Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA III a WM5

Bamban007 (71)|11.10.2005 18:34
Hledal jsem to tady snad všude,ale nějak jsem nenašel,zda-li se chystá Win 5 i pro MDA III(respektive ET Dataphone III).No a ještě jeden dotaz.Nevíte jestli se dá přes wifi,kterou mám v notebooku i v pda, udělat nějak síť a tím se připojit na net.Jde mi o to,že jsem na koleji,notebook mám připíchlý na školní LAN a chci prostě ležet v posteli a surfovat na PDA a netahat kabel nabíječku LANku atd.Díky za odpovědi
hybo (3107)|11.10.2005 19:46
WiFi neni problem, udelas si peer to peer spojeni, nasharujes inet spojeni a je to...
Jirkac_ (269)|11.10.2005 21:00
WM5 pro MDA3 uz jsou asi 3tydny venku... link asi ale dat nemuzu (pravidla fora),ale skus se podivat na xda-developers.com a snad tam najdes link na tu spravnou site !
miroslav_ce4you (219)|11.10.2005 21:23
A dokonca to aj funguje !
a zrazu s WM5 zmizli aj poniektore fatalne problemy !!

:D
pdq (380)|11.10.2005 21:24
Mna by zaujimalo, ci je WM5 pre MDA III stable verzia alebo nie.Nerad by som robil pokusy s niecim co nefunguje.
Dakujem.
miroslav_ce4you (219)|11.10.2005 21:28
Od microsoftu nie je nic stabilne !!!!
upgrade casom prehra cely povodny software !!!!

:D
Bamban007 (71)|11.10.2005 21:29
[QUOTE="hybo"]WiFi neni problem, udelas si peer to peer spojeni, nasharujes inet spojeni a je to...[/QUOTE]

Nemohl bys mi prosím napsat návod jak to udělat?Nějak mi to prostě nejede,nevím jak na to!Díky
Ps.a výjde oficiální verze se kterou neztratím nárok na reklamaci?
Díky za odpovědi
miroslav_ce4you (219)|11.10.2005 21:37
:D tak teda to WiFi funguje na WM5 exelentne !!!
pdq (380)|11.10.2005 21:40
[QUOTE="miroslav"]A dokonca to aj funguje !
a zrazu s WM5 zmizli aj poniektore fatalne problemy !!

:D [/QUOTE]
No na XDA som sa docital o nefungujucej kamere.A naopak vylepsil sa Bluetooth...Ale asi do toho pojdem.
A co ceska lokalizacia, pojde na WM5 ?
A ze zmizli fatalne problemy....co taky zlty dysplay?????:D
miroslav_ce4you (219)|11.10.2005 21:46
Kamera je v absolutnom poriadku !
a dokonca su aj ine moznosti ukladania obrazkov

Bluetooth zrazu ozil mam na mysli hlavne modem :-)

a zlty display je problem hardware !!!!

z lava a zhora je ok

z prava a z dola je zlty !!!!



miroslav_ce4you (219)|11.10.2005 21:57
pardon este lokalizacia:

len slovenska (ceska) klavesnica (RESCO) a prostredie nastavene na narodnu lokalizaciu ....

ostatne je ANGLICKY ;-)

ale prostredie NET je medzinarodne orientovane, tak sa zacinaju objavovat systemove hlasenia v zvolenpm jazyku ;-)

ale bude ... nieco !
mousefromhouse_ce4you (268)|11.10.2005 22:03
Chtel bych se zeptat, maji WM5 na MDA III i nejake nevyhody ?
miroslav_ce4you (219)|11.10.2005 22:11
hm tak to je tazke na to odpovedat ....

je to novy operacny sytem s upne novymi vlastnostami...
samozrejme, ze existuje software ktory s WM5 nespolupracuje !!!
ale na druhej strane je velke mnozstvo vylepseni

ale myslim, ze je to buducnost a dalsia cesta...
a vsetci sa musia prisposobit prekopenim svojho softu na WM5
ak chcu nieco predat :-)
mousefromhouse_ce4you (268)|11.10.2005 22:15
A nejake hlavni vyhody ? : )
miroslav_ce4you (219)|11.10.2005 22:35
Vyhody: (ale rozpravam za QTEK 9060 alias Blue Angel)

1/ Lepsia synchronizacia cez AS4, aj na viac pocitacov
2/ funguje BT modem
3/ jednoduchsie pripojenie WiFi
4/ jednoduchsie a spolahlivejsie pripojenie na BT
5/ GPS konfiguracia je integrovana priamo v systeme
6/ ak je PDA pripojene cez GPRS na internet pride aj SMS a hovor (pri malom toku dat)
7/ vylepseny design a stabilita systemu nove hlasenia sytemu
8/ ina sprava pamati
9/ media player 10 a priama synchronizacia medii
10/ a vela dalsieho :-)
Kato_ce4you (970)|12.10.2005 00:34
No - co se tyce softu - uz malokdy narazim na neco nekompatibilniho, vyjma PIM aplikaci - resp. konkretne cehokoliv na kontakty :?
Samozrejme predpokladam, ze to je to same, jako na mem MDA II.
Takze diky 6ce jsi mi konecne vysvetlil, cim to, ze to je tak, jak to je... jsem to bral jako normalni a udivovali me reakci lidi, kterym to tak nefunguje - jestli uz nemam ty WM5 podezrele dlouho :D
A co se tyce WMP - imho je nepouzitelnej - stejne jako ten starej WMP - to je milionkrat lepsi Betaplayer (TCMP) a k nemu trebas PocketMusic - nesrovnatelne... synchro medii nepouzivam - to je fakt.
No a hlavne, proc vlastne pisu - tobe tam vali na MDA III BT - tzn. furt s Widcommovym BT stackem? (Ze doted byl dostupny jen MS BT stack pro WM5, tak me zajima, jak je to u MDA III)
Tot asi vse.
miroslav_ce4you (219)|12.10.2005 10:20
Mam MS BT stack ...
je to jedmoduchsie a ucelnejsie ;-)

Chodi spolahlivo headset, AS4, komunikacie s inymi zariadeniami vcitane GPS....

Trosku su problemy s samocinnym odpojovanim, ale da sa zvolit rezim nastavenim v registroch !
reskator (71)|13.10.2005 20:25
a co ostatni problemy? vyreseny?

- nezamknuti klavesnice po zmeskanem hovoru
- hledani v kontaktech s diakritikou z hw klavesnice
- ovladani systemu bez stylusu
- jak je to s odlisnou spravou pameti ve wm5
plachow_ce4you (159)|16.10.2005 14:37
Tak mám čerstvě na MDAIII WM5. Vypadají velmi dobře, ale mám pár velmi závažných "issues", které jestli nerozchodím, budu muset downgradovat (a to bych nerad! :-)

Mám snad tu poslední verzi (Mamaich V3), ale:

1-Nechodí SIM Toolkit. Soubor stk.exe sice ve windows adresáři je, ale po spuštění jen problikne obrazovka a nic... To je pro mě naprosto klíčové, neboť se jinak nedostanu do banky
2-Kde je intellidialer? Nechtějí snad MS říci, že se změnou databáze kontaktů zrušili intellidialer?! No, tohle bych překous, ale:
3-Nějak nechápu správu COM portů BT GPSky, když spáruju GPSku, nevidím v žádném programu (TomTom, GPS Tweaker...) port 7 nebo 8, na kterém je BT GPS aktivní...

Nevíte náhodou co s tím? Děkuji převelice :-)
plachow_ce4you (159)|16.10.2005 14:49
Bod nr.3 solved, poněkud nesystematicky jsem nastavil snad všechny možné kombinace COM portů + GPSka se mi najednou zahlásila jako nějaké další zařízení + mnoho dalších kliknutí = jede to...

No nevím, jestli si na MS GPS managera ovšem zvyknu... Na starém MDA2 jsem měl v Pozken Zen nastaven profil Car, kterej automaticky GPSku zapnul, nastavil podsvícení na max, bez vypínání podsvícení a automaticky spustil TT. To nevím, zda to půjde zde...
JanHavlicek (635)|16.10.2005 19:37
[QUOTE="miroslav"]Mam MS BT stack ...
je to jedmoduchsie a ucelnejsie ;-)[/QUOTE]
Účelnější ? Dyť Widcomm ovladače jsou diametrálně něco jinýho, jsou daleko lepší, víc možností apod.

[QUOTE="reskator"]jak je to s odlisnou spravou pameti ve wm5[/QUOTE]
No tak předpokládám, že u MDAIII je to stejné jak u MDAII:
Dostaneš 128MB RAM a cca 13MB Storage na soft, to rozšíříš pomocí Hima_DOC_tool na cca 30MB a k tomu můžeš vytvořit RAMdisk, tedy úložnou paměť v RAMce v kapacitách 32,64 a 96MB (ale ta potřebuje pořád přísun el. energie, nebo se vymaže, což je docela jasný). Toto řešení nemá chybu, aspoň když se ti MDA kompletně vybije, programy ve storage zůstanou (teda kromě softu v tom RAMdisku)

[QUOTE="plachow"]1-Nechodí SIM Toolkit. Soubor stk.exe sice ve windows adresáři je, ale po spuštění jen problikne obrazovka a nic...[/QUOTE]
njn, ani u MDAII sim toolkit nechodí, holt zatím nedodělaná funkce, ale myslím, že buzz to za nedlouho spraví :)

[QUOTE="plachow"]2-Kde je intellidialer?[/QUOTE]
jo, ten také chybí, nevím, jestli se třeba nedá doinstalovat, ale standardně ve WM5 pro MDAII(I) chybí :(

//edit: tak jsem se kouknul na buzzdev.net po tom intellidialeru - vypadá to opravdu bledě, ale odkazují tam na alternativní programy, jeden placený a jeden freeware

//edit2: tak jsem vyzkoušel ten freeware D9 a na freeware funguje docela dobře, jsem spokojen
daww (687)|17.10.2005 19:48
Intelli dialer není a nikdy nebyl součástí WM. Na xda jsou ke stažení verze tohoto programu. Jedna se jmenuje IntelliDialer a druhá PhoneDialer. Ta druhá je v němčině a má hezčí kabátek. Jinak jsou to naprosto shodné aplikace. Jestli to ale pojede pod WM5 to fakt nevím.
Miloš Strouhal (3997)|17.10.2005 20:20
[QUOTE="daww"]Intelli dialer není a nikdy nebyl součástí WM.[/QUOTE]Universal je ma jiz jako součást ROMky..
daww (687)|17.10.2005 20:37
Aha, tak to jsem netušil:oops: Každopádně s vyhledáváním s českou diakritikou co udělali noiser a ElSoft je to bomba:yes:
plachow_ce4you (159)|19.10.2005 10:09
[QUOTE="daww"]Aha, tak to jsem netušil:oops: Každopádně s vyhledáváním s českou diakritikou co udělali noiser a ElSoft je to bomba:yes: [/QUOTE]

Kde se to povaluje? :-)

Jinak otázka do pléna ohledně WM5 na MDA3, jsou některé věci v nějaké verzi WM5 pro MDA3 funkční, nebo definitivně ne (=reflash na WM2003SE)?

- SIM Toolkit
- Intellidialer

Nefunkční PocketInformant mrzí taky, ale autor PI to komentoval obsáhle na webis.com s tím, že MS změnili databázi kontaktů, takže se k němu nedá dostat vlastním wrapperem, ale (zatím :-) se musí používat POOM (pomalá mrcha, z vlastní zkušenosti).
miroslav_ce4you (219)|19.10.2005 11:58
[QUOTE="miroslav"]Mam MS BT stack ...
je to jedmoduchsie a ucelnejsie ;-)
Účelnější ? Dyť Widcomm ovladače jsou diametrálně něco jinýho, jsou daleko lepší, víc možností apod.
[/QUOTE]

Necham sa poucit co je na Widcom lepsie a ine ?

na druhy den hlasenie ze licencia expirovala ?

alebo DUN co nefunguje ?
...
????
Lukáš Soukup (5)|19.10.2005 13:26
Ahoj, mám dotaz. Do MDAIII jsem nahrál WM2005, hral jsem si s tim tak dlouho az se mi povedlo smazat adresar WINDOWS. Kdyz ted resetuji PDA tak nemam zadne zasupce po kliknuti na START. Nevite nekdo co s tim? Mozna by pomohlo hardreset, ale kdyz to udelam, tak me prijde ze se nedeje nic, protoze zůstavaji vsechny kontakty, histrorie volani atd. Dik za radu.
miroslav_ce4you (219)|19.10.2005 13:41
HR sa na WM5 robi:

camera + record + on/off a stylusom reset

Robis to tak ?:D
Lukáš Soukup (5)|19.10.2005 13:52
Jasne ze to tak delam, ale to udela prave to co rikam. Zadne obnoveni do holeho systemu. Udelam ten "ctyrstisk" a na obrazovce mam obrazek pouze SERIAL nebo USB. Udelam reset stilusem a nastartuji do WM2005 a vse je jako driv vcetne ulozenych kontaktů historie volani atd.:evil:
daww (687)|19.10.2005 15:23
To plachow: povaluje se to zde
miroslav_ce4you (219)|19.10.2005 17:03
[QUOTE="Lukáš Soukup"]Jasne ze to tak delam, ale to udela prave to co rikam. Zadne obnoveni do holeho systemu. Udelam ten "ctyrstisk" a na obrazovce mam obrazek pouze SERIAL nebo USB. Udelam reset stilusem a nastartuji do WM2005 a vse je jako driv vcetne ulozenych kontaktů historie volani atd.:evil: [/QUOTE]

naraz stlacit klapky: camera + record + on/off a sucastne stylusom reset
cize vsetko spolu naraz !!!

a skus aj bez on/of to iste a potom tlacitkom pre email potvrdit !
(objavi sa ine menu nie usb / serial)

pokial tam mas serial slebo usb tak si v boot loadery a caka na flasovanie ...

ak das len stylusom reset tak vyjdes s bootloadera a nic sa nestane a neobnovi !!!


Mewrick (9)|19.10.2005 22:52
Dekuji za radu, o tom dalsim menu jsem vubec netusil. Vse uz je OK. Lukas Soukup.
Mashe (622)|23.3.2006 12:19
jen pro info .. kolik lidi ma Modreho Andilka s WM5? :))

co byste na nem doporucili a co se Vam nelibi? od posledniho prispveku uplynulo hodne casu, takze urcite uz mate vyzkouseno ..

dikes ;)
Surgical (2364)|23.3.2006 12:54
Mame vyzkouseno, mame....A vratili jsme se pokorne k WM2003SE a zustavame spokojeni i nadale...
B@st@rRRd (297)|23.3.2006 13:15
Přesně jak psal Surgical, budeš rád až se ti v bootloaderu objeví Complete a budeš křičet halelujah
Bred@tor (31)|18.6.2006 12:35
tak jak to vidite ted?Zkousel jste ted nekdo v posledni dobe prechod na WM5...co jsem cetl tak na xda-developers, tak to jeste par chyb ma,ale zajimal by me spis realnej pohled....nebo jestli je lepsi stale zustat na WM03SE...
Surgical (2364)|9.11.2006 08:18
Dovolim si po delsi odmlce ozivit tento thread, i kdyz uz funguje i podobny.
Takze, plne pouzitelna, stabilni, vykonna a rychla WM5 ROM pro nase BA existuje a funguje.

Je to Helmi BA WM2k5 AKU3.2 Beta (v.1.3.2 Beta) a po 14-dennim pouzivani ji mohu nez doporucit...Vsechno beha, jak ma.
kaiwa (11)|9.11.2006 09:58
Souhlasím, Helmi 3,2 je použitelná.
IvanB_ce4you (46)|9.11.2006 10:24
Zdravím všechny a omlouvám se předem, že sem vnáším dotaz na trochu jiné téma. Mám MDAIII od T-Mobilu s WM2003SE, který však nepoužívám jako telefon, ale jako PDA. Můj problém je, že se MDAčko nedokáže přes BT telefonu Nokia 6021 (služební s podporou EDGE) připojit na internet. Nechchtělo se připojit ani s jinými typy telefonů ( nokia N70,nokia 6310i, SEK700i a SEW810i vícetypů nevyzkoušeno). Odesláno dvakrát do opravy GSMobile servis. Zařízení se dvakrát vrátilo neopraveno, dle technika je MDAIII nekompatibilní se značkou Nokia. Zařízení je v záruce, takže jsem rozhodnut odstoupit od smlouvy. Nemá někdo podobnou zkušenost. Můj kolega má MDAII a se stejným telefonem 6021 se mu k internetu přes BT spojuje naprosto normálně. Může někdo poradit??? Díky za odpověď.
Surgical (2364)|9.11.2006 10:43
Myslim, ze to bude ponekud zapeklite, nebot prestoze WM2003SE ROM pro BlueAngela pouzivaji Widcomm BT Stack, neobsahuje tento prislusny profil pro pripojeni jineho mobilu jako BT modemu, jinak ostatni sluzby jako prenos souboru apod. funguji....
MDA III. neni normalni PDA, je to komunikator s vlastním GSM modulem (i kdyz bez rychlych dat), a proto zehrat, ze uvedeny profil neni pritomen neni na miste...
IvanB_ce4you (46)|9.11.2006 10:59
No jo, ale co to pro mne znamená. Chápu, že výrobce zřejmě s něčím podobným nepočítal, ale i tak si myslím, že by to fungovat mělo, když mám telefonní část zařízení vypnutou.
IvanB_ce4you (46)|9.11.2006 13:53
Mohl by mi někdo říci, jaké jsou zkušenosti s připojením MDAIII na internet přes infraport. Přes BT to zatím nefunguje. Je připojení přes infra stejně rychlé a stabilní?
Surgical (2364)|9.11.2006 14:13
Jak mas telefonni cast vypnutou?? Jestli mas fligth mode, nejede ti ani WiFi ani BT....
Infraport je pomaly (maximalni rychlost = rychlost serioveho portu) a je nepohodlny - kratky dosah a nutnost neustale prime viditelnosti mezi IR porty obou zarizeni.
Jinak jsem tedka zkousel MDA III bez SIM karty sparovat z druhym MDA III se SIM kartou a sluzba telefonniho pripojeni se mi nainstalovala...
IvanB_ce4you (46)|9.11.2006 19:02
Já jsem jen uživatel, takže v těhle věcech nejsem příliš kovanej. Co je to flight mod? MDA jsem vypnul odškrtnutím v kolonce telefonní zařízení, nebo jak to tam je. Nemám to u sebe, je to v T- Mobilu. Předpokládám, že průměrně s tímto zařízením obeznámený technik ze speciálního servisu by toto věděl a upravil. Problém je, že se to údajně s nějakým mobilem tecnikovy spojit podařilo. Můj kolega používá stejným způsobem MDAII se stejnou nokií a spojení mu funguje korektně. Jestliže tedy toto zařízení s nějakým mobilem funguje a s některými ne, tak je to zvláštní. Ale i to bych dokázel pochopit, ale pak by mělo být v návodu k požití zvýrazněno, že zařizení nefunguje s některými typy telefonů.Proto si myslí, že by to prostě fungovat mělo.
kaiwa (11)|11.11.2006 18:49
Zdravím všechny a mám dotaz. Používá někdo MDA3 s Helmi AKU 3,2 jako USB modem pro pripojení k internetu? Nemohu to rozchodit, dík za každou radu.
vilem.tel (14)|12.11.2006 09:31
[QUOTE="Surgical"]Dovolim si po delsi odmlce ozivit tento thread, i kdyz uz funguje i podobny.
Takze, plne pouzitelna, stabilni, vykonna a rychla WM5 ROM pro nase BA existuje a funguje.

Je to Helmi BA WM2k5 AKU3.2 Beta (v.1.3.2 Beta) a po 14-dennim pouzivani ji mohu nez doporucit...Vsechno beha, jak ma.[/QUOTE]

Ahoj. Kdyz vse tak dobre funguje, tak nam prozrad jak ji pouzit co by USB modem. Thank you very much:yes:
sep_ce4you (351)|12.11.2006 19:30
a co simtoolkit ? funguje v posledni rom?
Surgical (2364)|12.11.2006 20:02
Sim Toolkit funguje bez problemu.
Jako USB modem MDA III nepouzivam, takze nevim a nehodlam badat.
daww (687)|30.1.2007 07:02
Prosím o pomoc. Flashnul jsem WM5 Helmi 3.2. vše je v pohodě až na jeden významný zádrhel. Zhruba po 1 min se mi vypne BT. Je tam MSBT stack. Už jsem z toho docela na nervy. Neví někdo co s tím, případně mohl by mi někdo poslat export registrů pro zmíněný MSBT ? Ještě lepší by bylo, kdyby tam šlo narvat Widcoom BT ? pls:(
Surgical (2364)|30.1.2007 09:53
Ten Widcomm stack, co je na XDA k mani, oznaceny jako Helmi....untested nekteri chvali, ale priznam, ze jsem nemel silu ani srdce ho nainstalit. Takze osobne...nevim, ale nekdy to zkusim :)
Jinak vyvoj nespi, jsou na svete ROM s AKU 3.5 Helmi (doporucil bych dle popisu a zkusenosti na xdevu Vanilla verzi), Xplode (momentalne pouzivam) a jaksi taksi zapadla Logout (5.4.0.10), na kterou se chystam.
Sice ji Helmi napadl, ze 90% je to jeho ukradena prace a ze zbylych 10% patchu mohl Logout zverejnit pro vsechny vyvojare....ale ruku na srdce, mnohdy onech 10% je prave to know how.
A reakce na Logout sestaveni jsou zatim jen kladne, pujdu do ni.

Chce-li nekdo zkusit, pridam link, spatne se na xdevu hleda a nema vlastni thread (zatim).

Logout AKU3.5 5.4.0.10 WWE

P.S. osobne na Xplode AKU3.5 nemam problem s BT, ale pouzivam v soucasnosti pravidelne jediny profil - serial port pro GPS, a funguje bez problemu.