Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ako rochodit sdielane pripojenie na net cez WiFi cez ad-hoc?

markjag (386)|12.10.2005 12:37
Doma mam ADSL a planoval som aj kupenie Acess pointu na WiFi. Teda takto. Mam ADSL cez router a z routera idu klasicke TP kable konkretne mam STP pre istotu (stacilo by aj UTP ja viem...) no a uvazoval som ze na jeden ten kael by som napojil APcko a cez to by som chodil na net po celom byte cez PDA ci notebook. Avsak teraz nemam na to peniaze tak si chcem ten net spravit aspon virtualne ale nejak my to nejde. Na notebooku vytvorim siet a nastavim ze peer to peer conections teda ad-hoc a dam jej nazov SIET.
PDA tu siet najde a napoji sa. Avsak ak na PC dam ze sdilet pripojeni k internetu cez tuto siet tak mi nejak ten internet nejde ani NA PC uz a ani na PDA :( . A navyse aj ked som tieto dve zariadenia spojil cez wifi vobec neviem ako mozem z noteoboku prezerat zlozky v PDA a naopak ako mozem z PDA pozerat zlosky sdielane v noteoboku.
Diky za rady.
netron (129)|12.10.2005 23:05
ako mas nastavene ip aresy vo wifi sieti (noebook, pda)?
markjag (386)|13.10.2005 13:09
[QUOTE="netron"]ako mas nastavene ip aresy vo wifi sieti (noebook, pda)?[/QUOTE]

vyriesil som to tak ze som premostnil sietovku na ktorej mam ADSL a sietovku kde mam WIFI, teda som spravil BRIGDE a uz to ide hladko a naaaaaaaadhera. Ale zisiel by sa AP do boty aby som aj s NB mohol behat na net aj v kuchyni trebars :>
basic_ce4you (66)|14.10.2005 09:03
AP vrele doporucuji mam dom a 3 Laptopy a dve PDA a bez AP bych uz si to nedovedl predstavit jedine co mam pripojene kabelem je sitova tiskarna. ted sem videl ADSL WIFi Router za smesne penize nekde pod 2000.
markjag (386)|14.10.2005 11:47
[QUOTE="basic"]AP vrele doporucuji mam dom a 3 Laptopy a dve PDA a bez AP bych uz si to nedovedl predstavit jedine co mam pripojene kabelem je sitova tiskarna. ted sem videl ADSL WIFi Router za smesne penize nekde pod 2000.[/QUOTE]

OT:
JJ videl som za 2000 Sk a este k tomu nadherne funkcie (ovsem z velkoskladu ale tak odinakial neobjednavam :> )
A malo to aj 4 porty na TP siet cize domace PC by som nehal na kabli a mobilne zariadenia krasne cez Wi-Fi.
Chcem sa len spytat kedze s tym mas take skusenosti ci cez WiFi to nereaguje pomalsie net ako na kabel (nacitanie stranok myslim), mne na PDA totiz ked dam adhoc cez NB nacitava troska pomalsie...
DIky.
basic_ce4you (66)|17.10.2005 07:33
No moje zkusenost je takova ze wifi AP prida k celkove latenci, podle vzdalenosti, maximalne 1ms, samotna rychlost se nemeni. v pripade ze je, ale pod windows udelana nejakym zpusobem brana je dost dobre mozne ze ke spomaleni dojde. na druhou stranu PDA nacita stranky pomaleji nez PC. Nejsem expert na wi-fi, ani na PDA, ale podle mne, je vetsi problem nez rychlost nacitani, interpretace stranek zejmena stylu v PDA.