aspon se mi to nepodarilo zahlednout) ale navic - pozoruji podstatne zlepseni citlivosti wifi casti (kde jsem predim nechytil nic ani na balkone a venku tak ted chytam i v kancelari pri zavrenych dverich a oknech (eurotel wifijet kteremu se asi za ten tyden nijak podstatne kvalita pokryti v tomhle konkretnim miste nezmenila)
Vasja_ce4you (9)|20.10.2005 11:20
A co oficialne znamena blikanie cervenej LED diody?
Phantomash (43)|20.10.2005 14:06
[QUOTE="nabla"]Pro zajimavost - muj a730w kteremu zelena led taky problikavala ve vypnutem stavu nedavno odesel (blikani cervene led, nevidel sd, fd, atd., nekde se to tu popisuje) - po zarucni oprave vymenou mainboardu nejen ze uz rekl bych neproblikava zelena pri vypnutem (aspon se mi to nepodarilo zahlednout) ale navic - pozoruji podstatne zlepseni citlivosti wifi casti (kde jsem predim nechytil nic ani na balkone a venku tak ted chytam i v kancelari pri zavrenych dverich a oknech (eurotel wifijet kteremu se asi za ten tyden nijak podstatne kvalita pokryti v tomhle konkretnim miste nezmenila)[/QUOTE]

V pondělí jsem to odnesl tam, kde jsem to kupoval. A teď jsem móóóc zvědavej, jak to nakonec dopadne. Jinak s tou Wi-Fi.nou jsi mě docela zaskočil, páč když jsem se doma zkoušel něco vyhledat, tak jsem nezachytil ani ťuk i přesto, že se mi to za oknem bezdrátama přímo hemží :mad:

Ph.
Twister_ce4you (107)|20.10.2005 17:24
mno nevim presne vlastnim "horsi" verzi produktu bez Wifi ale cervena dioda blikala kdyz sme pouzival PDA jako dalkovej ovladac..
beecher (9270)|20.10.2005 17:31
Nebude to kriticky stav baterie nebo zapomenuta pripominka?
nabla (31)|20.10.2005 18:25
Podle mych kratkych (ale bolestnych) zkusenosti cervena blika pri irda operacich, pri prijimani emailu WebIS mailem (takze to zrejme jde ovlivnit softwarove) a pak kdyz "neco" zdechne, coz se projevuje tim ze asus se silene coura i na turbo, nevidi v sd slotu kartu a nevidi flashdisk (nekde tu nekdo psal ze i treba nefunguje bt a wifi, ale to me fungovalo) - blika to pak porad i pri vypnutem stroji. Bylo to v zarucni oprave v silu a vymenili mainboard.
Ad wifi - opravdu je to znatelne zlepseni - na ulici kde vim o dvou apckach jsem na stejnem miste predtim nechytil nic a ted obe, doma chytnu blizko okna neco zvenku (predtim totalne nic ani venku pred domem) a v praci zlepseni toho euroteliho wifi (jak uz jsem psal).
Proste subjektivni dojem ze zlepsil z nazoru ze je to wifi tak fungujici po byte na nazor ze to zas tak uplna hruza neni jak se mi zezacatku bohuzel zdalo.
Ja si myslim (ale nijak to nemuzu overit) ze to je mozna jina revize mainboardu...
katom (9)|21.10.2005 19:30
Mě bliká zelená dioda také pořád, toho si nevšímám, ovšem horší je že bliká i červená, výše zmiňovaný problém s mainbordem jsem už absolvoval, tak mě velice zaskočilo blikání červené pri připojení k internetu pomocí BT, a a dále nemožnost naformátovaní flash disku, teda ať sem zkoušel cokoli vždy bez výsledku, ani HR nepomáha..... :mad: :((
xsi (31)|27.10.2005 18:57
HR by se ovšem flashdisku ani dotknout neměl...
rmasek (43)|31.10.2005 09:28
ahoj,

svůj příspěvek rozdělím do dvou oblastí

1) i mě také stále bliká zelená led dioda - je to vidět jenom v noci, je to fakt hodně málo vidět - dejte prosím vědět jak dopadla reklamace

2) stálé blikání červené diody - to jsem už reklamova...l - po 14 ti dnech mi u sunnysoftu řekli, že jenom přeinstalovali firmware a již je to ok. (žádná výměna mainboardu)
těžko říct co je lepší řešení - když tady čtu, že po výměně mainboardu jde vše líp :-(

R
nabla (31)|1.11.2005 10:15
rmasek - a muzes prosim popsat vsechny priznaky ktere se projevovali pri blikani cervene? Ono je asi tech zavad vice druhu a blika to cervene u vsech. Samozrejme nevim co s tim u Silu udelali ale na papir napsali vymena mainboardu. Zkusim to zjistit z MAC adresy sitovky, ta by se asi pouhym preflashovanim nezmenila.
Na to blikani zelene jsem se znovu dival v uplne tme a proste uz ho nevidim, takze asi opravdu zmizelo po oprave a znovu musim potvrdit lepsi citlivost wifiny po par dnich testovani
rmasek (43)|1.11.2005 21:13
furt to blikalo a nepomohl ani restart- objevil jsem fígl - když se použilo dálkové ovládání - tj. infra - tak to zmizelo, nebo když došla baterka a začala blikat ta dioda, tak po zapnutí do nabíječky to taky přestalo - až do dalšího restartu.
zmizel mi úplně flash disk - nešel najít ani v info o ppc v nastavení
někdo píše, že zmizí i sd, ale tu nemám - CF byla OK

to byly ty největší problémy - jestli tam byly ještě nějaký další drobný, tak jsem si jich vůbec nevšimnul.

R
Phantomash (43)|4.11.2005 09:01
Nazdárek, tak jsem včera mluvil s technikem SILu a prý se jim moje závada neprojevila :O jsem s toho nějak v rozpacích. No co se dá dělat. Možná se to moje PDAčko chtělo podívat do servisu :D
Prý tam dostanu nové vydání FW a pokud by se mi závada o5 projevila mám to poslat a dostanu novou desku, tak nevím. Dneska bych to měl dostat do ruky a jestli tomu tak bude, tak to zkusím přes víken otestovat ;)

Ph. :mad:
Be@r (42)|6.11.2005 18:41
[QUOTE="Phantomash"] Prý tam dostanu nové vydání FW a pokud by se mi závada o5 projevila mám to poslat a dostanu novou desku, tak nevím. Dneska bych to měl dostat do ruky a jestli tomu tak bude, tak to zkusím přes víken otestovat ;)

Ph. :mad: [/QUOTE]

Nove vydani FW? Copak uz je nejaka nova verze? Nebylo by to spatne, jelikoz se mi zda, ze napr. wifi je u meho PDA extremne necitliva :no:
Taky se mi pred par dny nejak wifina zakousla - kdyz ji zapnu, sviti modra LED dioda, v site survey nic nevidim, a kdyz ji chci vypnout, tak vypnout nejde a musim to "vyresit" az resetem. Az budu mit cas, zkusim tento problem "odstranit" tvrdym resetem, ale to bude kdovi kdy...i kdyz nejradeji bych to odnesl rovnou do SIL-u v OV, ta wifi se mi totiz nezdala hned od sameho pocatku - tenkrat se vyjadrili, ze je ta citlivost udajne normalni. No nevim, v porovnani s kamosovym Asus 716 je to "nebe a dudy" :(
Phantomash (43)|8.11.2005 12:11
Omlouvám se, ale trošku jsem to popletl, páč jsem samozřejmě myslel WME. Jenomže vše stejnak zůstalo při starém a o tom, že tam je něco nového nemůže být vůbec řeč :mad: nebo jsem to přehlédl :cool:
Jinak se mi to vrátilo v naprosto stejném stavu, jak jsem to poslal. Jen jsem otevřel krabici už to na mě blikalo :mad: :evil: tak jsem vzal telefon a volal do SILu. Vážně jsem pěkně nakrknutej a na nějakej čásek budu o5 bez PDAčka, páč to tak nechcu a pošlu jim to za nějakej čásek z5 na výměnu desky.

Ph.
Phantomash (43)|8.11.2005 17:03
Tak jsem dneska s nemilým překvapením zjistil, že to problikávání se děje i po nabití jenom kabelem+nabíječka, což jsem původně vyloučil, ale po podrobném prozkoumání v naprosté tmě to dělá taky, ale je to ještě slabší než při nabíjení v kolébce :cool: :(( a aby toho nebylo málo, tak jsem dneska ještě přišel o jednu CF kartu :mad: což mě samozřejmě taky nadchlo. Tak dlouho jsem si PDA vybíral, až jsem si nakonecel vybral AuŠUS :evil: :D

Ph.
raje (8)|12.11.2005 15:34
Včera jsem ho sehnal, po nabití v kolébce, zelená svítí konstantně, po vyjmutí z koléky zhasne a ani neproblikává. Citlivost wifi - očekával jsem lepší, svoji vlastní síť chytím, a jednu cizí na balkoně. Jinak na svém notebooku Acer 4152WLMi chytím 5 sítí. :((
kocourek Damián (6)|12.11.2005 15:49
Zbavte se toho smetí a kupte si nějaké pořádné PDA s VGA a WM 5.0:!:
Phantomash (43)|13.11.2005 13:17
[QUOTE="kocourek Damián"]Zbavte se toho smetí a kupte si nějaké pořádné PDA s VGA a WM 5.0:!: [/QUOTE]

...máš špatné info, páč Asus MyPal A730W má VGA :D

Ph.
kocourek Damián (6)|13.11.2005 20:28
Neboj, mám dobré info. Psal jsem, že Asus MyPal A730W nemá VGA displej? Přečti si můj příspěvek ještě jednou a pořádně. ;)

Nepovedený design, malá výdrž baterií, malá podpora výrobce a špatný servis v ČR...
Neboj, měl jsem ho pár dní v ruce, takže bych ho nechtěl ani zadarmo. :no:
Phantomash (43)|14.11.2005 13:15
[QUOTE="kocourek Damián"]Neboj, mám dobré info. Psal jsem, že Asus MyPal A730W nemá VGA displej? Přečti si můj příspěvek ještě jednou a pořádně. ;)

Nepovedený design, malá výdrž baterií, malá podpora výrobce a špatný servis v ČR...
Neboj, měl jsem ho pár dní v ruce, takže bych ho nechtěl ani zadarmo. :no: [/QUOTE]

...tak nám toho našeho Aušuse nezáviď :) :)) :D
nabla (31)|14.11.2005 20:04
Musim teda sebekriticky priznat, ze sem taky pda vybiral vybiral az sem asi dost prebral - mam A730W nejaky ten mesic a spokojen moc nejsem.
Nevim jestli to do tohoto vlakna tak uplne patri, ale opravdu mi vadi tragicky mala vydrz baterky, levnejsi plast na ten zadni kryt uz asi u Asusu nemeli zrovna na dilne. To ze byl uz v servisu kvuli vyse zminovanym problemum bych pochopil pokud bych nebyl zrejme jeden z mnoha. Servis je naopak skvely, SIL je rychly a komunikativni (subjektivni zkusenost), podpora Aušusu v CR neni ani spatna, ona totiz nejspis neni vubec zadna. Kapitola sama pro sebe je ten "fotak" - jednak to prakticky foti jen na hodne dobrem svetle venku, jinak tam neni videt nic, jednak to foti desive pomalu a hnusne a hlavne: tomu kdo psal tu straslivou obrovskou aplikaci na to foceni bych urazil obe ruce. Neco tak nepohodlnyho, pomalyho, nestabilniho a nehezkyho se opravdu malo vidi - startuje to celou vecnost, nevim proc to blokuje hw tlacitka kdyz je to spusteny i na pozadi a asi tak 3x z 5ti spusteni to hlasi nejakou chybu jako ze camera not ready nebo recorder error, nebo tak neco a musi se restartovat. Navic to co tam je jako blesk, to je snad vysmech, sviti to na takovych vlnovych delkach, ktere snad ten fotak vubec neregistruje, takze to je naprosto k nicemu. Kdyby to slo aspon pustit bez te hnusne aplikace, aby se to dalo pouzit jako baterka... Uff, musel sem si ulevit...je to moje prvni PPC zarizeni (po PalmOS) a dojmy jsou znacne rozporuplne.
Twister_ce4you (107)|16.11.2005 18:01
[QUOTE="kocourek Damián"]Neboj, mám dobré info. Psal jsem, že Asus MyPal A730W nemá VGA displej? Přečti si můj příspěvek ještě jednou a pořádně. ;)

Nepovedený design, malá výdrž baterií, malá podpora výrobce a špatný servis v ČR...
Neboj, měl jsem ho pár dní v ruce, takže bych ho nechtěl ani zadarmo. :no: [/QUOTE]

A nemas ho jeste doma.. ja bych ho od tebe zadarmo docela chtel ;)
kocourek Damián (6)|18.11.2005 19:59
[QUOTE="Twister"]A nemas ho jeste doma.. ja bych ho od tebe zadarmo docela chtel ;) [/QUOTE]
1. Nezávidím - není co. Rakovinu, AIDS apod. také nikomu nezávidím.
2. Asus zadarmo? Není lepší na vypodložení křivého stolu použít nějaký špalík.
freeman_ce4you (428)|18.11.2005 21:46
A ty máš čo za ppc ? ked tak nadávaš na asus. Čo sem pletieš rakovinu ´tu by som od teba fakt nechcel ani zadarmo:D :mad:
Zdenek Malinsky (9781)|18.11.2005 22:39
[QUOTE="freeman"]A ty máš čo za ppc ?[/QUOTE]PPC? Myslíš asi WM, že...:? :sarcastic: PPC byly naposledy pro 2002.

Sleduji v diskuzích ohlasy na Asuse a Acery a celkem to přirovnání sedí - bohužel pro uživatele. :(


PS:Jsou i horší nemoci než rakovina a AIDS.
freeman_ce4you (428)|19.11.2005 12:01
PPC-Pocket pc - to je napísané aj na prístroji,:D

Myslíš prirovnanie k čomu :?:
Zdenek Malinsky (9781)|19.11.2005 20:24
1. Jakou verzi operačního systému má moje zařízení?

2. To dá rozum do hrsti, že nízká cena těchto PDA je vykoupená malou kvalitou a nízkou podporou ze strany výrobce.

freeman_ce4you (428)|20.11.2005 11:51
Phantomash (43)|22.11.2005 12:09
Fakt je to Aušus s velkým A :mad: dnes dopoledne jsem to nemohl zapnout a pomohlo mi akorát, že jsem vyndal a o5 zandal baterku :O která fakt vůbec nevydrží což mě taky dost (hodně) irituje. Nevím jak vám, ale mě to po "plném" nabití hlásí 1h.33 minut, ale jestli to vážně tak dlouho vydrží netuším :evil:

Ph.
spamoid (83)|24.11.2005 13:31
Zdravim,
podobny problem mam celkem casto. To, ze se Asus nezapne a je nunte vyndat baterku se mi stava casti. Myslim, ze je to castecne zpusobeno zachazenim - pokud je Asus v batohu, kde se s nim hazi, tak je to velice casty jev.
Stava se to take nekomu dalsimu? Je to duvod k reklamaci?
Phantomash (43)|24.11.2005 14:44
[QUOTE="spam"]Zdravim,
podobny problem mam celkem casto. To, ze se Asus nezapne a je nunte vyndat baterku se mi stava casti. Myslim, ze je to castecne zpusobeno zachazenim - pokud je Asus v batohu, kde se s nim hazi, tak je to velice casty jev.
Stava se to take nekomu dalsimu? Je to duvod k reklamaci?[/QUOTE]

...to je sice věc názoru, ale já se k němu chovám velice slušně, tak si myslím, že tím to asi nebude :D nebo spíš :mad:

Mě by hlavně lidi zajímalo, jak dlouho vám to vydrží na baterky??

Ph.
rmasek (43)|5.12.2005 12:23
ahoj - mě baterka vydrží tak hodinu a půl když s ním pilně pracuju ( nesmí být zapnutý BT ani WIFI)

s wifi je ta výdrž tak 45 min .... je to fakt bída
martinhamr_ce4you (486)|8.1.2006 15:10
Také mám Asuse 730W a musím konstatovat že tyto všechny problémi jsem neměl a nemám. Když do tohoto přístroje člověk pere všemožné prográmky a programi a chce aby to dělalo zázraky,tak se nedivím že to občas zhebne...Myslím že by občas nezaškodil hard reset a uvidíte že vše bude OK.Nebo snad s dnešními PC je vše OK,také by ste to kolikrát hodili ze skáli.A to je sakra krabice!
Phantomash (43)|8.1.2006 16:51
[QUOTE="martinhamr"]Také mám Asuse 730W a musím konstatovat že tyto všechny problémi jsem neměl a nemám. Když do tohoto přístroje člověk pere všemožné prográmky a programi a chce aby to dělalo zázraky,tak se nedivím že to občas zhebne...Myslím že by občas nezaškodil hard reset a uvidíte že vše bude OK.Nebo snad s dnešními PC je vše OK,také by ste to kolikrát hodili ze skáli.A to je sakra krabice![/QUOTE]

...já si to mohu resetovat jak chci a je mi to houby platné :mad: :(( :(